Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 111
Like Tree58Одобрявам

Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #46

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    При свързване на един суб той получава информацията и на двата канала. Аз слушам с два суба свързани съотвено към ляв и десен канал, но съм пробвал и само с един (свързан към двата канала) и съществената разлика не е в сцената и локализирането на баса. Но в случая тоя спор е безсмислен при положение, че бюджета според мен трябва да отиде само за две колони и това при положение, че има с какво да се захранят (моя опит е, че за усилвател трябва по-висок бюджет, отколкото за колони) и чак тогава може да се мисли за добавяне на суб/ове. Най-евтиния вариант са активни колони.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #47

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    "Сцената" при музиката е всобхватно понятие, което не включва само локализацията на инструментите и вокалите, това е цялостното излъчване и присъствие на музиката, цялостната картина, която ние като слушатели възприемаме.
    Аз лично не мога да приеме, че някой е способен да вярва, че няма разлика между един и два нискочестотни говорителя и когато се стигне да подобни спорове, почвам да се оглеждам за бармана, да ми сипе едно.

    Слушателя го чакам да сподели резултати от теста, ако не е съвсем оглушал.
    Gena_bs одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #48

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    Естествено, че има значение броя и размера на говорителите, но това не прави задължително ползването на трилентови колони с 12 инчови говорители за слушане на рок музика в 20м2 помещение за живеене. Аз слушам процентно най-много рок музика и съм с двулентови колони с два суба и размера на колоните/говорителите са ми малки понякога само за филми.
    svetlio1 одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    10
    #49

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    Здравейте. Първо да отправя похвала за темата. Дано да се развие с още повече участници.
    Аз съм началото на избор на ОТ, с които да се наслаждавам на любимите рок парчета. Но нямам никаква възможност да сравнявам различни модели. Ако някой ми посочи точно определен модел бих го потърсил.
    От четене в различните форуми в мен възникна въпроса дали моделите ОТ от 70-те години, които са с по-плитки кутии и със сравнително големи басови говорители /8; 10 инча/ и са в повечето случаи трилентови са по-успешни във възпроизвеждането на този стил музика спрямо по-съвременните ОТ, които са с по-дълбока и по-тясна кутия и съответно с говорители 6 инча в повечето случаи и понякога 8 инчови. Тъй като технологията на възпроизвеждане на звука от ОТ не се е променил, разликата идва единствено от материалите, с които са произведени елементите. Дали това е наложило новия дизайн на ОТ и дали това е довело до по-добро качество на възпроизвеждането? Извинявам се ако въпросът ми е формулиран недостатъчно професионално. И ако е глупаво да му се отговаря моля Ви кажете в каква посока да гледам при избора си на подходящите за рок музика ОТ.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #50

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    В правилна посока разсъждаваш. По-плитките кутии с по-малък обем и по-висока настройка на баса и по-големи говорители, каквито са повечето тонколони от този период се характеризират с по-голяма ударност, което ги прави много подходящи за този стил музика.
    Но купуването на колони от този период крие не малко рискове.
    Ето тези се доближават https://topaudiovideo.bg/923-wharfedale-linton-heritage
    A тези са си съвременната класика https://www.muziker.bg/magnat-transpuls-1000-left

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #51

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    Едните са с преден , другите със заден басрефлекс, това директно те води към избора / според мястото ти/, иначе по цена са близки, предполагам и звука ще е близък.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от pip00 Виж публикацията
    При свързване на един суб той получава информацията и на двата канала. Аз слушам с два суба свързани съотвено към ляв и десен канал, но съм пробвал и само с един (свързан към двата канала) и съществената разлика не е в сцената и локализирането на баса. Но в случая тоя спор е безсмислен при положение, че бюджета според мен трябва да отиде само за две колони и това при положение, че има с какво да се захранят (моя опит е, че за усилвател трябва по-висок бюджет, отколкото за колони) и чак тогава може да се мисли за добавяне на суб/ове. Най-евтиния вариант са активни колони.
    Твоя опит е напълно погрешен , най-важното нещо са точно тонколоните , най-малкото защото от тях излиза това което ще чуеш. Влиянието на аудио качеството в проценти един английски звукоинженер беше описал така / перифразирам/ : "5 % аудио източника , 5 % за усилвателя и 90 % за ОТ , като за първите две не съм сигурен , че са чак 5 % ", бях му написал името в предишен пост , но сега не ми се търси наново. Със сигурност разбира повече от нас.
    ehe одобрява това.

  8.  
     
  9. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    983
    #52

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    При по големият размер, (на две, три, четири ленти ОТ) говорител (над 8 инча), има "ефекта" на изкривяване (distortion) на ниските честотите.
    Трябва говорителя, да е много правилно изчислен и направен, както и филтрите също, за да се минимизира "дефекта".
    Този пост е редактиран от tek; 13-12-21 в 15:15.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #53

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    Точно колкото по-голям е говорителя, толкова по-малко е кривенето, тъй като по-голямата площ на мембраната компенсира необходимостта от големи линейни отклонения, които са необходими да прави по-малкия говорител, за да възпроизведе ниските честоти, а точно големия ход на мембранта създава кривене.
    Ако си виждал как работи 15' бас в ниския спектър, няма как да не си забелязал, че мембраната едвам се движи е баса те блъска в гърдите.
    Иначе всеки един говорител изисква правилно изчисляване на обема и нострайката, ако е с порт, филтрите в ниския спектър нямат роля.
    Този пост е редактиран от Rakeem; 13-12-21 в 15:35.

  11. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    983
    #54

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    https://www.svsound.com/blogs/subwoo...woofer-drivers
    При по големите драйвери, ниските честоти слизат по ниско, спор няма.
    Но, площта им е по голяма, и се контролира и трудно. Не случайно "музикалните" активни субуфери, нямат голям размер на драйвера/говорителя.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #55

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    Остави ги субвуферите и свс, когато говорим за музика, за филми може и да са прави, за себе си.
    Най-големите и видни хай-фай марки във върховите си модели ползват говорители с големи мембрани, най-видните диайъри също, а там се слухти за кабели на захранването, има говорители и говорители.
    Това дето го твърдят свс, може да се отнася за благоевградските говорители.

  13. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #56

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Остави ги субвуферите и свс, ....

    Това дето го твърдят свс, може да се отнася за благоевградските говорители.
    Интересно,ама точно твое мисля беше мнението за два суба и даваше за пример SVS...Което в най-общия случай вероятно е вярно.
    Сега благоевградските...а Харманлисйките стават ли(поне дините).

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #57

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    Ами като някои хора искат да слушат музика със суб, да, СВС правят добри субове за парите си.
    Но ми е малко странно да имаш суб с 16' говорител и да пишеш, че не става ли, та за това предполагам, че са имали првдвид благоевградските, харманлийските не съм ги слушал.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #58

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    Цитат Първоначално публикувано от krps Виж публикацията
    Здравейте. Първо да отправя похвала за темата. Дано да се развие с още повече участници.
    Аз съм началото на избор на ОТ, с които да се наслаждавам на любимите рок парчета. Но нямам никаква възможност да сравнявам различни модели. Ако някой ми посочи точно определен модел бих го потърсил.
    От четене в различните форуми в мен възникна въпроса дали моделите ОТ от 70-те години, които са с по-плитки кутии и със сравнително големи басови говорители /8; 10 инча/ и са в повечето случаи трилентови са по-успешни във възпроизвеждането на този стил музика спрямо по-съвременните ОТ, които са с по-дълбока и по-тясна кутия и съответно с говорители 6 инча в повечето случаи и понякога 8 инчови. Тъй като технологията на възпроизвеждане на звука от ОТ не се е променил, разликата идва единствено от материалите, с които са произведени елементите. Дали това е наложило новия дизайн на ОТ и дали това е довело до по-добро качество на възпроизвеждането? Извинявам се ако въпросът ми е формулиран недостатъчно професионално. И ако е глупаво да му се отговаря моля Ви кажете в каква посока да гледам при избора си на подходящите за рок музика ОТ.
    По-старите колони с големи говорители са с по-висока чувствителност и имат по-добра динамика, но и там по-бюджетите им ‚свири‘ кутията. Новата мода на „тесните“колони са заради естетиката най-вече и защото ватовете в усилвателите са по-евтини от едно време. И двата типа си имат предимства и недостатъци.

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Едните са с преден , другите със заден басрефлекс, това директно те води към избора / според мястото ти/, иначе по цена са близки, предполагам и звука ще е близък.
    Твоя опит е напълно погрешен , най-важното нещо са точно тонколоните , най-малкото защото от тях излиза това което ще чуеш. Влиянието на аудио качеството в проценти един английски звукоинженер беше описал така / перифразирам/ : "5 % аудио източника , 5 % за усилвателя и 90 % за ОТ , като за първите две не съм сигурен , че са чак 5 % ", бях му написал името в предишен пост , но сега не ми се търси наново. Със сигурност разбира повече от нас.
    Грешен или не е точно това опит от смяна на колони и усилватели. А точно английския лаф е „източника е най-важен“, след това е усилвателя и накрая колоните. В моя случай източника е най-евтин, но не бива да пада под определено ниво, иначе няма значение какво има след него.
    Kasap одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #59

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    Цитат Първоначално публикувано от pip00 Виж публикацията
    Грешен или не е точно това опит от смяна на колони и усилватели. А точно английския лаф е „източника е най-важен“, след това е усилвателя и накрая колоните.
    Незнам английски лафове,но от край време си е ясно,че колоните са определящи и за тях трябва да се даде основната сума.
    Старите колони съм ги слушал през годините с 2 усилвателя и 3 ресивера от раз;ичен клас и нямат кой знае ква фрапираша разлика.А смените(всъшност ресиверите стоят и се използват)ги правя заради по-нови функции.
    А заключението въпреки това не бих го направил на база моя опит(само).
    Slusatel одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #60

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Незнам английски лафове,но от край време си е ясно,че колоните са определящи и за тях трябва да се даде основната сума.
    Старите колони съм ги слушал през годините с 2 усилвателя и 3 ресивера от раз;ичен клас и нямат кой знае ква фрапираша разлика.А смените(всъшност ресиверите стоят и се използват)ги правя заради по-нови функции.
    А заключението въпреки това не бих го направил на база моя опит(само).
    Всеки с опита и убежденията си, за мен тая тема отдавна е приключила и нямам намерение да убеждавам който и да е в моето мнение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy SRK-_ZJ-S - моля за мнения
    От koranto във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 20
    Последно: 06-10-12, 18:58
  2. ОТ и усилвател до 800-1000 лв. за heavy metal в lossless формат
    От wrathchild във форум Аудиотехника
    Отговори: 13
    Последно: 15-05-12, 22:24
  3. Mitsubishi Heavy - моля за сервизни описания
    От dindo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 27-01-10, 11:14
  4. Препоръчайте ми тонколони за PC 2+1
    От naskovolley във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 27-12-09, 17:29
  5. Rock & Heavy metal концерти
    От vassiljp във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 25-12-04, 14:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе