Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 42

До колко KHz трябва да възпроизвеждат колоните?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #1

    До колко KHz трябва да възпроизвеждат колоните?

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    не съм предубеден
    но тези не влизат в бюджета ми и не отговарят на изискването ми за Честотен диапазон: 50Hz(-6db) - 20kHz
    наистина държа много на него ..
    малко съм претенциозен
    Христославе, няма да "цапам" в темата за избора на JBL-ите ти (видя се че изкаш тях, макар че не са ти харесали на звук ) за това ще те попитам тук.
    Ще ми обясниш ли какво печелиш при горна честота на възпроизвеждане над 20 KHz? Слушал ли си такива колони, ясно ли ти е каква е ползата?

    П.П. на мен ми е ясно, даже съм обмислял да си купя supertweeter-и, но на теб ясно ли ти е? А, честно казано, на мен ми е ясно на теория, така и не ми е попадал хубав supertweeter, че да пробвам. Опитвам се да ти помогна Нали не вярваш, че колоните на Sony за 250 лева като им пише 50hz-50khz стават за нещо

    Днес за последен път ти правя покана да дойдещ да чуеш несвирещите ми еднолентови колони до 20kHz. Когато решиш, че можеш да минеш - 08788 27677 Нанко. Свободен съм weekend-ите и днес.

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re:До колко KHz трябва да възпроизвеждат колоните?

    При достатъчно равна честотна лента в диапазона 35Hz - 20KHz, всяка колона с такава характеристика би задоволила 95% от хората в това число и по-претенциозните.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #3

    Re:До колко KHz трябва да възпроизвеждат колоните?

    Преди месец чух на SACD http://www.pioneer.eu/eur/products/4...6-J/index.html
    ето тези
    http://www.pioneer.eu/eur/products/4...10V/specs.html
    http://www.avitel-bg.com/for_home/sp...eakers/s-710v/
    и ми харесаха високите им-усещането за обем на звука

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #4

    Re:До колко KHz трябва да възпроизвеждат колоните?

    пхаахаххаха 100 Кхз тия колони на Пайнър са толкова зле само като ги гледам ,иди и чуй истински колони както ти писа колегата в другата тема недей се набутва с такива просташки чарколи, моите букшелфчета са само до 20 Кхз но съм сигурен че ще засрамят 99% от наличностите в деком и техномаркет
    ЕДИТ:човешкото ухо чува честоти от 20Хз-20Кхз ,ако ОТ са линейни в тая честотна област не ти трябва да възпроизвеждат по голяма ...много важен показател при честотната лента на ОТ е да пише с каква неравномерност е ,масово не пише и все едно нищо не пише ,няма стандартизация при замерването на честотната лента и много се злоупотребява с нея

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #5

    Re:До колко KHz трябва да възпроизвеждат колоните?

    за От на PIONEER си прав-на мен ми харесаха само високите им
    човешкото ухо чува честоти от 20Hz-16КHz в редки случаи до 18КHz
    за неравномерноста на честотната лента на ОТ си прав-мечтата на всеки аудиофил-права линия
    всъшност даже почти никой от производителите не дава честотната характеристика на ОТ

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #6

    Re:До колко KHz трябва да възпроизвеждат колоните?

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    П.П. на мен ми е ясно, даже съм обмислял да си купя supertweeter-и. А, честно казано, на мен ми е ясно на теория, така и не ми е попадал хубав supertweeter, че да пробвам.
    значи си наясно защо искам добри supertweeter-и
    искам предложения за модели отговарящи на показателите които съм дал/възможни са някой компромиси/ -и най-вече да свирят добре

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re:До колко KHz трябва да възпроизвеждат колоните?

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    за От на PIONEER си прав-на мен ми харесаха само високите им
    човешкото ухо чува честоти от 20Hz-16КHz в редки случаи до 18КHz
    за неравномерноста на честотната лента на ОТ си прав-мечтата на всеки аудиофил-права линия
    всъшност даже почти никой от производителите не дава честотната характеристика на ОТ
    Вервамй ми, както кзва един испански брадат козел с германски произход, но човешкото ухо си чува до 20Khz. Няма лъжа, няма измама. Разбира се говорим за млад човек, който през живота си не е ходил на дискотека или е ходил два, три пъти. Друг е въпроса за една аудиосистема до колко са отзначение честоти над 18KHz.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #8

    Re:До колко KHz трябва да възпроизвеждат колоните?

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    значи си наясно защо искам добри supertweeter-и
    искам предложения за модели отговарящи на показателите които съм дал/възможни са някой компромиси/ -и най-вече да свирят добре
    Не си прочел, какво ти написах в другата тема. Високочестотните (само те) които аз гледам струват около 600 лева чифта, а ти гледаш колони за 1500 лева общо. Имайки предвид бюджета на колоните ти, и 20 и 40 и 100 kHz да пише, разлика ме съмнява да има.

    Това че пряко не се чува над 20kHz не значи че нямат значение - Google Но както казах, в колоните за тези пари това трябва да е последното нещо, което да гледаш.

    П.П. понеже се говори за право АЧХ на колони, ще е забавно ако някой от вас си измери стаята какво АЧХ има


  11. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #9

    Re:До колко KHz трябва да възпроизвеждат колоните?

    Един от начините за преборване на кофти акустика на помещението (АЧХ не е правилната дума за стая) е да се приближим максимално близко до колоните. Така ще дадем приоритет на директното излъчване от колоната и по-малко ще слушаме отразения сигнал. В такъв случай АЧХ на ОТ ще бъде вече от значение.

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #10

    Re:До колко KHz трябва да възпроизвеждат колоните?

    Ами те хората са измислили еквалайзера точно за тази цел - да се "натъкмят" колоните и звука за конкретното помещение.
    Колкото по-многоканален е толкова по-точна е настройката.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #11

    Re:До колко KHz трябва да възпроизвеждат колоните?

    Успех

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #12

    Re:До колко KHz трябва да възпроизвеждат колоните?

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Ами те хората са измислили еквалайзера точно за тази цел - да се "натъкмят" колоните и звука за конкретното помещение.
    Колкото по-многоканален е толкова по-точна е настройката.
    За първи път срещам такава дефиниция що е Еквалайзер и за какво се използва, но определено ме развесели и накара да се замисля...
    Всъщност повечето от нас дори на знаят какво е "модолно разпределение на помещение" или АЧХ на стая (както казва "Колегата" погоре). Помещенията ни са ужасни от гледна точка на акустика, а сме седнали да си препоръчваме колони от 1000-2000 лева. Забелязвам, че в този форум някой запита ли за колони, веднага е засочван към Монитор аудио, JBL, Джамо и т.н. Без никой да го попита аджива тия колони за какво са ти, къде ще ги слагаш, до сега имал ли си КОЛОНИ или си сляшал на Айвичката за 120 лева (дето някой написал на етикета че е 480 W !!! ).
    Много се радвам, че CrossBlade повдигна тази тема за да седнем сериозно да поговорим за акустиката на помещенията ни.
    За инфо:
    http://www.hifi-bg.com/old_site/inde...p&tt=-articles

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #13

    Re:До колко KHz трябва да възпроизвеждат колоните?

    А ти за какво мисиш служи еквалайзера и какво представлява?

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #14

    Re:До колко KHz трябва да възпроизвеждат колоните?

    Е не сте прави за еквалайзера. Самата дума означава "изравнител" и действително такова е било предназначението му. Подобно на корекциите ниски-високи, на които той се явява продължител, защото това е един многоканален коректор.
    Разбира се и двете бяха модерни и наложителни в детските години на хайфито - до края на 70-те, да кажем. И аз съм слушал през еквалайзер, защото просто нивото на техниката беше такова.
    В интерес на истината, те все още се използват в професионалното озвучаване и присъстват в пултовете, няма как.
    Но при една домашна уредба с колони над 1000лв и усилвател над 500, използването им може само да прецака звука. Всеки, който усеща разликата при превключване на онова копче "pure direct" " или "source direct" на усилвателя, ще се съгласи с това.
    Така че истината е в акустичната обработка на помещението, която не е евтина, но пък се отплаща като изстрелва звука от системата ви с два класа нагоре.

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #15

    Re:До колко KHz трябва да възпроизвеждат колоните?

    Ий,моя усилвател го купих за 499 лв,трябва ли да ползвам еквалайзер Шегувам се разбира се.Преди като слушах на Айвичка басите и високите бяха издути на макс,турбо баси,оптимизации на високите...Сега "Pure Direct" e на "on".Пък горна граница над 20кХц ,колко е нужна...може би ,ако цялата фонотека е SACD/DVD-Audio.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 31
    Последно: 18-01-13, 09:13
  2. Разстоянието от климатика до тавана колко трябва да е?
    От valerko във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 19
    Последно: 09-08-09, 13:01
  3. Sharp AY-F22SE-W - с колко фреон трябва да работи?
    От bokanegra във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 1
    Последно: 21-08-08, 12:13
  4. Колко μF трябва да е работният кондензатор?
    От dindo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 1
    Последно: 13-12-06, 23:34
  5. Отговори: 14
    Последно: 28-08-04, 23:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе