Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Разстоянието от климатика до тавана колко трябва да е?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    91
    #1

    Разстоянието от климатика до тавана колко трябва да е?

    Колко трябва да бъде разстоянието от тавана до климатика...5 см може ли да бъде?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:Разстоянието от климатика до тавана колко трябва да е?

    Може, но е малко. На моя пише минимум 6.5 см, пуснат е на 10 см. Според мен 10-15 см е идеално.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    91
    #3

    Re:Разстоянието от климатика до тавана колко трябва да е?

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Може, но е малко. На моя пише минимум 6.5 см, пуснат е на 10 см. Според мен 10-15 см е идеално.
    Нямам място...на една греда дето е широка 32 см трябва да го слагам, демек макс.25 см трябва да ми е широк климатика за да останат 7 см над него

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,760
    #4

    Re:Разстоянието от климатика до тавана колко трябва да е?

    Ти все още не си избрал климатика ли? 250 мм - чудно ми се струва какво ще откриеш с този размер....

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #5

    Re:Разстоянието от климатика до тавана колко трябва да е?

    Ще трябва да го пуснеш да виси малко надолу. Мой съвет е да не си избираш климатика по височината на вътрешното тяло.
    Между другото, Нокрията е 250 мм висока. Тя затова се води стенно-таванен климатик. Ако ти отговаря на мощност и бюджет ти решава проблема изцяло

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    91
    #6

    Re:Разстоянието от климатика до тавана колко трябва да е?

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    Ти все още не си избрал климатика ли? 250 мм - чудно ми се струва какво ще откриеш с този размер....
    Ми не съм разбира се, още проучвам ама се сблъсках с ебати проблема...има, има доста с такива размери.

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Ще трябва да го пуснеш да виси малко надолу. Мой съвет е да не си избираш климатика по височината на вътрешното тяло.
    Между другото, Нокрията е 250 мм висока. Тя затова се води стенно-таванен климатик. Ако ти отговаря на мощност и бюджет ти решава проблема изцяло
    Може ли да виси извън гредата....тогава нямам чак такъв проблем. Разбира се че няма да избирам климатика по височината. Каква е тази Нокрия...на мене ми трябва 12-ка, стаята е около 25 м2, изолация, дограма, панелка на последен етаж съм, югозапад. Дайте някакви предложения че напоследък се обърках тотално. За Мидеята чувам що-годе добри отзиви, че няма пари за Дайкин.

  8.  
     
  9. DaGa
    Guest
    #7

    Re:Разстоянието от климатика до тавана колко трябва да е?

    Значи първо - 5см са предостатъчни 2ро Мидеа.. е ако искаш за отопление.. ми става но не и при големите студове За тия пари можеш да си вземеш някой Панасоник /китайски разбира се/ който ще е мн по-добре от мидеата. А и 32см пре спокойно те устройват. Значи повечето Панасоници 9ки са по 25см високи дори ти остават 7см а не 5 Но на тебе като гледам ти трябва 12ка тя е 28см, 1см ще висне надолу,не че е проблем и да има 4см разтояние от тавана.. то един нивелир е толкова ако искаш пиши на ЛС да ти пратя цени и ако имаш други питания да ти разясня

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #8

    Re:Разстоянието от климатика до тавана колко трябва да е?

    DaGa, не е редно да се правят такива генерални констатации - има Мидеи, които са по-добри от доста панасоници. Виж, обратното не е много вярно. Така или иначе е въпрос на конкретен модел.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #9

    Re:Разстоянието от климатика до тавана колко трябва да е?

    Цитат Първоначално публикувано от DaGa
    Мидеа.. е ако искаш за отопление.. ми става но не и при големите студове За тия пари можеш да си вземеш някой Панасоник /китайски разбира се/ който ще е мн по-добре от мидеата.
    Страшно необмислено писание нямащо нищо общо с истината и целящо единствено привличането на евентуален клиент.

  12. DaGa
    Guest
    #10

    Re:Разстоянието от климатика до тавана колко трябва да е?

    Хмм незнам... явно тука сте се събрали все "рабирачи". Я само ми дайте пример коя мидея е по-добре от който и да е Панасоник или Тошиба или Митцубиши Айде няма нужда...

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #11

    Re:Разстоянието от климатика до тавана кол

    Цитат Първоначално публикувано от DaGa
    Хмм незнам... явно тука сте се събрали все "рабирачи". Я само ми дайте пример коя мидея е по-добре от който и да е Панасоник или Тошиба или Митцубиши Айде няма нужда...
    Много хора минават оттук... някои търсят реклама, други изява. Малко се задържат. А на въпрося за Мидеите, Велев мисля, че може да ти отговори компетентно. Повечето сме прости потребители, а не - търговци.

    П.С. И не сравнявай Panasonic с Toshiba и Mitsubishi! Леко е некоректно.

  14.  
     
  15. DaGa
    Guest
    #12

    Re:Разстоянието от климатика до тавана колко трябва да е?

    Първо не съм търговец И второ,че то повечето Панасоници са с компресори на Мицубиши

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #13

    Re:Разстоянието от климатика до тавана колко трябва да е?

    Вероятно бъркаш Mitsubishi с Matsushita, защото Panasonic с компресор Mitsubishi не съм виждал! Компресорите са производство на Matsushita Electric (т.е. пак Panasonic).

  17. DaGa
    Guest
    #14

    Re:Разстоянието от климатика до тавана колко трябва да е?

    Признавам си грешката е моя имах впредвид мацушита

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #15

    Re:Разстоянието от климатика до тавана колко трябва да е?

    Цитат Първоначално публикувано от DaGa
    Хмм незнам... явно тука сте се събрали все "рабирачи". Я само ми дайте пример коя мидея е по-добре от който и да е Панасоник или Тошиба или Митцубиши Айде няма нужда...
    Приятелю прегледах ти всичките постове и повярвай ми от тях лъха на голяма некомпетентност.Както казва Велев горко на клиентите ти!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Колко ми харчи климатикът - Real Time
    От Board_Man във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5577
    Последно: 12-06-19, 21:50
  2. Колко ми харчи климатика...?
    От TazmaniaK във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2759
    Последно: 18-02-17, 10:16
  3. На колко градуса държите климатика Зимата ? :)
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 55
    Последно: 14-11-14, 19:02
  4. Въпрос за разстоянието до тавана
    От valerko във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 10
    Последно: 11-06-10, 12:09
  5. Отговори: 14
    Последно: 28-08-04, 23:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе