Резултати от 1 до 8 от общо 8
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Rakeem

DIY тонколони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    87
    #1

    DIY тонколони

    Здравейте, малко ще ми е странен въпроса, но все пак искам да задам, а и от там да получа информация от хора, които имат опит с това, ако има такива.
    Имам 2бр. говорители от кола Pioneer 165 mm - 2 лентови и Hertz 130mm - 2 лентови също 2 бр. въпроса ми е - дали ще се получи нещо горе долу добро, като звучене, ако ги сложа в кутии. Мястото, където мога да ги поставя е ограничено до В- 350mm, Д-270mm и Ш-250mm, тоест това трябва да бъде максималния размер на кутиите, които ще им направя. Не очаквам да се получи нещо с ефект wowww, но все пак тръпката е в крайния резултат. Мислех варианти да премахна високите, които са стандартно на говорителите и да оставя само ниските да работят и отделно да монтирам високи, дали ще са нужни 2 лентови филтри и с какви параметри да търся или може и без филтри. С отворен или затворен обем трябва да бъдат кутиите за този им размер, кои говорители ще е по добре да монтирам - по-малките или по-големите. Усилвателя е Сони 2х50 вата. Знам, че ще е по лесно да си купя едни колони , но така е по-интересно. Ще съм благодарен, ако някой даде съвет. Благодаря!
    Този пост е редактиран от Dares; 10-12-20 в 12:45.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #2

    Отговор: DIY тонколони

    Що пък да не стане, кажи само какви са говорителите, тъй като трябват TS параметрите, за да се сметне кутията.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    87
    #3

    Отговор: DIY тонколони

    PIONEER TS-G1722I, 40 W и HERTZ DCX 130.3 , 40 W

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #4

    Отговор: DIY тонколони

    Само не Херца намерих параметрите, довечера мога да ти кажа прибилизтелни обеми, но така като ги гледам си е за затворен обем 5-6 литра и няма да имаш никакъв бас, но ако добавиш суб ще стане добре.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    87
    #5

    Отговор: DIY тонколони

    Жалко, искаше ми се да има поне някакъв бас, без да ползвам суб. За всеки случай, ще съм благодарен за параметрите!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #6

    Отговор: DIY тонколони

    https://www.hertzaudiovideo.com/wp-c..._DSK-130_3.pdf
    Fs e 81, което твърде високо за бас.
    Qts e над 7, което означава, че говорителят е предвиден да свири с затворен обем.
    Може примерно да се направи по-голяма кутия с бас рефлекс, който после винаги може да се затапи и с няколко торбички пясък да се доведе обема до оптималния за затворен обем.
    Пайнерките по всяка вероятност ще слизат по-ниско, но без характеристики няма как да стане работата.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    87
    #7

    Отговор: DIY тонколони

    Ясно, все пак Благодаря за изчерпателните отговори.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #8

    Отговор: DIY тонколони

    Здравей, май няма да се получат нещата с баса, говорителите са си за затворен обем около 7л. с вата до козирката. По-добре го продай, добави някой лев и си вземи нещо за 300-400лв. от сорта на Дали.
    Dares одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Кои тонколони?
    От michael78bg във форум Тонколони
    Отговори: 14
    Последно: 29-11-16, 19:59
  2. Тонколони 2.1 до 100 лв.
    От Lakstat във форум Тонколони
    Отговори: 3
    Последно: 09-06-16, 16:47
  3. Отговори: 6
    Последно: 27-12-11, 21:59
  4. Тонколони
    От sladi4kia във форум Тонколони
    Отговори: 5
    Последно: 28-01-10, 18:51
  5. Тонколони?
    От roki999 във форум Тонколони
    Отговори: 5
    Последно: 23-06-09, 10:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе