Резултати от 1 до 7 от общо 7

Изолация на стара сглобяема къща

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    3
    #1

    Изолация на стара сглобяема къща

    Здравейте. Доста теми за изолация, влага и мухъл изчетох, но това което търся не го открих.
    Имам една стара, но запазена сглобяема къщичка от 50кв.м., която съм решил на пролет да я вдигна и съм силно заинтерисован от това каква точно изолация трябва да сложа - вън и вътре или пък само вън, фибран или стереопор, за тавана и пода също.
    Малко повече инфо: къщата е със сглобяеми панели, с дебелина 7см, като в тях има стереопор предполагам 2-3см. Пода ще е бетонен фондамент а тавана искам да се получи дървена ламперия - изолация - дървена ламперия. Поздрави

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #2

    Re:Изолация на стара сглобяема къща

    За външна изолация на стени - EPS(F) минимум 5 см, като се започва с един ред XPS за цокъл. За таван и под - XPS. Това се препоръчва обикновено като стандартно изпълнение.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    39
    #3

    Re:Изолация на стара сглобяема къща

    Виж този блог:
    http://krasivdom.com/%D1%82%D0%BE%D0...5%D0%BC%D0%B8/
    Разгледай и коментарите под темите. Не съм вещ в материята и не мога да преценя достоверността на написаното, но ако е вярно можеш да си спестиш доста нерви избягвайки EPS/XPS.

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    3
    #4

    Re:Изолация на стара сглобяема къща

    Цитат Първоначално публикувано от wolf
    Виж този блог:
    http://krasivdom.com/%D1%82%D0%BE%D0...5%D0%BC%D0%B8/
    Разгледай и коментарите под темите. Не съм вещ в материята и не мога да преценя достоверността на написаното, но ако е вярно можеш да си спестиш доста нерви избягвайки EPS/XPS.
    Благодаря колега, информацията от линка, който си дал наистина е полезна, но отново не намерих това което ме касае, а именно: Каква точно изолация трябва да сложа на тези мой стари панели, които мисля да ми бъдат стени. Къщата най-вероятно ще се ползва само за мохабет и като цяло не ми се влагат хиляди левове за скъпи вати или фибрани, понеже като смятах цени със хубавите материали, 1500лв направо не си стигат...

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    3
    #5

    Re:Изолация на стара сглобяема къща

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    За външна изолация на стени - EPS(F) минимум 5 см, като се започва с един ред XPS за цокъл. За таван и под - XPS. Това се препоръчва обикновено като стандартно изпълнение.
    Здравей колега. Честно да си кажа тези ЕПС и ХПС не ме ориентират много. Никога не съм слагал подобно нещо и си нямам идея... Както казах и в горния пост искам да стане евтина работата, това няма да е къща за живеене, поне за сега.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #6

    Re:Изолация на стара сглобяема къща

    Цитат Първоначално публикувано от __SHADOW__
    Здравей колега. Честно да си кажа тези ЕПС и ХПС не ме ориентират много. Никога не съм слагал подобно нещо и си нямам идея... Както казах и в горния пост искам да стане евтина работата, това няма да е къща за живеене, поне за сега.
    EPS(F) - стиропор(фасаден), XPS - фибран. По-евтино от отва не се сещам

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #7

    Re:Изолация на стара сглобяема къща

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    EPS(F) - стиропор(фасаден), XPS - фибран. По-евтино от отва не се сещам
    Звучи изключително тъпо, но вече няколко пъти познати строители и строителни работници ми казват да си напрявя "изолация"/да сложа найлон от горната страна на бетонната плоча(на тавана) межди керемидите и плочата.Всички ми казват, слагай по-дебел найлон, шефа направи апартамента на сина си така с найлон-мансарен апартамент е.Тези направо ме застреляха, дори ми казах, че "вграждали найлона в мазилката/шпакловката.Ако решиш да правиш такова нещо с найлон и да облицоваш къщата(вътре в панелите или отвън панелите), според мен трябва да вземеш и силикон с който да залепиш отделните парчета найлон едно за друго.Казаха ми че за зимата вършело идеална работа.За лятото или климатик или отваряш прозорците...

    По -скъп вариант е продават вътрешна изолация -китайска 3-6 милиметра нещо като ХПС, но от вътрешната страна е покрит с алуминиево фолио, чието предназначение е да задържа вероятно инфрачервените лъчи създаващи усещане за топлина. Продава се от Синхро ЕООД може да я има в практикер и МЕТРО или Баумакс, защото те работят с тях.За цена не съм се интересувал.За пода е хубаво да сложиш плоскости от ОСБ дървени частици под къщата да изолира от бетона.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Време е за изолация
    От aleksenergo във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 3
    Последно: 08-06-14, 23:06
  2. изолация компресор
    От blizzard1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 28-06-13, 10:22
  3. изолация на таван
    От pondzi във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 1
    Последно: 21-03-12, 14:55
  4. Изолация на къща и нова дограма
    От kolev във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 0
    Последно: 26-02-12, 01:09
  5. Изолация на тръба извън къща
    От Yasen6275 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 15-09-06, 10:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе