Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 41

Евтини subwoofer-и на Pioneer

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    15
    #1

    Евтини subwoofer-и на Pioneer

    Здравейте!

    Има ли някой впечатление от евтините домашни Subwoofer-и на Pioneer, а именно http://www.electron.bg/product_info....oducts_id=1676 и http://www.electron.bg/product_info....oducts_id=7728

    Искам лека полека да си допълня домашното кино и ми се иска да е със Subwoofer, който свири прилично, не е много скъп и има приличен дизайн, защото ще се вижда. Само да уточня НЯМАМ hi-fi слух
    Става дума за сравнително малък хол , като другите части от системата са:

    Receiver Pioneer VSX 918
    фронтални колони Cerwin Vega VE-8, задни Cerwin Vega Ve-5M

    Остават ми центъра и woofer-a. С риск да ме заклеймите доста гледам външния вид и това да си отиват нещата като комплект а за качеството на звука , тези които имам ми се струват приемливи (като за непознавач).
    Subwoofer-ите на Vega са прекалено големи и скъпи според мен и прекалено мощни за стаята ~15кв.м.

    Естествено ако можете да предложите и други варианти за subwoofer, ще съм много благодарен.

    Благодаря.


  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #2

    Re:Евтини subwoofer-и на Pioneer

    Този субуфер няма да се осети покрай фронталните ти колони. Ще има по-слаб бас от тях
    Идеята субуфера да "слиза" още по-ниско. Помисли по-скоро за център, че е важен, а като събереш пари търси субуфер поне с 10" бас и може и да усетиш подобрение.

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #3

    Re:Евтини subwoofer-и на Pioneer

    Цитат Първоначално публикувано от jungleboy

    Receiver Pioneer VSX 918
    фронтални колони Cerwin Vega VE-8, задни Cerwin Vega Ve-5M

    Остават ми центъра и woofer-a. С риск да ме заклеймите доста гледам външния вид и това да си отиват нещата като комплект а за качеството на звука , тези които имам ми се струват приемливи (като за непознавач).

    Благодаря.
    Гледаш външен вид пък си си взел Веги... Както е казал Лазарус гледай първо центъра,и после някой по-стабилен суб ,като е голям не значи ,че трябва да го надуваш,ще си го регулираш според вкуса,той нека да си свири ниско.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    172
    #4

    Re:Евтини subwoofer-и на Pioneer

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Гледаш външен вид пък си си взел Веги... Както е казал Лазарус гледай първо центъра,и после някой по-стабилен суб ,като е голям не значи ,че трябва да го надуваш,ще си го регулираш според вкуса,той нека да си свири ниско.
    ниско, ниско под 80херца и заспива работата, сега сериозно ходя 2-3 пъти до електрон тези дни за поръчката ми на ресивъра, и там е пълна скръб, все едно бомба е паднала, празно, грозно, нищо няма по рафтовете, само стойките и рекламните надписи, и доста кашони с некупени неща, явно цената ( без да знам реално колко струват ) е такава за продаване.

    Скоро почвам да си търся и окомплектовам и аз системата, но при тези колони просто суббаса ти трябва да е на доста високо ниво, и цена поне ~1 000лв. за да има смисъл, аз бих заложил на качествен център, това е което ще търся и аз от другата седмица.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #5

    Re:Евтини subwoofer-и на Pioneer

    )) тези Веги ги изкарахте с неземен бас.

  7. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #6

    Re:Евтини subwoofer-и на Pioneer

    Това с изградения Hi-Fi слух и трик на продавачите да Ви карат да купувате все по скъпа и скъпа техника.
    Най-много ми харесва израза:
    "Когато пуснах диска, инструментите се подредиха из стаята и звука се лееше естествено". Само хора не стъпвали в Националната опера или в зала България се ловят да тия .... лафове.
    По темата, тези Веги само изглеждат като "тежка артилерия". Ако ще гледаш предимно домашно кино, според мен и това ще ти свърши работа:

    http://www.electron.bg/product_info....oducts_id=5488

    Имам приятел с този суб и мога смело да кажа, че в стая 5х3.5 се справя чудесно. Малко издиша на стерео закачен към усилвателя, но това е. Отделно, че в тоя цвят стои при човека като мебел.
    Погледни и в Техномаркет в Люлин или Цариградско шосе там има добри Ямахи на прилични цени.

    За центъра ... не мисля, че е най-важното да купиш център за 500-600 лева. При домашното кино, от там излиза говора, а той рядко е под 80 херца. Вземи си някакъв център с 2 броя 5 инчови говорителя за 200-250 лева.

    Електрон и всички други аудио продавачи не вървят надобре от една година, но не свалят от цените ......

    ПП. Не разбирам защо всеки въпрос се пречупва и веднага идват идеите за 1000-1500 лева бюджет. Всички ние сме минали през евтина техника, която не свири обезателно лошо. Ако Колегата имаше 1000 лева щеше да постне други два субуфера за обсъждане

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #7

    Re:Евтини subwoofer-и на Pioneer

    Аз пък не разбирам защо свеждаш всички до собствения си - явно нисък критерии ... Мислиш ли че разликата в един център за 200 лв и един такъв за 600 или 1600 лв се състои в това колко бас изкарват? Идеята на форума е да се помогне на човек да вземе оптимума за бюджета си, или близко до бюджета си ... твоята идея явно е - всяка тояга върши работа .. на мен ме харесва значи на всички ще им хареса.
    Относно въпроса ти защо всички дискусии рано или късно стигат до идеите за 1000-1500 лева бюджет ... нещата са прости - това е един вид Минимум бюджет за да се вземе нещо що годе прилично. Ако хората се задоволяват с колони за 300 лв или пък център за 200 - няма смисъл въобще да пишат във форума - който и боклук да вземат резултата ще е доста близък.

  10. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #8

    Re:Евтини subwoofer-и на Pioneer

    Всъщност къде ти е отговора на зададения въпрос на суб до 300 лева ?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #9

    Re:Евтини subwoofer-и на Pioneer

    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev
    Всъщност къде ти е отговора на зададения въпрос на суб до 300 лева ?
    Всъщност въпроса е за два конкретни модела...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    15
    #10

    Re:Евтини subwoofer-и на Pioneer

    Благодаря за мненията. Като стана въпрос за център, това на което съм се спрял е:


    Този център е другата част от комплекта. Иначе стаята е 5.5 х 4 м

    Възможно е малкия събуфер да се "губи" около "веги"-те ... Принципно мислех да си правя пълния комплект "Веги" (някаква детска мечта са ми тия говорители с червени пръстени

    Но този събуфер:



    е около 680 лв и ми се струва прекалено мощен. Принципно мога да си позволя да отделя и 600-700 лв за събуфер, но не съм сигурен дали си струва, затова питам за евтините. Извинете ме, лаик съм но колко Hi-Fi може да бъде един събуфер при положение, че само си "бучи"? Наистина , ако се абстрахираме от мощността, какво ще усетя аз като разлика между един събуфер от 200лв и един от 800 при идентична мощност? Не се заяждам, просто ми е интересно ...

    Някой има ли впечатления от баса и центъра на вега?
    Eltax-a като че ли е с почти същите параметри като евтиния Pioneer, или греша?




  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    16
    #11

    Re:Евтини subwoofer-и на Pioneer

    В твоя случай,след като си казал "А" трабва да кажеш и "Б" При положение,че фронтовете ти са веги и така или иначе ти харесват на теб,което е най-важното,най-добре е и центърът да е вега.Суба не те бърка ,че е мощен ,в крайна сметка ще си го нагласиш да свири колкото е необходимо,не е казано,че трябва да дъни на мах.Колкото до пайнерите имам впечатления от първия,е за домашно кино става,но е слабичък като мощност спрямо колоните ти,а е и доста лек и има тенденция към подскачане,което не е особено добра атестация.В този ценови диапазон до около 600 лв. джамо имаха няколко модела,които поне тежат,а и не вярвам да са по-зле от вегата или пайнера да речем,ямаха също имат модели в този ценови диапазон.Най-добре ми се струва в случая да си допълниш комплекта с вегите направо щом си доволен от тях,хем и ще си изпълниш мечтата,което също е важно нещо.
    П.С.Доста хора не харесват вегите,но в крайна сметка за човек,който не е аудиофил/каквото и да значи това/ маниак и слуша основно хеви метъл или техно да речем ,си дават точно саунда ,който се очаква от тях и пасват идеално на този тип музика. В повечето случаи хеви-метъл на колони с добри среди обикновено е разочароващо мероприятие ,предвид мармалада записан като среди .Наистина поне около 2500 лв.си трябва за 5.1 система за домашно кино ентри левъл с прилично звучене,но не всеки има бюджета за това,нито пък са много хората ,които им пука и правят разликата,а и честно казано трябва си ебахти фена с многото свободно време,че да набиеш в домашно кино толкова пари.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #12

    Re:Евтини subwoofer-и на Pioneer

    Цитат Първоначално публикувано от jungleboy
    ...Извинете ме, лаик съм но колко Hi-Fi може да бъде един събуфер при положение, че само си "бучи"? ...
    За да не ти звучат първите три октави като бучене с 2-3 ноти трябва сериозна инвестиция

  16. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #13

    Re:Евтини subwoofer-и на Pioneer

    Аз ползвам евтин суб на Pioneer - WS-160, 22cm , 160W и съм доволен, но няма с какво да сравнявам честно казано. Върши си работа според мен.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #14

    Re:Евтини subwoofer-и на Pioneer

    Поне да беше казал за какво ти върши работа - за филми или за музикални записи, защото там са въпросителните ?

  18. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #15

    Re:Евтини subwoofer-и на Pioneer

    @Danri
    Ползвам го само за филми. Помещението ~ 20кв.м. Системата ми изобщо е насочена само към гледане на филми, музика освен в колата или метрото не слушам ;-)
    Наистина нямам с какво да сравнявам, но за първи опит в домашното кино ме задоволява за сега. Винаги са възможни последващи upgrade-и, когато човек почне разбира какви са нуждите му и какво иска.
    Не налагам мнението си за вярно, просто казвам какво усещане имам като средностатистически потребител.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сервиз за subwoofer
    От snaily във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 10-01-15, 15:25
  2. Продавам subwoofer
    От Mugala във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 02-06-11, 20:05
  3. Отговори: 0
    Последно: 19-01-10, 14:46
  4. Subwoofer Thunder
    От no_connection във форум Тонколони
    Отговори: 7
    Последно: 28-01-07, 01:15
  5. SUBWOOFER KODA
    От Emoo във форум Тонколони
    Отговори: 14
    Последно: 07-12-06, 13:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе