Резултати от 1 до 14 от общо 14

Препоръчайте ми домашно кино с което да мога да ползвам старите си кабели?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    144
    #1

    Препоръчайте ми домашно кино с което да мога да ползвам старите си кабели?

    Старото ми LG изкара доволно 5 год. Кабелите си останаха скрити идеално зад лайсните (а аз адски мразя да се разправям с кабели) и сега търся такова с такива колони, които да са с онези "щипки" така, че да мога да вържа колоните към него само като "закопчая" кабелите без да се занимавам със снадки и т.н.

    Става дума за тези "щипки".


    Държа единственно да чете и възпроизвежда безупречно стандартни двд-та с долби/дтс, да чете мп3-та, да има просто ляв/десен аудио вход, да има s-video, скарт или d-sub видео изход, да има радио, да е на цена до 300лв и да не се налага да търся ново прекалено скоро. Общо взето нещата от снимката.

    Не държа на hdmi, divx/xvid/mpeg4, оптични входове/изходи и т.н.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #2

    Re: Препоръчайте ми домашно кино с което да мога да ползвам старите си кабели?

    ДВД или домашно кино?
    Повечето домашни кина с такива кабели, да не говорим, че и да е с други просто режеш накрайниците и си готов.
    Само трябва да внимаваш, че някои са така направени, че всички кабели на колоните отиват към субуфера, а не към плеъра.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    144
    #3

    Re: Препоръчайте ми домашно кино с което да мога да ползвам старите си кабели?

    Повечето което съм виждал или кабелите им излизат директно от колоните без д амогат да с еоткачат, а се закачат в устройството посредствон други щифтове. Интересува ме и от двете страни да има щипки като на снимката.
    Става дума за домашно кино както съм споменал. Интересува ме препоръка за конкретни модели, налични в техномаркет/полис и т.н. по вече споменатите критерии горе.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #4

    Re: Препоръчайте ми домашно кино с което да мога да ползвам старите си кабели?

    Цитат Първоначално публикувано от imarh
    Повечето което съм виждал или кабелите им излизат директно от колоните без д амогат да с еоткачат, а се закачат в устройството посредствон други щифтове. Интересува ме и от двете страни да има щипки като на снимката.
    Става дума за домашно кино както съм споменал. Интересува ме препоръка за конкретни модели, налични в техномаркет/полис и т.н. по вече споменатите критерии горе.
    До колкото знам под термина домашно се разбира комплектче с колони? Това ли търсиш?
    А ако изхода е с врътки а не с щипки, за няколко лева ще си купиш от най-евтините банани и си готов.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    144
    #5

    Re: Препоръчайте ми домашно кино с което да мога да ползвам старите си кабели?

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    До колкото знам под термина домашно се разбира комплектче с колони? Това ли търсиш?
    А ако изхода е с врътки а не с щипки, за няколко лева ще си купиш от най-евтините банани и си готов.
    Ако има такова - без колони (аз си имам), още по-добре, но се съмнявам да има. Интересува ме конкретен модел, който можете да препоръчате?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #6

    Re: Препоръчайте ми домашно кино с което да мога да ползвам старите си кабели?

    Цитат Първоначално публикувано от imarh
    Ако има такова - без колони (аз си имам), още по-добре, но се съмнявам да има. Интересува ме конкретен модел, който можете да препоръчате?
    Трябва ти рисийвър

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #7

    Re: Препоръчайте ми домашно кино с което да мога да ползвам старите си кабели?

    @imarh, струва ми се, че въпросът ти е твърде конкретен и за нещо, което малко хора е интересувало. Затова и няма отговори с конкретен модел. (Все едно аз тук да задам въпрос "моля, препоръчайте ми модел пералня, която при 1200 оборота да има шум до 52 dB, а при 1000 - до 47 dB" )

    Както ти написа @CrossBlade - ако си купиш отделно A/V ресивер и отделно DVD плеър - то на ресивера свързването на колоните задължително е или със щипки, или с винтове. Тогава си купуваш отделно и колоните, или ползваш старите, ако все още ти вършат работа.

    За готов комплект "всичко в едно" - отиди в някои от Техно... магазините и или сам огледай изложените мостри отзад и им огледай свързването, или попитай консултантите за помощ.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    144
    #8

    Re: Препоръчайте ми домашно кино с което да мога да ползвам старите си кабели?

    Обобщавам. От старото ще ползвам само кабелите.

    Трябва ми ново домашно кино. ДВД Плеър + Усилвател 5.1 + Колони - Всичко в едно. Така познатото ни all-in-one домашно кино на всички. Не отделни модули, а такова като на снимката. Искам най-обикновено устройство което да чете ДВД-та, да има радио, да мога да си включвам лаптоп-а през аудио входа-а и видео изхода, да има поне един от изброените д-суб, скарт или с-видео* и да не надвишава 300лв. Каот се замисля, като че ли всяко домашно кино поддържа тези* неща.

    Единственото ми по-специално изискване е кабела да се закопчава с щипки (като на снимката) за колоните и устройството, за да ползвам вече наличните кабели. И понеже не съм в течение, сега кое е качественно като звуко/аудио възпроизвеждане и надеждност в този клас питам вас.

    Всъщност, сега като гледам съм написал същото, както и в първия ми пост.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #9

    Re: Препоръчайте ми домашно кино с което да мога да ползвам старите си кабели?

    Цитат Първоначално публикувано от imarh
    Обобщавам. От старото ще ползвам само кабелите.
    ....

    Всъщност, сега като гледам съм написал същото, както и в първия ми пост.
    Всъщност, в първи пост не спомена изисквания нито за ДВД, нито за колони. В предния си пост каза, че е по-добре БЕЗ колони, сега искаш да има - последно?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #10

    Re: Препоръчайте ми домашно кино с което да мога да ползвам старите си кабели?

    Цитат Първоначално публикувано от imarh
    ... И понеже не съм в течение, сега кое е качественно като звуко/аудио възпроизвеждане и надеждност в този клас питам вас.
    Щом търсиш качество - мини на система от отделни компоненти. Всичко в едно не гони качество, а универсалност.
    Но ако минеш на система от отделни компоненти - тогава е препоръчително да си махнеш тези кабели, заради които сега търсиш такава системка. Защо ли? Защото най-вероятно са с малко сечение на проводника. За качество е добре да пуснеш специален кабел примерно JAMO, 2x2,5 квадрата - до колоните. Има го в Техномаркет, на метър се продава.
    Може да ти се струва сложно и скъпо така, но според мен си струва парите и усилията.
    А иначе - сега ще се насочиш към даден модел само защото отзад бил със щипки - твърде ограничаващо избора ти, а и качеството ще е...

    При "всичко в едно" се правят компромиси с качеството в името на ниска цена и функционалност. Примерно захранването е едно за всичите консуматори, което вече се отразява зле на звука.

    Ако е от отделни компоненти - скоро като станат по-евтини блу-рей плеърите - само ще замениш DVD плеъра с такъв, а всичко друго си остава без промяна. Докато "всичко в едно" - бързо ще ти остарее морално. Нещо като лаптопа е - много функционално устройство, но остарее ли - няма ъпгрейд, а се хвърля цялото. От отделни компоненти е като нормално PC - правиш ъпгрейд или заменяш повредена част когато се наложи.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    144
    #11

    Re: Препоръчайте ми домашно кино с което да мога да ползвам старите си кабели?

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    ......
    Без да се обиждаш, но мился, че не четеш достатъчно внимателно форума.

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    ......
    Да кажем, че ме убеди. Сега респективно ще те питам за конкретна препоръка за ДВД плеър (не държа да чете divx/xvid/mpeg4) и 6 канален усилвател който да свържа с въпросния двд плеър, евентуално с още едно външно устройство и с мойте колони 5x20Wx4ома + 1x40Wx8ома?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #12

    Re: Препоръчайте ми домашно кино с което да мога да ползвам старите си кабели?

    Има едно моделче на промоция пак на LG(HT 303) за 279лв. според мен ще ти свърши добра работа.
    http://www.technopolis.bg/product.php?pid=453

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #13

    Re: Препоръчайте ми домашно кино с което да мога да ползвам старите си кабели?

    Цитат Първоначално публикувано от imarh
    Да кажем, че ме убеди. Сега респективно ще те питам за конкретна препоръка за ДВД плеър (не държа да чете divx/xvid/mpeg4) и 6 канален усилвател който да свържа с въпросния двд плеър, евентуално с още едно външно устройство и с мойте колони 5x20Wx4ома + 1x40Wx8ома?
    Аз лично съм почитател на марките SONY и PHILIPS, така че бих търсил неща от тези марки. Ако парите не са такъв проблем, а търсиш нещо средна хубост - отиваш в магазина, забелязваш кои са най-ниските и най-високите цени за дадена марка и след това почваш да оглеждаш по подробно моделите, които са някъде около средата. В повечето случаи цената е показател къде стои даден модел като изпълнение, като качество, като възможности. Но се огледай и за промоции ако има някакви.

    Все пак ти препоръчвам отделните компоненти да са от една марка, но не е задължително условие за успешна комбинация. Е, остава да има и естетическа сходимост между тях.

    Съжалявам, че не ти давам конкретни съвети за модели, но за да го направя - трябва да съм в магазина и да поогледам нещата на място.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    144
    #14

    Re: Препоръчайте ми домашно кино с което да мога да ползвам старите си кабели?

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    .....
    Голям да порстнеш!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 23-09-13, 21:57
  2. Отговори: 7
    Последно: 03-11-11, 21:34
  3. Как мога да ползвам цифрова камера като webcam
    От dedo pop във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 14-04-06, 12:40
  4. мога ли да ползвам някяк тази мрежа?
    От Vagabundo във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 10-12-04, 16:15
  5. защо не мога да ползвам българските фри сървъри
    От Vagabundo във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 25
    Последно: 22-10-04, 22:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе