Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Как се прави реглаж на PVC дограма?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    17
    #1

    Как се прави реглаж на PVC дограма?

    Знае ли някой как се прави реглаж на PVC дограма?
    Искат ми пари от Стилпласт за да свършат тая работа, макар и да съм си в срока на гаранцията (3 години гаранция за обкова и монтажа имат, но в гаранцията за монтажа не се включвал реглажа, макар и да не е упоменато това в договора ...), а аз се чудя дали е чак толкова сложно, и дали аз няма да мога сам да си го направя реглажа. Стига да знам как.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Как се прави реглаж на PVC дограма?

    с хексаграмче /шестостен/
    прави се за 2-3 минути, "тънкостите" ще ги схванеш след 2-рото завъртане (завъртайки накъде дали прибира или отпуска)

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    17
    #3

    Re: Как се прави реглаж на PVC дограма?

    Понеже не съм много наясно - кое точно трябва да се завърти, за да може да се направи реглажа?

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Как се прави реглаж на PVC дограма?

    огледай около пантите за "женското" на шестостена, тъкмо и ще му видиш размера, който ти трябва

    завъртането му води до промяна на разположението на пантата спрямо гредата на дограмата и съответно "прибира" крилото, или го "отпуска"

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    17
    #5

    Re: Как се прави реглаж на PVC дограма?

    мерси много. ще пробвам и дано да се справя сам.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    17
    #6

    Re: Как се прави реглаж на PVC дограма?

    пробвах на 1 прозорец, но не се справих.
    има следните шестостени на долната панта:
    -един най-отдолу, който е на касата на прозореца и може да се отвива и завива и от лявата и от дясната страна, и си се показва и без да махам пластмасовото покритие на пантата. когато въртя този шестостен, прозореца се мести наляво или надясно. пробвах да регулирам чрез него, обаче прозореца спря да може да ми се открехва отгоре (този прозорец, на който пробвах, е с отваряне настрани и открехване отгоре);
    -втори шестостен има, като махна пластмасовото покритие, върху самия прозорец, срещу мен. той е малко шестостенче, и незнам какво прави точно. него не съм пробвал да го регулирам.
    -третия не е точно шестостен, а по-скоро многостен, тъй като има много и дребни резки, но повече от 6. за него трябва да се бръкне отгоре на пантата, като има улей в самата панта, за да стигна до многостена. не съм пробвал да го развивам, а и нямам с какво.

    въпросът ми е кой/кои шестостени да отвивам завивам за да имам успех?

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re: Как се прави реглаж на PVC дограма?

    както правилно си забелязал, различните регулират различни неща, така че просто трябва да намериш "златнат среда"

    а какъв е този многостен си признавам, че не знам, но определено е за нещо друго, така че по-добре не го пипай...

  10. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #8

    Re: Как се прави реглаж на PVC дограма?

    Ама па и тия Стилпласт се правят на луди,тяхно задължение е много ясно.Поне при поставянето са длъжни да си свършат работата докрай.Има шестограмчета по пантите и другия обков,поиграй си .За пръв път чувам да искат пари за това,поне аз докато монтирах в една друга малка фирмичка това си влиза в цената.Къртенето на стара дограма без да се запазва целостта и също се прави от фирмата.....мошеници.То все едно да си купиш кола ама да ти я дадат без ходовата част и да ти кажат че трябва да платиш за да ти я сглобят.Напиши го това по разни форуми да хората да знаят.Имам един въпрос,майсторите ли ти поискаха пари на ръка или от офиса им?Щото може и майсторите да са хитреци.Много ясно че е тяхно задължение,проблема е вследствие на монтажа,едва ли си се весил по крилата.Съвета е да идеш в офиса им където си платил и да искаш да говориш със собственика(казва се Мишо),нередно ми се струва.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    17
    #9

    Re: Как се прави реглаж на PVC дограма?

    Именно с офиса съм говорил и оттам ми казаха, че било така. Трябва да се платят пари в офиса, не на майсторите. В старите договори не го пишело, че реглажа не влиза в гаранцията, но въпреки това трябва да си платя за да ми го направят. То си е чист рекет това ...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re: Как се прави реглаж на PVC дограма?

    Случайно да си чувал за "Комисия за Защита на Потребителите " ?
    само се оплачи - ще видиш как ще дотърчат да ти оправят проблема !
    че ще и кажат - Ний майтап си правим , пък ти се ебаваш !

  13. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #11

    Re: Как се прави реглаж на PVC дограма?

    Цитат Първоначално публикувано от newhope
    Искат ми пари от Стилпласт за да свършат тая работа, макар и да съм си в срока на гаранцията
    А такааа..
    Имоятя е от стилпласт четири камерна от REHAU
    Монтираха ми е Април 2004. Всички врати и прозорци се отваряха и затваряха перфектно.
    Но момчетата ме предупредиха че след 6-12 месеца можело да се наложи да се регулира малко.
    Тогава ме увериха че трябвало само да им се обадя, и че услугата е напълно безплатна.
    Сега виждам (чета де) че това май не е така. Май ще трябва и аз да си поиграя с шестограмите.
    Забелязал съм че тоя проблем се появява на вратите и прозорците с двустранно отваряне.
    При тебе така ли е.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    17
    #12

    Re: Как се прави реглаж на PVC дограма?

    всъщност като се замисля - да, така е - на двустранно отварящите се врати го има проблема. трябва да проверя, дали го няма и на други, но сега точно не съм си в къщи. обаче в момента не се сещам за други увиснали прозорци, освен двустранно отварящите се.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    17
    #13

    Re: Как се прави реглаж на PVC дограма?

    проверих. и между едностранно отварящите се има провиснали.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    17
    #14

    Re: Как се прави реглаж на PVC дограма?

    малее, тия простаци от стилпласт ми скъсаха нервите. вдигнаха ми кръвното от сутринта. цял ден не мога да се оправя.
    след като си платих предварително в офис на фирмата за реглажа, тъй като не се справих сам, ми дадоха час за днес за 10:00 часа. стана 10:15, звъннах един телефон, оттам ми казаха че явно нещо задръстване са хванали, да чакам. стана 10:30, почнах да нервнича, щото работа имам, и ме бавят, звъннах пак и им казах да проверят какво става. казаха ми че ще ми се обадят те, само да проверят. след малко , след като никой не ми се обади, звъннах пак. този път една лелка ми каза че били толкоз заети, че неможела и минутка време да ми отдели, да съм чакал. към 11:00 часа, вече съвсем изкипял, звъннах в офиса отново. тоз път поисках да ми дадат телефон на някой шеф, но случих на служителка, дето каза че ще провери и непременно ще ми звънне. към 11:20 часа пристигхана. от вратата ги подхванах, но какво от това, вече си бях загубил времето и вдигнал кръвното. направо нерви не ми останаха. аз ако бях толкова сериозен като тях, без работа щях отдавна да съм останал. то да е някоя държавна институция да ми губи времето, айде, ще го приема някак си, свикнал съм. ама частна фирма да ми прави такива селении ...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    17
    #15

    Re: Как се прави реглаж на PVC дограма?

    забравих да кажа, че на листа на служителя, дето ми прави реглажа, беше записан час 9:30. а дойдоха 2 часа след това ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PVC или алуминиева дограма?
    От mikk във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 62
    Последно: 24-11-16, 14:52
  2. Помощ за дограма
    От Anatoli2 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 1
    Последно: 07-03-13, 19:16
  3. Смяна на дограма = ?!??
    От gkolarov във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 3
    Последно: 19-03-12, 22:30
  4. За стъколопакета в PVC и Ал.дограма
    От sandyrs във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 1
    Последно: 11-12-11, 23:25
  5. Двуцветна PVC дограма?
    От dmitry във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 7
    Последно: 15-10-10, 12:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе