Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 109
Like Tree82Одобрявам

Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #46

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    След като има лаптоп, а усилвателят е с вграден дак, да си вземе един usb to spdif конвертор, ако лаптопа няма оптика.
    Ако иска по-високо качество си взима външен дак за 150-200лв.
    ehe одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #47

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Който слуша сд през двд, напраааво да минава на телефон
    А през blu ray може ли?
    ..
    Дрън,дрън...
    ehe одобрява това.

  4. ehe
    ehe е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    София
    Мнения
    29
    #48

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    След като има лаптоп, а усилвателят е с вграден дак, да си вземе един usb to spdif конвертор, ако лаптопа няма оптика.
    Ако иска по-високо качество си взима външен дак за 150-200лв.
    На снимката с колоните се вижда, че компа е настолен и не подържа wi-fi. А и по назад в темата бях писал и задал въпрос, на който почти си отговорих.
    Цитат Първоначално публикувано от ehe Виж публикацията
    Другия ми въпрос вече е насочен към ресийвъра, кабели начин на свързвания и т.н.
    Към ресийвъра ще се върже ТВ и десктоп настолен ПС с Windows 10, който няма wi-fi (това ще ми е основния източник). Имам суич и wi-fi.
    Посъветваха ме ТВ-то да го вържа с оптика, а ПС-то с мрежови (етернет) кабел към суича или през wi-fi към суича.
    1. Вариант чрез Wi-Fi за да минава звука през ДАК-а- успях да канектна ресийвъра към суийча (мрежата ми) през wi-fi. Подкарах флаг, сд и мп3 файлове с windows media pleayer 12, чрез стрийминг (споделяне на мултимедийни файове). Даже вече имам функция на десен бутон на мишката "възпроизвеждане на избраните файлове с Ямаха". Зареждат се в нещо, като плеърче на WMP 12, автоматично ресийвъра си превключва на Wi-Fi и възпроизвежда звук , дори да е на тунер примерно или оптикал (ТВ или ПС). За изкарване звук на филми и клипове от тубата, не съм намерил решение все още. Чета една тема тук за плеъри и стрийминг...

    2. Вариант Optical (чрез оптичен кабел)- ПС с HDMI кабел към ТВ и от ТВ с оптичен кабел към ресийвъра. Ресийвъра ми е на опция optical. Когато съм на ТВ имам звук, когато превключа ТВ-то да ми е монитор за ПС-то пак имам звук (софтуера на звуковата ми карта е настроен за HDMI изход на звука). Малко ми стана странно, но ималогика. По този начин изкарвам звук от цялата си медия, все едно съм закачил ресийвъра към ПС-то с кабели. Още не мога да преценя за качеството. Довечера ще правя сравнения с двата варианта и ще споделя. В този вариант не знам дали изобщо ползвам ДАК-а?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #49

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Няма значение лаптоп/компютър.
    Хубаво е звукът да минава по кабел.
    Ако рутера ти е близо го вържи с лан кабел, поне.
    ТВ-то има ли коаксиален аудио изход или е само с оптика?
    И си вземи един ТВ шкаф, във Виденов има голям избор за без пари. Много несигурна ми се струва тази конфигурация.
    ehe одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #50

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Най-хубаво е звука да излиза от едно устройство и то за тази цел и да използваш колкото може по-малко кабели и квот да е.
    Всичко друго няма да ти е по-евтино и ще размахваш кабели, връзки и ще е по-трудно за работа-дистанционно(?)...мишка,ама телевизора ли ще пускаш винаги за да си пуснеш музика от диск напр.?
    Струва ми се,че просто си усложняваме живота,ама щом имаш желание мисли,варианти дал господ.
    Компютри също.

    п.с. Ако някой те беше накарал да свършиш цялата тази работа за 20 лв(напр) щеше да му откажеш ,вероятно(поне аз)
    ehe одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #51

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    И какво му предлагаш?
    Да си вземе ДВД.
    Още едно устройство, което пак ще трябва да свърже с кабел.
    Ще трябва да качва музика на флашки.
    Пак ще трябва да ползва вградения ДАК в усилвателя, тъй като е поне 2 пъти по-качествен от всички бюджетни ДВД-та.
    Компютърът ще му свърши същата работа и ще му спести гиманстиките с флашката.
    npb и ehe харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #52

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    А през blu ray може ли?
    ..
    Дрън,дрън...
    Може , ако е като моя , ама струва повече от Marantz 6007, така че става , ама е финасово неизгодно при положение че едно сд средна хубост в базара е 100 лв
    ehe одобрява това.

  10. ehe
    ehe е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    София
    Мнения
    29
    #53

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Няма значение лаптоп/компютър.
    Хубаво е звукът да минава по кабел.
    Ако рутера ти е близо го вържи с лан кабел, поне.
    ТВ-то има ли коаксиален аудио изход или е само с оптика?
    И си вземи един ТВ шкаф, във Виденов има голям избор за без пари. Много несигурна ми се струва тази конфигурация.
    Рутера е гъз до гъз с ПС-то. Още днес ще взема LAN cable- препоръчват в упътването даже.
    За ТВ-то ще погледна.
    В процес съм на търсене за ТВ шкафа. Ма едно по едно, моля! :D
    Как мислиш, дали звука от вариант 2 минава през ДАК-а ()?

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Най-хубаво е звука да излиза от едно устройство и то за тази цел и да използваш колкото може по-малко кабели и квот да е.
    Всичко друго няма да ти е по-евтино и ще размахваш кабели, връзки и ще е по-трудно за работа-дистанционно(?)...мишка,ама телевизора ли ще пускаш винаги за да си пуснеш музика от диск напр.?
    Струва ми се,че просто си усложняваме живота,ама щом имаш желание мисли,варианти дал господ.
    Компютри също.

    п.с. Ако някой те беше накарал да свършиш цялата тази работа за 20 лв(напр) щеше да му откажеш ,вероятно(поне аз)
    Ами от едно устройство излиза звука, но във вариант 1, който ще го направя с LAN кабел (малко се замислям дали да не го спестя, но със сигурност ще пробвам с него). Ако взема двд / сд, значи още едно дистанционно и кабели. Не това е идеята. Телевизора го ползвам за монитор на ПС-то, което си бачка нон-стоп. Телевизия не гледам почти, даже нямам кабелна. Това на снимката, е ефирна ТВ с цифрова антена.
    Това ще ми е музиката и техниката. Нищо повече няма да взимам, нито ще прехвърлям флашки, дискове и т.н.
    Нали за това взех точно този ресийвър. Ще трябва малко повече четене и питане.

  11. tek
    tek е на линия
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #54

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    ehe, през wi-fi (вариант 1)звук не преминава, а само data/информация. Която се изпраща и приема чрез радио-разпръскване (2.4 Ghz, 5 GHz) от рутер/ресийвър.
    Тоест, използваш компютъра за медиен сървър и стриймваш звук през домашната мрежа към AV ресийвър. Което не е лош вариант стига мрежата да е добре конфигурирана.
    По този начин изключваш от уравнението вградената звуковата карта. Която е и без това с много "смущения" в компютъра/лаптопа.
    Не, случайно хората използват външен DAC със добро захранване.

    При Вариант2, ти пак изпращаш цифров сигнал (RAW), през HDMI,( не използваш вградената зв. карта) и телевизора връща звук през оптиката/toslink към AV ресийвъра.
    В този вариант също използваш възможностите на вградения DAC от Yamaha-та.
    През оптика не преминава повече от 96 KHz 24 bit аудио звук.
    Кой вариант ще предпочетеш зависи от теб.
    ehe одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #55

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Може , ако е като моя , ама струва повече от Marantz 6007, така че става , ама е финасово неизгодно при положение че едно сд средна хубост в базара е 100 лв
    Под 100 лв. И дали е CD/DVD/Blu ray винаги може да е по-добро и по-лошо.Остава той да може да чуе това.

    >ehe
    Щом смяташ,че ти е по-лесно опитай.Ако опиташ по двата начина ще разбереш (вероятно)какво ти казвам.
    Аз съм опитвал как се сетиш и то от доста години.Като почнем от записи на 10 и повече касети едновременно.
    Но човек като има мерак да се задълбава в трудностите няма лошо.
    ehe одобрява това.

  13. ehe
    ehe е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    София
    Мнения
    29
    #56

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    ТВ-то има ли коаксиален аудио изход или е само с оптика?
    Няма. Има жак 3.5mm за слушалки и чинчове.

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    ehe, през wi-fi (вариант 1)звук не преминава, а само data/информация. Която се изпраща и приема чрез радио-разпръскване (2.4 Ghz, 5 GHz) от рутер/ресийвър.
    Тоест, използваш компютъра за медиен сървър и стриймваш звук през домашната мрежа към AV ресийвър. Което не е лош вариант стига мрежата да е добре конфигурирана.
    По този начин изключваш от уравнението вградената звуковата карта. Която е и без това с много "смущения" в компютъра/лаптопа.
    Не, случайно хората използват външен DAC със добро захранване.
    Какво се случва ако вариант 1 е с мрежови кабел? Снощи го сложих, но не съм правил канекция с ПС-то. Питам от интерес. Нещо не ми допада, всеки път да си правя плейлист за стрийминг към ресийвъра.
    Вариант 2 също не ми допада. Силата на звука рязко пада, все едно съм пуснал радио тунера на ресийвъра.

    Преосмислих нещата, че инфото взе дами идва малко в повече. Та в този ред на мисли, благодарение на Вас изскочиха още три варианта, от които исках да избягам, че ми е писнало от у-ва и кабели....
    Както разбрахте, основният ми източник е ПС-то и искам така да си остане (един вид мултимедия). Има доста плеъри за ПС, които ще възпроизведат всякакви формати. Естествено няма да са, като физическия плеър, но за това което искам да постигна мисля, че ще ми е достатъчно. ПС-то ми е добро, но си е с вградената звукова карта на Реалтек. Та моля да ми помогнете, да избера правилният вариант и модел.
    Вариант 3 - звукова карта.
    Вариант 4 - ДАК.
    Вариант 5 - усилвател. Има ли смисъл от този вариант?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #57

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Вариант 3 или 4.
    При първия ще минеш по-тънко, около 60лв, при втория минимум 150лв., за да имаш по-добър дак от вградения.
    ehe одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #58

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от ehe Виж публикацията

    Преосмислих нещата, че инфото взе дами идва малко в повече. Та в този ред на мисли, благодарение на Вас изскочиха още три варианта, от които исках да избягам, че ми е писнало от у-ва и кабели....
    Мога да ти кажа още един вариант.
    Не знам какъв ти е ресивера и кога си го взел(ако е скоро защо него),но доста ресивери си имат USB и и-нет платформи.Т.е. записваш си на по-добър формат от mp3 като FLAC и не ти трябват никакви връзки и щуротии.Освен това има много радиа(колкото няма как да изслушаш дори) и на платформите като DEEZER има музика която можеш да слушаш,да си правиш списъци с любими и др. екстри.Освен това не мога да си представя,че за всяко пущане на музика почвам да ръчкам телевизора!
    А съвремените ресивери се командват с приложение от gsm-a.Всичко е както трябва,просто удоволствие от играчката.
    Това което си описал ,като опити за слушане на музика PC,каква звукова карта,DAC и усилвател(какъв?)и.т.н не знам как не ти настръхват косите.
    ehe одобрява това.

  17. ehe
    ehe е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    София
    Мнения
    29
    #59

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Мога да ти кажа още един вариант.
    Не знам какъв ти е ресивера и кога си го взел(ако е скоро защо него),но доста ресивери си имат USB и и-нет платформи.Т.е. записваш си на по-добър формат от mp3 като FLAC и не ти трябват никакви връзки и щуротии.Освен това има много радиа(колкото няма как да изслушаш дори) и на платформите като DEEZER има музика която можеш да слушаш,да си правиш списъци с любими и др. екстри.Освен това не мога да си представя,че за всяко пущане на музика почвам да ръчкам телевизора!
    А съвремените ресивери се командват с приложение от gsm-a.Всичко е както трябва,просто удоволствие от играчката.
    Това което си описал ,като опити за слушане на музика PC,каква звукова карта,DAC и усилвател(какъв?)и.т.н не знам как не ти настръхват косите.
    Телевизора го ползвам за монитор на ПС-то (не гледам ТВ). Следователно всичко правя на това ПС, всичко! Това ще ми е източника Изключваме го това щрапане по този ТВ. Един път пуснат не се гаси.
    На тази система освен музиката ми на сетове, които са ми в мп3 - 1700часа или около 1500 сета, ще се гледат и филми, ще се слуша от тубата, саундклоуд, миксклоуд и т.н. Сетове на флаг нЕма. Песнички и тракове много, много рядко слушам. Нали не ме виждаш постоянно да конвертирам прехвърлям и пренасям файлове? Знам, че по този начин губя качество. Но това е положението. За това, да накараме това ПС да просвири на макс, с подходящ ДАК или звукова карта?

  18. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #60

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от ehe Виж публикацията
    това, да накараме това ПС да просвири на макс, с подходящ ДАК или звукова карта?
    PC то ще просвири.И без мене.Въпроса е на каква цена и как?
    Най-напред иди в Avitel да ти пуснат ресивер за какъвто ти говоря.Да видиш как се командва с приложението(!).За музика не знам дори какво и зашо ще конвертираш?
    Виж тук напр.,не съм много навътре,колргата tek ще ти каже по-добре от къде и какво

    https://rutracker.net/forum/viewforum.php?f=1299

    you tube към момента се гледа направо от телевизора.
    Не знам какви филми ще гледаш,ама се лишаваш и от звуковите формати като DOLBY ATMOS напр....само като доп. опция,не че за всеки е важно.
    Филмите също най-добре се гледат направо от телевизора-NETFLIX.
    Но ,ако идеш и видиш демонстрация на приложението на DENON напр. (другите вероятно са подобни,просто защото аз това имам) погледни как работи DEEZER, тогава ще говорим....сетове .... 1700 часа...да не правя сравнения
    ''Кво е това PC и има ли почва у нас''
    И какво няма да намериш за да се лишиш от качество?2021 год. сме ...само за протокола.
    Първия ми CD плеър(! нищо друго) го купих около 1990 год. на баснословната цена от 1300 лв.,което към момента бяха точно 6 средни месечни заплати(!).
    Дисковете бяха по 40 лв.=20% от средна месечна заплата!И то кви дискове ,освен ФСБ...После излязоха тези без права разбира се по 4 лв....а сега всичко безплатно и музика под път и над път ,ако ти е на сърце и 1 млн. часа.При това без пари!!!И с качество.
    А и на времето съм искарал пари от музика(записи на касети) които сега бая трябва да се напънеш и пак няма да можеш.
    Не знам тези хора дето купуваха сега като гледат как може да се слуша...
    За нас остава просто да разберем малките подробности.
    ehe одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на колони и ресийвър
    От fabia6300 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 41
    Последно: 27-07-20, 13:57
  2. Отговори: 1
    Последно: 19-03-12, 10:48
  3. Помощ за избор на ресийвър и колони!
    От LilScrappy във форум Аудиотехника
    Отговори: 52
    Последно: 01-10-10, 09:40
  4. Помощ за избор на колони с буфер и ресийвър ?
    От ncuxapu3aJl във форум Аудиотехника
    Отговори: 9
    Последно: 01-05-09, 19:31
  5. помощ при избор на колони за YAMAHA RX-V663
    От bond_bg във форум Тонколони
    Отговори: 21
    Последно: 25-02-09, 12:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе