Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 45
Like Tree25Одобрявам

Интериорна врата-алуминиева или пвц

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    43
    #16

    Отговор: Интериорна врата-алуминиева или пвц

    Здравейте до скоро се чудих какви интериорни врати да сложа.Спрях се на алуминиеви цвят ВЕНГЕ с ПВЦ пълнеж.За хола със тъкло + пвц пълнеж , а за спалните и тоалетна с пвц пълнеж.Преди това разглеждах разни ,,Classen'' , MDF .... но нещо не ми харесаха как изглеждат.... Искам да ви споделя ,че алуминиевите имат много добра шумоизолация.Спрях се на алуминиеви ,защото за мен шумоизолацията е най-важното нещо за интериорна врата ... много познати сложиха ...CLASSEN това найстина ми прилича на супер талашитена врата ,добре изглеждащи ,но ми се вижадаткухи и това фолио ме дразнеше .... ; ) А алуминиевите някак си стоят по устойчиви ... и много шумоизолационни ...

    - - - - - - - - - -

    Още няколко снимки 5.jpg1.jpgDSC_0716.jpg
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: jpg 2.jpg‎ (78.0 KB, 946 Прегледи)

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #17

    Отговор: Интериорна врата-алуминиева или пвц

    Най-добрите интериорни врати са масив от качествен сух дъб.За по-ниска цена става и от суха прогонена еднослойна иглолистна дървесина, може и многослойна.Нищо против избора ти, аз лично тези полуфабрикати не ги понасям въобще.
    mirandi одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    43
    #18

    Отговор: Интериорна врата-алуминиева или пвц

    Въпрос на изор ; ) реших да споделя мнение и да кача снимки , тъй като за алуминиевите врати няма много снимков материял .... и аз лично много се чудих дали ще изглежда добре....Повечето майстори немогат да ти покажат как изглеждат ,поне аз останах с такова впечетление , просто ти показват част от профил и викат ей така , същото е ; )

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #19

    Отговор: Интериорна врата-алуминиева или пвц

    Верно е, че нямат никакви визуални материали в наличност, едно мислиш, друго стане.И аз имам алуминиева врата на банята, страшно няма.Просто съм си маниак на тема дърво, та затова.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #20

    Отговор: Интериорна врата-алуминиева или пвц

    Да, точно щях да кажа, че за баня/тоалетна трябва алуминиева или ПВЦ. Дървената не е много за там.Има влага.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #21

    Отговор: Интериорна врата-алуминиева или пвц

    Аз се спрях на врата с фурнир и триплексово стъкло 9мм на BGE, е вярно отиде към 600лв, но не съжалявам. Български са и ги правят в Шумен доколкото разбрах.

    kalcheff1 и mirandi харесват това.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #22

    Отговор: Интериорна врата-алуминиева или пвц

    И аз това лято смятам да сменям вратите на апартамента. Бях се насочил към тези, от горната снимка. Но след кратко проучване разбрах, че са пунта мара. Не стига, че излизат доста по-скъпо, но и след няколко години се измятали. Затова реших да не рискувам и ще слагам алуминиеви. Поне са вечни. А и цената е много по-добра - около 200-220 лв на парче. В банята преди десетина години сложих алуминиева врата и все още е като нова.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    43
    #23

    Отговор: Интериорна врата-алуминиева или пвц

    На алуминия няма какво да му стане ... в единия апартамент сме от 14 години с бяла алуминева врата за хола със стъкло ... не е мръднала, а цветния алуминий е много готин и мисля ,че найстина си заслужава .... спрямо цена - качество, затова се спрях на него

  11. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #24

    Отговор: Интериорна врата-алуминиева или пвц

    Tая цигания с интериорни врати от алуминий и пластмаса само в Бг я има. Аз преди 3 години си смених вратите на апартамента, исках масив, но имах 8 врати за смяна и предвид цената от близо 1000 лева на врата, се спрях на чам с естествен фурнир. Струваха ми по 400 лева. И в двете ми мокри помещения са пак такива и за 3 години не са се изметнали. В къщата са от масив на по 100 години, и те не са се изметнали. Преди 100 години евреина, като я строил, носил даже и бетона от Австрия, в Бг тогава нямало бетон. Иначе на квартирантите съм им сложил от алуминий в мокрите помещения. Ония не пазят!

    blue1, boje, kalcheff1 и 1 други харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    43
    #25

    Отговор: Интериорна врата-алуминиева или пвц

    ,,РАЗНИ ХОРА, РАЗНИ ИДЕАЛИ'' Темата много ми хареса как се разви : ) 3-ма съфоромници показахме снимки на различни видове врати дано да помогне на някой който се чуди какви врати да си сложи и си задава въпроса ,, ами как ли ще изглеждат ? '' защото аз търсих снимков материял на алуминиева интериорна врата с ПВЦ пълнеж цвят венге , със стъкло и без и да ви кажа трудно намерих , затова реших да взема участие със снимков материял след като ми ги монтират ; )

  13. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #26

    Отговор: Интериорна врата-алуминиева или пвц

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man Виж публикацията
    Tая цигания с интериорни врати от алуминий и пластмаса само в Бг я има.
    Цигания е да изсипеш една торба пари за "качествени" дървени врати или дограма и след няколко години да разбереш, че въобще не са качествени. Едно време дървото се обработваше в продължение на години, докато стане годно за дограми. В днешни дни има ли такова нещо? Може и да има, ама не ща аз да съм този, дето ще експериментирам. Та, такива работи. В циганска държава живеем, цигански врати ще слагаме.

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man Виж публикацията
    ...И в двете ми мокри помещения са пак такива и за 3 години не са се изметнали. ...
    Не разбрах, какъв е проблемът да сложиш дървена врата на мокро помещение? Виж, проблем е да сложиш такава на баня.
    justify одобрява това.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #27

    Отговор: Интериорна врата-алуминиева или пвц

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    Цигания е да изсипеш една торба пари за "качествени" дървени врати или дограма и след няколко години да разбереш, че въобще не са качествени. Едно време дървото се обработваше в продължение на години, докато стане годно за дограми. В днешни дни има ли такова нещо? Може и да има, ама не ща аз да съм този, дето ще експериментирам. Та, такива работи. В циганска държава живеем, цигански врати ще слагаме.


    Не разбрах, какъв е проблемът да сложиш дървена врата на мокро помещение? Виж, проблем е да сложиш такава на баня.
    Oт написаното е явно, че нямаш много идея как се правят дървени врати или дървена дограма. Добрата интериорна врата е направена от дърво и е или ламинирана, или фурнирована. ПВЦ или алуминий са варианти, но не и за жилищни нужди - по скоро за обществени или производствени - макар че и в добрите обществени сгради трудно ще видите евтинджосни изпълнения от ПВЦ или алуминий.
    Дървени врати, в смисъла, който ти влагаш, отдавна никой не прави, а и няма смисъл, имайки предвид и цена, и качество.
    mirandi одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #28

    Отговор: Интериорна врата-алуминиева или пвц

    Караганчев, всичко е въпрос на предпочитание, един харесва едно, друг друго..Има прекрасни врати изработени по добрата стара технология, които ще надживеят и поколения след нас, особено ако са интериорни.Вярно е, че майсторите са единици в България, вече почти никой не се захваща да учи занаята и да работи по стария класически начин - няма го вече изкуството, всичко е бързане, макар да има толкова много хляб в него, че още се чудя защо съм на сегашната си работа.Ето една дъбова врата, изпълнена в домашна работилница почти по класическата технология /с малки изменения в техниката/ - DSC036155555555555555555.jpg Освен това в дизайна има неизброимо много на брой варианти, които при полуфабриката няма как да ги има.Тази врата е за вилата, затова е изпълнена с такъв тип дизайн / и поради намеса от страна на женското ръководство/.
    Този пост е редактиран от edi1; 30-01-15 в 08:55.
    justify одобрява това.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #29

    Отговор: Интериорна врата-алуминиева или пвц

    Истината е че за последните 15-18 години всичко което се прави от естествено дърво "отиде по дяволите". Имам познат дърводелец, който няма да ме излъже.

    Той ми казва "Виж сега, за качествени дървени мебели се изисква и качествена дървесина.освен дървесината се иска и обработка на тази дървесина.Истината е че последните години всички го удариха на печалбарство.Дървото иска съхнене, което естествено се получава за около 10 години.Едва след това трупите се разрязват на дъски или други плоскости. Другият вариант е да имаш камери/пещи за изсушаване на дървения материал, НО нали се сещаш колко пари струват...и че никой не иска да дава, а само да взима пари. Поради тази причина много малко дървообработващи предприятия/фирми имат закупени такива пещи за изсушаване на дървото. Всеки добива дървесина, след което реже на греди, дъски, сглобява или продава още неизсъхналия и ненапълно изсъхнал материал. Когато се сглоби мебел от такова неизсъхнало дърво, докато изсъхва дървото мебелта започва да се измята и се изкривява.Така е и с някои дървени прозорци и поради това с течение на времето прозорците и/или касите се измятат като това води до усукване и дори пукане на стъклото на прозореца от създаденото от измятането напрежение ..."

    И сега има такива дървени прозорци с пукнати стъкла, но вече предимно на стари къщи в градовете или по селата...

    Поради това съм склонен да се съглася с Димата Краганчев, че сме "циганска държава" ...

    Лично на мен ми писна и "бактисах" от "Баш майстори" и аз когато мога се опитвам като него да си майсторя някои работи, но за съжаление не съм в къща.От друга страна винаги когато аз си направя нещо по-добре отколкото някой "майстор" ме хваща яд, на всички майстори че не работят професионално, ами трябва аз да се занимавам.Яд ме е по принцип че колкото и пари да платиш, това не е гаранция за професионализъм и професионално свършена работа, ами трябва все да си "върху главата" на майстора като пазвантин ...
    edi1, dimkaraganchev и boje харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #30

    Отговор: Интериорна врата-алуминиева или пвц

    Правих едни врати-шпервани с МДФ 6мм. платна с естествен фурнир и излязоха много качествени.Фирмата която ми ги прави ми скъса нервичките със сроковете.Последно гледах на едно изложение такива като моите на тази фирма http://www.harmonia-tm.com/index_fil...06-06-14-1.pdf

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PVC или алуминиева дограма?
    От mikk във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 62
    Последно: 24-11-16, 14:52
  2. Боядиване на алуминиева дограма
    От gogorog във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 7
    Последно: 12-04-12, 22:09
  3. Алуминиева врата
    От ops5 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 9
    Последно: 07-02-12, 17:16
  4. ПРЕМЕСТЕНО: Алуминиева врата
    От kod във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 0
    Последно: 28-01-11, 23:55
  5. Премахване на изолационна пяна от алуминиева дограма
    От helios1 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 3
    Последно: 03-10-06, 20:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе