Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 109

Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #16

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Besthifi е магазин, в който за съжаление продаващите господа често нямат представа какво продават - нито като характер на звука на отделните компоненти, нито като наличност и актуалност на продуктите. Пиша това във връзка с препоръката за Сензор 7 - колоните са отдавна спрени от производство и неналични в България от сигурно вече поне година. В същия магазин можете да намерите и Бронз 6 на Монитор Аудио - които също отдавна са спрени от производство и също неналични в България от повече от година. Просто служителите във въпросния магазин не sа запознати с марките, които продават, не се вълнуват от тези неща и не актуализират сайта си. В случай, че има съмнения по въпроса - опитайте да поръчате въпросните колони от тях и споделете резултата. Примерите за това са десетки, но и тези два стигат, за да се обрисува ситуацията. Колкото до омовете - В случай, че един усилвател е изпълнен добре и има стабилно захранване, то колони с товар под 8 ома не биха представлявали сериозна трудност за него. Уви в най-бюджетните си модели повечето производители пестят доста и в случай, какъвто е случая с усилвателя на автора на темата, не може да се разчита, че свързването на колони с Номинален импеданс 4ома, който може да пада и до далеч по-ниски стойности, няма да доведе до изключване на усилвателя при по-високи нива на слушане в добрия случай, и прегряване и повреда в по-лошия случай. Не бих препоръчал да се използват такива колони с такъв усилвател, още повече, когато производителят Изрично е подчертал, че усилвателят трябва да се използва с колони с номинален импеданс Мининум 8 ома. Разказите и гаранциите на форумни бардове с нищо няма да помогнат, ако усилвателя се повреди или просто често се изключва при по-сериозно усилване на системата.А генерализирането, че рок трябва да се слуша на колони с поне 12 инчови говорители, или че металните високочестотни говорители, са агресивни, защото са метални, е наистина нелепо. Но да се влиза в спорове на такива теми, особено в такива форуми, където обикновено прав е този, който "вика" по-силно е повече от безсмислено. Добре би било да се изказва мнение само за продукти, с които пишещите имат пряк личен опит. И винаги да се има предвид, че техния опит и тяхното мнение не са задължително обективни и всеобхватни, и могат да служат само като обща насока. Успех!

  2.  
     
  3. ehe
    ehe е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    София
    Мнения
    29
    #17

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от Evlampio Виж публикацията
    ...Не бих препоръчал да се използват такива колони с такъв усилвател, още повече, когато производителят Изрично е подчертал, че усилвателят трябва да се използва с колони с номинален импеданс Мининум 8 ома. Разказите и гаранциите на форумни бардове с нищо няма да помогнат, ако усилвателя се повреди или просто често се изключва при по-сериозно усилване на системата...
    Благодаря Ви за изчерпателния коментар. Когато взимах ресийвъра ме уверяваха в магазина, че няма да има проблем с 6 ома колони.
    Ще се радвам, ако препоръчате колони с меко звучене за този ресийвър.
    Хубаво е и да могат да се прослушат.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #18

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    То бива глупости ама, чукча, писател....

    https://www.youtube.com/watch?v=-BeB...=JonGretarsson
    Прецени си ehe как звучат тия монитори и дали ще са ти ок.
    Това е сравнение с колони, които си слушал.
    Усилвателят е Маранц и е с топло звучене.
    Ето и QA спрямо МА, усилвателят е Денон и е малко по-към неутралното спрямо Маранц, но пак е в 'топлата' гама.
    https://www.youtube.com/watch?v=ID-7...DSAUDIO.review

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #19

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    За това което се каниш да слушаш / Тип музика: мп3 сетове с -техно; хаус; чилаут с вокали от време на време и др. Компресия- 320,кб.
    Други източници ТВ; ФМ и интернет./ изобщо не се напъвай с парите. Най-добре нещо секънд хенд с добър звук. Ще си спестиш разочарования.

  6. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #20

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Макар това да са стари демота за вече спряни от произиводство продукти, възможно е да чуеш (в този канал) поне малко разликата между различните марки и модели ОТ (ако ги слушаш добри мониторни или hi-fi слушалки)
    Така, ще добиеш престава за базовото звучене на ОТ:

    Monitor Audio Bronze 2 Bookshelf Speakers Sound Demo, Rock

    Dali Zensor 3 Bookshelf Speakers Sound Demo, Rock

    Малко видеа за размисъл:

    Best Bookshelf Speaker Comparison Klipsch RP-600m vs Triangle BR03 vs Dali Oberon 3 - Battle 5

    Q Acoustics 3050i speakers + QED Silver Anniversary XT Speaker Cable. Want a musical speaker?(Day 4)

    Monitor Audio Bronze 100 6G Bookshelf Speaker Review. Best for dialogue clarity at any price.






  7. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #21

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Oбясних защо е това ограничение, не се притеснявай.
    Законът на Ом се учи в 8и клас.

    Eто го как изгледжда на практика:
    110v. / на 8ома = 13,75 ампера, което в мощност е 1512 вата.
    Приемаме, че усилвателя отдава 100вата, което 15 пъти по-малко.
    Тоест делим амперите на 15 и получаваме 0,90 ампера ток, за да отдаде 100вата мощност.
    При 220волта.
    220в./4ома = 55 ампера, което в мощност е 12100 вата.
    При 100вата отдадени това е 121 пъти по-малко.
    Делим 55ампера на 121 и получаваме 0,45ампера.
    Тоест при 220в. и 4ома колони имаме 2 пъти по-малко ток, отколкото при 110в. и 8ома колони.
    Надявам се вече е достатъчно ясно.
    Аз закона на Ом съм го учил в техникума, но ти със сигурност трябва да се върнеш в 8 клас и да спреш да даваш подобни абсурдни мнения. За начало научи какво е консумирана и отдавана мощност.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #22

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Какво значение има, това да не ти е тема за отопление. Говорим за принципни неща.
    Колкото по-ниско е напрежението, толкова повече ток ще протича за постигане на дадена мощност.
    За това при американската версия са сложили ограничение от 8ома, а при европейската, където стандарта е 220в. се допуска използването на 4ома колони, пише си го в характеристиките, ама като не можете да четете.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #23

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Усилвателя се прави с две различни захранвания 200W и 160W. По-малкото е за азия, по-голямото кажи речи за останалия свят, включително северна америка. Това че в америка са на 110волта има значение за проводника, консумираната мощност си остава 200вата.
    Отдаваната мощност е функция на консумираната и ако се знае типа на усилвателя (клас а/б, д) може грубо да се пресметне реалната отдавана мощност.
    Усилвателя са го напълнили с екстри и ще върши екстра работа за фонова музика, но няма физическата възможност да захранва сериозни колони.

    И другия път не чети само маркетинговото описание и помисли преди да пишеш.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #24

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Кой ти говори за захранване на сериозни колони и на кой му пука колко консумира, след като не знаеш колко е мощността на трансформатора и крайните транзистори. Ямаха са посочили колко отдава при различните съпротивления.
    Maximum Power (4 ohms, 1kHz, 0.7% THD, for Europe) 115 + 115 W
    High Dynamic Power/Channel (8/6/4/2 ohms) 125/150/165/180 W
    Става дума за това, обясни го какво означава! Защо аджеба за Европа, с какво сме по-различни?
    И въобще знаеш ли какво означава Maximum Power, това е да навиеш докрай, кой по-дяволите слуша така, най-малкото ще почне да криви и след това ще влезе в клипинг и ще изключи, особено с колоните, които му се препоръчват. Тоест няма никакъв шанс да го прегрее.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #25

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Няма усилвател, който да отдава повече от колкото консумира. Най-общо за клас Д 90%, А/В 50-60%, т.е при консумирана мощност от 200вата тоя усилвател отдава 120вата(2х60), ако е клас а/в.
    Името на Европа е споменато, защото продават модла за Европейския пазар, т.е със захранване 200вата.
    Цитираната max power е при честота 1кхз и изкривяване 0.7, не да навиеш волумето до макс при слушането на музика
    Динамичната мощност е моментна, т.е пикове при слушане на музика.
    Все едно споря с неграмотно дете, вземи си научи уроците преди да пишеш бе сополкъо.

  13. ehe
    ehe е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    София
    Мнения
    29
    #26

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Вчера минах през стаичката на технополис и най ми харесаха оберон 5 и 7, значи ще ми допадне и зенсор 7.

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Ето и QA спрямо МА, усилвателят е Денон и е малко по-към неутралното спрямо Маранц, но пак е в 'топлата' гама.
    https://www.youtube.com/watch?v=ID-7...DSAUDIO.review
    Бронза ме грабна.

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Макар това да са стари демота за вече спряни от произиводство продукти, възможно е да чуеш (в този канал) поне малко разликата между различните марки и модели ОТ (ако ги слушаш добри мониторни или hi-fi слушалки)
    Така, ще добиеш престава за базовото звучене на ОТ:

    Monitor Audio Bronze 2 Bookshelf Speakers Sound Demo, Rock

    Dali Zensor 3 Bookshelf Speakers Sound Demo, Rock
    Бронза и дали.

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    За това което се каниш да слушаш / Тип музика: мп3 сетове с -техно; хаус; чилаут с вокали от време на време и др. Компресия- 320,кб.
    Други източници ТВ; ФМ и интернет./ изобщо не се напъвай с парите. Най-добре нещо секънд хенд с добър звук. Ще си спестиш разочарования.
    Втора ръка не. Просто нямам опит в това което ще трябва да купувам.

    Цитат Първоначално публикувано от pip00 Виж публикацията
    Усилвателя са го напълнили с екстри и ще върши екстра работа за фонова музика, но няма физическата възможност да захранва сериозни колони.
    И другия път не чети само маркетинговото описание и помисли преди да пишеш.
    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    И въобще знаеш ли какво означава Maximum Power, това е да навиеш докрай, кой по-дяволите слуша така, най-малкото ще почне да криви и след това ще влезе в клипинг и ще изключи, особено с колоните, които му се препоръчват. Тоест няма никакъв шанс да го прегрее.
    И двамата сте прави по един или друг начин. Но няма нужда да изпадаме в полемики. Мисля, че не чак такава драма в предвид, какво има на пазара за преслушване, какво ще ми хареса и ограничения ми бюджет. Със сигурност, ще се съобразявам и вардя усилвателя, ако го вържа с 6 омови колони. Предстоят ми още прослушвания другата седмица.

    Другия ми въпрос вече е насочен към ресийвъра, кабели начин на свързвания и т.н.
    Към ресийвъра ще се върже ТВ и десктоп настолен ПС с Windows 10, който няма wi-fi, а е с етернет кабел към суича (това ще ми е основния източник). Имам суич и wi-fi.
    Посъветваха ме ТВ-то да го вържа с оптика, а ПС-то с етернет кабел към суича.
    Четох малко инструкциите, но нещо не ми става ясно това вързване- ПС към ресийвъра?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #27

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от ehe Виж публикацията
    Бронза ме грабна.
    Бронзето свири във високите и средите сходно с Ямахите, щом Ямахите като си ги слушал са ти се сторили ярки и остри, то и бронзето ще ти се стори същото.
    Дадох ти го за пример, тези Бронзета са много над бюджета ти, но имат сходна сигнатура във високите с останалите.

  16. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #28

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от ehe Виж публикацията
    Вчера минах през стаичката на технополис и най ми харесаха оберон 5 и 7, значи ще ми допадне и зенсор 7.



    Бронза ме грабна.



    Бронза и дали.
    Имам DALI ob 5,както и МАbr2.
    DALI за малките си говорители има добри ниски.Аз си го подкрепям със суб с който няма проблем в съчетаването,но ако не си много предирчив,може да минеш и без суб.За стария модел не знам дали са със същите говорители(дървесни влакна),за да ги слагаш автоматично в една графа(може да провериш на стр. им).

    https://www.dali-speakers.com/products/oberon/oberon-5/

    МА също са много добри колони.
    Има нюанси,които да не се правя на интересен да обяснявам,но мисля че ще си доволен и от двата модела.

    Старата ми Ямаха я ползвах с 4 омови големи 10'' колони и ако пресиля изключваше,но рядко ми се налагаше,по-скоро при проби.С 6 ома по-малки колони ,мисля.че няма да имаш проблем.
    Този пост е редактиран от inches9; 27-11-21 в 15:48.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #29

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Ами като имаш Дали и МА, кажи му на човека кои имат по-топло звучене.
    Аз Дали не съм слушал, но МА съм ги слушал и ги определям като ярки, поне спрямо моите, които са с копринен купол.

  18. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #30

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Ами МА са по-''ярки'',но не знам това дали е проблем.За някои може би да е по-добре,особено с малки или средни колони.
    Не мога да му дам субективни препоръки.
    Ако имаш добри слушалки,изгледай пробите в тези 2 канала.Не казвам ,че на 100%,но със сигурност ще усетиш раликите в звука.А ,че някой казва,че така не може решавай след това.
    https://www.youtube.com/channel/UC7E...eP1RdinaPu6oOg
    https://www.youtube.com/channel/UCrq...35j4zNcgan47bQ

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на колони и ресийвър
    От fabia6300 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 41
    Последно: 27-07-20, 14:57
  2. Отговори: 1
    Последно: 19-03-12, 11:48
  3. Помощ за избор на ресийвър и колони!
    От LilScrappy във форум Аудиотехника
    Отговори: 52
    Последно: 01-10-10, 10:40
  4. Помощ за избор на колони с буфер и ресийвър ?
    От ncuxapu3aJl във форум Аудиотехника
    Отговори: 9
    Последно: 01-05-09, 20:31
  5. помощ при избор на колони за YAMAHA RX-V663
    От bond_bg във форум Тонколони
    Отговори: 21
    Последно: 25-02-09, 13:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе