Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 41

Евтини subwoofer-и на Pioneer

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    31
    #16

    Re:Евтини subwoofer-и на Pioneer

    Повечето нормални потребители са доволни от системата си, независимо колко зле е тя според мнението на аудио-феновете.

    Това е, докато не чуят наистина добра система и осъзнаят колко многопластова може да бъде една и съща песен в зависимост на какви компоненти се слуша.

    Е, това важи са стойностна музика и хора, които не са съвсем оглушали от системно посещене на дискотеки без защита на ушите.
    Чалгата няма значение на какво се слуша, там важна е идеята да изпростееш максимално.

    Иначе, за съжаление хубавите неща в аудио техниката са скъпи.
    Твърде скъпи за нашия стандарт.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #17

    Re:Евтини subwoofer-и на Pioneer

    @Access
    Преполагам че си прав. Но все пак ти говориш за музика. За домашно кино, гледане на телевизия и да пуснеш музика на купон според мен и доста по евтини компоненти вършат прилична работа. Признавам, че определено не съм човек, който може да дава мнение в случая, но предполагам че 90% от потребителите тук имат подобни на моите изисквания, така че впечатленията ми могат да бъдат от полза за тях.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    31
    #18

    Re:Евтини subwoofer-и на Pioneer

    Най-щастлив е този, който е доволен от това, което има.


    А впечатления е добре да се споделят - има и скъпи боклуци.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    326
    #19

    Re:Евтини subwoofer-и на Pioneer

    Цитат Първоначално публикувано от Access
    Повечето нормални потребители са доволни от системата си..... наистина добра система и осъзнаят колко многопластова може да бъде една и съща песен в зависимост на какви компоненти се слуша.
    Е, това важи са стойностна музика и хора, които не са съвсем оглушали от системно посещене на дискотеки без защита на ушите.
    Цитат Първоначално публикувано от zlatko

    @Access
    Преполагам че си прав. Но все пак ти говориш за музика.......
    В този аспект на мисли ми се струва,че няма тема за избор на стерео компоненти за слушане на музика,но явно дом.кино тотално е отказало 90 % от хората да слушат музика.....нов век-нови предпочитания....

  6. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #20

    Re:Евтини subwoofer-и на Pioneer

    @harvi5
    Аз просто не слушам музика. Т.е. озвучаването ми трябва само за филми. Предполагам, че не см единственият тук ;-)

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #21

    Re:Евтини subwoofer-и на Pioneer

    Цитат Първоначално публикувано от harvi5
    В този аспект на мисли ми се струва,че няма тема за избор на стерео компоненти за слушане на музика,но явно дом.кино тотално е отказало 90 % от хората да слушат музика.....нов век-нови предпочитания....
    По принцип качествена музика винаги се е слушала от сравнително ограничен кръг хора (и преди домашното кино да се появи). Да не забравяме, че многоканалните системи се използват и за слушане на музика, записана на живо (концерти) , а не само за домашно кино. А вече излизат все повече концертни Блу рей дискове с новите аудиоформати без загуби, така че който не слуша само студийни записи, знае от какво значение е качеството на компонентите за многоканален звук.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    172
    #22

    Re:Евтини subwoofer-и на Pioneer

    Цитат Първоначално публикувано от zlatko
    @harvi5
    Аз просто не слушам музика. Т.е. озвучаването ми трябва само за филми. Предполагам, че не см единственият тук ;-)
    Е как аз постоянно слушам музика , и като е от монгоканален ресивар какво лошо? Всеки прави това което може или казано по български колкото пари имаш толкова, да има и скъпи неща дето не струват, но всеки сам си преценява. Не знам защо е тази настройка от хората слушащти музика през стерео и другите през многоканален, някой знаят много, но не казват нищо, за мен на този етап никой не може да ме убеди да сменя ресивъра със стерео усилвател, но пък за вбъдеще да се закачи такъв на ресивъра.

    Ще следя темата защото и аз търся център който би паснал на любителската ми системата за филми и музика.

  10. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #23

    Re:Евтини subwoofer-и на Pioneer

    @raiders
    Не виждам нищо лошо всеки да избира и ползва оборудването според нуждите и разбиранията си. Доколкото разбирам четейки из различни сайтове и форуми стерео усилвателите дават много по-добри резултати при слушане на музика от многоканалните интегрирани декодери/усилватели.
    Конкретно за моите нужди(някой и друг филм с AC-3,Dolby True HD, DTS, DTS HD MA) ми се струва "overkill" да инвестирам повече от 3 000 само в усилвател. Разбира се всичко опира и до финансови възможности - при достатъчно пари за харчене щях да имам и къща със сало за домашно кино, проектор, озвучване на ниво, стерео усилвател за 20 000лв. за музика и т.н. и т.н....Но реалностите в общия случай са други.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    326
    #24

    Re:Евтини subwoofer-и на Pioneer

    Момчета,написах това поради една причина.Разглеждайки темите ми направи впечатление,че раздела аудиотехника все повече става под-раздел на този за видеотехника,в смисъл че основно въпросите са в посока получаване на комбинация от : LCD или Plasma TV+плеър+ресийвър+5.1 или 7.1 колони=гледане основно на филми и отчасти муз.концерти или клипове.По отношение на средствата-прилична стерео комбинация не излиза кой знае колко скъпо.Идеята ми е,че все по-малко хора предпочитат слушането на чисто аудио,пред гледането на филми.Просто нормално очаквах в раздел аудиотехника да попадна на тема за избор на компоненти за слушане на стерео.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #25

    Re:Евтини subwoofer-и на Pioneer

    По-скоро е обратното. Хората пускат тема за избор на ресийвър и съраунд колони и почва да им се обяснява, че виждаш ли един стерео усливател свирел по-добре музика. Така е, но човека търси озвучение за филми. АКо някой си пусне тема за избор на стерео система тогава ще се обсъжда.
    Истина е, че за огромна част народонаселението системки тип домашно кино all-in-one за 300-400 лв са върха на сладоледа. От останалите също голяма част са предоволни от звука на многоканлните системи за слушане на музика /включително и аз сред тях/ и остава една ултра малка част от хора, които предпочитат като слушат музика да го правят както трябва - хубав стерео усилвател и подходящи колони.
    Така че напълно нормално това, което си забелязал като тенденция.
    Все пак нивото на този форум е доста ниско по отношение на качествените системи за музика.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #26

    Re:Евтини subwoofer-и на Pioneer

    В подкрепа на предния пост: за щастие нямото кино бързо преодоля мълчанието в началото на предния век , а в края на миналия и началото на сегашния, домашното кино отдавна не е екзотика и е съвкупност от видео и звук. И не бива едното да бъде противопоставяно на другото: любител си на хорни и лампови усилватели - търсиш го, кефиш му се, прекрасно е, особено ако имаш съслушатели около теб. Имаш семейство, разнообразни вкусове - търсиш друго решение, удовлетворяващо всички или част от тях. И е важно да не си самотен в цялото това начинание, все пак, ако ме разбирате...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    172
    #27

    Re:Евтини subwoofer-и на Pioneer

    Подрепям горното, дам скоро (до 2-3г.) може да имам възможост да си направя отделен кино салон в къща, но дали парите и цялото начинание си струва кефа..., ако за същото може да се направи още 1 етаж от къщата където да тичат децата..., форума и въобще интернет е една взаймопомощ за мен, с проблемите с който съм се сблъсквал аз при покупката на моята техника мога да помагам, с някое и друго компетентно мнение пак, определено тук има хора със много знания.

    Иначе е нормално да се търси повече многоканалното звучение или изграждането на системи за гледане на филми, има и други форуми където тотално ги отричат

  16. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #28

    Re:Евтини subwoofer-и на Pioneer

    Хубаво би било всички търсещи мнение да са наясно със себе си, какво искат, какви са им приоритетите, но и реалностите. Всеки търси ако може all-in-one и ако може за джобни пари, но нито първото е удачно, нито второто се получава. Хубаво е да седне всеки насаме със себе си и на един празен лист и да поразпише химикала съпоставяйки желания с реалности:
    - слушам музика фоново докато се занимавам с нещо друго и предимно тегля мп3 с ниско или средно качество
    - пускам филми 1-2 пъти в месеца, щото толкова са и стойностните филми които излизат
    - обичам високи нива на саунд, но не мога да ги пускам по дълго от 30 мин, щото имам лоши съседи
    - тегля само loseless и 10-20 вата ми стигат, но искам максимум качество от звуковата си система, щото слушам много...от сутрин до вечер
    - тегля всяка кинематографична простотия която излезе и всяка вечер гледаме филми поне два, искам всичко да лети около мен и да трещи за да не слушам жената и да им такова майката на копелетата отсреща дето ме нервят.
    - имам малки деца и не гледам нито филми нито слушам музика и звука от ЛСД-то напълно ме задоволява.
    - обичам филми и музика, но бачкам по цял ден с хора-психари или в шумна среда и като се прибера искам да ми е тихо
    - не съм нито филмоман нито аудиофил, но е много шик пред познатите и гостите ми да покажа или да навържа всичко от една колкото се може по скъпа марка и като дойдат се кефя на това да пулят очи в мръсна завист.
    и т.н. и т.н и когато разпишеш хубаво химикала и бъдеш искрен пред себе си сам стигаш до извод на кое трябва да наблегнеш, кое си заслужава и защо. И това е твоята истина и твоята реалност. Тя не е нито моята нито на който и дае било друг. И едва тогава сядаш и задаваш въпроси. При всяко друго положение след като изтрезнееш от кратката еуфория породена от реклама, посещение у приятел или просто пускане по някакво течение следва разочарование и тъжни констатации, разбираш че безмислено си налял пари и така се получава поредната обява в секция "Продажби"


  17. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    172
    #29

    Re:Евтини subwoofer-и на Pioneer

    Ооо, това приятел да те запали по нещо е много готино, особено за музика и за техника, аз горе-долу съм така, като бях по-малък, то е ясно, че всеки сам си решава и колкото повече се интересуваш и знаеш кефа е по-голям. А темата беше за "Евтини subwoofer-и на Pioneer"

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #30

    Re:Евтини subwoofer-и на Pioneer

    Всичко това, tommorow, е много емоционално и на практика вярно , но:
    - пуснато е като филосовски спам в темата на човека (аз харесвам такива постове, колкото и да са емоционални....но ...);
    - в бедният на теми раздел Аудиотехника често се изкривява първоначалната идея на пускащият питането - не съм модератор, и не ми е нужно да се изживявам като такъв , но нека се придържаме към темите, когато пишеме (а не само когато продаваме....така де ;-))

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сервиз за subwoofer
    От snaily във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 10-01-15, 14:25
  2. Продавам subwoofer
    От Mugala във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 02-06-11, 19:05
  3. Отговори: 0
    Последно: 19-01-10, 13:46
  4. Subwoofer Thunder
    От no_connection във форум Тонколони
    Отговори: 7
    Последно: 28-01-07, 00:15
  5. SUBWOOFER KODA
    От Emoo във форум Тонколони
    Отговори: 14
    Последно: 07-12-06, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе