Страница 9 от 17 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 251
Like Tree51Одобрявам

Моля препоръчайте аудио кабели

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #121

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    Ами отвори едната (ако не е лепена) и виж кой цвят е на +, и кой на -

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    6
    #122

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    [QUOTE=competition;687569]Ами отвори едната (ако не е лепена) и виж кой цвят е на +, и кой на -[/

    Там е проблема-лепени са.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    44
    #123

    Отговор: Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    @Evlampio,
    Готов съм да се хвана на бас, че ако навържа половината ти колони с най-скъпия кабел, а другата половина с арматурно желязо, но със същото съпротивление и те пусна с завързани очи да ги слушаш, няма да направиш разлика и да ми кажеш 5 от 5 вярно кое с какво съм го свързал.
    Аз приемам облога , много се смях досега , четейки коментари , виждам че има доста физици, учили маса време, но с най-прости тестове, знанията им се оказват неверни относно звук и картина. Звукът е ясен на тези, които са си играли доста,няма какво да го коментираме. Ще ви дам пример с един физик , който ми обясняваше как 15 м HDMI кабел бил ок и нямало никакво значение какъв ще сложи, защото сигналът бил цифров, нули и единици. Оставих го да си купи някакъв от компютърен магазин, еФтин за 35 лв , взех един мой за 200 лв. и отидохме у тях да ми демонстрира познанията си по физика.
    Закачи проектора, за който пак извади физическа теория ( тук няма да ви отегчавам) и пусна от компа филм. Резултат : лоши цветове, сини и червени точки в изображението, хоризонтални черти. Видя ме, че се засмях и нервно каза "Давай да видим твоят кабел, прехвален" Дадох , резултат : перфектно изображение ) физика насран гледа неразбиращо. Това е преди пет-шест години да речем, сега вече има по-евтини и доста по-хубави кабели. Та Lupus, готов съм да сравним 5-6 човека твой кабел от някаква арматура със съпротивление 0.21 Ома на 100 метра. Навит ли си? )))))

  5. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #124

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    Късно си се сетил, мнението на Lupus, което цитираш е отпреди осем години, а последното мнение по темата - отпреди две.
    zliqiliq одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    183
    #125

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    Здравейте!
    Темата е стара,но малко помощ за избор на кабели за тонколони няма да е зле.Става въпрос за съраунд тонколони,за които ми трябват около 25 м.Попаднах на тези,моля за вашето мнение:
    https://bazar.bg/обява-7620484

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #126

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    Потърси Proel мисля, че цените са подобни. Не са лоши кабелите им. За големи дължини се препоръчват големи сечения.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    183
    #127

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    Благодаря ви за предложението,но от къде да се сдобия с такива Proel тука в БГ.И все пак не разбирам много от тези неща ,какво значи за големи дължини се препоръчват големи сечения..???

  10. dss
    dss е офлайн
    Junior Member Аватара на dss
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    98
    #128

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    КАБЕЛИ "НА МЕТЪР"

    - - - - - - - - - -

    Предложиха ми кабел на Van Damme 2х2,5 на цена около 5 лв. метър. Стори ми се добра оферта но не мисля че за тази цена ще е много хай клас. Утре ще отида да го видя какъв модел е точно, но до колкото разбрах е професионален, на големи ролки и затова цената е добра.
    Този пост е редактиран от dss; 06-10-17 в 15:25.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    183
    #129

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    [QUOTE=pulsedriverbg;838288]Потърси Proel мисля, че цените са подобни. Не са лоши кабелите им. За големи дължини се препоръчват големи сечения.[/QUOTE

    Като им гледам цените са почти двойни.2х2.5 е 4,70 лв.

  12. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #130

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    Много е важно кабела след каква дължина запазва неутрално звучене. Дори и 2х4кв да е някой след 5,6м променят звука драстично.
    Пример chord leyline с един лев над споменатия е неутрален и при дължина от над 10м.
    Трябва проби при кабелите, все пак те са "гръбнака" на системата.

  13. dss
    dss е офлайн
    Junior Member Аватара на dss
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    98
    #131

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    Днес си взех този кабел: VAN DAMME 268-252-060 BLUE SERIES STUDIO GRADE UPOFC CLASSIC PRO LOUDSPEAKER CABLE 2x2.5 mm TWIN-AXIAL
    Van Damme - Specifications - Blue Series Studio Grade speaker cable
    Мисля, че като за мен е добре за цената от 5 лв. на метър!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    183
    #132

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    Цитат Първоначално публикувано от dss Виж публикацията
    Днес си взех този кабел: VAN DAMME 268-252-060 BLUE SERIES STUDIO GRADE UPOFC CLASSIC PRO LOUDSPEAKER CABLE 2x2.5 mm TWIN-AXIAL
    Van Damme - Specifications - Blue Series Studio Grade speaker cable
    Мисля, че като за мен е добре за цената от 5 лв. на метър!
    Здравейте!
    А от къде си го поръчахте.

  16. dss
    dss е офлайн
    Junior Member Аватара на dss
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    98
    #133

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    От Варна съм и го взех направо от магазин на мюзик шоп намиращ се на Шишковата градинка

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #134

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    "Извратени" опити на маняци сочат че един мостов кабел за ел инсталация 2х4кв. "убива" повечето кабели от среден та и някой от висок клас. И струва в пъти по малко малко от тях..... най важното на кабела е медното съдържание и изолацията, всичко друго са рекламни трикове.

  18. dss
    dss е офлайн
    Junior Member Аватара на dss
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    98
    #135

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    Аз не разбирам от тези неща, но си мисля, че има няколко важни елемента, които биха подобрили качественият пренос на данни по кабела и едни от тях са съдържанието в жицата, сечението на проводника и не на последно място изолацията. От тук нататък ако вземем едно фиксирано разстояние за кабел да речем 3 метра и приемем че нужното сечение на кабела за това разстояние е 2 кв. чиста мед и отлична изолация - би трябвало да се получи пИрфектният кабел за цена на метър да речем 2 лв. Някой залага на по различни материали (в изолацията, защото медта си е мед) и получава цена 3 лв. за метър. Друг залага на вкарване на други и по скъпи благородни метали за по добър контакт или проводимост и в зависимост от количеството им цената скача от 4 до 6 лв.
    От тук нагоре обаче не разбирам какво може да се направи на един кабел за да струва той 100, 200, че и +++++ лева на метър, освен маркетингови трикове и реклама. Убеден съм, че по добрите (не задължително по скъпите) кабели ще направят възможно по добър звука, затова не си купих от стотинковите на метър, но смятам, че повече от 5-10 лв. за метър не е за мен и без това няма да го чуя

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 17 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. FujitsuAO25CPB умря,моля препоръчайте ми нов
    От valentino_g във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 75
    Последно: 10-01-12, 20:53
  2. Моля препоръчайте ми Midea
    От yelena във форум Климатици Midea
    Отговори: 17
    Последно: 05-09-10, 16:15
  3. Препоръчайте ми аудио система.
    От Bra1nSicK във форум Аудиотехника
    Отговори: 57
    Последно: 11-05-10, 18:29
  4. Препоръчайте ми домашно кино с което да мога да ползвам старите си кабели?
    От imarh във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 13
    Последно: 13-10-08, 09:42
  5. Моля, препоръчайте ми принтер
    От sabidra във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 24-09-08, 18:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе