Резултати от 1 до 9 от общо 9

Посъветвайте ме + Davis acoustics kvk4 ???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. jjf
    jjf е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #1

    Посъветвайте ме + Davis acoustics kvk4 ???

    Привет на всички.
    Убедил съм се, че едва след като си купя нещо разбирам какво точно искам да си взема следващия път Да избера колони обаче е най-трудното нещо, когато се касае за техника, защото досега съм слушал на колонките на лаптопа и въобще не съм наясно за ниски, високи честоти и всякакви такива работи.
    Първоначално мислех да взема от 5+1 системите до 350-400 лв. Разубедих се, защото реших, че е по-добре да вкарам повече пари с идеята да надграждам, а не да закопая парите в някаква пластмаса. Искам да си купя някаква конфигурация, която ще се използва първоначално само за музика с идеята по нататък да надградя до 5+1- дори и тогава основно ще се гледат концерти, а не филми. И тук е първото ми питане:
    1. Удачно ли е да се насоча първоначално към покупка на две колони + усилвател и впоследствие да ъпгрейдвам или е по-добре да търся комплект колони 5+1?
    Не съм маниак на тема музика, но ми се иска да намеря най-доброто като цена/качество. Имам бюджет за 2 нови колони около 600 лв. и някакъв усилвател до 300 лв. (може и на старо). Смятате ли, че за тези пари не е много правилно да се купуват колони, а да събирам още за по-добри?
    Второто ми питане е конкретно за колоните Davis acoustics kvk4. Чули ли ли сте някакви отзиви за тях? Аз четох в нета за тях при един тест с други модели, че са най-доброто като цена качество (прикачвам и файла). Някой може ли да ми каже къде бих могъл да ги чуя?
    Ще помоля и за всякакви предложения за колони или изобщо за препоръки какво да правя, защото наистина не мога да се ориентирам.
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:Посъветвайте ме + Davis acoustics kvk4 ???

    Ако е предимно за стерео , подхода ти е правилен !
    Първо 2 фронт колони с усилвател и после другото , но централната колона е добре да е от същата серия като предните ! А и за кино ще ти трябва ресивър , а не стерео усилвател !
    Парите , който си приготвил няма да ти стигнат за нещо по-така , но щом не си маниак се намира подходяща оферта !
    Има из нета оферти , но не мога да ти препоръчам нищо конкретно , понеже преди да купиш , трябва да ги чуеш и тогава може и да не ти харесат !

  4. jjf
    jjf е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #3

    Re:Посъветвайте ме + Davis acoustics kvk4 ???

    Здравейте, отново.
    Искам да ви попитам конкретно за едни тонколони, към които съм се насочил: Tannoy merc. V4. Чух ги и в Технополис и в сравнение с по-стария модел на Tannoy Fusion 4 определено звучаха доста по-добре. Цената им е 800 лв.
    Зная, че всичко в строго субективно, но бих помолил тези от вас, които имат някакви отзиви, да споделят. За същите пари бихте ли ми препоръчали нещо, което е по-добро. Да, колоните са нисък клас и не мога да очаквам чудеса, но ми се иска да избера оптималното като цена/качество.
    И още един въпрос- конкретно за тези колони можете ли да ми препоръчате усилвател (по-възможност втора употреба), защото нямам представа към какъв да се ориентирам?

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #4

    Re:Посъветвайте ме + Davis acoustics kvk4 ???

    Усилвател или ресивър , ако ще надграждаш до 5.1 ? И до колко пари , горе-долу ?
    На теб , ако ти харесва как звучи не е нужно да събираш мнения - всичко е строго индивидуално !
    Успех !

  6. jjf
    jjf е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #5

    Re:Посъветвайте ме + Davis acoustics kvk4 ???

    Събирам мнения, защото съм много "зелен" и тези от вас, които наистина знаят какво е музика са наясно в действителност дали за същите пари може да ми препоръчате поне да чуя нещо подобно като клас.
    Иначе за ресийвър за момента нямам толкова пари. Четох, че хубави вървят от 800-900 лв. нагоре, а за тези на старо, нямат възможностите да въпроизвеждат най-новите формати качествено (разбира се може и да не е така). Идеята ми е за някакъв усилвател до макс. 300 лв (ако е реалистично) на старо. Впоследствие, като събера повече пари, ще продам усилвателя и ще си купя ресийвър и евентуално ще надградя до 5+1.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #6

    Re:Посъветвайте ме + Davis acoustics kvk4 ???

    800лв. е твърде коварен бюджет. За малко отгоре би могъл да си вземеш значително по-добри озвучителни тела от въпросните танойки. От друга страна, ако бюджета е силно ограничен - огледай се за колони на старо.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #7

    Re:Посъветвайте ме + Davis acoustics kvk4 ???

    И още нещо - като купиш усилвател на старо / ресивъри се намират и то по-модерни / , после няма продаване или го продаваш за без пари т.е. го подаряваш и си доста назад ! Това мисли ли го ?

  10. jjf
    jjf е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #8

    Re:Посъветвайте ме + Davis acoustics kvk4 ???

    Честно казано не съм. Наистина се чудя какво да правя. Ако все пак се насоча към ресивър, то трябва да е на старо иначе за нов няма да ми стигне бюджета. Лошото е, че си нямам хал хабер от тази техника, а и никъде не успях да намеря нещо четене, където да е написано по-подробно. Затова и се допитвам до вас.
    В такъв случай за колко пари мога да намеря читав ресивър на старо и някакво конкретно предложение може ли да ми дадете?

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #9

    Re:Посъветвайте ме + Davis acoustics kvk4 ???

    Колега в форума има раздел " Продава " , там имаше оферти , потърси за конкретно предложение ! А има и други форуми , просто потърси , има надежда , не се отчайвай !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Ще кУпувам бойлер, посЪветваЙте МЕ какъв
    От aleks7977 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 25
    Последно: 31-05-08, 17:15
  2. Посъветвайте ме за wireless router!
    От hihimor във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 20-03-08, 20:58
  3. Посъветвайте ме за захранване, моля
    От cristo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 09-05-06, 09:21
  4. Посъветвайте кой DVD player е най-добър
    От gina във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 3
    Последно: 21-01-06, 08:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе