Резултати от 1 до 8 от общо 8
Like Tree5Одобрявам
  • 1 Post By dimkaraganchev
  • 2 Post By Gena_bs
  • 2 Post By goshe

Избор на дограма

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    288
    #1

    Избор на дограма

    Здравейте, трябва да сменя дограмата в панелен апартамент 4 стаи.

    Вариантите ми са

    Райнер Оптима 8 камерен 44 мм стъклопакет 4-5-4 стъклопакет, високоенергийно и Ка, обков Винкхаус - 4000 лв

    Алупласт - 6 камерен 40 мм 4-5-6 стъклопакет, Ка стъкло обков Сигениа - 2900 лв

    Трокал - 6 камерен 40 мм 4-5-4 стъклопакет, високоенергийно и Ка, обков Винкхаус - 3200

    Не ми се иска високоенергийно Ка стъкло да не губя отоплението от слънцето в преходните сезони в южните стаи, а в северните така или иначе няма смисъл от него.


    Засега клоня към Алупласта от Дюк, напрви ми впечатление че само отвън е бял, а вътре сив, да не е рециклиран тоя профил?

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #2

    Отговор: Избор на дограма

    Доколкото знам, Ка-стъкло се слага само на северните стаи. На останалите се слага 4-сезонно.
    kokovox одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    53
    #3

    Отговор: Избор на дограма

    Всички са един дол дренки и Трокали и Рехау и всички които се сетиш единствено Саламандъра е истински мо там цената е дубъл. Заложи не толкова на профила колкото на обкова и стъклопакета най вече на него , споменатия обков не ми се носи добра слава . Избери си читава фирма за монтажа и ако са останали финикийски знаци помисли за едни хубави външни щори и комплекта е пълен .

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    288
    #4

    Отговор: Избор на дограма

    Точно на външни щори смятам да заложа на следващия етап, затова и не искам 4 сезонно стъкло. Искам различни дебелини на стъклата, и ори това ми изискване някои от фирмите не могат да махнат 4 сезонното стъкло, така идвал стъклопакета???

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,233
    #5

    Отговор: Избор на дограма

    Колегата вече ти е написал - важен е стъклопакета, обкова и не на последно място - монтиращата фирма.
    Относно профила - задължително да е с метално подсилване. Марката - гледай само да не е от най-евтините или Еко серии на производителите!
    Слагай стъклопакет с 4 сезона, PVC дистанционер и не се занимавай с Ка!
    Това за фирмите е ала-бала. Единици са тези, които си произвеждат сами стъклопакета. Останалите ги поръчват и явно има някаква договорка/далавера.
    Обковите - важното е коя серия са на съответната марка, а не само името. Сигения - Winkhaus - Maco.
    Помисли за инсталиране на външните щори едновременно с дограмата.
    root666 и kokovox харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #6

    Отговор: Избор на дограма

    Стклопакетът се поръчва и ако ти извиват ръцете, че уж "така идвало", просто ги отсвири и се насочи към по-читава фирма.
    root666 и avenger харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    77
    #7

    Отговор: Избор на дограма

    По-добре питай за и избор на обков, че по това ще мериш хубава ли е дограмата.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #8

    Отговор: Избор на дограма

    Само с показалеца на лява или дясна ръка трябва да можеш да отвориш и затвориш прозореца...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Голям прозорец - как да постъпя с избор на нова дограма?
    От totopz във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 29
    Последно: 15-02-17, 07:49
  2. Избор на PVC дограма в Перник
    От azBeTaTesTeR във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 5
    Последно: 16-09-15, 14:35
  3. Отговори: 4
    Последно: 07-07-15, 13:02
  4. Избор на вид дограма?
    От LEGAL във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 13
    Последно: 03-07-15, 08:08
  5. Помощ за избор на дограма!
    От silver1 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 7
    Последно: 01-09-09, 12:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе