Резултати от 1 до 6 от общо 6

Избор на PVC дограма в Перник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    17
    #1

    Избор на PVC дограма в Перник

    Дойде време и аз да сменям дограмата в едната стая. На терасата мисля да е неотваряем прозорец 150Х150 с греда по средата, че иначе трудно било и долепена до него врата на терасата 66Х235 отваряема естествено. И прозорец на съседната стена 140Х160, като мисля двете крайни да са отваряеми, а по средата да е фиксирано.
    Та разходих се днеска до една фирма alsystems, може и в София да ги има не знам. Там момичето ми обясни, че профили саламандър били върха на сладоледа, с някакви титаниеви нишки, 80 години издържали и т.н. Обкова им бил сиегения или нещо такова, давали му 55 000 отваряния. И конкретно за мойте размери ме офертира с 647 лв. за прозореца с вратата, мисля 5 камерни профили с троен стъклопакет 40 мм и някакво високоенергийно стъкло. Казах, че много пече на тази стена още от обяд и какичката каза "Значи високоенергийно". Незнам каква му е разликата с К стъклото и тия 4 сезона дето коментирате, та приемам съвети ако някой мисли, че това не е най-подходящото стъкло. За другия прозорец цената е 529 лв. пак със същите параметри. Като по-евтин вариант ми предложиха някакви КМG профили, 6 камерни с двоен стъклопакет 24 мм пак с високоенергийно съответно 426 лв. за терасата и 360 лв. за прозореца. Казаха, че максимума на тея профили бил 32 мм стъклопакет и не си заслужавало да се сложи троен, защото оставало много малко разстояние между стъклата и се губел ефекта.

    Отидох след това в една друга по-скромна пернишка фирмичка, която я знам от приятел. Там човека ме офертира с 5 камерни профили трокал, 24 мм двоен стъклопакет с К стъкло - 600 лв. за терасата и 360 лв. за другия прозорец. Той каза, че не слагали троен стъклопакет, защото ставал много тежък и провисвали прозорците. Там също обкова каза, че е сигения.

    На ролпласт нещо не можах да им открия офиса за да говоря на живо, но според калкулатора на сайта им ми дава резултата от прикачената картинка. В нета има доста негативни мнения за тях, та съм малко резервиран, а и не знам те какви профили ползват.
    В интерес на истината тоя саламандър изглеждаше доста по-масивен от трокала във втората фирмичка. В саламндъра имаше и някакви метални планки. Та това ми е дилемата, трябва най-късно утре да поръчвам, че докато я сглобят тая дограма ще ми свърши отпуската. Има ли наистина вероятност тройния стъклопакет да провисне?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #2

    Отговор: Избор на PVC дограма в Перник

    слагай саламандъра с тройния стъклопакет без да се замисляш,а кой модел профил ти предлагат? 2386623_42668519_big.jpg

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    17
    #3

    Отговор: Избор на PVC дограма в Перник

    Не съм сигурен, но във всеки случай ще е бял. Мисля, че 80 или 83 мм каза момичето. Днес ще ходя и ще доуточним всички подробности.

  5. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #4

    Отговор: Избор на PVC дограма в Перник

    запиши модела на профила

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    17
    #5

    Отговор: Избор на PVC дограма в Перник

    Еми поръчах го. Streamline беше модела, 76 мм е касата, а прозореца е 80. Стъклопакета е К-Бяло-Високоенергийно. Прозореца като го премери човек от фирмата излезе 156 и каза, че ако го направим на три ще станат малки и го разделих на две части, и двете двуосово отваряеми, на едната комарник на панти. И заедно с някакви первазчета от вътрешната страна общо всичко излезе 1350 лв.
    Все пак минах и през Rollplast, там при предложиха профили трокал, пак 76 мм със 40 мм троен стъклопакет К-Бяло-Високоенергийно и без первази и комарници ми дадоха 1065 лв. Като ги сложат и тях и някъде около 200 лв. щеше да е разликата. Не са толкова много, а и се надявам да си заслужават.

  7. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #6

    Отговор: Избор на PVC дограма в Перник

    със сигурност не си сбъркал

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Предложение за вид дограма?
    От LEGAL във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 7
    Последно: 12-02-17, 14:28
  2. Отговори: 4
    Последно: 07-07-15, 13:02
  3. Избор на вид дограма?
    От LEGAL във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 13
    Последно: 03-07-15, 08:08
  4. Смяна на дограма = ?!??
    От gkolarov във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 3
    Последно: 19-03-12, 22:30
  5. Помощ за избор на дограма!
    От silver1 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 7
    Последно: 01-09-09, 12:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе