Страница 1 от 17 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 251
Like Tree51Одобрявам

Моля препоръчайте аудио кабели

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    6
    #1

    Моля препоръчайте аудио кабели

    Здравейте. Ще се радвам ако някой сподели мнение относно това кои кабели са добри за връзка между ресийвър и тонколони. В момента строя и искам да ги прекарам през пода за да не се виждат в последствие. Ще ми трябва 80 метра кабел така че за мен добре е съотношението цена качество да е оптимално .Благодаря предварително за отговорите.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    4
    #2

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    за по-мощтни коло ти трябва кабел около 0,75-1,00 квадрата а за сараунд колонки около 0,5 квадрата
    има един кабел дето е с силиконова прозрачна обвивка аз съм много доволен от него мисля че го има в технополис и не е скъп 0,75 квадрата беше около 70 стотинки метара

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #3

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    Митко говори щуротии!
    Кабелите в технополис са адски зле!
    За да ти препоръчаме адекватен кабел, кажи каква ще бъде горе делу системата като конкретни компоненти .. или ако не си наясно отсега - поне горе долу какъв бюджет мислиш да дадеш за аудио система.

    Защото е глупаво на система от 10 000 лв да се сложат кабели по левче метъра ... както е глупаво и на система за 3 000 лв да се сложат кабели от по сто лева метъра!

    По идея цената на всички кабели в системата е равна горе долу на 10-15% от стойността на цялата система.
    Това не е константа .. а мярка, която да те ориентира.

    Та кажи каква система ще правиш за да ти кажем какви кабели да пуснеш.
    За нормални кабели за мен цените почват от 5-10 лв на метър .. и стигат много високо

    Хайде сега размисли и пиши.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    Уффф, пак се почва да препоръчват сипер скъпи high-end кабели за невероятни пари. Да има такива и са хубави, но не са за масовия потрбител. Освен това хората които имат такава техника се броят на пръсти. В повечето случай кабелите със посребрени жила са достатъчно добри. Който има скъпа уредба се предполага, че е доста навътре в нещата и знае какво да си купи за съответната сума. В сучая трябва да се иточни дебелината която ще се ползва. Това 80м не ми звучи добре. Важно е да се уточни какво си разстоянията от колоните до ресивера. Разбира се това за 1 квадрат си е направо смешка.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #5

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    Юлиане, кое е ултра скъп хяй-енд кабел? 5-10 лв на метър ли???
    Май имаш много грешна представа за нещата
    Относно среброто, това че един кабел е посребрен не му гарантира хубав звук .. да не говорим че тук трябва да се има предвид каква е системата - дали се спогажда със сребро .
    Както и да е .. едни от най-скъпите кабели които съм виждал са чиста мед .. и повярвай ми наистина са скъпи.

    Да не пълним главата на човека с глупости - да каже каква е системата .. та да му кажем какви да са кабелите.
    Но по добре да се подготви психически - разумния минимум е поне 5 лв на метър .. ако не иска да си простира прането на този кабел де ...

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    Цитат Първоначално публикувано от Evlampio
    Митко говори щуротии!
    Кабелите в технополис са адски зле!
    За да ти препоръчаме адекватен кабел, кажи каква ще бъде горе делу системата като конкретни компоненти .. или ако не си наясно отсега - поне горе долу какъв бюджет мислиш да дадеш за аудио система.

    Защото е глупаво на система от 10 000 лв да се сложат кабели по левче метъра ... както е глупаво и на система за 3 000 лв да се сложат кабели от по сто лева метъра!

    По идея цената на всички кабели в системата е равна горе долу на 10-15% от стойността на цялата система.
    Това не е константа .. а мярка, която да те ориентира.

    Та кажи каква система ще правиш за да ти кажем какви кабели да пуснеш.
    За нормални кабели за мен цените почват от 5-10 лв на метър .. и стигат много високо

    Хайде сега размисли и пиши.
    Като правиш такива квалификации не е лошо първо да мислиш:
    1. Кой в горните постове споменава Технополис?
    2. Какво общо има стойността на системата с вида на кабелите? Тяхното сечение не зависи ли от мощността на токолоните и растоянието от уредбата до тях?
    3. Би ли дал формулите за избор на сечение, които да опровергаят казаното от mitko_dd?

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    6
    #7

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    Ами ще озвучавам хол с размери 60 квадратни метра и височина 3.80 . Системата мисля че около 5 хиляди лева за ресийвър и колони бива.Аз в момента имам 5 колони bose i reciver pioneer но едва ли ще ми стигнат да озвуча това помещение. Иначе разстоянието между ресийвъра и задните колони ще е 8 метра и до subwofera също ще е 8 метра.Благодаря ви предварително за отговорите.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #8

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    Митко споменава технополис - прочети внимателно
    Относно сечението - то далеч не е единствения критерии при избор на кабел, нито мощността и разстоянието.


    Кабелите на нордост не блестят със сечение ... а те са само мъничък пример

    Както и да е няма смисъл да се дразните - това че нещо противоречи на логиката ви - не означава че е ерес .. по скоро, че логиката ви в конкретния момент не е на място.

    Относно стойността на системата - колкото по- скъпа и добре подбрана е една система , толко по - разкриваща е тя!
    Толко повече си личат недостатъците на носителя и всеки елемент в системата.
    И ако за една система от да кажем 1000 лв не е от огромно драстично значение окабеляването .. то при система за 30 000 или за 300 000 нещата са фрапиращи!
    И там задължително трябва да се обърне подобаващо внимание на кабелите от всякакъв вид .. и не само.

    Чудесни системи се случва да свирят ужасно заради кофти кабели.
    И вместо да се ядосваш и засягаш .. обиколи и послушай.
    Хубаво е че си модератор .. лошото е че мислиш, че това те прави компетентен във всичко.
    А няма и нужда всеки да разбира от всичко - ето например аз нямам идея от рутери и сега разпитвам в един друг форум да ми помогнат
    Но пък за аудиото .. слушал съм системи и за 1000 лв и да 30 000 лв и за 300 000 и чисто теоритичните спорове не са ми интересни

    И пак не ме разбирайте погрешно - не казвам, че всеки трябва да е луд меломан или да има система за половин милион!
    Или, че момчето, което пусна темата трябва да даде 20 000 лв за кабели - Не!
    Казвам, че е добре да се помисли отрано и като ще се полагат кабели да им се обърне подобаващо внемание- за да се радва после истински на системата си!
    И ако е решил да прави добра система .. да се съобрази какво окабеляване да избере според бюджета.

    А за квадратурата за финал - мога да ти покажа кабели .. и трите по 2,5 квадрата .. единия 8 лв метър, другия 18, третия 50 .... и свирят коренно различно

    Та шублера не работи .. трябва да се слуша!

    Не се засягайте, вместо това .. пообиколете и послушайте .. изисква се само свободно време, желание и любезност.
    Ако се държите добре повечето момчета в Hi-Fi магазините с удоволствие ще ви пуснат някоя и друга хубава система напълно безплатно .. дори да знаят че няма да купувате а просто искате да послушате!

    Лека вечер

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    За тоя хол и тая система която имаш е достатъчна. Даже босетата като ги разхвърлиш на голямо разтояние се чуват много по-красиво! Но щом имаш мерак и пари - можеш да си вземеш и нещо по-мощно, което от своя страна не означава по-качествено. Аз лично, не харесвам ресийвърите на пайнер - звучат ми много "тенекиено" .
    Що се отнася до кабелите, мисля че в твоя случай това е най-подходящо:
    Цитат Първоначално публикувано от mitko_dd
    за по-мощтни коло ти трябва кабел около 0,75-1,00 квадрата а за сараунд колонки около 0,5 квадрата
    има един кабел дето е с силиконова прозрачна обвивка аз съм много доволен от него мисля че го има в технополис и не е скъп 0,75 квадрата беше около 70 стотинки метара
    С едно уточнение от моя страна: За основните (front) колони + субуфера сложи 2,5кв.мм кабел, а за осатналите - не по-малко от 1кв.мм. Друго което би могло да се пропусне в твоя случай - гледай дължината на всяка от двойките кабели да е еднаква (т.е кабелите до съраунд колоните да имат еда и съща дължина, двойката кабели за централните колони също да е еднаква)
    Дебелината на кабелите е завишена, но това поне малко компенсира по голямото разстояние (защото в такива случай съпротивлението на кабела може да стане съизмеримо с импеданса на озвучителното тяло).

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #10

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    mtodorov83 разходи се до тези 3 места и разкажи на момчетата, които продават какъв е случаят ти.
    Ще ти предложат началните нива на кабелите си - и трите марки са чудесни за твоя случай :


    http://audio-bg.com/ - Ангел Kънчев 8 - Кабели QED

    http://www.audiovideo-bg.com/ - Юрий Венелин 4 - Кабели Kimber

    http://homecinema-bg.com/ - Солунска 39 - Кабели Vandenhul

    Като обикаляш на тези места може и система да си харесаш - послушай!

    Успех!

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    @Evlampio,
    Много приказка, малко инфо! И никакъв отговор на конкретните ми въпроси.
    Не е въпроса дали разбирам от марки, по важното е, че разбирам от аудиотехника, електротехника и електроника.
    Нали не искаш да убедиш някого тук, че марката на кабела, свързващ тонколоните със системата определят качеството на звученето?
    Има си дефинирани понятия:
    Разстояние (дължина на кабела) - l
    Сечение на кабела - S
    Специфично съпротивление - ρ (ро)
    Тези три параметъра са свързани по една формула:
    R=ρ*l/S -> съпротивлението на кабела
    От там - колкото по-малко е това съпротивление, толкова са по-малко загубите на мощност. А дали ще е меден, алуминиев или златен, все е тая за звученето.
    Никой още не е успял да прескочи закона на Ома.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #12

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    E щом мислиш, че важно е само съпротивлението, и материала на кабела, структурата му и уплетката му нямат значение за звука нямам планове да споря с теб .. а няма и смисъл!
    Успех с формулите и лека вечер!

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #13

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    Цитат Първоначално публикувано от Evlampio
    mtodorov83 разходи се до тези 3 места и разкажи на момчетата, които продават какъв е случаят ти.
    Ще ти предложат началните нива на кабелите си - и трите марки са чудесни за твоя случай :
    дори да допуснем:

    Цитат Първоначално публикувано от Evlampio
    По идея цената на всички кабели в системата е равна горе долу на 10-15% от стойността на цялата система.
    Това не е константа .. а мярка, която да те ориентира.
    като имаме предвид:
    Цитат Първоначално публикувано от mtodorov83
    З Ще ми трябва 80 метра кабел така че за мен добре е съотношението цена качество да е оптимално .
    Кое му е подходящото? най евтиния кабел който видях е 125лв за 2.5м дължина на двойка (от тези които имат обявени цени) - това прави 25лв на метър или в неговия случай 2000лв само за кабел

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #14

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    Ами не си гледал достатъчно.

    Qed Original е 2.5 квадрата безкислородна мед - 8лв метъра - 80*8=640

    Умрете да се заяждате!

    Peace!!!

    Лека вечер!

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #15

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    Цитат Първоначално публикувано от Evlampio
    E щом мислиш, че важно е само съпротивлението, и материала на кабела, структурата му и уплетката му нямат значение за звука нямам планове да споря с теб .. а няма и смисъл!
    Успех с формулите и лека вечер!
    Аудиофилски теории съм слушал много. Даже имам един познат дето си слага в/у озвучителните тела и плеара някакви дискчета с дебелина около 1 см и диаметър 3-4см, от някакво дърво и ми твърди че така звука бил по-добър ( е, убий ме аз не виждам никаква разлика). Сменя ми захранващия кабел на плеара пак тврди че се чувало по "друг" начин.....ами...той можеи да го чува по "друг" начин , като знае, че се е оръсил стотина лева за някакво парче кабел - за мен разлика няма..... (сигурно съм много глух)

    Та на въпроса - за да ме убедиш в горното си твърдение, докажи или покажи, че синусуидален сигнал с честото 1kHz (понеже повечето характеристики в аудиотехниката ги дават точно за такъв сигнал) ще премине по различен начин през алуминиев, меден или какъвто и да е друг проводник който има достатъчно сечение да пропусне необходимата мощност. Същото се отнася до изолацията и оплетката на този кабел (как тя променя този сигнал).

    Тъй като и аз съм загубил част от живота си в изучаване на елетротехника и електроника държа на отговор съобразен със законите на физиката и електротехниката! Това че някой някъде тврдял нещо (още повече когато го предлага за продажба ) - за мен не е никакъв аргумент.
    dss одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 17 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. FujitsuAO25CPB умря,моля препоръчайте ми нов
    От valentino_g във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 75
    Последно: 10-01-12, 20:53
  2. Моля препоръчайте ми Midea
    От yelena във форум Климатици Midea
    Отговори: 17
    Последно: 05-09-10, 16:15
  3. Препоръчайте ми аудио система.
    От Bra1nSicK във форум Аудиотехника
    Отговори: 57
    Последно: 11-05-10, 18:29
  4. Препоръчайте ми домашно кино с което да мога да ползвам старите си кабели?
    От imarh във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 13
    Последно: 13-10-08, 09:42
  5. Моля, препоръчайте ми принтер
    От sabidra във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 24-09-08, 18:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе