Резултати от 1 до 5 от общо 5
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Rumb@ta

Субуфер YAMAHA в режим Standby

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    3
    #1

    Субуфер YAMAHA в режим Standby

    Здравейте господа, рових до сега, но не видях тема, която да дава отговор на въпросът ми, и затова отварих нова тема. Поръчах си един субуфер Yamaha YST-SW030, но без да обърна внимание, че няма опция за Auto power. Има бутон само за включване on/off и един зелен индикатор, който показва, че буферът е включен. Буферът си работи страхотно, като цяло съм доволен, но ме притеснява това, че когато ресивърът е изключен зеленият инфикатор продължава да си свети. В упътването, което намерих в нета пише, че консумацията му в режим на Standby e 0W - https://europe.yamaha.com/files/down...30_G_multi.pdf. Притеснява ме по-скоро това, дали през цялото време, когато ресивърът е изключен субуферът стой под напрежение, може ли да направи някоя беля, ако постоянно е включен и изобщо проблем ли е, че индикатора свети непрекъснато за наличие на напрежение в него? Изпада ли си изобщо в някакъв "спящ режим някога" или аз нещо не изключвам като хората, понеже и мястото на което е разположен е малко кофти и не върви след всяко вкл./изкл. на ресивъра да включвам и изключвам и субуфера. Благодаря предварително за всички мнения. Извинявам се за, може би непрофесионалния език, но съм само любител, та затова ....

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #2

    Отговор: Субуфер YAMAHA в режим Standby

    Спящ режим няма как да има , поради липса на софтуер , който да го управлява. Не би трябвало да има проблем , след като устройството , което подава сигнал е изключено.

  4. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #3

    Отговор: Субуфер YAMAHA в режим Standby

    Спящия режим се прави с хардуер. При липса на сигнал се активира след няколко минути.
    Gena_bs одобрява това.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    3
    #4

    Отговор: Субуфер YAMAHA в режим Standby

    ... благодаря за отговорите. Да разбирам ли, че той фабрично така си е "замислен", да не се изключва никога от копчето ... или поне не при всяко вкл./изкл. на ресивъра?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #5

    Отговор: Субуфер YAMAHA в режим Standby

    Този модел май е най-добре да си го изключваш всеки път ръчно.
    - 015 примерно (следваща модификация на серията, завършваща на 5, предполагам) има специален превключвател за режима за автоматично изключване на захранването. Поне така пише в упътването му.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам активен субуфер Yamaha YST-FSW050
    От sachmonek във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 07-12-15, 23:21
  2. Отговори: 11
    Последно: 10-12-13, 09:38
  3. Отговори: 4
    Последно: 23-09-12, 22:05
  4. Каква консумация на енергия имат климатиците в режим Standby ?
    От blue1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 18
    Последно: 31-10-07, 23:12
  5. Отговори: 5
    Последно: 14-02-07, 20:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе