Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 109

Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. ehe
    ehe е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    София
    Мнения
    29
    #91

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Нещо не правиш както трябва.
    Къде си включил оптиката в digital in или в digital out?
    Виж също да ъпдейтнеш драйвърите.
    Разбира се в digital out. съмнява ме картата. Както виждате са снимката, звука си ходи до зв. карта. Но след нея няма сигнал, Пробвах слушалки към нея и там няма никой.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #92

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Kaто извадиш оптиката от усилвателя излъчва ли светлина?
    Ако не, значи не минава сигнал.
    Пробвай да свържеш тв-то с усилвателя чрез оптиката, поне да се изключи кабела.

  4. ehe
    ehe е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    София
    Мнения
    29
    #93

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    spdif може да е проблема,дали на у-та или кабела...кофти история.
    Като гледам какви мъки изтърпяваш само и само да подкараш някъв комп вместо hi-fi у-во....Ами като го смениш след 2 години пак ли ще слагаш най-добра звукова карта и ще продължаваш с мъките.
    Ти си знаеш де,ние само поддържаме огъня.
    Кабела е наред. Свалих единия край от ТВ монитора (вече така ще му викам на телевизора, защото буквално си го ползвам за монитор) и го боднах направо на звуковата. После пак го върнах в ТВ монитора и си баца.
    Само за протокола, инсталирах си и Serviio сървър наред с WMP 12 сървър. Та ако припаткам за качествена музика тя си е налице. Имам и флаг албуми с китари и пиано така, че за Hi-Fi всичко е наред. Тук опират и един два леки въпроса, когато слушам на стриминг през единия или другия сървъра си свети индикатора за Wi-Fi на ресийвъра. Как да разбера дали минава през LAN кабела или през Wi-Fi?
    Трябва ли да изтрия настройката за Wi-Fi свързването?

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Kaто извадиш оптиката от усилвателя излъчва ли светлина?
    Ако не, значи не минава сигнал.
    Довечера ще пробвам, че късно видях.
    Но светлината е постоянна, когато пусна източник на звук, започва да мига. Та мисля, че с кабел, без кабел тя си свети.
    Поне тук със стерео жака, като го махна от буфера и продължава да си свети картата.

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Пробвай да свържеш тв-то с усилвателя чрез оптиката, поне да се изключи кабела.
    Ами то така си беше. Нали така си слушам от ПС-то. Звука от ПС, с HDMI към ТВ монитора ми и от ТВ монитора ми, с оптика към ресийвъра изкарвам звук на колоните. Така ми върви цялата медия на ПС-то. Но звука е по- слабичък от стримването на аудио.

    Така, на служебното ПС, нямам оптичен вход към никакво устройство, за да тествам картата с оптика.
    Но имам активен буфер с 2 колонки и 3.5мм жак за свързване. Вързах го към Front Out и просвири. Вързах и слушалки на същия изход и пак имаше звук. Ще пробвам със слушалките и в нас. Предния изход за слушалки на картата не работи, нито в нас, нито на служебното ПС, или аз поне не мога да го подкарам.
    На служебното ПС, видях случайно тези опции за настройка. Не си спомням в нас дали ги имаше. Макар, че доста обстойно гледах.

    https://drive.google.com/file/d/1y-C...ew?usp=sharing
    Този пост е редактиран от ehe; 10-12-21 в 14:11.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #94

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Това ти е настройка на вградената в служебния компютър аудио карта.
    Имаш ли инсталирано приложението на външната карта?
    Трябва да ти се появява като иконка в таск бара отдясно.
    Прочети си упътването.

  6. ehe
    ehe е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    София
    Мнения
    29
    #95

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Това ти е настройка на вградената в служебния компютър аудио карта.
    Имаш ли инсталирано приложението на външната карта?
    Трябва да ти се появява като иконка в таск бара отдясно.
    Прочети си упътването.
    В упътването пишеше, че всичко е на ауто драйвъри и няма софт. Но много късно снощи, в официалната страница на картата видях, че има тази Xear 3D SW for Windows 10 програмка за сваляне. Сега я инсталвам тук на служебното ПС. Сорката, от толкова циклене вчера по тоя комп, днес забравих да спомена.

    Ами това е, мисля, че всичко ще е наред довечера, като я инстална в нас.

    https://drive.google.com/file/d/1Unn...ew?usp=sharing
    Този пост е редактиран от ehe; 10-12-21 в 14:28.

  7. ehe
    ehe е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    София
    Мнения
    29
    #96

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    https://drive.google.com/file/d/1wWx...ew?usp=sharing
    Коя от опциите да избера? Предполагам digital output?
    Свирна и на двете, но на speakers позволява настройки от приложението и новото на звука е по- силно.
    Впечатленията ми не са уаооо, но още чета и правя настройки.

  8.  
     
  9. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #97

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Трябва да го оставиш на Digital, щом използваш цифров сигнал оптика. Като нагласиш желаните нива на звука (за bit perfect 100)
    Но, да знаеш, че при този начин не използваш новата звукова карта, а изпращаш директно сигнал към DAC-a (във ресийвъра), който от своя страна играе роля на звукова карта.
    Има значение и аудио плеъра, който използваш за пускане на музиката. Колкото и да казват, че звукът е еднакъв на различните аудио плеъри: Не е.
    Ако, слушаш музика само през настройките на плеъра (без да пускаш нещо друго едновременно) избери Wassapi (Exclusive).

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #98

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Чуваш ли подобрение спрямо останалите варианти, които си ползвал до момента?

  11. ehe
    ehe е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    София
    Мнения
    29
    #99

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Прощавайте за закъснението, но много задачи на преден план и почти нямах време за тестване и настройки.

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Трябва да го оставиш на Digital, щом използваш цифров сигнал оптика.
    Оставил съм го на Digital за сега, но се чувам по- глухо и с повече бас от предишното свързване (PC-HDMI-TV monitor-Optical- Receiver). Намалил съм от ресийвъра баса и съм увеличил малко трейбъла за да компенсирам. Но когато слушам през explorer (yotube, souncloud...), нямам никакви настройки за звука.

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Като нагласиш желаните нива на звука (за bit perfect 100)
    Но, да знаеш, че при този начин не използваш новата звукова карта, а изпращаш директно сигнал към DAC-a (във ресийвъра), който от своя страна играе роля на звукова карта.
    Не разбрах от къде да ги наглася нивата на звука- (за bit perfect 100)?
    Разбрах за , че през Digital не ползвам саунд картата.

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Има значение и аудио плеъра, който използваш за пускане на музиката. Колкото и да казват, че звукът е еднакъв на различните аудио плеъри: Не е.
    Ако, слушаш музика само през настройките на плеъра (без да пускаш нещо друго едновременно) избери Wassapi (Exclusive).
    Така е с плеърите. Имам няколко + Winamp, но за сега съм се спрял на Pot player. Ще тествам и с Fobar 2000.
    Къде е тази настройка Wassapi (Exclusive)?

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Чуваш ли подобрение спрямо останалите варианти, които си ползвал до момента?
    Kакто и по- горе се изказах отначало ми се чуваше по глухо (с повече бас). Но да не забравяме, че това всичко ми е абсолютно ново. И тепърва ще тествам и настройвам.
    Тестовете ще са:
    1. Както е в момента звука е на Digital и директно отива в ДАК-а. Недостатък: малко ми е приглушено и нямам настройки на звука за explorer (yotube, souncloud...).
    2. Когато е на Speakers и звука минава през новата саунд карта. Нивото на звука е добре, но тепърва ще тествам за качеството. Имам настройки от софтуера на саунд картата и така настройките са за цялото PC.
    3. Когато звука минава през (PC-HDMI-TV monitor-Optical- Receiver). Харесваше ми звука, но вече е почти избледнял. На жената и харесваше този начин. Както, и че може да слуша и гледа единствената ни ефирна музикална програма- The Voice. Естествено, ако остана на саунд картата (варианти 1 и 2), ще взема и коаксиален кабел.

    Пак да уточня за да не ме разберете погрешно. Най-добър звук извадих от стрийминга през LAN / Wi-Fi, с .flag качество. Мога само да си представям с един физически СД плеър или грамофон, какво може да се извади. Но за момента целта е друга.

    Ами това е за сега. Ще ми трябва време за настройки, слушане и преценяване.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #100

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Няма такова нещо като минава през картата или не минава, във всички случаи минава през картата.
    На каквото и да го сложиш щом си го вързал чрез оптиката, картата прехвърля цифров сигнал към дака на усилвателя.
    Щом ти харесва повече на Speakers, го остави на тях.
    Настройките на усилвателия и картата трябва да са flat, т.е. без корекции.
    За да изкараш по-добър звук със СД, първо трябва да дадеш една камара пари за СД и след това трябва да си купиш дискове, иначе ще е същата история ако ще ръгаш флашки.
    С грамофон е съвсем друга история.
    Този пост е редактиран от Rakeem; 16-12-21 в 14:13.

  13. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #101

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от ehe Виж публикацията
    Оставил съм го на Digital за сега, но се чувам по- глухо и с повече бас от предишното свързване (PC-HDMI-TV monitor-Optical- Receiver). Намалил съм от ресийвъра баса и съм увеличил малко трейбъла за да компенсирам.

    Мога само да си представям с един физически СД плеър или грамофон, какво може да се извади. Но за момента целта е друга.

    Ами това е за сега. Ще ми трябва време за настройки, слушане и преценяване.
    Колко мъка има по този свят.И защо вместо да си сложиш питието и да си слушаш музиката сам си я причиняваш?
    Чуваш по-глухо цифрова музика.?
    Стане ли нещо за ''компенсиране'' го остави на друг.За тебе казах(питието).
    Колкото до плеърите ,разбира се ,че ти едва ли ще направиш разлика от кой да е.Ако толкова ти се задълбочава има много (ама много,)подробни прегледи и за тях.Кой е по-добър за музика и.т.н....И пак ще си много под цената на компютърните щуротии.За смяната на компа(много скоро,обикновено)пък вече ти казах-пак ли ще добавяш луди пари за mp3-ки?
    Пък за кефа е отделен въпрос.Скоро ще разбереш(за съжаление).

  14.  
     
  15. ehe
    ehe е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    София
    Мнения
    29
    #102

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Няма такова нещо като минава през картата или не минава, във всички случаи минава през картата.
    На каквото и да го сложиш щом си го вързал чрез оптиката, картата прехвърля цифров сигнал към дака на усилвателя.
    Щом ти харесва повече на Speakers, го остави на тях.
    Настройките на усилвателия и картата трябва да са flat, т.е. без корекции.
    За да изкараш по-добър звук със СД, първо трябва да дадеш една камара пари за СД и след това трябва да си купиш дискове, иначе ще е същата история ако ще ръгаш флашки.
    С грамофон е съвсем друга история.
    Точно така и в двата варианта преминава, но в Speaкers digital позволява корекции от Софтуера на саунд картата. Неправилно се изразявам, явно.
    Ако оставя на флат ресийвъра във вар.1, се чува глухо и басово спрямо другите 2 варианта.
    Чакам @tek да ми отговори за настройките на звука. А и в процес на тестване съм на други плеъри и мултимедия.
    Забравих да спомена и още едно голямо предимство на саунд картата при вар 1 и 2. Контрола на волумето от ПС-то, чрез мишката и клавиатурата При вар.3(PC-HDMI-TV monitor-Optical- Receiver), това ставаше само от дистанционното на ресийвъра. За мен и моите цели това си е недостатък, който също искам да избегна.

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Колко мъка има по този свят.И защо вместо да си сложиш питието и да си слушаш музиката сам си я причиняваш?
    Чуваш по-глухо цифрова музика.?
    Стане ли нещо за ''компенсиране'' го остави на друг.За тебе казах(питието).
    Колкото до плеърите ,разбира се ,че ти едва ли ще направиш разлика от кой да е.Ако толкова ти се задълбочава има много (ама много,)подробни прегледи и за тях.Кой е по-добър за музика и.т.н....И пак ще си много под цената на компютърните щуротии.За смяната на компа (много скоро,обикновено)пък вече ти казах-пак ли ще добавяш луди пари за mp3-ки?
    Пък за кефа е отделен въпрос.Скоро ще разбереш(за съжаление).
    С риск да се потретя, пак казвам и напълно се съгласявам с вас! За да изкарам звук си трябва .... да, но на по-късен етап и за друга стая! За сега качествено аудио (.cda и flac) през LAN / Wi-Fi ми е достатъчно, ако приритам от кофти mp3-ки и лош web саунд.
    За смяна на десктоп компютър на 5-8г. как ти звучи? Може да изкара и още, но няма смисъл аз сменям на около 6г. И не ми е скъпо, защото го ползвам и винаги съм го ползвал за всичко, дори и за работа и то доста сериозна.
    Саунд картата е 66лв. Евентуално един коаксиален кабел в бъдеще, за да вържа с оптиката ТВ-то (с 8-те програми + 1 музикална) за ресийвъра.

    Пределно ми е ясно, че съм далече, далече от това, в което се стремя за момента. Важното е, че имам избор и той става все по-добър благодарение на Вас!

  16. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #103

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от ehe Виж публикацията
    С риск да се потретя, пак казвам и напълно се съгласявам с вас! За да изкарам звук си трябва .... да, но на по-късен етап и за друга стая! За сега качествено аудио (.cda и flac) през LAN / Wi-Fi ми е достатъчно, ако приритам от кофти mp3-ки и лош web саунд.
    За смяна на десктоп компютър на 5-8г. как ти звучи? Може да изкара и още, но няма смисъл аз сменям на около 6г. И не ми е скъпо, защото го ползвам и винаги съм го ползвал за всичко, дори и за работа и то доста сериозна.
    Саунд картата е 66лв. Евентуално един коаксиален кабел в бъдеще, за да вържа с оптиката ТВ-то (с 8-те програми + 1 музикална) за ресийвъра.

    Пределно ми е ясно, че съм далече, далече от това, в което се стремя за момента. Важното е, че имам избор и той става все по-добър благодарение на Вас!
    Звучи ми,че си тровиш живота с ненужни неща.
    И защо за друга стая.Компютъра много ти харесва,като ''other brick on the wall''?Или както ти казах вече макарон в устата на Мона Лиза.
    И защо ти е wi-fi ?Като всичко може да е в едно у-во 200гр....или...колкото е?
    За смяна на десктоп компютър на 5-8г. как ти звучи?
    Това ми звучи,че смяната е доста закъсняла.Аз въпреки,че не го ползвам за работа пак рядко изкарвам 5 години.Дори и с добър компютър над 5 год. пак си е мъка,понякога.
    и винаги съм го ползвал за всичко, дори и за работа и то доста сериозна.
    Разбира се ,че компютъра е за работа.За всичко друго си има друга техника.Тв-те си имат плеъри,които пущат всичко,задруготе неща казахме.
    Саунд картата е 66лв
    Не съм се интересувал от саунд карти поне 20 год.,но по цена по-скоро ме съмнява.На времето като чух какво излиза от компа ми и каква карта ми препоръчаха повече не ме интересуват.
    Избор имаш .Казах,че няма да пускам ревюта на плеъри,защото и без това никой не чете,а само можен да чуем както в темите за тв-ри,че експертите били самодейци.
    Ха дано да установим,че всички майстори са се преселили тука.

    п.с. И няма да питам колко вата потрбява твоя компютър и то когато го използваш само за слушане на музика защото ако не зелените,тези от темите за клоиматици бързо ще ти обяснят,че техните к2у работят с по-малко.
    Този пост е редактиран от inches9; 16-12-21 в 18:13.

  17. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #104

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Прощавайте за закъснението, но много задачи на преден план и почти нямах време за тестване и настройки.


    Оставил съм го на Digital за сега, но се чувам по- глухо и с повече бас от предишното свързване (PC-HDMI-TV monitor-Optical- Receiver). Намалил съм от ресийвъра баса и съм увеличил малко трейбъла за да компенсирам. Но когато слушам през explorer (yotube, souncloud...), нямам никакви настройки за звука.


    Не разбрах от къде да ги наглася нивата на звука- (за bit perfect 100)?
    Разбрах за , че през Digital не ползвам саунд картата.


    Така е с плеърите. Имам няколко + Winamp, но за сега съм се спрял на Pot player. Ще тествам и с Fobar 2000.
    Къде е тази настройка Wassapi (Exclusive)?

    Щом чуваш по глухо, значи звуковата карта, не e добра. Кабела не оказва огромно влиание, щом е оптика.
    Трябвало е да вземеш по-скъпа зв. карта: Asus Xonar или DAC до 200 лв.
    Възможно е, да се окаже че вградената зв. карта е по читава от новата.

    Относно какво е bitperfect: аудио плеъра го оставяш на 100 %, също и звуковата карта (ако криви при някой песни) намаляваш е до (80-90 vol.)
    Wasapi exclusive foobar (настройки).

  18. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #105

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    С карта за 200 лв. ...вероятно да.
    Ама тогва може да мине и на техника средно ниво,която във времето няма да му е кой знае колко по-скъпа или изобщо,(ако смята и бъдещия..те.. комп)

    Ето нещо което не е евтинийка ,но има и други функции.Не знам на аудиокартите дават ли подобни спецификации и колко струва подобна?
    ОБЩИ СПЕЦИФИКАЦИИ

    Честотна характеристика: 10 Hz–70 kHz (192 kHz/24-бита)
    Съотношение сигнал/шум: 115 dB (192 kHz/24-бита, LPF 22 kHz, A-тегло, 1 kHz)
    THD (общо хармонично изкривяване): 0,003% (192 kHz/24-бита, LPF 22 kHz, 1 kHz)
    https://besthifistore.com/productv/2...cd-pleyar.html
    https://www.intl.onkyo.com/products/...050/index.html
    https://www.whathifi.com/onkyo/c-n7050/review



    https://avelectronics.bg/index.php?_...work-CD-player
    https://europe.yamaha.com/en/product...l#product-tabs

    п.с. >tek
    Не знам за да постигне 115db сигнал/шум кои точно компоненти освен звуковата карта трябва да са на ниво...захранване и...или....?
    И какви са цените на тези компоненти?

    >ehe
    Отдавна казах,всичко друго зачеркни и си пиши един плеър от новата власт....сега,истински случай за 18 годишни...питиета де,не девойки:

    Чапаев и Петка тръгнали да търсят храна за четата.Видяли един дядо и:
    -Дядо колко овце имаш
    -50,дядовото
    -Петка,вземай ги и му пиши 100 от новата власт....така и с кокошчици и др.
    -Дядо,а бабичка имаш ли си?
    -Нямам
    -Петка ,пиши му 2 от най-хубавите адренлинки от новата власт
    -Дядо,а става ли ти:
    -Не,вече дядовото
    -Петка всичко друго зачеркни,пиши му един от новата власт
    Този пост е редактиран от inches9; 17-12-21 в 16:40.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на колони и ресийвър
    От fabia6300 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 41
    Последно: 27-07-20, 14:57
  2. Отговори: 1
    Последно: 19-03-12, 11:48
  3. Помощ за избор на ресийвър и колони!
    От LilScrappy във форум Аудиотехника
    Отговори: 52
    Последно: 01-10-10, 10:40
  4. Помощ за избор на колони с буфер и ресийвър ?
    От ncuxapu3aJl във форум Аудиотехника
    Отговори: 9
    Последно: 01-05-09, 20:31
  5. помощ при избор на колони за YAMAHA RX-V663
    От bond_bg във форум Тонколони
    Отговори: 21
    Последно: 25-02-09, 13:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе