Резултати от 1 до 3 от общо 3

Молба за съвети за външна изолация на апартамент и избор на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    3
    #1

    Молба за съвети за външна изолация на апартамент и избор на климатик

    Здравейте,

    Става въпрос за двустаен апартамент, втори етаж, с югоизточно изложение. Апартаментът е среден, с външни тухлени стени (около 25 см) и прозорци към югоизток.
    Прозорецът на едната стая (25 кв. м. + бокс 4 кв. м) заема около 85 % от площта на външната стена (отстояние по 35 см от двете страни и 70 см до пода). Част от едната й странична цена й стена е издадена навън (бетон, около 1,5 м., североизток).
    Другият прозорец е монтиран на остъклен балкон пред спалня с площ 12 кв. м., балконът е 4 кв.м. и заема около 60% от площта на стената.
    Дограмата е пластмасова, трикамерна. Отоплението е на ТЕЦ. По принцип апартаментът е топъл и разходите му за отопление са ниски.

    Проблемите са следните:
    1) Миналата година, когато се нанесохме в него забелязах, че гипсовата шпакловка на външните стени е напукана като паяжина и на места покожухчена, нямаше мухъл по тях, но имаше силни отлагания от прах. Казаха ми, че това най-вероятно се дължи на проникване на влага от вън, заради липсата на външна изолация и тънката ( и не особено качествена) варово-циментова замазка. Трябваше да се нанесем бързо и разреших проблема временно като залепих стъклофазерни тапети.
    2) През лятото апартаментът е изключително топъл и задушен. Почти липсва естествена циркулация на въздуха. При отваряне на прозорците ефекта е минимален, като при това шума от улицата става много силен.

    Определено жилището се нуждае от климатизация, но някои познати в т.ч. и майстори ми казват, че няма нужда от външна изолация.

    Въпросите ми са следните:
    1) Имам ли наистина нужда наистина от външна изолация и ако да, каква да бъде тя? Струва ли си да е каменна вата, примерно 5 см.
    Достъпът е малко труден до външните стени (осем етажен блок с шантава конструкция на покрива), а площта е малка. Дали фирмите за външна изолация се съгласяват на подобни проекти?
    2) Дали ще ми е достатъчен един климатик или имам нужда от два? Те ще се използват само за охлаждане и евентуално по-малко в междинните сезони. (Някакви ориентировъчни насоки какви да са като тип и капацитет ще са ми от полза за предварително планиране на бюджета, иначе за конкретен избор ще питам в друга тема.)
    3) Струва ли си да проучвам екзотични решения като замята на част от прозорците с такива с вентилационни отвори?

    Моля за съвети за трайни и качествени решения. Бюджетът е от значение, но съм се напатил от "бюджетни варианти".

    Благодаря ви предварително за отделеното време и споделените знания!
    Този пост е редактиран от Ocho; 26-08-22 в 14:28.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #2

    Отговор: Молба за съвети за външна изолация на апартамент и избор на климатик

    От изолация винаги има нужда, но....
    За локално изолиране на апартамент, ефектът няма да е толкова голям.
    Каменна вата отвън не, малко хора знаят как се работи с нея и вероятността да ти облескат всичко е огромна, освен това, тя е подходяща за вентилируеми фасади.
    Най-добре си направи вътрешна изолация с каменна вата и гипскартон на всички стени и тавана, резултатът ще е поразяващ.

  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    3
    #3

    Отговор: Молба за съвети за външна изолация на апартамент и избор на климатик

    Благодаря за бързия отговор. На този етап изключвам варианта за каменна вата от вън.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Монтаж на климатик след външна изолация
    От glowndark във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 55
    Последно: 13-12-17, 22:24
  2. Външна изолация на апартамент
    От ste1 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 0
    Последно: 17-09-12, 15:43
  3. Външна изолация на жилище
    От Анна във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 9
    Последно: 30-11-11, 22:12
  4. Вътрешна + външна изолация - Има ли смисъл?!
    От Николай Г. във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 25-09-11, 20:46
  5. Пак въпрос за външна изолация
    От kaki във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 15
    Последно: 13-02-10, 11:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе