Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 111

Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #16

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Купи си 2 бр концертни Маршали и си не на първия ред , а в бандата. То ако само с брой и размер се постига качествен звук , кой ще купува трилентови "боклуци" за един чувал пари ...
    Teзи са по-добри за домашна обстановка и по нищо не остъпват на концертните, тъй като 2-та осмака и високата са точно 'концертни', пък и маршалите ще искат активен кросовър и става една дълга и широка

    tek
    Колкото до помещението, при този тип музика можем да си позволим 'по-големи' колони, тъй като баса рядко слиза под 50хц, където дължината на вълната е по-къса.
    За класиката си прав, но малко хора слушат такава музика в днешно време, освен ако не е част от филма.

    Edit: Ето едно видео, от което може да се разбере за какво говоря. Динавойса са добри колони за парите си и се конкурират с всичко в техния ценови клас, но ясно се чува какво се случва при рок и класика, макар и да са с четери ленти.
    Магната с 15-ката, дори високо отрязана (над 900хц) е с много по-дефиниран и рафиниран звук, в целия спектър, няма кънтене, бучене и подобни артефакти, само як и ударен бас.

    https://www.youtube.com/watch?v=8mbG-waELi8
    Този пост е редактиран от Rakeem; 11-11-21 в 10:52.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    87
    #17

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    Тоест от коментарите до тук разбирам, че за този стил музика е добре да се търсят ОТ които се "рекламират" (ако мога така да се изразя) за класическа музика. Много е объркващо, понеже има страшно много модели и марки, нови и стари, и просто е много трудно търсенето на подходящи ОТ. Стаята е 20 квадрата, с мебели , абе нормална стая. Разбирам, че и ОТ трябва да са с отделен говорител за среда и по възможност с две 8'' говорителя за баси + евентуално суб, ако не е достатъчен басът в стаята. Търсенето продължава... всяка помощ ще е полезна! Благодаря!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #18

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    И с един бас може да са , но да е 10 инча поне

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    203
    #19

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    ...под 50хц, където дължината на вълната е по-къса.
    Евала!
    Само тук може да се видят такива бисери!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #20

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    Цитат Първоначално публикувано от Toncy Виж публикацията
    Евала!
    Само тук може да се видят такива бисери!
    Не си запознат с материята, поради това за теб са бисери.
    Колкото по-ниско слизаме в честотния спектър, толкова повече се увеличава дължината на вълната, което поражда големи проблеми в малки помещения, поради липсата на пространство за нейното затихване, от там се появяват едни ефекти като реверберации, резонанси и прочие неприятности, особено с големи колони и музика в суб бас спектъра.
    От там се появява един много скъп бизнес, който се занимава с акустична обработка на помещения.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    203
    #21

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Не си запознат с материята, поради това за теб са бисери.
    Колкото по-ниско слизаме в честотния спектър, толкова повече се увеличава дължината на вълната, което поражда големи проблеми в малки помещения, поради липсата на пространство за нейното затихване, от там се появяват едни ефекти като реверберации, резонанси и прочие неприятности, особено с големи колони и музика в суб бас спектъра.
    От там се появява един много скъп бизнес, който се занимава с акустична обработка на помещения.
    Това за акустиката го знам прекрасно! Идея си нямаш дори колко съм наясно със звуковите резонанси, но не става дума за това...
    Коментарът ми беше относно твърдението ти, а именно: "Първоначално публикувано от Rakeem ...под 50хц, където дължината на вълната е по-къса."

    Сега пишеш, че в ниските честоти дължината на вълната се увеличава.

    Е, как така... хем става по-къса, хем се увеличава!?
    Не ти ли прави впечатление, че си противоречиш в твърденията ти?

    Последно:
    под 50хц. вълната по-къса или по-дълга става?
    Този пост е редактиран от Toncy; 22-11-21 в 21:18.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #22

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    Написал съм го достатъчно ясно, еле пък за тези, които разбират от материята.
    С оглед предходното ми мнения, надали има смисъл да ме питаш какво знам и какво не знам и накъде духа вятъра.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    203
    #23

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Написал съм го достатъчно ясно, еле пък за тези, които разбират от материята.
    С оглед предходното ми мнения, надали има смисъл да ме питаш какво знам и какво не знам и накъде духа вятъра.
    Увърташ!
    Отговори на въпроса: под 50хц. вълната по-къса или по-дълга става?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #24

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    Естествено, че става по-дълга, ти на луд ли се опитваш да ме правиш?
    На 50хз е към 6.3метра, на 30хз е към 11.3м., не помня точно.
    Написал съм, че баса слиза рядко под 50хц, където вълната е по-къса, тоест при 50хц имаме по-къса вълна, от 40, 30 и прочие херци!
    Какво не разбираш или ти се правиш луд?

    Едит: За да съм пределно точен и да не ти давам хляб за размисъл : 50хц 6,86м и 30хц 11,43м.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    203
    #25

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Естествено, че става по-дълга, ти на луд ли се опитваш да ме правиш?
    На 50хз е към 6.3метра, на 30хз е към 11.3м., не помня точно.
    Написал съм, че баса слиза рядко под 50хц, където вълната е по-къса, тоест при 50хц имаме по-къса вълна, от 40, 30 и прочие херци!
    Какво не разбираш или ти се правиш луд?
    Под 50хц. си написал, че вълната става по-къса! Забележи: под 50хц., а не при 50хц.

    Понятието "ПОД 50хц." предполага честотите 49, 48...30...20 и т.н. които са с по-дълга, а не с по-къса вълна.

    Ясно е, че си сбъркал. Ясно е и, че с увъртане няма как да си скриеш грешката.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #26

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    След като баса рядко слиза ПОД 50хц, естествено, че имаме по-къса дължина на вълната в честотния спектър.
    Продължавай да дерзаеш с кръчмарските историйки.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    203
    #27

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    След като баса рядко слиза ПОД 50хц, естествено, че имаме по-къса дължина на вълната в честотния спектър.
    Имаме по-къса вълна НАД 50хц., а ти ясно си написал ПОД, 50хц.

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Продължавай да дерзаеш с кръчмарските историйки.
    Какви и къде ги видя тези "кръчмарски историйки" ?

  16. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    288
    #28

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    С какво качество музика слушате, как може да пишете че в музиката рядко има звук под 50 хц. От близо десет години всички добре записани албуми имат много добре записан бас с честоти много под 50 хц. На класическото пиано първия клавиш е с 27 хц. И не се записва и не сте го чува ли. А за контрабаса и бас китарата те в кой честотен спектър са.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #29

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    Става дума за конкретна музика.
    Пиши в нета drums frequency range и bass quitar frequency range, това са инструментите с ниски честоти в този стил музика.
    Посочил съм, че рядко слиза под 50хц, а не че няма под, а ако има те не са толкова силни като децибели.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #30

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    С повечето "стандартни" ОТ няма възможност да бъдат усетени толкова ниски честоти.
    Искат се големи като диаметър говорители, респективно обеми или специални конструкции на телата. И сте прави - съответстващи на тях помещения.
    Аз съм усещал разтърсващ бас с цялото си тяло в около 20кв.м преходна стая без акустична обработка.
    Източникът беше demo CD на Pioneer, а песента Toni Braxton - Un-Break My Heart (Official HD Video) - YouTube , възпроизведен от лампов UHER (не запомних модела) в съчетание с ACR ISOSTATIC RP 400 (htforum.nl) Fostex
    Тогава бях потресен не само от долната гранична честота на ОТ, но и от реалното им звучене. Мисля, че по-малките им "братчета" ACR ISOSTATIC RP 250 ACR Isostatic RP-250 HiFi Lautsprecher | Kaufen auf Ricardo са перфектни за рок и класика. Но цените на китовете бяха зверски още когато се предлагаха от фирмата в началото на 90-те, а в момента говорителите са още по-скъпи, ако въобще ги има някъде. Преди около 2 години втора употреба средночестотните бяха около 300€.



Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy SRK-_ZJ-S - моля за мнения
    От koranto във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 20
    Последно: 06-10-12, 19:58
  2. ОТ и усилвател до 800-1000 лв. за heavy metal в lossless формат
    От wrathchild във форум Аудиотехника
    Отговори: 13
    Последно: 15-05-12, 23:24
  3. Mitsubishi Heavy - моля за сервизни описания
    От dindo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 27-01-10, 12:14
  4. Препоръчайте ми тонколони за PC 2+1
    От naskovolley във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 27-12-09, 18:29
  5. Rock & Heavy metal концерти
    От vassiljp във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 25-12-04, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе