Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 79
Like Tree10Одобрявам

Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #61
    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Излиза 38 кв вътрешно чисто
    2 спални по 9кв 4 кв баня с тоалетна и холче
    отред веранда с дърена конструкция 16 кв
    И аз да те помоля, пусни снимки, ако може, с процеса на изграждане и крайния резултат.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #62

    Отговор: Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

    Помисли дали да не пълниш с вата на руло, каширана с ал. фолио.Фолиото към вътрешността се слага.Аз бих сложил два слоя вата без фолио към панелите и още един с фолио, таман 150 мм докарваш.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #63

    Отговор: Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

    Мислих за вата ,но излиза скъпо .
    Идеята е да излезе еФтино.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #64

    Отговор: Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

    Що скъпо, при три слоя, единия с фолио квадрата вата ще ти дойде около 6 до 7 лева някъде при дебелина 150 мм, със стиропор на 150 мм дебелина ми се струва, че ще е по-скъпо.

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #65

    Отговор: Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Що скъпо, при три слоя, единия с фолио квадрата вата ще ти дойде около 6 до 7 лева някъде при дебелина 150 мм, със стиропор на 150 мм дебелина ми се струва, че ще е по-скъпо.
    И на мен не ми изглежда непосилен разход, стига да не си социално слаб.
    Mega одобрява това.

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #66

    Отговор: Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Мислих за вата ,но излиза скъпо .
    Идеята е да излезе еФтино.
    Няма проблем имам идея
    мангизи от обир.jpg

    Майтапа си е майтап,обаче не слагай вата,защото в даден момент може да замирише на „пролет” от чорапи.
    Този пост е редактиран от Viking72; 25-03-18 в 20:43.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #67
    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Няма проблем имам идея
    мангизи от обир.jpg

    Майтапа си е майтап,обаче не слагай вата,защото в даден момент може да замирише на „пролет” от чорапи.
    Ще обясниш ли? Знам какво имаш предвид, но болшинството от четящите тази тема едва ли ще те разберат.
    SPSt одобрява това.

  10. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #68

    Отговор: Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

    Ватата е нож с две остриета,особено когато има външна изолация или панели с пълнеж от пяна.Отнякъде влезе ли вода или влага си остава вътре и започва мирис на спарени чорапи и мухъл.Специално в балкана има доста валежи/дъжд и сняг/.Другото,което има ли гаранция,че конструкцията ще се затвори наведнъж в подходящото време/сезон/?
    При такаво изпълнение задължително трябва да има рекуператор.И как ще се затопля студеният въздух?
    Бил съм август/около 20/ в Проглед,вечер задължително палих печката.

    Затова на бетон се ползва XPS-фибрани.
    Тези панели не случайно са пълни с пяна,която е най-скъпата изолация.И двата материала не поемат влага.
    Този пост е редактиран от Viking72; 25-03-18 в 21:34.
    avast3 одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #69

    Отговор: Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

    Има си начин за монтаж, дори и при невентилирана фасада, както е в случая, но не ги пише в дебелите книги.Вече въпрос на избор, каква изолация ще си избере Рафаилиев.То аз и панел не бих сложил, ако си я правех къщурата, но колегата си е избрал технология, каквато му е на сърце.С пяна ще стъпи много, макар да е най-добрия вариант в случая.
    Този пост е редактиран от edi1; 25-03-18 в 22:07.

  12. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #70

    Отговор: Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

    Нещо не се разбрахме.
    Панелите са с пяна,не съм писал да изолира с нея.
    При сглобяеми конструкции, ватата за мен е риск.
    Може да се вентилира,но между панели и вата трябва разстояние,също и между вата и картон.На картона се изрязват отвори в горната и долна част на 15 см /от таван и под/.Поставят се декоративни решетъчни розетки.Но свеж въздух и подгряването му не отпада.
    Този пост е редактиран от Viking72; 25-03-18 в 22:31.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #71

    Отговор: Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

    Разбрах те.Аз имах предвид пръскана пяна за изолация, понеже на другата страница Рафаилиев писа, че му е вариант.С панелите всичко ще му е риск, за мен не са за жилищно строителство, не ги харесвам нещо.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #72

    Отговор: Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

    По принцип се ползват за промишлените обекти.Много е лесно да разрежеш панел,други да разкачиш и да вкараш машина 10-15 тона.След това затваряне.
    Ако трябва да буташ масивна стена и после зидария, мазилки бои?

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #73

    Отговор: Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

    Направо да се чуди човек, защо има луди хода правещи си стени от лека конструкция с вата та в някои случаи и външни. Предполагам същите тези вярват в измислените герои от приказките Баба Яга, Дифузия на водна пара и Парна бариера

  17. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #74

    Отговор: Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Направо да се чуди човек, защо има луди хода правещи си стени от лека конструкция с вата та в някои случаи и външни. Предполагам същите тези вярват в измислените герои от приказките Баба Яга, Дифузия на водна пара и Парна бариера
    Понеже си проектант,дай разумно решение.
    Е ,ако можеш,все пак си учил?!

    Рафа,сори,че не е по твоята тема!

    Когато пишеш в тема,защо се съмняваш в изпълнение на изолация 25-30см -пиши защо!
    Ако,нямаш обосновка,мълчи!
    Учил си малко,в много часове си бил с парцалки на кафето.

    Нямаш практика,мой човек!
    Ама няма,защо да обясняваш..Все пак съм работил 15 години строителство в Германия
    Друг път не ме засичай! От десет години работя с промишлените котли в БГ господин проектант! ТАКА,че няма значение кога съм на смяна...

    И разни лайкове на системи с пропилен гликол,където протичат са смешни!
    Няма такива филми!!!!
    Този пост е редактиран от Viking72; 26-03-18 в 14:27.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #75

    Отговор: Изграждане на сглобяема планинска къща за почивка със собствени сили

    В случая не става с класическата технология, понеже фасадата не е вентилирана и тези панели не са за тази работа.Тук по-скоро, ако панела е плътно залепен за дървената конструкция, следва да се осигури пълна паро и влагонепроницаемост към панела, което говори, че каквато и да е изолацията между панела и картона вътре - EPS, вата и т.н следва да е в паро и влагонепропусклив сандвич.Пропусне ли се влагата към изолатора, ще стане мазало, понеже панела няма да позволява естествена или принудителна вентилация.Както каза Викинг, казуса изисква вентилационни отвори при всяко положение.Рафаилиев, бих те посъветвал да направиш вентилирана фасада, сиреч да опънеш паропропусклива мембрана върху ребрата на дървената конструкция отвън и да отделиш на няколко см панела от конструкцията.Ще спестиш доста главоболия после.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Изолация на стара сглобяема къща
    От __SHADOW__ във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 6
    Последно: 03-11-10, 12:37
  2. На почивка в Трявна
    От Mr.TECHNO във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 21
    Последно: 08-12-09, 21:31
  3. Ето и моята почивка
    От Mr.TECHNO във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 1
    Последно: 28-05-08, 23:13
  4. Отговори: 1
    Последно: 16-09-05, 19:21
  5. Хакери ще мерят сили на първия национален конкурс
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 15
    Последно: 11-01-05, 15:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе