Страница 14 от 17 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 251
Like Tree51Одобрявам

Моля препоръчайте аудио кабели

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,407
    #196

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    Ако терминалите са пружинни, а не винтови, контактът е минимален. Съответно високи загуби на сигнала.
    Освен това има риск от механична повреда на апаратурата.
    Пробвал съм с LAN 24AWG кабели с едножилни проводници и едва не изкъртих терминалите на Midi системата.
    Проводниците на всеки от кабелите бяха запоени в двата края.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    87
    #197

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Следващата стъпка е ферити в двата края на кабела, както се поставяха фабрично някога на захранващите кабели на модеми, рутери и Hi-Fi техника.
    Между другото и ферити има по магазините и не са скъпи.
    Може ли малко разяснение по отношение на феритите. Каква точно роля играят?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,440
    #198

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    Правят басите меки, средните брилянтни и високите отиват до 100 кхц
    Г-н Lazarus , защо не си направите един акаунт в тоя форум и да видя как компетентно ще ги оборите аудио инженерите там, направо ми се ще да ги разкатаете. Не се срамувайте , позволено е да си триеш сам публикацията там , ако се усетиш , че се излагаш мъжката. Ще ми е интересно да прочета нещо написано от вас там. Тука всички сме на ниво любители и някой може да минават покрай нас за специалисти. Въпросния Gregorio който съм цитирал е правил няколко албума на Пинк Флойд / аудио миксинга - не картинките на албума/. Не казвайте , че е "някакъв форум", той си е точно форума за аудио наука / и разбиване на митове/.
    Този пост е редактиран от Slusatel; 10-02-21 в 15:57.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,407
    #199

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    Феритен филтър. За какво е феритен филтър или кабелен пръстен? Инсталиране на EMI филтри на сигнални шини (cammeteo.ru)
    Горещо препоръчвам и Slusatel да се запознае с материала, за да спре да пише странни, меко казано, неща.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    87
    #200

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    Все пак бих искал конкретни отговори за феритите. Аз до някъде знам къде мога да ги използвам, но точно пък в HI FI нещо не ми се връзва. Та за това питам.........Иначе като човек занимаващ се с честоти в диапазона 1800кхз - 30 000кхз предаване с висока мощност и приемане знам за какво иде реч.

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #201

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Правят басите меки, средните брилянтни и високите отиват до 100 кхц
    Г-н Lazarus , защо не си направите един акаунт в тоя форум и да видя как компетентно ще ги оборите аудио инженерите там, направо ми се ще да ги разкатаете. Не се срамувайте , позволено е да си триеш сам публикацията там , ако се усетиш , че се излагаш мъжката. Ще ми е интересно да прочета нещо написано от вас там. Тука всички сме на ниво любители и някой може да минават покрай нас за специалисти. Въпросния Gregorio който съм цитирал е правил няколко албума на Пинк Флойд / аудио миксинга - не картинките на албума/. Не казвайте , че е "някакъв форум", той си е точно форума за аудио наука / и разбиване на митове/.
    Аз регистрация в този форум имам откакто съществува.
    Няма какво да се боря с хората там защото съм убеден, че по текущата тема те ще отговорят същото.
    Колкото до теориите, които развиват относно високия клас кабели, опита им като аудио инженери не ги прави /задължително/ специалисти.
    За тях кабелите в професионалните им системи имат да изпълняват една просто функция - да работят.
    Реално, техните системи не са нищо особено като качество и служат дотолкова, че да чуят що годе коректно крайния резултат.
    Високия клас кабели се ползват в друг тип системи за домашно ползване, които понякога са десетки пъти по-скъпи и определено с по-високо качество.
    Така или иначе, не виждам много смисъл в контекста на дискусия относно кабели за 1,20 лв/метъра, да намесваме такива за хиляди левове.
    Определено не сме полезни на никой тук.

    ПП. Не знам защо всички отричащи хубавите кабели не си правят елементарен опит да проверят за себе си.
    Gena_bs одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,407
    #202

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    lz1yq
    Подтискат EMI от околната среда и захранващите източници.
    И понеже мощността на аудиосигналите е ниска, влияят положително като се започне от захранващите и се приключи със съединителните кабели за ОТ.
    Вероятно си много по-запознат от мен по темата, така, че не бих могъл да ти кажа нещо повече.

    Audio line noise suppression for home audio1) Audio line | Noise filters for audio lines | EMI Suppression Filters (EMC and Noise Suppression) | Murata Manufacturing Co., Ltd.

    Mono & Stereo © 2020: VIABLUE SC-6 AIR Silver speakers & X-Silver power cables review (monoandstereo.com)
    6moons audio reviews: OCOS & Enacom
    Noise Filter Cable Ring, VSKEY [10 pcs] Anti-interference Noise Filters Ferrite Core Choke Clip For Telephones,Tvs,Speakers,Video,Radio,Audio Equipment & Appliances Power Audio (10pcs 9.0mm) (nbenvenuti.com)
    Another experiment | PS Audio

    Best speaker cables 2021: budget and premium audio cables | What Hi-Fi?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,440
    #203

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    Аз имам хубави кабели / преокабелянах наново миналото лято/, имам и хубави кабели между аудио-видео компонентите си. Някой са свързани с два различни кабела. Например БР ми е свързан със хубав HDMI кабел към ресивъра и за проба с оптичен / ако пусна аудио диск примерно/, имам два сд плеъра вързани със скъп / не казвам хубав/ коаксиален и през оптика. Досега разлика при преместване на входовете не съм намерил, така че ги квалифицирам като скъпи кабели , но не хубави , защото са безполезни спрямо оптика за 10 лв. Купих ги от лаишка лакомия с вярата , че нещо ще стане със звука. Може и да става , но аз не го чувам, иначе нямам проблеми със слуха. Но както казах моите гости ги чуват .....като им им кажа , че сега е през "оня кабел " .....даже и да излъжа и да е на оптика пак се кълнат , че има разлика. Някои хора просто много си чуват.
    Lazarus , би ли споделил ника си в head форума да прочета накое твое мнение там, че ми е любопитно.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Феритен филтър. За какво е феритен филтър или кабелен пръстен? Инсталиране на EMI филтри на сигнални шини (cammeteo.ru)
    Горещо препоръчвам и Slusatel да се запознае с материала, за да спре да пише странни, меко казано, неща.
    Знам какво е и за какво служи, в някой форуми казват , че при пълнолуние ефекта се утроява.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #204

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    Значи ти си си купил няколко различни цифрови интерконекти и на база опита си с тях даваш препоръки за аналогови такива?
    И като доказателства добавяш чужди мнения относно кабели за 1000$ метъра.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,407
    #205

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    Явно на някои тогава им се отпушват ушите.

    Разлика се усеща, когато всичките компоненти са от еднакъв над средния клас, когато се свържат с по-висок клас от тях ОТ, или се сменят фабричните кабели, доставени в комплекта на компонентите с по-скъпи.
    Имал съм щастието да тествам комбинация от висококачествени усилватели (лампови, моноканални и т.н.) и ОТ, при които смяната на кабелите се усеща веднага. А те бяха от един и същ висок клас, с еднакво сечение, тип, посребрени и т.н. Van den Hul, Qed, а другите вече не ги помня.
    Клиентът имаше както познания и опит, така и средства за постигане на целите си. И искаше най-доброто. А аз натрупах безценен теоретичен и практически опит покрай него.

    И в момента говорим само за аналогов симетричен кабел за непрофесионална употреба за връзка между аналогово крайно стъпало и пасивни ОТ. В ценовия клас, да кажем 3-5лв./м
    Защо намеси оптики, HDMI и т.н. цифрови интерфейси не разбрах.

  13. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    290
    #206

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията


    Разлика се усеща, когато всичките компоненти са от еднакъв над средния клас, когато се свържат с по-висок клас от тях ОТ
    Напълно съм съгласен, че се чува разликата при различни аудио кабели в домашни условия. Колкото по добри са компонентите толкова е по голяма разликата при различните кабели. Има разлика и какво качество на музика си пуснал. Напълно е възможно при нисък клас на ОТ и усилвател много хора да не чуят разлика между различни кабели.
    Не е коректен примера с звуковите инженери. Работил съм 7 г като звуков инженер и при балансирани аудио връзки не съм намирал разлика между звуковите кабели. В студийната техника всичко е свързано с канони. Колоните и те са с канони свързани - активни са. Всички кабели са били с достатъчно дебели проводници и ширмовка. Няма нищо общо с тези за RCA.

  14.  
     
  15. tek
    tek е офлайн
    Senior Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    1,030
    #207

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    Който му е интересно, нека да изгледа видеото какво казва човека за скъпите аудиофилски кабели:
    Interconnect Cables, More Money The Better?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,440
    #208

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Значи ти си си купил няколко различни цифрови интерконекти и на база опита си с тях даваш препоръки за аналогови такива?
    И като доказателства добавяш чужди мнения относно кабели за 1000$ метъра.
    В червено бях отметнал - по кабелите тече ток , а не звук. Токовите разлики при кабели от простора и при скъпи кабели са почти неизмерими с уреди или отклоненията са толкова малки , че нямат реално влияние върху звука. Това е есенцията. Възможните разлики в звука са - лоши връзки или повреден кабел. Всички, които чуват разликите имат развинтена фантазия - доказано в слепи тестове. Разбира се производителите ще поддържат тезите , че има разлики в кабелите , защото трябва да взимат парите на хората. Да не говорим колко % от слушателите не различават МП3 от сд-аудио по звук.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,550
    #209

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    Покажи ми един тест, в който сравянват тел за простор и качествен кабел, защото всички слепи тестове ги правят с що годе качествени кабели и то все медни.
    При връзката между усилвател и ОТ тече аналогов сигнал с определени честоти и качеството на жицата, която отговаря за транспорта може да видоизмени този сигнал и също така да го забави.
    Предполагам си чувал понятието електропроводимост на металите.
    Gena_bs и npb харесват това.

  18. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    290
    #210

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    Slusatel , ти като не чуваш разлика в звука при различните звукови кабели. Моля не бъди толкова категоричен в изкази си , защото ние които чуваме разликата не само в този форум не сме глухи, или търговци за да пишем тези неща. Опитваме се да помогнем на хора които нямат опит или не са запознати с материята.
    lazarus18 и Gena_bs харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 17 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. FujitsuAO25CPB умря,моля препоръчайте ми нов
    От valentino_g във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 75
    Последно: 10-01-12, 20:53
  2. Моля препоръчайте ми Midea
    От yelena във форум Климатици Midea
    Отговори: 17
    Последно: 05-09-10, 16:15
  3. Препоръчайте ми аудио система.
    От Bra1nSicK във форум Аудиотехника
    Отговори: 57
    Последно: 11-05-10, 18:29
  4. Препоръчайте ми домашно кино с което да мога да ползвам старите си кабели?
    От imarh във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 13
    Последно: 13-10-08, 09:42
  5. Моля, препоръчайте ми принтер
    От sabidra във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 24-09-08, 18:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе