Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 38
Like Tree17Одобрявам

Изолация на под.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    25
    #1

    Изолация на под.

    Здравейте, търся съвет как да постъпя при изолация на под. Става дума за панелен апартамент на първи етаж над мази с изложение Изток-Запад. В кухнята и коридора в момента съм на плоча, смятам да сложа 6см фибран и върху него ламиниран паркет 12мм най висок клас, без да правя замазка върху фибрана. Има ли опасност фибрана и ламината да се разместят или напукат. Един ми казва от тежеста на кухнята ще се напука, друг казва че няма.
    В двете спални и хола в момента имам 1.5-2см естествен паркет, който е в добро състояние слаган, когато е строен и блока т.е. през 1987г. През изминалата зима докато вървяха ремонти из апартамента, жената почна да мрънка, че въпреки паркета и е студено на краката и иска и там да слагаме фибран. Мога ли върху естествения паркет да наредя фибран 3-4см и върху него да сложа ламинат? Има ли опасност при проникване на влага от към мазетата паркета да се раздуе и така да се вкарам в голям филм.


    Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Отговор: Изолация на под.

    Нямаш проблем, слагай смело върху паркет, теракот и каквото ти падне. Ползвай обаче подов фибран или аустротерм /едно розово/. И двата материала са с повишена якост на натиск.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3

    Отговор: Изолация на под.

    Ако подът ти в кухнята и коридора е равен, няма нужда от толкова дебели плоскости.
    Препоръчвам ти най-отдолу да наредиш 6 милиметра сив фибран, върху него подложка за ламинат и това е достатъчно. Казвам го от личен опит. Аз така си правих пода и вече години нямам проблеми, нито хлътвания.
    Върху естествен паркет да добавяш фибран с ламинат според мен е безсмислено занимание. Разлика в топлото едва ли ще усетиш, естественият паркет сам по себе си е добър изолатор.
    Viking72 одобрява това.

  5. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #4

    Отговор: Изолация на под.

    Я не се занимавай с глупости!
    Няма по-хубава/добра/ настилка за вкъщи от естествен паркет или дюшеме.
    Циклиш,лак и си готов.Дървото си е добър изолатор,краката са винаги топли.
    edi1 и Jack Krauser харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #5

    Отговор: Изолация на под.

    Щом си на първи етаж, слагай подов фибран с максимално възможна дебелина като цена и допустимата от теб загуба във височина. И хич не са глупости, а правилната стъпка към що-годе топлинен комфорт.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    25
    #6

    Отговор: Изолация на под.

    Знам, че по хубаво от паркета няма, но мазите си дърпат и пода въпреки паркета стои студен и е некомфортно. Това което ми идва на момента е да махна паркета да сложа фибран и отгоре да наредя естествения паркет, само че не знам дали е възможна такава схема, защото мисля, че паркета е лепен и не знам дали изобщо може да се махне без да се прецака, а и като цена не знам какво би струвало. Ако някой може да ми препоръча майстор разбиращ от паркети, може и на лично. Става дума за гр.Варна.

    Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #7

    Отговор: Изолация на под.

    Поне покажете на снимка този „подов” фибран.
    За първи път го чувам,сигурно съм назад ..??
    Специално хора,които нямат естествена настилка вкъщи и не знаят...
    Нека се въздържат от коментар,това са много скъпи настилки-като материал и труд,също са много добър изолатор!

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #8

    Отговор: Изолация на под.

    Мога да ти препоръчам за Варна човек със ум и ръце, виждал съм работата му, ще те консултира по въпросите, които имаш.Обаче утре ще ти пратя данни за връзка с него, че сега ги нямам в къщи.Аз бих изолирал пода, но отгоре бих оставил задължително естествена настилка, било паркет, било дюшеме.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #9

    Отговор: Изолация на под.

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Поне покажете на снимка този „подов” фибран.
    За първи път го чувам,сигурно съм назад ..??
    Специално хора,които нямат естествена настилка вкъщи и не знаят...
    Нека се въздържат от коментар,това са много скъпи настилки-като материал и труд,също са много добър изолатор!
    Ми назад си, това поне е нещо, за което не смятам да споря с теб.
    Пък другия път, като дойдеш вкъщи, ще почерпиш от гъбите...
    Viking72 одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #10
    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Поне покажете на снимка този „подов” фибран.
    За първи път го чувам,сигурно съм назад ..??
    Специално хора,които нямат естествена настилка вкъщи и не знаят...
    Нека се въздържат от коментар,това са много скъпи настилки-като материал и труд,също са много добър изолатор!
    Ми, аз в къщи си имам подове с естествена(дюшеме) и изкуствена(ламинат) настилки. Отдолу, под мен, има както отопляеми, така и неотопляни помещения. Моят скромен опит ми показва, че независимо от настилката, ако отдолу не се отоплява, подът си е неприятно студен и си иска допълнителна изолация.
    Viking72 одобрява това.

  13. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #11

    Отговор: Изолация на под.

    Оставете човека да си кара с естествената настилка,дайте му други акъли за изолация/стени тавани,дограма.../

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #12

    Отговор: Изолация на под.

    Марто, ако не си с две леви ръце, няма проблем да махнеш стария паркет и след почистване да го наредиш отново върху фибрана. Играх го това упражнение 2001г. като по разни съображения махнах паркета от две стаи. Но потроших бая време и нерви. Ако парите не са ти проблем, върху съществуващия паркет - фибран и отгоре ламинат или паркет.
    Аз не съм на първи етаж, но едната стая е издадена леко навън и в тази част паркета определено е по-студен от да я наречем по-вътрешна част на стаята. И то защото като правих ремонт сложих само 2 см фибран.
    Почти съм сигурен за препоръката на Еди. Човекът наистина е много точен.
    martovojda одобрява това.

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Отговор: Изолация на под.

    един приятел живее на първия етаж и е ужасно зиморничав

    изолирал се е отвсякъде така, че едва ли не се топли само на свещи

    той обаче отиде още една крачка напред: изолира таваните на всички мази под себе си, така че убива топлозагубите още в зародиш...

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #14

    Отговор: Изолация на под.

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    един приятел живее на първия етаж и е ужасно зиморничав

    изолирал се е отвсякъде така, че едва ли не се топли само на свещи

    той обаче отиде още една крачка напред: изолира таваните на всички мази под себе си, така че убива топлозагубите още в зародиш...
    Тази схема работи само при разбрани съседи... Аз в момента съм над гаражи и трябваше да действам по мартовата схема.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #15

    Отговор: Изолация на под.

    Е те това е най-добре, стига да имаш достъп и добро от комшиите под всички твои стаи.
    Писали сме едновременно с Касап, мнението ми е за споделеното от Fear me.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Изолация на под
    От sevastaki във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 19
    Последно: 20-04-17, 10:04
  2. савет за изолация
    От mirort във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 5
    Последно: 14-12-14, 23:16
  3. Време е за изолация
    От aleksenergo във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 3
    Последно: 08-06-14, 23:06
  4. изолация компресор
    От blizzard1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 28-06-13, 10:22
  5. допълнителна изолация ?
    От nikibox във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 18-10-12, 16:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе