Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 24 от общо 24

Как се прави реглаж на PVC дограма?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #16

    Re: Как се прави реглаж на PVC дограма?

    Цитат Първоначално публикувано от newhope
    забравих да кажа, че на листа на служителя, дето ми прави реглажа, беше записан час 9:30. а дойдоха 2 часа след това ...
    Добре дошъл в България.В този бизнес коректността е рядкост.

  2.  
     
  3. SAGE
    Guest
    #17

    Re: Как се прави реглаж на PVC дограма?

    newhope, ти погледна ли как ти направиха реглажа, че да не ги викаш повече, а сам да си правиш реглажа ако пак се наложи.

  4. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #18

    Re: Как се прави реглаж на PVC дограма?

    newhope
    Поне доволен ли си от реглажа и колко ти струваше.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    17
    #19

    Re: Как се прави реглаж на PVC дограма?

    реглажа струваше 10 лв. за всички прозорци. връщах го поне по още веднъж да прави всеки от прозорците, щото така ги правеше, че пак опираха някъде при затваряне. човек ако не си отваря очите, само ще си вземат парите и никаква работа няма да ти свършат.

    а забравих да кажа, че имам едни дръжки дето трудно се отварят и затварят. и този служител ми каза, че си се движат перфектно. добре, казвам му аз, ами погледнете този прозорец, и му показах един прозорец с лесно движеща се дръжка. той ми каза, че по принцип на двустранно отварящите се прозорци се движела дръжката по-трудно, щото незнам си кво трябвало да се притисне, за разлика от едностранно отварящите се. сега се чудя какво да правя, дали е нормално това, или да ми пращат някой по-голям техен специалист да ги гледа. аз се притеснявам да не би като се движи по-трудно дръжката да се повреди, и това да се случи след като ми изтече гаранцията. накакъв съвет?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    17
    #20

    Re: Как се прави реглаж на PVC дограма?

    иначе гледах как го прави реглажа. основно пипаше със шестограм на пантана, при свалена пластмасова обвивка, спускайки шестограма във вертикалното каналче на пантата и там го въртеше докато се регулира прозореца. обаче не обърнах внимание това шестограмче, дали пък не беше многостен някакъв, щото в пантата не изглежда да е с 6 страни само. но предполагам че го е правил с шестостен, а "женската" част в пантата просто има повече стени, за да може да се захваща по-лесно (не съм специалист, така че е възможно и да греша в разсъжденията си). следващ път ако ми провиснат прозорците, ще се пробвам сам да си ги направя.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #21

    Re: Как се прави реглаж на PVC дограма?

    чак да е много по-трудно отваряне/затварянето на двустранните механизми не е вярно. просто, минавайки през междинното положение прозорецът леко се отлепя и това създава усещането за "по-трудно" отваряне/затваряне. иначе движението трябва да е все така гладко

    за повреждане не се тревожи - няма да се изтърка метала
    (разбира се ако всичко е както трябва и наистина няма нещо необичайно при теб)

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #22

    Re: Как се прави реглаж на PVC дограма?

    Това за трудното движение не е от самата дръжка,а от канала на профила(който не е винаги идеално прав въпреки че така изглежда) и самия механизъм който влиза в него и също невинаги е идеален.Няма проблем за това,просто с времето "омекват".У нас имам дограма на едно остъкление на 5 години и останалата която е вече на 1 година.И двете са с едни и същи механизми ама старите вървят много по-лесно.Отделно наистина двуосовите(двойноотварящите) са по-стегнати защото са по-специфични като изработка и имат много повече детайли от едноосовите.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #23

    Re: Как се прави реглаж на PVC дограма?

    Мдааа,и аз ако го знаех това предварително щях да се замисля за двуосни врати-ама какво да се прави-за за година и 10 месеца 3-4 пъти вече ги регулирам.(веднъж ги виках от Ролпалст и си дойдоха без мрънкане и закъснение)

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #24

    Re: Как се прави реглаж на PVC дограма?

    И аз се занимавах с този проблем. Ролпласт не ги виках. Оправих го с шестограма на долната панта. Ако обаче продължат да се измятат Edit: увисват рамките (врата и прозорец) няма да има ход за регулиране на горната панта и тогава ще ги
    Успех

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. PVC или алуминиева дограма?
    От mikk във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 62
    Последно: 24-11-16, 14:52
  2. Помощ за дограма
    От Anatoli2 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 1
    Последно: 07-03-13, 19:16
  3. Смяна на дограма = ?!??
    От gkolarov във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 3
    Последно: 19-03-12, 22:30
  4. За стъколопакета в PVC и Ал.дограма
    От sandyrs във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 1
    Последно: 11-12-11, 23:25
  5. Двуцветна PVC дограма?
    От dmitry във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 7
    Последно: 15-10-10, 12:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе