Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 79
Like Tree10Одобрявам

Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #16

    Отговор: Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

    Има един форум napravisam.
    Опитайте там!
    Тук специалистите са предимно електротехници, електрончици, програмисти и философи.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #17

    Отговор: Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Виждал съм да слагат след филца изолационна мембрана и върху нея подложния бетон.Листовете ги оставяха с по метър по дълги от всички страни.Върху подложния бетон вече кофраж,и 120 сантима ивичести основи.Тоя метър който беше оставен предварително се лепеше за стената.Така накрая се получи нещо като басейн ,със стени по метър и двайсе и облицовани с изолационна мембрана.После на ниво филца си пускаха дупчените тръби с наклона за дренажа,текстил,чакъл,земя и т.н .Тия гумени ленти дето викате че се слагали между стена и основа не се ли губи сцеплението с тях ?
    Не се губи.
    Когато се отлива фундамент и стените до кота нула-всичко е бетон се оставя армиран пояс и фусове,за които се захваща арматурата за стените.А тази лента-половината е захваната от фундамента,а другата стои в армировката.Така като се отливат стените ,тя остава в бетона.Половината във фундамент,половината в стените.По този начин вече няма работна фуга между стар и нов бетон.Водата няма да мине между двата бетона.
    Сика имат и друга лента водонабъбваща.
    Тя се залепва със специален силикон Сика,на сух фундамент.При наливането на стените от влагата на бетона,набъбва и елиминира работната фуга.

    А тази лента,за която се сеща колегата Тони се лепи с циментови хидроизолации отвън на сградата по работната фуга.
    Отворите на шпилките,които укрепват кофража на стените също се пълнят с циментови хидроизолации и се лепи парче лента от двата края.
    Този пост е редактиран от Viking72; 02-09-17 в 07:42.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #18

    Отговор: Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

    Нещо не ми става ясно ...тая лента ,дай ми някакъв линк да видя.От предишния пост оставам с убеждението че се полага хоризонтално върху бетоновата основа,и върху нея нагоре почва градежа с тухли,или ютонг или там каквото и да било.За да е бариера на влагата нали ? Затова нещо чудно ми става,тая стена ще е неустойчива,между нея и бетона няма да има спойка,гумата ще пречи.Дори и долната част на лентата да залепиш с горелка за бетона,послевърху нея как ще зидаш ? Тия тухли нали ще се пързалят ?

    Ventsislav Negentsov

    Мнението на всеки може да се окаже полезно.Човек може да научи неща които не е знаел.Аз съм построил навремето половината панелки на Перник и три подземни гаража по декар в Германия и за такава лента не съм чул,може да е нова технология ,затова питам,щото ми е интересно.И друго да ти кажа - много от истинските специалисти тук си пазят ревностно познанията и не ги споделят.За избора ми на климатици повлияха преди всичко мненията на обикнвенните потребители постващи тук.Докато повечето "специалисти" шаблонно си препоръчваха скъпи машини,за които аз изначално си знам че са добри и не ми е необходимо експертно мнение.
    Този пост е редактиран от ponyasd; 02-09-17 в 07:40.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    124
    #19

    Отговор: Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

    Rafailiev защо не разгледаш и тук Мисия Моят Дом , а и като цяло в тубата има доста интересни видеа на всякаква тематика, включително строителство. Нагледно ще добиеш представа за някои от нещата.
    Начинанието сам да направиш нещо подобно е сериозно, успех.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #20

    Отговор: Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

    Викинг,ето ти готовата основа,над която почва зидарията.Къде я слагаш тая лента ?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #21

    Отговор: Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

    Няма как да дам линк.Освен потърси за София,там са няколко.В Пловдив има една,в Бургас също,за други не знам.
    С тези изолации се занимават около 5-6 фирми в БГ.Гумената лента е 20см широка и около 2см дебела.По десет санта в стената и фундамент.
    Лентите са за бетон с бетон!
    Няма лента за бетон със зидария.
    До кота нула външните стени на сградата са бетон!Зидария за вътрешни преградни стени.
    Над кота нула няма поставяне на ленти!
    Тук целите са избите да не се пълнят с вода,защото там имате котли,бойлери...
    Има райони с много подпочвена вода,близо до морето, реки,планински терени-там изолацията е задължително нещо от проекта на сградата!
    Този пост е редактиран от Viking72; 02-09-17 в 08:11.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #22

    Отговор: Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

    Нали задачата е капилярната влага да не тръгне по зида нагоре към тухлата (ютонга ) ? Както се получава в повечето стари къщи ? Обикновенно стандарта за външен зид е 30 сантима с мазилката ,та тия 20 см на лентата ми се виждат нещо недостатъчни.Мислех че това ще е някаква нова технология ,служеща като бариера за влагата между тухлата и бетона.
    Както и да е,няма значение....

  10. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #23

    Отговор: Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

    За капилярната влага помагат -само циментови хидроизолации.
    Лентата е да няма работна фуга!
    От там влиза водата!
    Затова се ползват пълни системи за хидроизолация.
    Добавки за водоплътност на бетона,ленти за работни фуги,циментови хидроизолации с пластификатори.По този начин няма нито течове,нито пълзящи влаги.

    Разни мембрани,които се продават-стават само да пазят основната хидроизолация от нараняване при обратния насип.Така,че не разчитайте на тях за спиране на влага.

    Технологиите навлезнаха в Бг,около 2000г.
    Материалите са много скъпи,основно се ползват за промишлените обекти.
    Масово в Пловдив около района на електротехникума на всички големи кооперации,избите и асансьрни шахти са пълни с вода.Някои от тях имат битумни или пвц хидроизолации,но не стават.Навремето там е било блато.В Стомана-Перник,проблемът е същия,там водата на метър излиза като гейзер.
    На Сика,материалите са на по-ниски цени.
    На Вандекс,са убийствени за обикновените българи,които са на една мижава заплата.
    С торба от 25кг и пластификатор 5л се обработват 5м².
    Този пост е редактиран от Viking72; 02-09-17 в 09:11.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #24

    Отговор: Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    За капилярната влага помагат -само циментови хидроизолации.
    Toва го знам,въпроса ми беше за тая лента.Иначе в бетона се слагат добавки,които го правят непробиваем за водата,и издържат десетки години ,във Видин преградната стена между Дунав и Градската градина е от такъв бетон,Станилов я прави ннавремето,залива се редовно всяка година от придошлата река и не пуска капка.Никакви ленти никъде.Само бетон и арматура.Навремето са изолирали основите на старите къщи по поречието,където нивото на подпочвените води и високо с речна глина.Влизал съм в такива къщи строени преди девети и мога да ти кажа че в мазите им е сухо като в Сахара.Основите им са големи варовикови камъни,лесни за работа но и силно хигроскопични.Не е имало пари за гранит,а и той трудно се работи.Отдолу основата и отстрани камъните са "оплескани" с дебел слой глина,между тях също е глина и после се е заравяло със земя.Глината освем за основите са я ползвали и за комините.Слагали кюнците в комина и между тях и стените тъпчат яко глина,после леко вадят кюнеца,глината съхне и се получава гладка повърхност където дима минава свободно

  12. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #25

    Отговор: Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

    Глината е изолация за вода.
    В БГ има много микро язовири с глинени стени и камъни.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #26

    Отговор: Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

    Рафа,някои от стените на къщата можеш да ги направиш с глина.Слагаш си по средата ватата,после ламперията,след ламперията ковеш рабица,която омазваш с глина и слама,зависи от глината,можеш и малко земя да сложиш.Като спече няма къртене.Аз имах такъв кош за царевица,на 100 години, само че вместо рабица имаше ръчно плетена върбова мрежа,измазана с тази смес.Даже там живееше един циганин го бях пуснал.И зимата.Като тръгнах да чупя коша от 6 квадрата,двама човека цял ден се скапаха от работа .Да не ти казвам,че преди да дойде в двора сме го влачили с трактор около 50 м метра от едната къща в другата и не мръдна,дори керемидите не сваляхме . Та за да разчупиш пейзажа може и да си направиш някоя ниша или стена в къщата по този начин.Ще стане по атрактивна а и автентична

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #27

    Отговор: Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

    Тази лента се използва за връзка фундамент-стени на басейни ! Не е за основи


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #28

    Отговор: Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

    Сигурен ли си,че е само за басейн??
    При изкоп с дълбочина четири метра,когато водата извира?
    Знаеш ли как се налива фундамент,стените и как се изолира след това?
    Мога да ти кажа,помпите работят денонощно,без тях няма бетон нито начин как да положиш хидроизолация.
    След „узряване”на хидроизолацията,помпите се спират.Ако течове и влага са минимални се спират отвътре на сградата,тоез при отрицателно водно налягане.
    Обратният насип се прави,когато сградата е абсолютно суха и инвеститори и проектант разрешат.
    Този пост е редактиран от Viking72; 02-09-17 в 18:23.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #29

    Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

    Лентата е вертикално положена и може единствено да спре влага преминаваща напречно между връзка основа(фундамент) и стени! При вертикална kапилярна влага няма ефект! Там се изолира основата отвътре и отвън на ивичестите основи или се прави PVC изолация под целия фундамент


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Този пост е редактиран от Miro1972; 02-09-17 в 22:11.
    ponyasd одобрява това.

  18. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #30

    Отговор: Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

    Виж пост №23,защото не четете!

    Sika forte 24 plus

    Това е в тубата има и други клипове.

    https:/youtu.be/wwkVrVEvBtl
    Този пост е редактиран от Viking72; 02-09-17 в 23:21.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Изолация на стара сглобяема къща
    От __SHADOW__ във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 6
    Последно: 03-11-10, 12:37
  2. На почивка в Трявна
    От Mr.TECHNO във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 21
    Последно: 08-12-09, 21:31
  3. Ето и моята почивка
    От Mr.TECHNO във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 1
    Последно: 28-05-08, 23:13
  4. Отговори: 1
    Последно: 16-09-05, 19:21
  5. Хакери ще мерят сили на първия национален конкурс
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 15
    Последно: 11-01-05, 15:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе