Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 79
Like Tree10Одобрявам

Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #46

    Отговор: Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

    Лично аз не съм виждал от 10см по-дебел панел,сигурно има?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #47

    Отговор: Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

    Вие сериозно ли ще строите с панели в Родопите?!? Че и вата отвътре? Влагата ще премине през ватата и ще спре в панела и .... ще мухляса ватата! Сега ако строя ще си направя къща от скелет с дебели греди и слама с кирпич посредата! Основа от изолиран отдолу фундамент. Поразходи се по Родопските села . Хората не са били прости!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    estqwerty одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #48

    Отговор: Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

    като го обърнахте на еко строителство да се включа с впечетления за къщите от Елена. еленски дъсчени къщи или нещо такова беше. гоогле не ми връща резултати, но нещо като оставащ кофраж , дъска от вън за фасадата и отвътре хоризонтални и се пълнят с керпич.

    сандвич панели за хладилни камери има 200мм

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #49

    Отговор: Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

    Благодаря на всички за мненията.
    Идеята е за малка виличка която да се ползва лятото.
    Иска ми се да я направя за кратко време (сам със помощ от приятели)
    Като целта е да е нещо прилично за малко пари.
    С панели имам сметка и ще излезе около5000-6000 лв .
    Говорим за около30-40 кв.
    Няма да е къща за постоянно живеене там.Ще се ходи примерно 10 пъти в година най-много!

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #50

    Отговор: Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

    Просто ти казват, че с тези панели ще ти мухляса ватата.

    Действително имам познати които монтираха навремето преди 15-17 години първите сайдинг профили на къщи за изолация.

    Преди 3 години ми казаха, че сега ги наемали да свалят сайдинга, да премахвата каменната вата и да сложат сайдинга обратно.

    Действително ватата може да мухляса и това ще доведе до постоянен проблем.

    Според мен проучете възможността за 200 мм сандвич панели за хладилни камери.Не зная каква ще им е цената, но ще са в пъти по-добре от тези панели.

    Лично аз съм привърженик на бетонна основна носеща конструкция(скеле) на къщата, а стени от такива сандвич панели за хладилни камери, като за тавана може да се помисли да не е бетон, а друга конструкция тавана.

    Дори ще е по-добре и отделните етажи да не са бетонови плочи, а гредоред + дъски(+ изолация ако е необходима).


    Каквото и да правите мислете, за възвръщаемостта на парите които влагате.Малко са хората които ще си похарчат парите за панел.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #51

    Отговор: Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

    На мен ми е ясно ,че каквото и да вложа като пари в тази виличка няма да има никаква възвращаемост .
    Правя я за мен . За кеф е най-вече .
    Идеата за панели е защото е най-евтино и същевременно бързо .
    За вътре ми се иска да има картон или нещо такова , затото не искам да гледам панела няма да ми е комфортно .
    Сега проверих цената на панели 20см дебелина и са повече от 2пъти по-скъпи .
    Дали няма да е по добра идея да сложа панел 10 см и примерно 2-5 см фибран и отгоре картон?
    Може ли директно на панела да се сложи карто не гоня някаква голяма изолация .
    Там ще се ходи за събота и неделя и то лятото .
    На въздух да хапна пиина с приятели и общо взето ще се стои отвън на въздух.
    А вечерта да се легне за едното спане .

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #52

    Отговор: Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

    Ако я направиш с панели, то като все едно да си сложил фургон. Неправи я красива да се връзва с околната среда. Колко е изолирана няма никакво значение щом се ползва временно.
    Този пост е редактиран от bobivg; 18-10-17 в 17:00.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #53

    Отговор: Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Ако я направиш с панели, то като все едно да си сложил фургон. Неправи я красива да се връзва с околната среда. Колко е изолирана няма никакво значение щом се ползва временно.
    Как предлагаш да я направя?

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #54

    Отговор: Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

    лепиш с пяна изолация отгоре панелите и я финишираш както си искаш за да мяза на къща. лично аз се кефя на бензиностанции.

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #55

    Отговор: Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Как предлагаш да я направя?
    ми дървена Дървена къща за почивка | Мисия нов дом

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #56

    Отговор: Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

    Дървената къща е хубава, защото има проста конструкция, естествена визия и бързо се строи. А, иначе, възможности за усложняване на живота има много...
    bobivg одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #57

    Отговор: Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

    Да раздвижа малко темата.
    Решението е взето и панелите дори пристигнаха в Петък .
    Панелите са 15 см от Гърция.
    Панели ще има и отдолу като ще за поставени върху Дурвена рамка коята пък ще се напълни с Фибран .
    Конструкцията ще е от Дървени греди отвътре и панелите отвън.
    Между панелите и гредите (около 15 см ) ще се напълни вероятно или с стериопор или с пяна ( което дойде по-евтино)
    Вътре ще се завърши с гипскартон и шпакловка.
    Тавана панели 5-10 см стериопор отново да се запълни пространството между гредите и картон
    Сметката за всички материали е около 20 000 лв .
    Това е от мен.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #58

    Отговор: Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

    Браво!
    Успех и да не забравиш някоя снимчица да сложиш.

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #59

    Отговор: Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

    Това за колко квадрата къща?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #60

    Отговор: Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

    Излиза 38 кв вътрешно чисто
    2 спални по 9кв 4 кв баня с тоалетна и холче
    отред веранда с дърена конструкция 16 кв
    ccankov73 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Изолация на стара сглобяема къща
    От __SHADOW__ във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 6
    Последно: 03-11-10, 12:37
  2. На почивка в Трявна
    От Mr.TECHNO във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 21
    Последно: 08-12-09, 21:31
  3. Ето и моята почивка
    От Mr.TECHNO във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 1
    Последно: 28-05-08, 23:13
  4. Отговори: 1
    Последно: 16-09-05, 19:21
  5. Хакери ще мерят сили на първия национален конкурс
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 15
    Последно: 11-01-05, 15:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе