Страница 7 от 17 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 251
Like Tree51Одобрявам

Моля препоръчайте аудио кабели

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #91

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    Да, грее си, явно някой е сънувал, като го е писал това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    12
    #92

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    Вчера ми пристигнаха рисивър YAMAHA RX-V367 BL и озвучителни тела JAMO S-426HCS 3 BLACK ASH. Субуфера не го споменавам защото при него всичко си е в комплект.
    Задните ОТ ще трябва да ги свържа с кабели около 6м, предните с 3м, а центъра с 2м - общо около 20м. Въпроса ми е какви кабели са най - подходящи за тази система - сечение, марка и тип? Нека не забравяме, че системата не е от висок клас и за това кабелите трябва да са съобразени с нея. Преди време бях удължавал едни кабели за колони и резултата не беше много добър. Използвах около 4м кабел със силиконова изолация, 1кв.мм и след като замерих съпротивлението се оказа, че ОТ от 8ома беше станало 18, което не искам да се случи сега.
    Насочил съм се към тези кабели http://www.musicworld.bg/bg/c_2288/Speaker_Cables.html но не мога да преценя какъв точно ще ми свърши работа. Ако може да ми препоръчате някои от тях ще е много добре. Изчитайки цялата тема, почти нищо не разбрах, защото всички мнения бяха разнопосочни и шарени като фасада на панелен блок с различни изолации.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #93

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    Едни от най-добрите предложения за кабели в началния бюджет са QED Original - за фронт и център, и QED Micro за съраунд.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    12
    #94

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    Цитат Първоначално публикувано от Evlampio
    Едни от най-добрите предложения за кабели в началния бюджет са QED Original - за фронт и център, и QED Micro за съраунд.
    А защо задните и предните колони са с различни кабели?

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,828
    #95

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    А защо предните и задните колони са ти различни?
    В задните канали няма кой знае каква звукова информация, че да взимаш скъп кабел. Micro-то е идеален за задни от този тип. Аз също ползвам такъв.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    12
    #96

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    А защо предните и задните колони са ти различни?
    В задните канали няма кой знае каква звукова информация, че да взимаш скъп кабел. Micro-то е идеален за задни от този тип. Аз също ползвам такъв.
    Ами мисля, да се насоча към тези кабели. Сега трябва само да разбера къде да ги намеря и другата седмица най - после да свържа всичко...

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    3
    #97

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели


    Здравейте, едно въпросче по темата:

    Кабел с какво сечение да предвидя за две сателитки от бюджетен клас х 75W на 8 ома, и на разстояние 13м от reciever-a (не ме питайте защо)?

    П.С. Не ме интересува марката на кабела, а само сечението.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    19
    #98

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    Мисля 2.5 кв. ще е добре,разстоянието е доста голямо.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    11
    #99

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    тука може да пресметнеш http://www.eaw.com/info/eaw/widgets/...calculator.xls

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    1
    #100

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    Подобен проблем... Имам активни колони, въпроса ми е какви трябва да са кабелите от пулта до активната колона, т.е. до усилвателя. Когато е до колона от усилвател, търсим ниско съпротивление за да намалим загубите, но когато връзката е такава, от какво значение са кабелите и какви да изберем?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    38
    #101

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    Jamo S606 предни колони (130W/) към Yamaha RX-V371 (100W/6Ω). Разстояние - 3 метра (10 feet).

    Бързо въпросче: Има ли смисъл да взимам кабел по-дебел от 0.518 mm2 (20 AWG) при горните условия или доловима разлика няма да има?
    Ако да - защо?

    http://www.bcae1.com/images/swfs/spe...rassistant.swf
    http://www.roger-russell.com/wire/wire.htm#wiretable

    Благодаря предварително.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    226
    #102

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    Има смисъл да си вземеш хубав кабел поне квадрат и половина . Едно добро начало е QED , а това с таблиците и квадратурите просто го забрави някакви теоритични глупости са

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    38
    #103

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    Цитат Първоначално публикувано от digital11
    Има смисъл да си вземеш хубав кабел поне квадрат и половина . Едно добро начало е QED , а това с таблиците и квадратурите просто го забрави някакви теоритични глупости са
    Може ли малко разяснение защо се налага изпозлването на по-дебел кабел от този на теория и как ще се усети това като звучене?

    Иначе QED намерих само 1.25 (Micro) и 2.50 (Original). Мнение за кабелите на Proel? Чета хубави отзиви за тях...

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    226
    #104

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    Добре аз не съм много по теорията затова ще ти разкажа за моите опити с кабелите . Пред извсно време имах колони Jamo E875 с ресивър на Пионер 1017 и като всеки порядъчен фен реших да си взема кабели на Jamo разбира се наи голямото сечение (май беше 2,5мм) слушах ги нещо не ме изкефиха смених ги за Eagle топ модела им двукомпонентен оплетка мед и сребро 4мм те звучаха доста по добре от кабела на Jamo , пълна радост няма свириха добре обаче във високите честоти имаше много агресия и тогава си взех QED original .И в краина сметка при доста експерименти конкретно в моята ситуация и според моите вкусове аз оставих QED за високите а Eagle за ниските честоти (двойно усилване ресивъра ми го подържаше ) . Та заложи на нещо изпитано или ако имаш възможност тестваи различни видове ще се учудиш колко различно могат да свирят кабелите .Ето още едно интересно предложение http://www.avguide.bg/forum/index.php?topic=1586.0
    Успех

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    38
    #105

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    Нямам възможност да изпробвам различни кабели без да си ги купя. Също така, не мога и да си позволя да дам такива пари (линка към Atlas-a) за кабел, при положение, че предните ми колони струват около 500 лева ДВЕТЕ.

    Искам да си седна на диванчето, да си пусна 24/96 Vinyl Rip-че на Road Case-a на Led Zeppelin (примерно) и да си слушам. Знам, че с тази техника свирня нямам особена, повечето тук сигурно ще кажат направо никаква, но искам като си пусна нещо да свири да знам, че това което чувам е абсолютният максимум, което може да ми предложи техниката пред мен.

    Ако кажете - пич, не се хаби. Седи си с кабелите за по лев и нещо на метър и не се занимавай с глупости, понеже с тези колони и този усилвател разлика няма да усетиш и с кабели и за 100 лева на метър - добре. Ще мирясам. Но ако ми кажете, че тоз QED (или някакъв друг кабел) ще има положителен ефект, който ще ЧУЯ, а не само да си внушавам, че е по-добре, понеже кабелите са качествени - тогава ще инвестирам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 17 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. FujitsuAO25CPB умря,моля препоръчайте ми нов
    От valentino_g във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 75
    Последно: 10-01-12, 20:53
  2. Моля препоръчайте ми Midea
    От yelena във форум Климатици Midea
    Отговори: 17
    Последно: 05-09-10, 16:15
  3. Препоръчайте ми аудио система.
    От Bra1nSicK във форум Аудиотехника
    Отговори: 57
    Последно: 11-05-10, 18:29
  4. Препоръчайте ми домашно кино с което да мога да ползвам старите си кабели?
    От imarh във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 13
    Последно: 13-10-08, 09:42
  5. Моля, препоръчайте ми принтер
    От sabidra във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 24-09-08, 18:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе