Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 111

Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #1

    Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Моля всички да изкоментират посочените модели. Около Коледа би трябвало да мирясам...и да поставя начало на системата ми.

    Засега съм чувал в стерео режим и най-много ми е допадало звученето на Денон 2310 с Монитор аудио и Маранц 5004 с Полк, както и с Мордант Шорт. Новите Ямаха не съм имал възможност да чуя - съвсем скоро се появиха новите модели, а в ТМ не става за слушане. В звука мисля, че леко клоня към Маранц...тук искам да споделя огромното ми огорчение от това, че голямата ми "колекция" СД не става за нищо - дисковете ми са т.н. славейковки (софиянците знаят какво е това) и нямат нищо общо с истинските СД. Слушах оригинален СД на Ози Озбърн и ми разкова буквално тиквата...No more tears, поздравявам всички с това.

    Като видео - засега мненията са, че новия Денон 2310 е номер 1 с новия си чип. Даже ми казаха, че тази година фирмата Денон има 100г. юбилей и по този повод са пуснали по-изпипани модели от конкуренцията. Сравняват ми тази година с 2006 г., когато Денон пак бил N1. Безпорен хит бил 1910 (цена 1000лв.), но той няма предусилвателни изходи и след време няма да мога да надграждам, а и според спецове звучи по-зле настерео от 2310. Чипът и процесингът в 2310 са на супер ниво - говорим за средния клас.

    Дотук мнението ми е, че Денон 2310 е по-добър във видеото, а Маранц в стереото, Ямаха - не знам нищо, но преди съм чувал 863 със Соаво и бяха чудесни.

    Цени: Денон 2310 (1800 лв.) , Маранц 5004 (1550 лв.), Ямаха 1065 (1500 лв.) Като че ли цената на Ямаха е най-адекватна...от друга страна пък стария Маранц 5003 беше 1600 лв, а новия е пуснат по-евтино.
    Моля Ви за мнения

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    4
    #2

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310


  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    4
    #3

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310


  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    4
    #4

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Не случайно ти посочвам Onkyo. Той е от по висок клас от посочените от теб уреди.А цената която съм ти пратил е направо смешна -коледен подарък. Доставката до България е само 35 евро.Ето още един сайт с инфо: http://www.trustedreviews.com/home-c...AV-Receiver/p1. Между другото можещ да търсиш в германския сайт всичко - от нещо дребно та чак до леки коли, но не приемай крайните оценки примерно 1.2 ,1.7 или каквато и да е друга като съвсем определящ показател.Виж оценката на базата на колко теста е базирана.Ако е на само един не е от най реалните.Колкото повече толкова по добре.Незнам как си с немския но има достатъчно сайтове за превод макар и не достатъчно прецизен. Дано съм ти помогнал с нещо. Успех!

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #5

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Доколкото разбрах човека иска помощ за избор на модел , който в момента го има на пазара у нас , за да може да го чуе наживо .Иначе и аз имам Onkyo , 507 , и аз го взех от Германия , и аз четох доста сравнения и мнения , но друго си е да го "пипнеш "на живо .Иначе съм много доволен за избора си !

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #6

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Истината е, че обективен избор на ресийвър няма как да направиш. Слушането на представянето им в различни магазини, с различни колони, в различни помещение от различен източник, с различни кабели няма да ти даде никаква информация. От друга страна пък няма нищо лошо да направиш избора си на базата на такова прослушване пък било и то погрешно. Важното е ти да си убеден в избора си.
    Доверяването на сайтове за ревюта като Trusted Reviews или списание е още по-лошо. Те са изцяло маркетингово насочени и няма да чуеш нищо съществено.
    Ако намериш тест на ресийвър като във този сайт може да получиш доста информация:
    http://www.areadvd.de/hardware/index...staerker.shtml

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #7

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Истината е, че обективен избор на ресийвър няма как да направиш. Слушането на представянето им в различни магазини, с различни колони, в различни помещение от различен източник, с различни кабели няма да ти даде никаква информация. От друга страна пък няма нищо лошо да направиш избора си на базата на такова прослушване пък било и то погрешно. Важното е ти да си убеден в избора си.
    Доверяването на сайтове за ревюта като Trusted Reviews или списание е още по-лошо. Те са изцяло маркетингово насочени и няма да чуеш нищо съществено.
    Ако намериш тест на ресийвър като във този сайт може да получиш доста информация:
    http://www.areadvd.de/hardware/index...staerker.shtml
    Поздравявам те за смисленото обобщение на проблемите при купуване на такава техника.
    Винаги съм се възхищавал на съвети с практическа насоченост. Моето лично мнение е че при този клас ресивъри конкуренцията е огромна и няма много разлика в качеството им. Друг е въпроса с различните нюанси на свирене при всеки един от тях.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #8

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Според мен нещата стоят така - ако си решил системата ти да се ограничи до рисивър и двд плеър - добре е да избереш най-добре свирещия в класа си рисивър,пък макар и за сметка на някоя екстра... за да може да сведеш компромиса със звука до възможния минимум. Ако си решил за в бъдеще да добавиш качествен стерео усилвател, тогава е добре да заложиш на прилично свирещ рисивър, който обаче предлага максимума като възможности на свързване .. видео скелинг и т.н.
    С други думи, трябва да си изясниш концепцията сега... за да не се окаже след време, че ни вълка е сит... ни агнето къдраво

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    4
    #9

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Без да се опитвам да налагам мнение или да се натрапвам.Но... Говорим за уреди до 2000 лв. Ако тръгнем да се задълбочаваме в детайли / избор на останалите компоненти и най вече боксове / сигурно ще се увлечем в ненужни спорове за това ама това или онова е по добро. Специално за Лазарус всички тедтове независимо къде са публикувани са субективни. И нещо много важно.Всяко човешко ухо си има своята спецефичност /от там и субективноста/. За не аудиофил и човек който не търси хай енд / и няма как това да е така при такава ценова категория/ по скоро е въпрос на добра сделка в един и същи клас от утвърдени марки. Цените извън България са много прилични и стига да се поровиш малко в нета можеш да намериш добра цена за това което си си набелязал.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #10

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Радвам се, че в този форум виждам все повече интелигентни мнения в аудио раздела!


  13. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #11

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Както и очаквах, в така формулирана тема - няма да се развихри дискусия от типа, кое е по-добро от изброеното. Всички, които са дали мнения са прави - за субективността на избора, за човешкото ухо и за този ценови клас. Самият аз го разбирам, макар че съм тук най-неопитен като теория и практика...
    Може би трябваше да поставя темата така "Най-добър ресийвър до 2000 лв", но пак трябваше да уточнявам като видео или като аудио възможности. Затова и сведох избора до посочените 3 бр. модели от читави марки. За съжаление никой няма преки впечатления от посочените модели и да каже - глей са, това му е много добро, онова не е и т.н.
    В крайна сметка се получи следното обобщено мнение: Изброените неща са сравнително добри и са на едно ниво, въпрос на сделка е, базирано на твоето ухо и очи.
    А всеки продавач (естествено) се кълне, че неговото е по-добро (Денон със 100 г. юбилей - N1 за 2009-2010 г., ако отидеш при Маранц ще ти кажат - съгласен съм дори да донесеш Денон и ще ти покажа че не струва, Ямаха били капризни (каквото и да значи това)
    Някой има ли Денон 2310 за да го носим в магазина на Маранц? Шегувам се

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #12

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Цитат Първоначално публикувано от Evlampio
    Според мен нещата стоят така - ако си решил системата ти да се ограничи до рисивър и двд плеър - добре е да избереш най-добре свирещия в класа си рисивър,пък макар и за сметка на някоя екстра... за да може да сведеш компромиса със звука до възможния минимум. Ако си решил за в бъдеще да добавиш качествен стерео усилвател, тогава е добре да заложиш на прилично свирещ рисивър, който обаче предлага максимума като възможности на свързване .. видео скелинг и т.н.
    С други думи, трябва да си изясниш концепцията сега... за да не се окаже след време, че ни вълка е сит... ни агнето къдраво
    И трите изброени модела имат предусилвателни изходи. Като видео вероятно са на едно ниво, не бих повярвал, че ще допуснат да изпаднат от конкуренцията...Виж за аудиото, наистина е въпрос на ухо. Тогава се намесва и фактора разлика в цената...в смисъл, зашо да давам 300 лв повече примерно

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #13

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Сигурен съм,че който и от трите да вземеш ще си повече от доволен,дори ще си кажеш "За какво ми е стерео усилвател,чува се страхотно!"...поне докато не започне да те гложди "А един стерео усилвател за 1500 лв(примерно) ,колко ли по-хубаво ще се чува?" .Може да потърсиш мнения и по чуждите форуми,но и там мненията ще са разнопосочни и ще се въртиш в кръг.Повече внимание трябва да обърнеш на колоните,според мен,тези 300 лв може да ги спестиш от Денона и да се включат в бюджета за колони.Не подценявай и източника.Трябва добре да се балансират нещата.

  17. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #14

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Защо не вземеш, по евтин ресивър (за 700-800 лева ) с всички HD формати и HDMI? Да добавиш към него един HD плеър за 300 лева, да изчакаш 2-3 месеца и за 1200-1500 лева не си вземеш някой прекрасен интегриран усилвател - само за стерео. Тогава ще можеш да имах добро стерео и прилично домашно кино. Не очаквай да има огромна разлика в звука между ресивър за 800 и за 1800 лева. Но има огромна разлика в звука при стерео усилвател за 1000 лева и ресивър за 2000 лева.
    За пример с:
    - ресивър YAMAHA RX-V565 или KENWOOD V7300
    - HD плеър Diva
    - Стерео усилвател NAD 326 - си точно на 2000 лева.

    Пак мисли преди да дадеш 2000 лева само за ресивър, това са доста пари. Не разбрах също така на какви колони ще слушаш тези машини в стерео.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #15

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    hristobotev, и какво ще стане с варианта, който предлагаш? Божидар ще има 18 чифта колони? Едни за стерео... едни за кино ...може едни за телевизия или пък ще ползва превключватели и съвсем ще съсипе нещата? Хората са го измислили отдавна - pre out. За това се е насочил към този клас рисивъри, защото по-евтините нямат pre out. Да не говорим, че идеята че всички рисивъри се представят еднакво или близко и в кино режим .. не е много близо до истината.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам ресийвър Denon 2310
    От pnikolov във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 10-01-12, 12:52
  2. Продавам CDX YAMAHA-496 -100лв NOkia-2310 20лв
    От rudidimitrov във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 04-06-11, 11:51
  3. Продавам AV Receiver DENON AVR 2310
    От MMDDMM във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 07-01-11, 00:15
  4. Тонколони за ресивър DENON 2310
    От Plamen1321 във форум Тонколони
    Отговори: 36
    Последно: 30-03-10, 12:41
  5. MARANTZ SR 3001 vs DENON AVR-1906
    От swan_ във форум Аудиотехника
    Отговори: 23
    Последно: 17-04-08, 15:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе