Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

Избор на тонколони но май се ограничавам с марка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    27
    #1

    Smile Избор на тонколони но май се ограничавам с марка

    Здравейте, аудио маниаци. Ще ми помогнете ли при избора на тонколони основно ще са за слушане на музика но както и за филми 5.1 имам ресивър DENON AVR-X3100W,проблемът е ако може да се нарече проблем ,че имам наличен JAMO E-7SUB APPLE и може би това ме ограничава в марката JAMO за да направя едно що годе добро озвучение. Приемам всякакви адекватни предложения бюджет до 1300-1400лв. Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    105
    #2

    Отговор: Избор на тонколони но май се ограничавам с марка

    Не пишеш колко е голямо помещението ти. Ето един възможен вариант за 5.1 - Dali Zensor 3 + Dali Zensor 1 + Dali Zensor Vokal + Dali Zensor E-600 stands 519+339+299+229=1386лв. Тук май цените са същите. После ще си смениш субуфера. Разбира се на каквито и да се спреш трябва да ги чуеш.
    Ако обаче помещението е голямо и слушаш основно музика и много малко филми (да речем 80%/20%) т.е в последсвие да доизградиш, и трябва за тези пари да вземеш две фронтални, стоящи тонколони вариантите са повече. В зависимост от музиката, която слушаш изборът може да варира от Dali Zensor 7 през Klipsch до KEF и други варианти.
    Този пост е редактиран от myrfi12; 10-08-15 в 03:48.

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #3

    Отговор: Избор на тонколони но май се ограничавам с марка

    Това, че имаш наличен събуфер от дадена марка не те ограничава в избора на останалите колони като марка.

    Според мен подобен ресийвър заслужава по-висок клас озвучителни тела от буджета, който си предвидил.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #4

    Отговор: Избор на тонколони но май се ограничавам с марка

    Dali Zensor 3 + Dali Zensor 1 + Dali Zensor Vokal е доста добра комбинация. Ресийвъра ти е добър както каза lazarus18и заслужава даже и по добри тела. В последствие сменяш и суб-а и си готов ако не се захласнеш.....

    Колко е голямо помещението?

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,559
    #5

    Отговор: Избор на тонколони но май се ограничавам с марка

    След като основното ще е слушането на музика (а и ресивъра си е добър) , аз бих ти предложил сумата (1300-1400лв) да я вложиш в двете основни колони (по-висок клас) , а след това да надграждаш (евентуално) с център и съраунд ...

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #6

    Отговор: Избор на тонколони но май се ограничавам с марка

    СТРАШНИЯ,тръгнал си по трънлив път.тръгнах от уредба за 150 кинта,а заради един КАСАП стана МАЗАЛО......

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    27
    #7

    Отговор: Избор на тонколони но май се ограничавам с марка

    Стаята е 18-20кв смятам даго правя 5.1 но може първо да взема 2 фронтални по висок клас а после както казахте да над
    граждам за кино но немога да отдалеча колоните от стената повече от 10см така че пак само модели с преден бас рефлектор или както там се казваше.

    - - - - - - - - - -

    И какво друго бихте ми препоръчали 2бр фронтални например за тия пари на които наистина дами доставят удоволстви. Благодаря.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,559
    #8

    Отговор: Избор на тонколони но май се ограничавам с марка

    На първо четене се сещам за (любимите ми) KEF Q300 и Focal 706 или Dali Zensor 7 ...

  11. Banned
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    27
    #9

    Отговор: Избор на тонколони но май се ограничавам с марка

    А какво ще кажете за това Klipsch R-26F ИЛИ Klipsch Reference RB-81 II ИЛИ http://www.avitel-bg.com/dali-zensor-7-black

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,559
    #10

    Отговор: Избор на тонколони но май се ограничавам с марка

    Слушал съм само Zensor7 от тия и ми харесаха , но най-добре е сам да ги прослушаш - все пак всеки има различен слух .

  13. Banned
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    27
    #11

    Отговор: Избор на тонколони но май се ограничавам с марка

    ОК значи за Klipsch Reference RB-81 II те разбрах а за Dali Zensor 7, Фронтални тонколони за дамашно кино и за Stereo при Hi-Fi системи | Авител и заслужава ли си това тъи като ресивара ми е x 2 sub после http://www.avitel-bg.com/dali-zensor-family-7-black.

    - - - - - - - - - -

    - - - - - - - - - -
    Този пост е редактиран от starshia01; 10-08-15 в 21:27.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #12

    Отговор: Избор на тонколони но май се ограничавам с марка

    Аз съм в момента с Zensor 7 + Dali Vokal и съм доволен от това което чувам. Цената им в България е доста добра и така се нареждат из най добрите в съотношение цена качество според мен. Мога да ти помогна така:

    1, Zensor 7 - ниските са предостатъчни, а звученето като цяло не натрапчиво, та най ми допадат като звучене.
    2, Klipsch ги изключих защото ми звучаха много остро /много високи/
    3, Monitor Audio BX5 бяха премерени ... средно между горните 2 - по слаб бас от 1 и по слаби високи от 2
    4, Monitor Audio Bronze 5 e малко над бюджета ти и си струва да чуеш, но аз не съм ги чувал
    5, PSB ми звучаха прекалено пространствено, с добри ниски
    6, Dali Ikon 5 Mk2 също са ти вариант, но не съм ги чувал /няма да се учудя това да е най добрия избор ако ти хареса звученето/

    Субуфер изхода няма значение, че е х2. То е с цел да свържеш 2бр. ако ти е много голямо помещението или търсиш по равномерно разпределение на баса. За музика от както съм с Zenso 7 субуфер не използвам.

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #13

    Отговор: Избор на тонколони но май се ограничавам с марка

    Цитат Първоначално публикувано от starshia01 Виж публикацията
    ОК значи за Klipsch Reference RB-81 II те разбрах а за Dali Zensor 7, Фронтални тонколони за дамашно кино и за Stereo при Hi-Fi системи | Авител и заслужава ли си това тъи като ресивара ми е x 2 sub после DALI Zensor Family 7 Black, Комплект тонколони за домашно кино | Авител.

    - - - - - - - - - -

    - - - - - - - - - -
    СПоред мен за помещение с такива габарити по-добър вариант е букшелфа с преден бас-рефлекс. Много по-гъвкав ще си откъм разположение, а в никакъв случай не е компромис откъм бас.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #14

    Отговор: Избор на тонколони но май се ограничавам с марка

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    СПоред мен за помещение с такива габарити по-добър вариант е букшелфа с преден бас-рефлекс. Много по-гъвкав ще си откъм разположение, а в никакъв случай не е компромис откъм бас.
    Също много вярно!

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,559
    #15

    Отговор: Избор на тонколони но май се ограничавам с марка

    Ами аз бих те посъветвал да отидеш на място и да послушаш различните предложени , като и според мен букшелф ще е по-добре за малкото помещение . Може и Фокал Ариа 906 да включиш , ама май са леко над бюджета и лично аз като ги слушах ми се сториха леко остри - иначе като дизайн и финиши ми харесват най-много от изброените .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на тонколони
    От nismoslx във форум Тонколони
    Отговори: 25
    Последно: 22-11-15, 20:56
  2. Отговори: 1
    Последно: 16-12-13, 12:12
  3. Избор на ресивър и тонколони?
    От Сава Кукалов във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 03-03-13, 11:48
  4. Избор на 5.1 тонколони
    От IvanVazharov във форум Тонколони
    Отговори: 73
    Последно: 31-07-11, 13:21
  5. Избор на тонколони .
    От pr0gressive.vibes във форум Тонколони
    Отговори: 2
    Последно: 08-04-10, 03:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе