Резултати от 1 до 12 от общо 12

Съвет за 5.1 система или YAMAHA NS-777 vs Jamo S 606 HCS 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    82
    #1

    Съвет за 5.1 система или YAMAHA NS-777 vs Jamo S 606 HCS 3

    ...Здравейте , намерих теми във форума и за 2-та вида колони, но моя въпрос е малко по-конкретен за това моля хората който разбират за помощ. В къщи съм с такъв Receiver Yamaha RX-V363, не мисля скоро да го сменям за това търся и само колони .
    ...Първоначално от малко четене , бюджет и вид на колоните се насочих към JAMO S-606 HCS 3. Имах желание да ги чуя и и го направих. В магазина бяха вързали дори малко по-висок клас на Джамо (мисля че бяха 608) и мен лично ми харесахa. Не настоявах да пуснат 606, НО и момчето в магазина упорито ме убеждаваше да си взема тези:
    Yamaha NS-777 front
    NS-333 surround
    NS-C444 center
    ...малко надхвърлят Бюджета, но е поносима разлика. Тъй като сега имам някакви Фронт колони, може първо да взема Съраунда и Центъра , а не след дълго и Фронт колоните. Та въпросите ми са няколко:
    1) Дали Ямахата наистина са толкова по-добри (те тука ги дават на 3-то място )
    2) По важното - подходящи (незнам или съвместими) ли са с ресийвъра ми. Защото младежа от магазина каза че щял да бъде "Малко слабичък" за тези колони. Мен вече ми е късно да правя дискотека в къщи и все пак ....какво може да означава малко слажичък :D

    Благодаря предварително, приемам съвети и за други конфигурации стига да влизат в бюджета (който е около 100лв).

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    82
    #2

    Отговор: Съвет за 5.1 система или YAMAHA NS-777 vs Jamo S 606 HCS 3

    ...Никой ли няма мнение по темата или по-важното по т.2), моля

  4. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #3

    Отговор: Съвет за 5.1 система или YAMAHA NS-777 vs Jamo S 606 HCS 3

    Благодаря предварително, приемам съвети и за други конфигурации стига да влизат в бюджета (който е около 100лв).
    Какво по скоро смяташ да си купиш за 100лв.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #4

    Отговор: Съвет за 5.1 система или YAMAHA NS-777 vs Jamo S 606 HCS 3

    Аз ти предлагам да почнеш с нещо по-качествено , не че са чак толкова лоши като за тия пари ,но си имат и изисквания по разполагането (особено Джамо-то с тия ууфери) . Колко е голямо помещението ?

  6. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #5

    Отговор: Съвет за 5.1 система или YAMAHA NS-777 vs Jamo S 606 HCS 3

    Моето предложение е ако имаш 400-500 гроша и не си с две леви ръце направи си Това. Щом ти е късно вече да правиш дискотека, поне ще се кефиш на готин звук и това че си направил нещо по-евтино и вероятно по-добре свирещо от това което си избрал.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    82
    #6

    Отговор: Съвет за 5.1 система или YAMAHA NS-777 vs Jamo S 606 HCS 3

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    Какво по скоро смяташ да си купиш за 100лв.
    Извинявам се , имах в предвид 1000лв. Сто лева е наистина абсурдно.

    ...В момента съм с 4,0 колони, като за фронт са ми едни правени от баща ми преди 20-25години (човека си разбираше доста) но не мога да дам никакво друго инфо за тях освен размера
     



    за съраунд са ми някакви руски от грамофон. Помещението е 25 квадрата. А за левите ръце .... не са много леви, но пък с токовете хич, ама хич не се разбираме . Но пък и доста ми харесва вида на новите модели колони, което не би трябвало да е фактор - но някакси е.

    P.S> Предполагам няма друг начин да вида какво има в тези колони без да ги разглобя . И има ли начин да се тестват/диагностицират . До колко времето и начина на ползване е фактор за една колона/говорители?

  8.  
     
  9. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #7

    Отговор: Съвет за 5.1 система или YAMAHA NS-777 vs Jamo S 606 HCS 3

    Ами аз също не съм специалист в тази наука (елктроаудиоакустика), просто по стечение на обстоятелствата ми се наложи за 1-2 месеца да си подновя почти изцяло муз. система и този път реших малко да прочета за какво става дума.
    Вероятността тази колона (на баща ти)да има доста по качествен звук от тези които си избрал е огромна, за съраунда мисля че е достатъчно. Трябва ти един приличен център, може да си го направиш а може и втора ръка намират се.
    Това че са красиви не значи че свирят добре, ако това което имаш като звук те кефи просто вложи някой лев да ги тунинговаш малко поработи по фасона и си шест. Обаче ако не те кефи това което е направил баща ти, то проблема ти е сериозен и приготви повечко пари. Виж Този форум със сигурност ще получиш компетентно мнение по въпроса.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    82
    #8

    Отговор: Съвет за 5.1 система или YAMAHA NS-777 vs Jamo S 606 HCS 3

    ...Мерси vencifcl, като гледам в този форум са повече home made. За това ако стигнем до план Б - т.е. да си взема съраунд и център и да ползвам моите Фронт, естествено трябва да намеря и някой да ги погледне/диагностицира и да каже че поне "физически" са ок определено ше разпитам там. Иначе Тези моите съм ги тунинговал външно до колкото e възможно ама си стоят дървено , а Ямахата си е направо красива и освен другото ще променят и облика на хола :D.

    EDIT: Странно , опитах се да се регистрирам в препоръчания форум и ми забрани достъпа безкрайно :D
    Този пост е редактиран от NightWalkeR; 29-11-12 в 11:25.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    82
    #9

    Отговор: Съвет за 5.1 система или YAMAHA NS-777 vs Jamo S 606 HCS 3

    ...В крайна сметка се спряхме на Ямахите и съм доволен . Междувременно слушах и тези - Monitor Audio RX8 , изключително добри , но нямаше как да дам 2600лв само за предни колони . За кабели отскочих до Динакорд , че Куед ми идват малко нанагорно , като се има в предвид че трябва да взема към 30метра и ми препоръчаха Proel HPC740 , смятам че за моя юзърски слух стават .
    ...Но пък почнах да се оглеждам и за Subwooder, в някакво близко бъдеще. Дайте мнение за Pioneer S-21W , че може да изпадне на половин цена. Нещо много ме плашат тези "impedance (100 Hz) - 47 kΩ?" ?!?

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #10

    Отговор: Съвет за 5.1 система или YAMAHA NS-777 vs Jamo S 606 HCS 3

    Едва ли има смисъл от това "субче" с твоите колони , то е по-скоро за малки сателити и малко помещение.
    Кабела , каквото и да говорят някои е от голямо значение - аз скоро смених стария (някакъв Jamo 1.5 , беше 3-4 лв навремето - вероятно на нивото на тоя който си взел) с QED Original и имам чувството ,че съм купил нови колони , а колоните са си съвсем бюджетни - Jamo Classic8 на 12-15 години сигурно .

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    82
    #11

    Отговор: Съвет за 5.1 система или YAMAHA NS-777 vs Jamo S 606 HCS 3

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Едва ли има смисъл от това "субче" с твоите колони , то е по-скоро за малки сателити и малко помещение.
    Кабела , каквото и да говорят някои е от голямо значение - аз скоро смених стария (някакъв Jamo 1.5 , беше 3-4 лв навремето - вероятно на нивото на тоя който си взел) с QED Original и имам чувството ,че съм купил нови колони , а колоните са си съвсем бюджетни - Jamo Classic8 на 12-15 години сигурно .
    ...Мерси за съвета svetlio, ще видим значи за Суб-а, защо ли пък първо да не пробвам да взема от някой познат един Суб за известно време да видим дали ще се усети осезаема разлика (най-вече при филмите, за музика мисля изобщо да не го ползвам). А за кабела определено ще го имам в предвид, но просто в момента до толкова изсмукахме бюджета, че 300лв за кабел .........

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #12

    Отговор: Съвет за 5.1 система или YAMAHA NS-777 vs Jamo S 606 HCS 3

    Е , на мен ми трябваше 5 м кабел ... Ако има от къде да вземеш суб за проба си е най-добре (то и за колони и кабели е така) .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор между Yamaha и Jamo
    От Odysseus във форум Тонколони
    Отговори: 26
    Последно: 23-11-15, 15:15
  2. Отговори: 11
    Последно: 10-12-13, 10:38
  3. YAMAHA RX-V671+JAMO S-608 HCS 3 - добра комбинация ли е ?
    От maddog9 във форум Аудиотехника
    Отговори: 19
    Последно: 08-03-12, 03:19
  4. Продавам Субуфер JAMO и съраунд колони Yamaha
    От Mihailov във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 13-02-12, 16:56
  5. Една тема почнала от YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3...
    От Bojidar_Iliev във форум Аудиотехника
    Отговори: 153
    Последно: 17-11-09, 14:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе