Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23
Like Tree5Одобрявам

Избор на тонколони но май се ограничавам с марка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    39
    #16

    Отговор: Избор на тонколони но май се ограничавам с марка

    1, Zensor 7 - ниските са предостатъчни, а звученето като цяло не натрапчиво, та най ми допадат като звучене.
    2, Klipsch ги изключих защото ми звучаха много остро /много високи/
    3, Monitor Audio BX5 бяха премерени ... средно между горните 2 - по слаб бас от 1 и по слаби високи от 2
    4, Monitor Audio Bronze 5 e малко над бюджета ти и си струва да чуеш, но аз не съм ги чувал
    5, PSB ми звучаха прекалено пространствено, с добри ниски
    6, Dali Ikon 5 Mk2 също са ти вариант, но не съм ги чувал /няма да се учудя това да е най добрия избор ако ти хареса звученето/


    А в тази табличка KEF Q300 къде се позиционират?
    Питам, защото мисля да купувам такива.Помещението ми е около 50 м2.Ресивъра е Маранц 5007.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #17

    Отговор: Избор на тонколони но май се ограничавам с марка

    Помещението ти ми се струва доста големичко за букшелф ..... Иначе Q300 съм нямал удоволствието все още да ги чуя.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    39
    #18

    Отговор: Избор на тонколони но май се ограничавам с марка

    Да, помещението се състои от кухня и всекидневна свързани с широк свод, като техниката ми е разположена във всекидневната.
    За момента слушам с B&W DM110i, но искам да мина на по висок клас ОТ.Тези, с които съм в момента ми се струват доста посредствени, та за това събирам информация за KEF Q300.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #19

    Отговор: Избор на тонколони но май се ограничавам с марка

    Q300 вадят изненадващо плътен и силен за размерите си звук , така че може и да са достатъчни или при нужда да ги "подпреш" с подходящ субуфер ... Най-добре отиди и ги чуй и по-възможност договори прослушване в къщи ...
    Todor одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #20

    Отговор: Избор на тонколони но май се ограничавам с марка

    Ако е Г-образно помещението в зависимост как си разположил техниката може и да са достатъчни. Брат ми беше в същото положение. Доста умувахме и пробвахме много варианти, но се отказахме на края. При текущото му разположение на мебели и техника постигането на добър звук излиза на прекалено висока цена за него.
    Todor одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    44
    #21

    Отговор: Избор на тонколони но май се ограничавам с марка

    Аз имах тонколони, 5.1 готови системи, ресивър и harman kardon 5.1, KEF Q300. Продадох всичко и сглобих кино от Dali- zensor 3, zensor 1, zensor vocal, dali sub e-9f. Определелено добро кино, но компромис в музиката. Продадох пак всичко. Отново съм с KEF Q300.....мисля, че няма какво са кажа повече. В 20 квадрата и за тези пари говорим за нови тонколони няма какво да им се опре. Но този път са свързани към marantz mcr-510 и определено вече слушам музика. Високи, среди, ниски, детайли, динамика - сиенергия има между тях. А ресивъра към 5.1 колони и реално сега имам две отделни системи. Всичко отвсякъде пускам - телевизор, плейстейшън, ресивър, марантз. Пълна мултимедия. Единствено телевизора не може да пуска flac. Но за 50 кв. По-добре kef q700. Определено чистото стерео е по-добре от 2.1

    Svetlio1,
    като фен на KEF Q300 ти казвам, че в 20 квадрата в комбинация с такъв marantz mcr 510 или mcr 610/всичко в едно/ ще бъдеш изумен и приключваш със стереото и то за не много пари. Абсолютно съм щастлив в момента.
    svetlio1 одобрява това.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #22

    Отговор: Избор на тонколони но май се ограничавам с марка

    RSXA, малко патосът ти е в повече, когато споделяш мнение е хубаво да е умерено. Няколко теми по-назад се кълнеше в Дали-тата, сега в Кеф-а. Ако си вземеш и хубав стерео усилвател, вместо mcr-510, със сигурност ще слушаш музика. Не съм го слушал Мелъдито, но щом SR7008 не ме впечатли като стерео музикални възможности, все си мисля, че това Мелъди ще е пълна трагедия...усилвател 2.7 кг.

  10. Banned
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    27
    #23

    Отговор: Избор на тонколони но май се ограничавам с марка

    Здравейте най после си взех колони DALI LEKTOR 6 Dali Lektor 6 В комплект с DALI LECTOR2 и център много съм доволен за себе си.мерси за инфото колеги.
    Този пост е редактиран от starshia01; 13-03-16 в 01:40.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Избор на тонколони
    От nismoslx във форум Тонколони
    Отговори: 25
    Последно: 22-11-15, 19:56
  2. Отговори: 1
    Последно: 16-12-13, 11:12
  3. Избор на ресивър и тонколони?
    От Сава Кукалов във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 03-03-13, 10:48
  4. Избор на 5.1 тонколони
    От IvanVazharov във форум Тонколони
    Отговори: 73
    Последно: 31-07-11, 12:21
  5. Избор на тонколони .
    От pr0gressive.vibes във форум Тонколони
    Отговори: 2
    Последно: 08-04-10, 02:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе