Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 45 от общо 45
Like Tree25Одобрявам

Интериорна врата-алуминиева или пвц

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #31

    Отговор: Интериорна врата-алуминиева или пвц

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Караганчев, всичко е въпрос на предпочитание, един харесва едно, друг друго..Има прекрасни врати изработени по добрата стара технология, които ще надживеят и поколения след нас, особено ако са интериорни.Вярно е, че майсторите са единици в България, вече почти никой не се захваща да учи занаята и да работи по стария класически начин - няма го вече изкуството, всичко е бързане, макар да има толкова много хляб в него, че още се чудя защо съм на сегашната си работа...
    Не виждам противоречие в мненията. И аз харесвам хубавото и качественото. В момента пари имам. Мога да си позволя да хвърля и по 500-600 лв за интериорна врата (общо са 6). Но каква е гаранцията, че ще случа на майстор? А парите не съм ги намерил на улицата, че като ги хвърля, да не искам насреща качество. А алуминиевите врати са достатъчно хубави за мен, много по-евтини, което не е толкова определящо за мен и вечни, което е абсолютно определящо за мен. Та, такива работи...
    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Правих едни врати-шпервани с МДФ 6мм. платна с естествен фурнир и излязоха много качествени.Фирмата която ми ги прави ми скъса нервичките със сроковете.Последно гледах на едно изложение такива като моите на тази фирма http://www.harmonia-tm.com/index_fil...06-06-14-1.pdf
    И по такива врати бях се захласнал. Но в последствие разбрах, че те също се измятат и провисват след няколко години.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #32

    Отговор: Интериорна врата-алуминиева или пвц

    Караганчев, нямаме противоречия.Няма я вече старата майсторска школа за работа с дърво, само ентусиасти останахме.Шанса да попаднеш на читав майстор, който има читав материал е 1 към много.Вратите в къщи са масив, правени сигурно преди 60 -70 години.Като правих ремонта прези 10-ина години, само свалих боята и нанесох ново покритие.Нито една разхлабена или разлепена сглобка, перфектна геометрия, дори не ги прогонвах.И старите панти не смених, въпреки, че имаше фронт за смяна, реших да ги оставя.
    dimkaraganchev и mirandi харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #33

    Отговор: Интериорна врата-алуминиева или пвц

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията

    Но в последствие разбрах, че те също се измятат и провисват след няколко години.
    Шперплата не измята и ето защо-пълнежа е от летви с различна посока на жилите в тях,а платната се пресоват на преса.За 10г. и 9 врати нито една не ми е провиснала или изметнала.Това става с не добре изсушен масив.
    edi1 и mirandi харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #34

    Отговор: Интериорна врата-алуминиева или пвц

    Ами аз имам 3 такива врати (1 със стъкло и 2 без стъкло само фрезовани със същата шарка) от около 4 години и нищо им няма. Дадоха ми ги с 1г гаранция.

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    И аз това лято смятам да сменям вратите на апартамента. Бях се насочил към тези, от горната снимка. Но след кратко проучване разбрах, че са пунта мара. Не стига, че излизат доста по-скъпо, но и след няколко години се измятали. Затова реших да не рискувам и ще слагам алуминиеви. Поне са вечни. А и цената е много по-добра - около 200-220 лв на парче. В банята преди десетина години сложих алуминиева врата и все още е като нова.
    mirandi одобрява това.

  6. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #35

    Отговор: Интериорна врата-алуминиева или пвц

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    Ами аз имам 3 такива врати (1 със стъкло и 2 без стъкло само фрезовани със същата шарка) от около 4 години и нищо им няма. Дадоха ми ги с 1г гаранция.
    Аз от 2012 също имам 4 врати от една Шуменска фирма (предполагам същата като гледам дизайна) като едната е сложена на банята и не мога да се оплача от измятане или подуване .Е верно е че струват пара ама са МДФ с 250 мм каси .

  7. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #36

    Отговор: Интериорна врата-алуминиева или пвц

    Чакайте де, имате врати от 4-5 години и ги превъзнасяте. Като направят поне 10, тогава ги хвалете.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #37

    Отговор: Интериорна врата-алуминиева или пвц

    Всеки с неговите си разбирания.

    Аз за МДФ/ПДЧ пари вече не давам.

    ПВЦ, алуминий или дърво.

    Защо така, не ми се обяснява.Одъртях и затова искам мебелите да ме надживеят и да останат след мен...
    edi1, dimkaraganchev, JOKVN и 1 други харесват това.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #38

    Отговор: Интериорна врата-алуминиева или пвц

    Цитат Първоначално публикувано от milenapiv Виж публикацията
    Днешно време никой не може да даде 100% гаранция за каквато и да е мебел. и не е ясно, колко време тя ще прослужи.
    Това изобщо не е вярно!

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #39

    Отговор: Интериорна врата-алуминиева или пвц

    Да бе, да. И за колко години ще е гаранцията? Колкото е законната 2? Мерси.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #40

    Отговор: Интериорна врата-алуминиева или пвц

    Ти за колко искаш - за 20г; за 50г. Ама хубави и качествени мебели от масив струват доста и пазара е доста ограничен. Колко хора могат да си позволят, примерно, маса и столове от качествен дъб?
    Този пост е редактиран от tony34al; 03-02-15 в 15:22.
    mirandi одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #41

    Отговор: Интериорна врата-алуминиева или пвц

    За съжаление малко хора могат да си го позволят от финансова гледна точка, а още по-малко могат да направят качествен масив и да си ударят личния печат на изделието си.Качествено изделие от качествен дъбов материал /който в България рядко се намира и то с много ровене на място/ ще надживее и внуците на внуците ви.Виждал съм 200 годишни дъбови интериорни врати, които си стоят така, както са били монтирани.Имат само драскотини от ежедневната 200 годишна употреба.Единствената поддръжка е била през 20-30 години натягане на съединенията, понеже по тях няма и грам лепило.И никакви лакови или други покрития, само идеално полиран дъб.Но такъв тип работа вече е химера в сегашни времена, за съжаление.
    tony34al одобрява това.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #42

    Отговор: Интериорна врата-алуминиева или пвц

    Химера е точно защото много малко хора могат да си позволят да си купят такова нещо. Кой ще поддържа такова производство, ако няма клиенти или те са много малко. Реално клиенти за такива изделия има само в богатите страни, като дори и там те не са много.

  16. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #43

    Отговор: Интериорна врата-алуминиева или пвц

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Ти за колко искаш - за 20г; за 50г. Ама хубави и качествени мебели от масив струват доста и пазара е доста ограничен. Колко хора могат да си позволят, примерно, маса и столове от качествен дъб?
    Май не сме се разбрали. За мебели въобще не говоря. Тях ги сменям, когато ми омръзнат и обикновено са в добро здраве. Ето, тази пролет ще изхвърля секцията в хола, която е на 10 години. Здрава е, ама ми омръзна.
    Та въпросът, пък и темата е за врати. Тях не ги сменям през 5-10 години. Ако може и въобще да не ги сменям ще е още по-добре.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #44

    Отговор: Интериорна врата-алуминиева или пвц

    Добре, врати - моите са вече на 15г. и нямам ядове, дори реглажи не са им правени след първоначалните, при монтажа. След толкова години не виждам тепърва откъде ще дойдат ядове.
    mirandi одобрява това.

  18. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #45

    Отговор: Интериорна врата-алуминиева или пвц

    Ами много хубаво. Надявам се след 50 години да мога да кажа същото и за моите, които ще сложа тази пролет.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. PVC или алуминиева дограма?
    От mikk във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 62
    Последно: 24-11-16, 14:52
  2. Боядиване на алуминиева дограма
    От gogorog във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 7
    Последно: 12-04-12, 22:09
  3. Алуминиева врата
    От ops5 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 9
    Последно: 07-02-12, 17:16
  4. ПРЕМЕСТЕНО: Алуминиева врата
    От kod във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 0
    Последно: 28-01-11, 23:55
  5. Премахване на изолационна пяна от алуминиева дограма
    От helios1 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 3
    Последно: 03-10-06, 20:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе