Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 678
Резултати от 106 до 109 от общо 109
Like Tree82Одобрявам

Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. ehe
    ehe е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    София
    Мнения
    29
    #106

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Щом чуваш по глухо, значи звуковата карта, не e добра. Кабела не оказва огромно влиание, щом е оптика.
    Трябвало е да вземеш по-скъпа зв. карта: Asus Xonar или DAC до 200 лв.
    Възможно е, да се окаже че вградената зв. карта е по читава от новата.
    От това се опасявах.

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Човека ще си ползва вградения дак, звуковата карта ще му осигури само нужния порт, с който да си върже компа с ресийвъра.
    Не му трябва висок клас звукова карта, след като ще прехвърля нули и еденички.
    Ненужно усложнявате нещата и го обърквате още повече, при положения, че всичко е толкова просто.
    Аз за това казвах по назад в темата, че няма значение цената (е в рамките на разумното), важното е да изкарам добър звук.
    Наистина варианта на вързване със звукова карта най ми допада. както за управление, така и за удобство.

    Още съм на тестови период, но май, май клоним в изходно положение през ТВ монитора.
    Или на по-скъпа карта, но каква? Като ги гледам, по-скъпите са само на коаксиал, което не е драма.
    Трябва ли обезателно да е външна?

  2.  
     
  3. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    981
    #107

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от ehe Виж публикацията
    От това се опасявах.


    Аз за това казвах по назад в темата, че няма значение цената (е в рамките на разумното), важното е да изкарам добър звук.
    Наистина варианта на вързване със звукова карта най ми допада. както за управление, така и за удобство.

    Още съм на тестови период, но май, май клоним в изходно положение през ТВ монитора.
    Или на по-скъпа карта, но каква? Като ги гледам, по-скъпите са само на коаксиал, което не е драма.
    Трябва ли обезателно да е външна?
    Щом не ти е приоритет DSD, погледни следния модел звукова карта, или близък до него:
    ASUS Xonar U7 MKII
    Но, не откривам в наличност външни зв. карти на Asus по BG магазините.

    Най-добре се насочи към външен DAC (както ти предложих по-напред в темата), щом е стерео аудио сетъпа:
    ifi Zen DAC
    ifi Zen DAC v2 (новият модел)
    Няма го по BG магазините.
    (недостатък нямат цифрови изходи, само RCA, ballance)
    Редакция: ако ти е приоритет оптиката търси друг DAC: FiiO, SMSL, Topping, или от тук (няма поддръжка на DSD )
    Този пост е редактиран от tek; 18-12-21 в 20:02.
    ehe одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,373
    #108

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    ехеее,не ти писва и не се уморяваш.Слагай чяашите и слушай музика.Техника ще има и след сто години,ама....
    ehe одобрява това.

  5. ehe
    ehe е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    София
    Мнения
    29
    #109

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    За много години. Редно е да споделя, какво се случва.

    След тестовете, които проведох, разкарах външната зв. карта и приключих с тестовете и Експериментите. Тези външни дакове не ми вдъхват никакво доверие. Като ги гледам, основно са за слушалки и никой не може да ми каже дали ще изкарат по-добър звук. Върнах кабелите по старият начин, а именно от ПС -ТВ монитор- ресийвър. Не знам дали от софтуера, който инсталирах на външната звукова карта, но сега вече имам контрол на звука(speakers) и от ПС-то. Което преследвах с външната звукова карта.

    Сега се боря да подкарам приложението Musicast на ПС-то, чрез андроид емулатор- BlueStacks за Win10.
    Ethernet мрежата се вижда в приложението, но не се канекват с ресийвъра (той също е на ethernet свързаност).

    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 678

Подобни теми

  1. Избор на колони и ресийвър
    От fabia6300 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 41
    Последно: 27-07-20, 13:57
  2. Отговори: 1
    Последно: 19-03-12, 10:48
  3. Помощ за избор на ресийвър и колони!
    От LilScrappy във форум Аудиотехника
    Отговори: 52
    Последно: 01-10-10, 09:40
  4. Помощ за избор на колони с буфер и ресийвър ?
    От ncuxapu3aJl във форум Аудиотехника
    Отговори: 9
    Последно: 01-05-09, 19:31
  5. помощ при избор на колони за YAMAHA RX-V663
    От bond_bg във форум Тонколони
    Отговори: 21
    Последно: 25-02-09, 12:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе