Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 31
Like Tree3Одобрявам

Съвет за избор на субуфер и кабели.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на schols
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    80
    #1

    Съвет за избор на субуфер и кабели.

    Скоро си взех ресивър Yamaha RX-V6 серия и предни букшелфчета 4x NS333 с Център NS-C444.
    Чудя се с какви кабели е добре да ги вържа към ресивъра. Каква конфигурация трябва да са кабелите и какво да търся и какво да не взимам. Мисля да ги поръчам от иБей или Амазон че е по евтино,мисля!?

    Чудя се и какъв буфер да си взема, че само това ми остана от цялата 5.1 система.
    Търся нещо евтино и добро. За 15-16кв. Мисля че не е нужно голям буфер. Гледам филми и искам да допълня и уплътни баса от букшелфите. Да е активен или пасивен и с Басрефлекс или без да е .?

    Гледах Yamaha (понеже и колоните са такива) NS-SW050 , YST-SW80 и YST-FSW050 но ми изглежда странен иначе ми върши работа понеже е компактен.Също така и Canton AS5

    Давайте съвети.
    Този пост е редактиран от schols; 01-02-20 в 18:29.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #2

    Отговор: Съвет за избор на субуфер и кабели.

    Вземи си някакви медни кабели със сечение поне 2х1.5мм2. Но гледай да са изцяло медни, а не разни алуминиеви сплави. От Ebay не бих взел аз, особено ако пристигат от Китай. Ако гледаш Амазон има повече варианти.

    За вуфера, ако ще ти трябва само за филми и няма да слушаш много музика на него, по-добре да е отворен (с бас рефлекс). Активен задължително.

    Не е задължително да е на същия производител. За хубав събвуфер ще трябва да отделиш минимум 500лв (нов). По-евтините не струват в повечето случаи. Втора употреба също е вариант.

    Имай предвид, че субвуферът е претенциозен към позиционирането. Не може да го сложиш просто където ти изглежда най-добре и той да работи.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3

    Отговор: Съвет за избор на субуфер и кабели.

    Цитат Първоначално публикувано от schols Виж публикацията
    Каква конфигурация трябва да са кабелите и какво да търся и какво да не взимам. Мисля да ги поръчам от иБей или Амазон че е по евтино,мисля!?

    Давайте съвети.
    Кабел за инсталация, едножилен, ПВ-А1 1mm2. Купува се от близката железария.
    За вуфера тествай 2-4mm2.

    Друг евтин вариянт е мрежов кабел UTP, CatE5.

  5. Junior Member Аватара на schols
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    80
    #4
    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Вземи си някакви медни кабели със сечение поне 2х1.5мм2. Но гледай да са изцяло медни, а не разни алуминиеви сплави. От Ebay не бих взел аз, особено ако пристигат от Китай. Ако гледаш Амазон има повече варианти.

    За вуфера, ако ще ти трябва само за филми и няма да слушаш много музика на него, по-добре да е отворен (с бас рефлекс). Активен задължително.

    Не е задължително да е на същия производител. За хубав събвуфер ще трябва да отделиш минимум 500лв (нов). По-евтините не струват в повечето случаи. Втора употреба също е вариант.

    Имай предвид, че субвуферът е претенциозен към позиционирането. Не може да го сложиш просто където ти изглежда най-добре и той да работи.
    Какви са правилата за позициониране на буфер.

    До момента разбрах че кабелите за предна линия трябва да са еднакъв размер, освен че трябва да са 2x2.5 трябва и дължината на кабела да е еднаква съответно за съраунд,център и бас.

    Спрях се на на кабели от кабелкомерс Защото първо са на добра цена автор изглеждат добре на снимката и Сани близко като магазин
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    984
    #5

    Отговор: Съвет за избор на субуфер и кабели.

    Евтин и качествен кабел до 4-7 лв. метъра е достатъчен за твоята система- чиста мед OFC
    За сателитите/съраунд е достъчен:
    Real Cable CAT150020 2x1.50mm2 Speaker Cable

    Ако ти са малки разстоянията отпред, може да минеш и със същото сечение кабел, ако ли не гледай да е 2x2.5 mm:
    https://www.avitel-bg.com/real-cable-cat-250015

    Може и от от този тип с двойна изолазия за вграждане, ако ще го криеш в стени тавани и т.н.:
    Real Cable SPIVIM220B 2x2.00mm2 Intergration Speaker Cable


    При наличие на кабели за тонколни (многожилни) под ръка (като дължина) и не ти се дават мн. средства за кабели наведнъж.
    Взимаш за предната линия най напред. За съраунда, ползваш временно наличните. След време сменяваш и тях.

    Редакция за субуфер-а гледай да поне със 9-10 инчов драйвер. Да може да "слиза "колкото е възможно "по-ниско" Bass-a ( това е най-скъпото в една аудио система)
    Пример за начален клас субуфер:
    Dali SUB E-9F Black


    Редакция: ако ще пазаруваш от Амазон, примерно това за предна линия:
    InstallGear 12 Gauge Speaker Wire - 99.9% Oxygen-Free Copper - True Spec and Soft Touch Cable (30-feet)
    Този пост е редактиран от tek; 01-02-20 в 20:38.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #6

    Отговор: Съвет за избор на субуфер и кабели.

    Намираха се и модели на TAGA и Magnat за към 500лв

    Туй с кабелите за инсталация може и да е било алтернатива донякъде (макар и личния ми опит да не е бил положителен) ама нещо силно се съмнявам в близката железария да има евтини МЕДНИ кабели - по-вероятно е нЕкви имитации от незнайни турски/китайски манифактури с незнайно какви сплави

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #7

    Отговор: Съвет за избор на субуфер и кабели.

    Човек търси съвет и споделям мнение. Който има уши на раменете си, сам ще се убеди...
    Аз лично не бих сложил многожилен кабел, никога повече.

  10. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #8

    Отговор: Съвет за избор на субуфер и кабели.

    Вземи си 1 м. от изброените по горе кабели или други и пробвай с една от големите колони кой ще свири най-добре с твоя ресивър и колони. При мен най добър звук имаше кабела от Щайнбергер 2*4 квадрата за 1 лв. метъра. Пробвах 5 кабела от различни производители до 24 лв метъра, включително и чиста мед със сребро.

  11. Junior Member Аватара на schols
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    80
    #9

    Отговор: Съвет за избор на субуфер и кабели.

    А за тези буфери които съм посочил, какво ви е мнението?

    Сега гледам един heco vogue 5.1a който мисля че е от система и ми допада като стойка и размери. Но дали това че е от система не е проблем.?

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #10

    Отговор: Съвет за избор на субуфер и кабели.

    heco vogue 5.1 - не е проблем, може да се ползва самостоятелно - има си всичко необходимо, всякакви контроли за настройване

  13. Junior Member Аватара на schols
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    80
    #11

    Отговор: Съвет за избор на субуфер и кабели.

    В ОЛХ предлагат тези
    Yаmаhа NЅ-ЅW050
    Yamaha YЅТ-ЅW80
    Yamaha YЅТ-FЅW050
    Саntоn АЅ5
    Puoneer S-W90S
    Кой е на подходящ и това че някой са от система, проблем ли е?

  14.  
     
  15. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    984
    #12

    Отговор: Съвет за избор на субуфер и кабели.

    Пример при търсене

    Къде ги намери моделите субуфери. Чичко Google открива само Pioneer S-W90S

    Той е слабичък. Търси нещо поне около150 W. За да се сеизмеримо със останалите компоненти.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #13

    Отговор: Съвет за избор на субуфер и кабели.

    Абе то се продават и доста други модели , ама в друг бюджет явно - поне пиши какъв е бюджета са събуфер, че само с гадаене и "хвърлени" модели от системи "всичко в едно" ... ще си пишем още 100стр.
    https://www.olx.bg/ad/acoustic-energ...tml#727e5668bb
    https://www.olx.bg/ad/subufer-taga-t...tml#0c0c607b47
    https://www.olx.bg/ad/taga-120-CID61...tml#5b2773573a

    п.п. какви изходи за връзка със събуфер има ресивъра?

  17. Junior Member Аватара на schols
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    80
    #14

    Отговор: Съвет за избор на субуфер и кабели.

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Пример при търсене

    Къде ги намери моделите субуфери. Чичко Google открива само Pioneer S-W90S

    Той е слабичък. Търси нещо поне около150 W. За да се сеизмеримо със останалите компоненти.
    Колега, да си кажа чесно не търся нещо с което да съборя блока а нещо с което да се уплътни баса при гледане на филми.

    Yаmаhа NЅ-ЅW050 - https://europe.yamaha.com/en/product...050/index.html

    Yamaha YЅТ-ЅW80 -
    https://www.olx.bg/ad/yamaha-yst-sw8...2-ID837s2.html

    Yamaha fsw050 https://europe.yamaha.com/en/product...050/index.html

    Саntоn АЅ5 - https://www.olx.bg/ad/canton-as-5-ak...2-ID83MgB.html

    Puoneer S-W90S - https://www.olx.bg/ad/tonkolona-bass...2-ID7ZHZR.html

    Това са нещата ...и аз много трудно ги открих но ги има.
    Какво ще кажете ?

    [QUOTE=svetlio1;953580] п.п. ĸaĸви изxoди зa вpъзĸa cъc cъбyфep имa pecивъpa?[/QUОТЕ]

    Aĸo мoжe дa гo пpoвepиш чe, дa нe ĸaжa няĸoя щypoтия...нo мaй e чинч...?
    Този пост е редактиран от schols; 02-02-20 в 15:53.

  18. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    984
    #15

    Отговор: Съвет за избор на субуфер и кабели.

    LFE - Low freq Channel - ниско честотен канал.
    Това трябва да пише на субуфера (да има вход) за да се свърже към ресийвъра посредством RCA (чинч)
    То може и по друг начин но това е класиката.

    Относно изброените, Canton-a ми вдъхва най много доверие. трябва да се провери дали има LFE (но изгледжа има само стерео input),
    Защото, може да си регулираш и честотата.

    Pioneer-a има LFE и настройка на силата и честотата.

    Редакция; тъй като на твоя ресийвър (Yamaha RX-V667) няма LFE, има само Pre Out (9 страница от упътването- Pre out 18) - посредством два чинча (RCA) става свързването към активния sub.
    Този пост е редактиран от tek; 02-02-20 в 17:06.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. избор на субуфер
    От pablito1 във форум Тонколони
    Отговори: 17
    Последно: 25-04-20, 20:44
  2. Избор на тонколони и субуфер
    От flawless във форум Аудиотехника
    Отговори: 8
    Последно: 20-03-14, 10:08
  3. Отговори: 5
    Последно: 06-10-11, 23:30
  4. Съвет за избор на субуфер.
    От elcos във форум Тонколони
    Отговори: 23
    Последно: 17-03-09, 11:31
  5. Избор на субуфер
    От ste1 във форум Тонколони
    Отговори: 1
    Последно: 22-02-09, 00:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе