Резултати от 1 до 15 от общо 15

Букшелф тонколони - предложения?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #1

    Red face Букшелф тонколони - предложения?

    Здравейте колеги!!!
    От доста време се оглеждам в предни тонколони (по-скоро букшелф), но така и не взех нищо.
    В момента използвам Harman Kardon HKTS 11 - Harman Kardon HKTS 11BQ reviews - harmankardon.com - The HKTS 11 home cinema system combines a 10-inch, 200-watt subwoofer with magne.
    За рисийвър ползвам Yamaha RX 573.
    Като модел на тонколони гледам Monitor Audio Bronze BX2. Ценово ориентирано сякаш не ми се иска да надхвърля 600 лв, но обикновено човек като тръгне да купува нещо, което не сменя толкова често е склонен да даде още, така че тази сума би могла да се надхвърли леко.
    Главно гледам филми, но обичам и музика да си попослушвам. Предвид, че имам някакъв субуфер (най-вероятно не е нещо особено) който според мен думка прилично, смятам че не ми трябват стоящи колони (които май няма и как да навра под холната мебел) и букшелфа ще свърши работа.
    Та молбата ми е за съвети какво да гледам/ слушам и също така, какво ще му "ходи" на този рисийвър.
    Музика и филми възпроизвеждам от медиен плейър
    Благодаря предварително на всички отзовали се!

  2.  
     
  3. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #2

    Отговор: Букшелф тонколони - предложения?

    За букшелф KEF имат много прилични в този клас дето си и думкат стабилно.

    KEFiq30 модела

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #3

    Отговор: Букшелф тонколони - предложения?

    Благодаря за предложението, намерих някакъв БГ дилър, само и да намеря мястото, където могат да се прослушат. А и този модел нещо не го намирам в предлагания им асортимент.
    Някой друг предложение?
    Този пост е редактиран от regned; 29-12-12 в 12:37.

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #4

    Отговор: Букшелф тонколони - предложения?

    Мисля, че правилно си се насочил към BX2, които си пасват перфектно като бюджет и звук с ресийвъра ти.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #5

    Отговор: Букшелф тонколони - предложения?

    Все пак не мога да не попитам, Silver RX1 би ли ми предложила нещо значително повече, предвид че разликата е 360 лв. Друго нещо което ме вълнува е, че все пак бих искал да ги чуя преди да ги купя, а в интернет намирам единствено сайта AVStore, който няма мострена зала. Някакви идеи къде мога да ги чуя тези колонченца?

  7. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #6

    Отговор: Букшелф тонколони - предложения?

    Monitor Audio можеш да чуеш в някой от центровете на Начало | audio-bg.com

    Отиди и чуй KEF непременно ето сайт на вносителя Homecinema BG - Системи за домашно кино , стерео системи и автоматизация на дома. Офисът им е на "Солунска".

    Съвет от мен - не се занимавай с прекупвачи, а се ориентирай към официалните вносители на съответния продукт. Иначе рискуваш да ти пробутат демо бройка от "Техно ..."

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #7

    Отговор: Букшелф тонколони - предложения?

    Благодаря за съветите.
    Тонколоните Монитор Аудио дали мога да ги чуя в магазина Денон Център на ул. Раковски, или те се предлагат в някой от другите два магазина?

  10. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #8

    Отговор: Букшелф тонколони - предложения?

    Последно имаше доста колони на Monitor Audio точно в магазина на "Раковски". Сега обаче не знам как е положението. Най-добре се обади и попитай. Едва ли някой от форума ще знае по-добре от тях с какво разполагат в магазина. Телефоните са на линка, който ти изпратих по-рано в тази тема.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #9

    Отговор: Букшелф тонколони - предложения?

    Личната си драма я приключих най-накрая със закупуването на MA RX6. Доста над началната идея, но реших че не купувам всеки ден колони, та така! Мерси на всички за съветите!
    Остана да кача малко левела на рисийвъра, че тоя rx573 малко зор му идва, но за сега ще е това.
    Като му дойде ред, ще го видите в раздел "продава се"

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #10

    Отговор: Букшелф тонколони - предложения?

    "Слуша" ли и други колони с ресивъра и как е МА с Ямаха-та , че и аз трябва да сменям старото Jamo ?

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #11

    Отговор: Букшелф тонколони - предложения?

    Ами да ти кажа, с Ямахата слушах само МА, а Кеф-овете ги слушах с наличното в магазина озвучение. Като цяло реших да се огранича само с тези марки.
    МА се държи доста добре с рисийвърчето, макар че в колоните се крият доста неразкрити възможности. Иначе слушах цялата силвър серия и BX6 с Ямахата, но като засвири RX6, просто ми звучаха най-добре - ниски, средни и високи. Когато правих прослушването нямаха BX2 в магазина, поради което нямаше как да ги съпоставя. RX2 също свиреха страхотно с лееко по ограничени ниски, но предвид че трябваше да взема и читави стойки, цената почваше да гони батко им, което бе съдбоносно за избора ми.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #12

    Отговор: Букшелф тонколони - предложения?

    То и аз основно се колебая м/у RX6 и RX2 и най- вероятно ще почна от центъра и съраунда , а с оглед че периода на закупуване най-вероятно ще се проточи и суб-а ще е последен (ако изобщо вземам ) май остава RX6 . Как стои въпроса с разполагането , че нямам много място и повече от 30-40 см от стената нямам ?

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #13

    Отговор: Букшелф тонколони - предложения?

    При мен мястото не е толкова проблем и мога да ги поразмествам. За сега ги държа на отстояние 50-60 см от задната стена и не съм забелязал неприятни шумове. За сега още се радвам и слушам музика : )))) !!! Като остане време за експерименти ще споделя!

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #14

    Отговор: Букшелф тонколони - предложения?

    И един малко страничен въпрос (може и на ЛС) - правил ли си сравнение на flac-ове възпроизведени от USB плеъра на Ямаха-та и същия от Дивата - при мен нещо ми се струва , че от плеъра ми (Egreat със същия чип) е по-лошо ?
    Този пост е редактиран от svetlio1; 02-02-13 в 19:07.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #15

    Отговор: Букшелф тонколони - предложения?

    Аз и по-горе го бях писал, имам чувството че през медийния плейър се чува доста по-зле. Най-вероятно дак-овете на ями-то са по-читави А и аз откак подкарах пак ДЛНА, през медийния плейър не слушам, само шернати от пц-то.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Букшелф колони и домашно кино
    От myamakov във форум Тонколони
    Отговори: 3
    Последно: 10-06-12, 09:35
  2. Купувам букшелф колони
    От prince във форум Купува
    Отговори: 3
    Последно: 28-01-12, 13:00
  3. Отговори: 6
    Последно: 27-12-11, 21:59
  4. ИНТЕРЕСНИ GPS ПРЕДЛОЖЕНИЯ
    От thunder77 във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 12-10-10, 11:48
  5. Отговори: 13
    Последно: 26-04-10, 11:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе