Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 40
Like Tree8Одобрявам

К-стъкло или Енерджи/четири сезона

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #1

    К-стъкло или Енерджи/четири сезона

    Здравейте ,искам да сменя стъклопакетите на едната стая но се обърквам какви стъкла да избера.В момента е 4 камерна дограма с 24 мм обикновен стъклопакет бяло/бяло.Стъклата са доста,около 8 кв и положението е зле.Проблема е ,че стаята има прозорци на изток/юг и запад.В момента зимата е добре ,слънцето грее цял ден и при отрицателни темп.стаята през деня се топли само от слънцето.Лятото обаче ,почва да се грее стаята от изгрев ,та чак до залез.И това е от сега ,та чак до септември.Външни щори няма ,има пердета ,има и климатик ,така или иначе в момента лятото не се живее без него.Всички казват 4 сезона или енерджи стъкло,но доколкото чета с такива няма да може да се възползвам от слънцето зимата.АКо сложа К стъкла,зимата трябва да може да се възползвам от слънцето ,но пък лятото се очаква да стане парник.Моля дайте съвет какво да направя.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Монтана
    Мнения
    51
    #2

    Отговор: К-стъкло или Енерджи/четири сезона

    Сам си си отговорил,аз бих заложил на четири сезона в твоя случай.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3

    Отговор: К-стъкло или Енерджи/четири сезона

    Сложи си щори, не си давай парите за други пакети.
    estqwerty, lazarus18 и bobivg харесват това.

  5. Member Аватара на stoqng76
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    205
    #4

    Отговор: К-стъкло или Енерджи/четири сезона

    Слагай четири сезона и ще усетиш разликата още това лято

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #5

    Отговор: К-стъкло или Енерджи/четири сезона

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Сложи си щори, не си давай парите за други пакети.

    В момента положението е доста зле.Както споменах стъклата са много ,8-9 кв и лятото е жега,а зимата вечер е студ.Дори и на добрия климатик му е трудно като стане по студено а стаята е едва 16 кв.Освен това,пакета изстива много и дори при нормална влажност между 55 и 60% в стаята ,падне ли под 2-3 гр навън ,по пакета стават реки и сутрин трябва да се бърше.Освен това за цялата стая стъклата ще са около 400 лв,което не е проблем стига да избера какви да са.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Отговор: К-стъкло или Енерджи/четири сезона

    Ти си знаеш.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #7

    Отговор: К-стъкло или Енерджи/четири сезона

    Троен енерджи-бяло-ка плюс външни алуминиеви щори е най-доброто.
    Може тази година да почнеш с едното, другото догодина(ако идва скъпо).
    Miro1972 одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    599
    #8

    Отговор: К-стъкло или Енерджи/четири сезона

    Ще споделя моя опит от същата дилема . На 4ри камерна дограма троен стъклопакет не става , затова за да запазя южното слънце през зимата (това беше приоритет) отказах стъкло 4те сезона (енержи) което не дава на топлото да влиза в стаята . Монтирах К+бяло 24мм , К-ато задържа топлината вътре в стаята а другия ефект е че стои с по-топла повърхност и доста намалява конденза по него . След това външни щори (помагат и лято и зима) . Лятото проблема с нагряването идва от източните и западните прозорци защото слънцето е ниско и огрява цялата стая , затова тези щтори се пускат или оставят на процепи , през южните прозорци слънцето грее най-много на метър навътре в стаята защото слънцето е високо , по този начин избягвам негативните ефекти от К-а стъклото(до колкото ги има) през лятото , климатик почти не се налага да пускам а и да трябва работи много леко . Зимата ако няма облаци при вдигнати щори през деня климатика пак си почива вечер се пускат щорите (разликата в температурата м/у прозореца и щората е 4-5 градуса по-топло от външната) . Това е от моя опит .
    estqwerty одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #9

    Отговор: К-стъкло или Енерджи/четири сезона

    Аз съм с К-б-К и зимата кондензът ми е отвън!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    estqwerty одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #10

    Отговор: К-стъкло или Енерджи/четири сезона

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    Проблема е ,че стаята има прозорци на изток/юг и запад.
    Така като чета за проблема ти си мисля, че говориш за къща. Подобен проблем с прегряването се опитвам да реша и аз в къщата където живее баща ми. След дълго мислене взех решението да инсталираме външни сезонни щори (лозички). А защо точно лозички предполагам се сещаш, но за всеки случай да кажа. Растат бързо и лесно се моделира формата така, че сянката от тях да е върху прозореца. Инсталацията е млада и ще трябва да изчакам няколко годинки за да влезе в работни параметри. Ако си достигнат каталожните данни може и да се окаже, че пестим не само от тока за охлаждане.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #11

    Отговор: К-стъкло или Енерджи/четири сезона

    Един приятел от Варна на скоро имаше проблем с течащи прозорци 24мм при температура под +5гр. на вън за всичките му стаи почти. Беше ясно, че стъклопакетите са изпуснали, но за всеки случай извика 3 фирми и едната успя да му грабне вниманието. Смени точно с 3ен стъклопакет и от тогава на сам е страшно доволен. Спомена, че веднага се усетило затопляне зимно време. Сега за лятото предстои да се разбере.

    Аз не виждам логика в това да имаш просторни прозорци и да им монтираш щори, които .... да закрият прозорците. Освен ако това не е цел. Иначе бих сменил стъклопакета с възможно най широк+ "всесезонно"/ "четири сезона" / "енерджи" (всеки си го нарича по различен начин) от вън. Ако може и троен стъклопакет да държи профила още по добре, но рискувай разумно да не стане тежко и да увисне! Иначе ако наистина е къща или 1ви етаж от блок идеята с лозата или 1-2 ореха на около не е никак лоша. Аз лично съм я свършил тази работа отдавна. При мен проблема бе, че лятно време слънцето много ме мъчеше, но за сметка на това зимата почти не огрява. Сега поне стените ми не греят като акумулираща печка

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #12

    Отговор: К-стъкло или Енерджи/четири сезона

    То направо бръшлян си сложи - засенчва на 100%.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #13

    Отговор: К-стъкло или Енерджи/четири сезона

    За съжаление не е къща ,а е апартамент на 2 ри етаж.Идеята за троен пакет е добра,но не ми се кърти цялата дограма ,заради голямата мръсотия,отделно не знам дали е оправдана инвестицията да сменям и самата дограма която е 4 камерна и няма как да и се сложи по голям от 24 мм стъклопакет.Не ми се слагат и външни щори.По скоро се чудя,ако сложа к-стъкло ,лятото по зле ли ще е отколкото със сегашния ми обикновен стъклопакет.Понеже не е проблем лятото да се пускат пердета+климатика и така да се реши проблема.Все пак единия прозорец е на чист изток,втория е юго изток ,третия е чист юг и само малката врата на терасата е югозапад.Също така коефициента на топлопредаване еднакъв ли е на к стъклото и на енерджи/4 сезона.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Видин
    Мнения
    146
    #14

    Отговор: К-стъкло или Енерджи/четири сезона

    Цитат Първоначално публикувано от stoqng76 Виж публикацията
    Слагай четири сезона и ще усетиш разликата още това лято
    Ще усетиш ама лаааани.Аз смених навсякъде с четири сезона и лятото ефекта е точно нулев.Като грейне слънцето от 12 та до като може-глей ко става.Ще те спаси от жегата това измислено стъкло,ама ако сложиш сенник пред него.
    bobivg одобрява това.

  18. Member Аватара на stoqng76
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    205
    #15

    Отговор: К-стъкло или Енерджи/четири сезона

    Цитат Първоначално публикувано от bibobore Виж публикацията
    Ще усетиш ама лаааани.Аз смених навсякъде с четири сезона и лятото ефекта е точно нулев.Като грейне слънцето от 12 та до като може-глей ко става.Ще те спаси от жегата това измислено стъкло,ама ако сложиш сенник пред него.
    Ако са ти сложили измислено стъкло и си платил четири сезона,може и да си прав .Имаше много такива случаи в нашия град.Правил ли си експеримента с пламъчето ,да си провериш пакета
    Миналата година май месец сменях дограма .Шест камерно ПВЦ със стъкла четири сезона,без външна изолация.Разликата е огромна.Цяло лято във хола(източно изложение) беше хладничко и нямаше парников ефект.А и в целия апартамент се усети разликата.Винаги със 5° - градуса по хладничко от вън.Винаги като си влезнех от вънка и се усеща,че си е хладничко вътре.Като пекне силно слънце и стъклата някак си по тъмни стоят,като ги гледам от вън
    А зимата и дори за малко да грейне слънце,веднага термометъра скача с 2° градуса и става някак си по приятно.
    А може и изложението да си казва думата.При мен след 14:30 часа слънце не ме грее

    Споделям личен опит,а не измислици
    Този пост е редактиран от stoqng76; 15-05-18 в 16:14.
    zxc0 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Надраскано стъкло 4 сезона при почистване
    От Gena_bs във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 4
    Последно: 19-10-20, 16:21
  2. Стъкло 4 сезона и обикновено бяло - пазлика ?
    От nikolai4ooo във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 43
    Последно: 17-06-17, 21:24
  3. Четири задачи
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 3
    Последно: 23-12-13, 17:11
  4. Хитът на сезона - новите mp3 Players
    От Edin_Lud във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 15-10-05, 11:10
  5. В неделя започва F1 сезона....
    От Milanoff във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 41
    Последно: 18-03-02, 09:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе