Страница 2 от 17 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 251

Моля препоръчайте аудио кабели

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #16

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    Ама въобще нямам планове да те убеждавам в каквото и да било.
    Разлика в кабелите се чува без каквото и да било напъване или специални медитативно-слухови техники.
    Да споря с дървени философи и теоритици нямам грам желание.
    Ако ти не чуваш разлика - чудесно .. това ще се отрази прекрасно на бюджета ти!
    Е щом си доволен да слушаш с дебела просторна жица - никакъв проблем няма!
    Пак повтарям никой не е длъжен да е аудиофил или да се интересува!
    Живей си с формулите и слушай с мостов кабел ако щеш


    Теории незнам колко си слушал, но хубави системи явно не си.
    Както и да е омръзна ми от глупости.
    Лека вечер и успех.
    Ако момчето успее да си вземе нещо хубаво ще е добре, ако не - здраве да е.

    Спокойствие и дълбоко дишане - и си припозмнете съвета ми от по-горния пост.
    Нямам какво да ви пожелая повече


  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #17

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    @Evlampio
    Ами ти като не знаеш колко "глух" е mtodorov83, защо бързаш да му предлагаш кабели от по няколко стотин лева? Може да е глухар като мен.....

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #18

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    @Evlampio,
    Готов съм да се хвана на бас, че ако навържа половината ти колони с най-скъпия кабел, а другата половина с арматурно желязо, но със същото съпротивление и те пусна с завързани очи да ги слушаш, няма да направиш разлика и да ми кажеш 5 от 5 вярно кое с какво съм го свързал.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #19

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    @Evlampio,
    Готов съм да се хвана на бас, че ако навържа половината ти колони с най-скъпия кабел, а другата половина с арматурно желязо, но със същото съпротивление и те пусна с завързани очи да ги слушаш, няма да направиш разлика и да ми кажеш 5 от 5 вярно кое с какво съм го свързал.
    Казвай парите и идвай?

    Чудя се защо хора които явно не се интересуват от аудиотехника толкова се опитват да защитят някаква теза .. а да, забравих - българина разбира от всичко и винаги е прав


  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #20

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    Аз не разбирам защо един от аудиофилите не даде някаква смислена аргументация, различна от написаното от мен в пост #10, а се опитвате да се позовавате на заклинания и магии. Все пак не ми се вярва аудиотехниката да не се подчинява на физичните закони.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #21

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    Lupus, това дето си го дал в пост #10 е вярно и има приложение при проектиране на ел инсталация. Важи разбира се и при озвучителната техника, доколкото намалява демпинг фактора особено при транзисторните стъпала, както и мощността, разбира се.
    Но другите фактори определящи "звученето" на един кабел са по-важни и определящи цената и качеството на аудиокабела.
    Най-добрият начин при случая за който се говори в темата, е да има избрана предварително уредба - усилвател и колони и с проби на къси парчета (съответно по-тънки и евтини ) да се намери най-приятно звучащия за ухото на собственика кабел.
    След което се взима максимално дебелия от същата серия за да покрие голямото разстояние.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    6
    #22

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    Здравейте отново . Благодаря за изразените мнения по въпроса. И все пак бихте ли препоръчали конкретни кабели като марка. Аз съм от Варна.

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #23

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    @лупус - Няма и как да ти даде такова. Това е религия, а не наука. Всичките тези сребра, безкислородни медни проводници и други свръхскъпи нещица действат като марихуаната на индианския шаман, който в момент на насищане започва да вижда и чува....гласове и звуци от отвъдното....Интересно ми е защо, след като научния потенциал на целия свят търси свръхпроводимостта при стайна температура в.....сплавите, разбрали със сигурност, че такава няма да получат от свръхчисти метали , само дебелите глави на аудиофилите се прехласват по свръхчисти материали. Интересно ми е още, защо всеки от тях ще ти каже колко по-скъп кабел да си купиш, а няма да те посъветва как да си почистиш например последния елемент от която и да е звуковъзпроизвеждаща система - ухото. Това последното май е и по-добре че не го правят, щото сигурно ще ти кажат да си правиш промивка преди слушане със сребърна вода и антирезонансни билки и със сигурност няма да има медицинско обяснение Имам още много други въпроси ама нейсе

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #24

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    Цитат Първоначално публикувано от mtodorov83
    Здравейте отново . Благодаря за изразените мнения по въпроса. И все пак бихте ли препоръчали конкретни кабели като марка. Аз съм от Варна.
    Споменавал съм и друг път един евтин и интересен кабел - Proel. Мисля че е италиански, черен и го има в магазините на Динакорд. Той е с поне две дебелини и е много евтин. Има отворен и бърз музикантски звук, малко оцветен, но на мен това ми харесва повече от безличния и смачкан такъв на масовия Jamo (един жълт, с много тънки жила)
    Просто пробвай. Горния коментар го подминавам с усмивка.

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #25

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    Цитат Първоначално публикувано от varieca
    ......
    Но другите фактори определящи "звученето" на един кабел са по-важни и определящи цената и качеството на аудиокабела.
    ..........
    Ами аз пак да попитам:
    Кои са тези фактори? Как са дефинирани и как се определя влиянието им върху качествата на даден кабел?

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #26

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    Без да съм запознат в детайли съм чувал за начина на изтегляне на проводника, материала от който е направен - сребро, мед, месинг, чистотата му, вида на изолациятата и т.н.
    Например аз наскоро установих откъде идва "посоката" на едни мои кабели и писах затова в hwbg, бгаудио и дайклуба.
    http://www.hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=127489

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #27

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    ...откъде идва "посоката" на едни мои кабели
    Какво е това "чудо" на физиката? Има значение разменянето на краищата при свързване (разлика в поляритета и във фазата на сигнала), но на тоците им е все тая дали текат "от ляво на дясно" или "дясно на ляво", ако условно обозначиш така двата края на един кабел.
    В линка не видях много положителни отзиви за тая "идея".

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #28

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    Ако прочетеш последния ми пост там, и чуеш приложените тестови файлове, ще разбереш че разликата за която говоря и толкова малка, че едва ли си струва да я обсъждаме тук. Става дума за присъствието или не на стандартните мрежови смущения в сигнала.
    Как точно се филтрират в едната посока не знам, мога само да констатирам факта.
    Иначе ако говорим за разлика в звучене на кабели, примерът който дадох по-горе с Proel и Jamo е в пъти по-доловим и за нетренирано ухо.

    ------
    Сега установих, че "ФАЙЛЪТ НЕ Е НАМЕРЕН". Нищо, имам ги в къщи и ще ги кача някъде ако има интерес.

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #29

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    Цитат Първоначално публикувано от varieca
    Ако прочетеш последния ми пост там, и чуеш приложените тестови файлове, ще разбереш че разликата за която говоря и толкова малка, че едва ли си струва да я обсъждаме тук. Става дума за присъствието или не на стандартните мрежови смущения в сигнала.
    Как точно се филтрират в едната посока не знам, мога само да констатирам факта.
    Иначе ако говорим за разлика в звучене на кабели, примерът който дадох по-горе с Proel и Jamo е в пъти по-доловим и за нетренирано ухо.

    ------
    Сега установих, че "ФАЙЛЪТ НЕ Е НАМЕРЕН". Нищо, имам ги в къщи и ще ги кача някъде ако има интерес.
    За човек запознат добре с електротехниката и схемотехниката, не е проблем от един и същи кабел да ти "извади" различни звучения

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #30

    Re:Моля препоръчайте аудио кабели

    Това как да го разбирам? Аз самият съм добре запознат с електротехниката и схемотехниката, но не "изваждам" звученето - кабелът го прави. Аз поставям различни кабели при еднакви условия и слушайки намирам разлика между тях.
    Естествено, че един и същи кабел пуснат на различни усилватели (нали не говорим все пак за употреба на еквалайзери) ще се колебае около основното си "звучене". Собствената му комплексна характеристика е една и съща, но при различните усилватели капацитивното и индуктивното влияние може да има различна тежест. Бяха чел например за един скъп кабел, че може да докарва някои усилватели до самовъзбуждане и затова препоръчваха връзването на малък кондензатор паралелно на колоната.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 17 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. FujitsuAO25CPB умря,моля препоръчайте ми нов
    От valentino_g във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 75
    Последно: 10-01-12, 21:53
  2. Моля препоръчайте ми Midea
    От yelena във форум Климатици Midea
    Отговори: 17
    Последно: 05-09-10, 17:15
  3. Препоръчайте ми аудио система.
    От Bra1nSicK във форум Аудиотехника
    Отговори: 57
    Последно: 11-05-10, 19:29
  4. Препоръчайте ми домашно кино с което да мога да ползвам старите си кабели?
    От imarh във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 13
    Последно: 13-10-08, 10:42
  5. Моля, препоръчайте ми принтер
    От sabidra във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 24-09-08, 19:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе