Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 111
Like Tree58Одобрявам

Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #76

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    Затворен обем са и като цяло концепцията ще е много добра за този стил музика.
    Правят ги от 83г., но не знам докога са в производство.
    В нета гледам, че серийните номера почват от 1-ца, а тези са с 2-ка., което най-вероятно означава по-късно производство.
    Но при всички положения са стари колони и за това съм написал, задължителен оглед на място.
    Преди време срещнах една обява за едни колони, имали само следи по кутията и звучали много добре, а на една от снимките се виждаше дупка на гофрата на единия нискочестотен.
    Gena_bs одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,259
    #77

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    Yamaha ns-200m /2 – Hi-Fi-Zone – Аудио Техника
    Снощи като рових на един от сайтовете явно е имало неправилна снимка на колони със заден бас рефлекс.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    87
    #78

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    Здравейте, след като пуснах темата си направих няколко експеримента, с които смятам, че постигнах желан звук. Много се изненадах от резултата, защото се бях насочил в друга посока, но намесата на един приятел ми помогна да разбера, че не съм бил прав в това, което съм си мислил. Никога не съм вярвал, че старите усилватели произведени до 80-81-2 г. могат да извадят това, което съм търсил в новите. Смених доста, чух доста нови модели усилватели - Yamaha, Denon, Pioneer, Tehnics, Onkyo, Sony и др. с различни мощности и от различни класове, но повечето все бяха от среден клас на горе до върхови модели от сериите си и всичките производство след 1992-3 г до 2015-6 г. Като сравнението е правено на едни и същи ОТ с едни и същи файлове. От тези всичките най-ми допaдаше звученето на Yamaha и Denon на останалите им липсваше тази яснота и дълбок бас, които много харесвам. Под дълбок бас имам предвид на ниско ниво на звука - да кажем до 20-25% сила на звука да се чува онзи особен "тътен". А яснотата е кристалното звучене и по - богатия звуков поток, който излиза от ОТ - новите усилватели ми глъхнат ( ако мога така да се изразя).
    Този мой приятел от много време ( а и съм чел във форума ) ми казва, че трябва да чуя такъв стар усилвател, но понеже съм Тома неверни не можех да си представя, че тази стара щайга ще звучи добре в сравнение с новите и модерни, за които говоря. Веднъж се случи така, че реших да пробвам с един DUAL - модел CV 121 - 1972-4 с мощност 2 по 40 вата на 8 Ohm и 2 по 60 вата на 4 Ohm. Грозен , грозеннн стерео усилвател е тоз Dual обаче какво направи, направо не можах да повярвам. Пуснах го на едни подови тонколони Canton Le 107 ( тези на които си правя тестовете ) и за един миг разбрах, колко много съм грешал за всичкото това време в което не съм вярвал, че истината е в старото. За налетите пари няма да говоря... Макар, че е само 2 Х 40 вата по книга просто не отстъпва на новите и по мощни 2 по 80 ( примерно ). А за качеството какво да кажа - Едва ли ще му се опре усилвател до 400 -500 лева (втора употреба) от по новите модели.
    Няколко дни след това реших да пробвам друг - Grundig R3000 - Там вече останах изумен, какво направи това дърто "нещо". Той е по-мощен от Dual-a , басът му е по стегнат и се усеща много по на ниво от другия. И двата имат лоуднес, но Grundig-a има е корекция на среда ( много полезно нещо ) ...
    Искам да кажа също, че този мой приятел има много усилватели и ми казва, че трябва да направим сравнение между този Grundig R3000 ( който вече имам ) и Marantz 2275 (той го има) и да видим дали ще има някаква разлика в качеството. След което ще пиша отново. Другите експерименти бяха между ОТ с отворен и затворен обем ( стари, качествени). С отворения обем ми допадат повече. Също така направихме и прослушване с 2 чифта ОТ А+В канали - Звукът стана много по масивен и на ниско ново е прекрасно да се слуша музика.
    Преди като чуех стар усилвател и особено тези марки - немските - Grundig, Philips , Dual, Universum, Braun и др. буквално ми се повръщаше само като чуех имената им..
    Обачееее какво стана ...

    ( https://youtu.be/24Skjm6glzo - Dire Straits - You and your friend ) една от експеримнталните ми песни.
    Този пост е редактиран от Dares; 16-02-22 в 12:15.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    87
    #79

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    Здравейте, обещах да пиша след като направим сравнението, за което говоря малко по-горе. Решихме да не използваме в сравнението Marantz 2275, заради прекалено голямата разлика в цената като нов и заради това, че е много по-висок клас от този на Grundig R3000. В случая решихме да сравним Grundig R3000 с Marantz PM 700 DC, защото са в по близки класове. Настроихме и двата на слух, така , че да ни харесва. И двамата не слушаме и не харесваме музика на FLAT ( директно, ако мога така да се изразя ), то се вижда на снимката по-долу, как сме ги настроили. Правим коректно сравнение на едни и същи ОТ, с едни и същи песни, като на всеки ги слушаме по няколко пъти. Слушаме ги както само с един чифт ОТ, така и с 2 чифта А+В канали. Смело можем да кажем, че Grundig R3000 се държи по-добре от Marantz PM 700 DC по всичко останало, но не и по мощност. Marantz PM 700 DC има много мощност, но ясно си личи, че му липсват неща от звученето, което изважда Grundig R3000. На Marantz PM 700 DC звученето е малко, ама малко по-меко от на Grundig R3000... по скоро клони към звученето на Dual-a ( вижда се на снимката) по Аудифилско ( ако мога така да се изразя ). Grundig-а има много по-дълбоки корекции от на Marantz-а, примерно басът и високите му са на макс, а средите на +2db и са равни на Grundig, когато неговите са на - бас 2 от 5, среда 1 от 5 и високи 2 от 5. Никак не е лош Marantz-а, не искам да кажа това, просто искам да обясня какво ни е направило впечатление и какви са разликите според нас. Все пак звукът за всеки си е индивидуален и хората харесваме различно звучене. Но на нас Grundig R3000 ни харесва повече, a това си е лично наше мнение.
    Въпреки, че отклоних темата с усилватели искам да кажа, че издирването на ОТ от основния въпрос остава - за Rock & Heavy Metal

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    svetlio1 одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #80

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    Само да уточня едно предположение.ROCK и хеви през моите уши не са същото като през твоите.
    Може би за тази цел ще са подходящи Monitor Audio.Друг е въпроса,че не бих си купил колони само за един вид музика.
    Gena_bs одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,416
    #81

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    Цитат Първоначално публикувано от Dares Виж публикацията
    Здравейте, обещах да пиша след като направим сравнението, за което говоря малко по-горе. Решихме да не използваме в сравнението Marantz 2275, заради прекалено голямата разлика в цената като нов и заради това, че е много по-висок клас от този на Grundig R3000. В случая решихме да сравним Grundig R3000 с Marantz PM 700 DC, защото са в по близки класове. Настроихме и двата на слух, така , че да ни харесва. И двамата не слушаме и не харесваме музика на FLAT ( директно, ако мога така да се изразя ), то се вижда на снимката по-долу, как сме ги настроили. Правим коректно сравнение на едни и същи ОТ, с едни и същи песни, като на всеки ги слушаме по няколко пъти. Слушаме ги както само с един чифт ОТ, така и с 2 чифта А+В канали. Смело можем да кажем, че Grundig R3000 се държи по-добре от Marantz PM 700 DC по всичко останало, но не и по мощност. Marantz PM 700 DC има много мощност, но ясно си личи, че му липсват неща от звученето, което изважда Grundig R3000. На Marantz PM 700 DC звученето е малко, ама малко по-меко от на Grundig R3000... по скоро клони към звученето на Dual-a ( вижда се на снимката) по Аудифилско ( ако мога така да се изразя ). Grundig-а има много по-дълбоки корекции от на Marantz-а, примерно басът и високите му са на макс, а средите на +2db и са равни на Grundig, когато неговите са на - бас 2 от 5, среда 1 от 5 и високи 2 от 5. Никак не е лош Marantz-а, не искам да кажа това, просто искам да обясня какво ни е направило впечатление и какви са разликите според нас. Все пак звукът за всеки си е индивидуален и хората харесваме различно звучене. Но на нас Grundig R3000 ни харесва повече, a това си е лично наше мнение.
    Въпреки, че отклоних темата с усилватели искам да кажа, че издирването на ОТ от основния въпрос остава - за Rock & Heavy Metal

    За да ги сравниш трябва да ги настроиш на пуре директ , без корекции и тогава ще разбереш. Някои усилватели правят по-дълбоки корекции в ниски, средни, високи и т.н. и това не е реалния звук. В pure direct трябва да са неразличими по принцип , но ако има нещо различно така се хваща.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,259
    #82

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    Колегата първо трябва да разбере какъв или по-точно какво е реален звук и след това да сравнява аудио компоненти.
    30+ годишни машини без надлежната задължителна профилактика и настройка "свирят" незнайно какво и как.
    Slusatel одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,416
    #83

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    Просто им е сравнил фабричните еквалайзери .....

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    87
    #84

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    За да ги сравниш трябва да ги настроиш на пуре директ , без корекции и тогава ще разбереш. Някои усилватели правят по-дълбоки корекции в ниски, средни, високи и т.н. и това не е реалния звук. В pure direct трябва да са неразличими по принцип , но ако има нещо различно така се хваща.
    То хубаво и какво точно ще сравня тогава, когато звукът (саунда) не ми харесва. Аз искам да ги настроя така, че и двата да ми харесват и тогава да ги сравнявам. Това сравнение с Директ не е моето, как ще разбера колко е "цветен" всеки усилвател, като и двата са различни по наситеност на "цветовете"? И ако ще ги сравнявам така как ще разбера, кой от двата ще ми хареса повече, когато му пипна еквалайзера? Ми ако се влоши след това? Директния звук не е моя, за мен той е черно-бял и няма никакви цветове.

    Изпратено от моят RMX2170 с помощта на Tapatalk

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    87
    #85

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Колегата първо трябва да разбере какъв или по-точно какво е реален звук и след това да сравнява аудио компоненти.
    30+ годишни машини без надлежната задължителна профилактика и настройка "свирят" незнайно какво и как.
    А ако реалния звук не ми харесва?
    Не съм съгласен с това изказване, че 30+ годишни машини са зле, след като рязко от нови скъпи минавам на стари.. Само по себе си говори много, каква е за мен разликата.

    Изпратено от моят RMX2170 с помощта на Tapatalk

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,259
    #86

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    Това е аудио, а не художествена галерия с картини!
    "А ако реалния звук не ми харесва?"
    Тогава има няколко варианта
    1.ти си по-добър музикант, композитор и т.н. от създателите на музиката
    2.не слушаш правилният стил музика
    3.представите ти за конкретния стил са меко казано изкривени

    Да си чувал за уреди, наречени тончестотен генератор, осцилоскоп?
    Така също за основни термини като АЧХ, честотна лента, коефициент на нелинейни изкривявания, демпващ фактор и т.н.
    Сравнението става с тях, а не с разнасяне на един и същ компонент из помещения с абсолютно различни акустични параметри и озвучителни тела.
    И в никакъв случай на слух! Освен, ако не си сигурен чрез изследване отново, че твоят е в нормите. И си слушал поне 10 комплекта качествени системи, т.е. имаш "набито" ухо.
    Чак след това напасваш акустиката на стаята и ако това е прекалено скъпо и трудно, ползваш EQ или корекциите на системата.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 26-02-22 в 18:08.
    hristoslav2 и nassko1 харесват това.

  14.  
     
  15. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    992
    #87

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    Според мен, да се изискват повече корекции на един усилвател: или той е доста зле, или първо трябва да се търси виновника във ОТ (който има голямо значение), акустиката на помещението (не по малко).
    Усилвателя, източник DAC за след това.
    Субективния фактор също е човешкото ухо.
    П.П“ Предполагам тестовете са направени с lossless файлове (flac, CD), а не от youtube (от снимката)
    Gena_bs, nassko1 и Dares харесват това.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,568
    #88

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    Човека си е намерил усилвател, който го устройва и му харесва, вие взехте кусури да му намирате

    Всеки си има собствени възприятия и предпочитания - за мен примерно сега "еквалайзерите" са непотребна екстра, което не пречи доста народ (включително и аз преди доста години) да си ги ползва/слуша на "лястовичка"

    п.п. идеална акустика в домашни условия май е трудно постижимо и ли твърде скъпо начинание
    Този пост е редактиран от svetlio1; 26-02-22 в 19:07.
    nassko1 и Dares харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    87
    #89

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Това е аудио, а не художествена галерия с картини!
    "А ако реалния звук не ми харесва?"
    Тогава има няколко варианта
    1.ти си по-добър музикант, композитор и т.н. от създателите на музиката
    2.не слушаш правилният стил музика
    3.представите ти за конкретния стил са меко казано изкривени

    Да си чувал за уреди, наречени тончестотен генератор, осцилоскоп?
    Така също за основни термини като АЧХ, честотна лента, коефициент на нелинейни изкривявания, демпващ фактор и т.н.
    Сравнението става с тях, а не с разнасяне на един и същ компонент из помещения с абсолютно различни акустични параметри и озвучителни тела.
    И в никакъв случай на слух! Освен, ако не си сигурен чрез изследване отново, че твоят е в нормите. И си слушал поне 10 комплекта качествени системи, т.е. имаш "набито" ухо.
    Чак след това напасваш акустиката на стаята и ако това е прекалено скъпо и трудно, ползваш EQ или корекциите на системата.
    Разбирам това което се опитваш да ми кажеш, но нещата са далеч по прости в действителност от колкото на хартия, теории, АЧХ, вълни, резонанси и тн.

    Всичко опира до едно нещо - това което чуваш или ти харесва или не!

    Всичко останало е....

    Изпратено от моят RMX2170 с помощта на Tapatalk

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #90

    Отговор: Моля препоръчайте подови тонколони за Rock & Heavy Metal

    Само не разбрахме кои са озвучителните тела, които разказват цялата история.
    Факт е, че от усилвател до усилвател може да има разлика и за глухите от трета глуха, но и при ОТ важи с пъти същата история.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy SRK-_ZJ-S - моля за мнения
    От koranto във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 20
    Последно: 06-10-12, 18:58
  2. ОТ и усилвател до 800-1000 лв. за heavy metal в lossless формат
    От wrathchild във форум Аудиотехника
    Отговори: 13
    Последно: 15-05-12, 22:24
  3. Mitsubishi Heavy - моля за сервизни описания
    От dindo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 27-01-10, 11:14
  4. Препоръчайте ми тонколони за PC 2+1
    От naskovolley във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 27-12-09, 17:29
  5. Rock & Heavy metal концерти
    От vassiljp във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 25-12-04, 14:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе