Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

помощ при избор на колони за YAMAHA RX-V663

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    60
    #1

    помощ при избор на колони за YAMAHA RX-V663

    Здравейте всички! Преди няколко дни си купух YAMAHA RX-V663, но не знам какви колони да и взема.Не съм на ястно много в тази област и от скоро следя форумите.Като за начало мисля да взема фронталните колони ( 500-800 лв.някъде ),пък по на татък постепенно буферите и останалите.Гледам доста добри отзиви за JAMO S 606 ,но ме притеснява това че са на 6 ОМ,а ресиивъра е 8 ОМ.До колкото съм запознат ресиивъра може да се сменя на 6-4 и 2 ОМ,но не е ли най-добре колоните да са си на 8 ОМ.Благодаря ви предварително

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #2

    Re:помощ при избор на колони за YAMAHA RX-V663

    Нещо не си погледнал какво пише отзад на панела
    "Погледни книжката за настройки на свързването"
    А в книжката за 563 (за 663 е същото) пише:

    Rotate the PROGRAM selector to select “SP IMP.” and the current speaker impedance setting (“8Ω MIN”) appear in the front panel display.
    Press TONE CONTROL repeatedly to select “6Ω MIN”.
    Press SYSTEM OFF to save the new setting and turn off this unit.

    Успех

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #3

    Re:помощ при избор на колони за YAMAHA RX-V663

    И аз съм пред същия избор, в допълнение на новата ми 46" плазма Панасоник.
    Само че аз се колебая за същите пари дали просто да не си купя един усилвател с 2 хубави колони и последа надграждам или това по темата.
    От друга страна ме блазни ъпскалинга, защото нямам HD плеар
    От трета страна пък ще излизат нови модели на YAMAHA, в които имат като стандарт доста хубави неща...
    Ужас...чувствам се както преди избота на ТВ

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    60
    #4

    Re:помощ при избор на колони за YAMAHA RX-V663

    Благодаря ти за упътването hristobotev.Разбрах как се сменя на 6 Ом.А какво ще кажете за Jamo-то,добър избор ли е? Не очаквам чудеса от тонколони за 500лв. но све пак заслужават ли си?Ще се радвам ако ми предложите и други тонколони,нещо по-добро макар и малко по-скъпо.Знам,че на ресиивърите не им е силата стереото,но ще го ползвам и за музика.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #5

    Re:помощ при избор на колони за YAMAHA RX-V663

    Jamo не си заслужават от няколко години насам ,не са това което бяха .. ако държиш на марката се огледай за 2ра употреба 6-8 годишни от Concert серията .. няма да ти излязат по евтино но ще свирят .

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    60
    #6

    Re:помощ при избор на колони за YAMAHA RX-V663

    Не държа толкова на марката Jamo,интересувах се специално от модела S 606.Ходих да ги слушам в ТМ и като звук ми харесаха много,ама до колкото разбрах ги пустна на стерео ресийвър.Ще звучат ли така и на V-663-то?А какво ще кажете за фронталните на YAMAHA?Звучат ли по-добре от Jamo-то?По-скъпички са ама ако наистина си заслужават... Вярно,че най добре да отида и да слушам,ама все пак да ме насочите към нещо до към 800-900 лв.Не държа и да е YAMAHA. Поздрави на всички

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #7

    Re:помощ при избор на колони за YAMAHA RX-V663

    е щом са ти харесали взимай ги ... според мен са красиви но като звук посредствени .. но гледната точка е много важна .. за 800-900 лв има добри букшелфчета на Focal ,B&W ,KEF ,Warfedale .Jamo е от марките правещи ширпотреба ,тия 606 участват в 5.1 комплект който целия е около 500-600 лв ,сам сметни 15тина говорителя и 5 кутии на тая цена какво качество са

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #8

    Re:помощ при избор на колони за YAMAHA RX-V663

    В един приятел комбинацията е YAMAHA DVD-S661 T ,RX-V659T и Jamo S 606.Звукът е изненадващо добър,а комплекта изглежда и доста красиво.

  11. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #9

    Re:помощ при избор на колони за YAMAHA RX-V663

    Свирят си прекрасно за тия 800 лева. Не винаги цената е показател за качество. Аз съм с такива колони и Ямаха 563 за домашно кино са страхотни. Също така доста известни списания ги хвалят.

    http://www.jamo.ru/upload/iblock/e45...d770d3f346.pdf

    http://www.jamo.ru/upload/iblock/c98...debf17cf5e.pdf

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #10

    Re:помощ при избор на колони за YAMAHA RX-V663

    името Jamo идва от съкратените имена на основателите на фирмата - единия е бил дърводелец ,а другия музикант .. всеобщото мнение е че дърводелеца е бил много по талантлив от музиканта

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #11

    Re:помощ при избор на колони за YAMAHA RX-V663

    Говориш наизуст или повтаряш това, което си прочел в някой измислен аудио форум. Jamo е фирма с голями традиции и с много успешни модели. Това че правят евтино производство, не ги прави по-малко специалисти. Защото именно в евтиния клас засрамват по-скъпи модели от други фирми, да не говорим за сравнение с DIY за същите пари.
    Ето тук сме разисквали някои добри модевли:
    http://forum.setcom.bg/index.php?topic=34655.0;all

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    66
    #12

    Re:помощ при избор на колони за YAMAHA RX-V663

    По темата - Комбинацията на Ямаха ресивъри и тонколони Джамо е разисквана наистина много и няма спор, че "сработката" е наистина сполучлива. Модела S 606 на Джамо според мен свири много добре за парите си и е добра покупка.

    Извън темата - към Alexi : Колега, последното ти мнение е за раздела " Градски легенди и празни приказки" !

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #13

    Re:помощ при избор на колони за YAMAHA RX-V663

    Не се намесвам в спора, но Preben Jacobsen наистина е бил дърводелец, но със много задълбочени познания в акустиката, а Julius Mortensen е бил опитен търговец и предприемач. Друг е въпросът че и Ламборджини са правили трактори преди да почнат колите (не че сравнявам Jamo с Ламборджини)...

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #14

    Re:помощ при избор на колони за YAMAHA RX-V663

    Те Ламборджини и сега си правят трактори,Самсунг-кораби и т.н.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #15

    Re:помощ при избор на колони за YAMAHA RX-V663

    Цитат Първоначално публикувано от varieca
    Говориш наизуст или повтаряш това, което си прочел в някой измислен аудио форум. Jamo е фирма с голями традиции и с много успешни модели. Това че правят евтино производство, не ги прави по-малко специалисти. Защото именно в евтиния клас засрамват по-скъпи модели от други фирми, да не говорим за сравнение с DIY за същите пари.
    Ето тук сме разисквали някои добри модевли:
    http://forum.setcom.bg/index.php?topic=34655.0;all
    темата я попрегледах ,в общи линии който разбира нещо от Hi Fi препоръчва каквото и да е само не Jamo ,като повечето признават че 70% са боклуци правени в китай и тук там имя някой читав модел на цената на много по добри модели от други марки обаче .. мненията се припокриват на 90% с моето - Jamo не са това което бяха ,вече са само в ниския клас а там няма кого да засрамят освен себе си ... цитираните в темата като стар но качествен модел Concert 8 наистина свиреха ,сега и да имат такъв модел бих предпочел друга по класна марка .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор между Yamaha и Jamo
    От Odysseus във форум Тонколони
    Отговори: 26
    Последно: 23-11-15, 14:15
  2. Продавам AV Receiver Yamaha rx-v663
    От batNIKI във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 06-01-14, 19:51
  3. Помощ за избор на ресивър и колони
    От Тодор във форум Аудиотехника
    Отговори: 6
    Последно: 07-01-13, 21:16
  4. Отговори: 1
    Последно: 19-03-12, 10:48
  5. Помощ при избор на рисийвър + колони
    От wfw във форум Аудиотехника
    Отговори: 18
    Последно: 05-10-08, 21:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе