Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Подмяна на захранване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    17
    #1

    Подмяна на захранване

    Здравейте. Първо да поясня, че нищо не разбирам от хардуер. Проблема ми е следния - изгоря ми захранването на компютъра и тъй като спешно ми бе необходим, а беше събота, в един квартален сервиз ми сложиха някакво ново за 40 лв./труд и захранване/. Ясно ми е , че това е временно решение. Въпроса ми е какво захранване да си купя, при положение, че старото беше Fortron ATX - 400 PNF на около 5 г. Не смятам на този етап да ъпгрейдвам компютъра. Конфигурацията е: AMD Athlon 64, 2400 MHz (12 x 200) 3800+, Аsus M2N-E, Kingston 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz), ATI Radeon X1650 Pro, монитор LG L204WT, Дисково устройство Hitachi HDT725032VLA SCSI Disk Device (320 GB).
    Благодаря предварително на всички отзовали се.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Подмяна на захранване

    след като компютърът ти работи (включително и по време на игрите нямаш проблеми), тогава няма смисъл от смяна на захранване

    дори и въпросният сервиз да са склонни да си вземат обратно това и да си доплатиш за по-марково/мощно, отново смятам, че е ненужно, ако всичко е наред със сегашното

  4. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #3

    Re:Подмяна на захранване

    и според мен е излишно да купуваш захранване. Все пак си е разход. Ако пък много държиш вземи си един 400 ватов пнф пак на фортрон - се опитай да си го сменяш сам като при евентуален скорошен проблем в събота или неделя ще можеш да си го замениш с това и да си джиткаш

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re:Подмяна на захранване

    За 40лв не е временно решение , макар и да не е фортрон ( освен ако не са ти взели 20 за захранване и 20 за труд - което автоматично би изкарало идеално име на сервиза )
    Аз лично бих си поискал старото захранване , да не се окаже че заради 1 кондензатор от сервиза са получили качествено захранване без пари и са ти взели 40лв.

    А ако държиш да получиш отговор - пак на fortron бих отишъл-само че поне PNF серията. PNR е доста зле, а 60-GTN е по-доброто.( като по-евтино. Chieftec, Ximatek, са други решения , но по-скъпи. )

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    17
    #5

    Re:Подмяна на захранване

    Благодаря на всички отзовали се. Реших да купя - Seasonic SS-400ET

  7. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #6

    Re:Подмяна на захранване

    боже, само кат го видях от вътре и....
    Ми че то съм сигурен няма никаква разлика, от туй дет са ти сложили в сервиза.

    Ето снимка, ако не ти се вярва.


  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re:Подмяна на захранване

    На мен ми е странно къде ги събраха тия ватове в това

    Както каза един проятел - лепенки и аз мога да лепя на техника , ама дали ще е това .
    При захранванията е като при акомулаторите - колкото повече тежи толковапо-добре.
    Виж със стария си фортрон ги премери и ще разбереш

  10. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #8

    Re:Подмяна на захранване


    Mr.TECHNO
    При захранванията е като при акомулаторите - колкото повече тежи толковапо-добре.
    еми така си е да

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re:Подмяна на захранване

    Като отиваш в магазина да си избираш захранване , си носиш и ръчното кантарче
    100% няма да сбъркаш

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    17
    #10

    Re:Подмяна на захранване

    Като видях отговорите се отказах да купувам ново захранване засега. Как да позная кое си струва, като стария фортрон го изхвърлих. Навсякъде пише , че лошото захранване поврежда другите компоненти на компютъра.

  13. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #11

    Re:Подмяна на захранване


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #12

    Re:Подмяна на захранване

    mushr, сигурно си чувал лафа "икономията - майка на мизерията"
    От "спестените" 30-40 левчета минал по тънко, мизериите в дъното и останалите компоненти няма да закъснеят. Дори и да не планираш ъпгрейд на този етап, покупката на марково захранване с резерв на мощност няма да ти е излишно. Колкото по-мощно, толкова по-добре. Свободата, която ти дава при избор на нов хардуер, не е за подценяване. Препоръчвам ти да избереш такова с модулно захранване на компонентите. Добре подредената кутия, без излишни намотани кабели, е по-тиха, има много по-добър въздушен поток, а от там и работата на цялата система е по-стабилна.
    Аз съм с EVEREST PRO 1200, и макар да е сравнително скъпо захранване, мисля че си заслужава парите до последния лев.

    https://www.shopfsp.com/everest-pro-1200/p/530.html

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Re:Подмяна на захранване

    Цитат Първоначално публикувано от raziel66
    Аз съм с EVEREST PRO 1200, и макар да е сравнително скъпо захранване, мисля че си заслужава парите до последния лев.

    https://www.shopfsp.com/everest-pro-1200/p/530.html
    като цяло си прав, но ми се струва, че няма да е зле малко да стъпиш на земята. $250 не е "сравнително скъпо", а безумно скъпо захранване за средностатистическите, да не кажа за 95% от всички потребители

    освен това, сравнено с обичайно необходимите 400-450-500W, 1.2kW не е "резерв на мощност", а е.... да чупиш орех с атомна бомба

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #14

    Re:Подмяна на захранване

    И ти си прав, ... като цяло.
    Дал съм го като пример за модулно захранване. Да съм писал някъде че е "за всяка уста лъжица"?. Сериозните геймъри, нежалещи средства за мощен хардуер, ще го оценят, защото за разлика от останалите, знаят какво и защо го купуват!

  18. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #15

    Re:Подмяна на захранване

    Вие ще уплашите човека с тия цени то цялата му машина не струва толкова .
    Да взима това http://www.sky.bg/Details.aspx?ID=3040 или http://www.sky.bg/Details.aspx?ID=10277
    пък ако му се дават повече ето това http://www.sky.bg/Details.aspx?ID=14740

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Подмяна на ел. инсталация
    От metesator във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 42
    Последно: 12-02-19, 10:42
  2. Подмяна на кондензатори на захранване
    От stfn във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 02-10-15, 12:52
  3. Подмяна на стъклопакета на дограмата
    От regned във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 12
    Последно: 16-10-13, 11:10
  4. Подмяна на водопровод на къща
    От babati във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 10
    Последно: 27-04-12, 23:08
  5. Подмяна на IP
    От hrtddy във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 27-05-09, 14:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе