Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Пак въпрос за външна изолация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Feb 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    223
    #1

    Пак въпрос за външна изолация

    Колко трябва да бъде минимум дебелината на стиропора за външна изолация за нашите условия?
    За стените които имат тераси стиропор ли се слага или нещо по-тънко?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #2

    Re:Пак въпрос за външна изолация

    според вебер.бг (мисля че беше) минималната изолация за пояса ни е 8см

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #3

    Re:Пак въпрос за външна изолация

    Колкото ти отърва кесията,толкова е минимума.Колкото повече,толкова повече...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    83
    #4

    Re:Пак въпрос за външна изолация

    По новите наредби мин. 10см
    Изолирай старателно тавана. Другото е прах в очите и пари в джоба на изолаторджиите

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #5

    Re:Пак въпрос за външна изолация

    Цитат Първоначално публикувано от cacho
    Изолирай старателно тавана. Другото е прах в очите и пари в джоба на изолаторджиите
    говориш глупости....

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    83
    #6

    Re:Пак въпрос за външна изолация

    Обоснови се.
    Правил ли си топлинно обследване на сграда или не знаеш за какво говоря? Поне виждал ли си такова?
    Верно си празнословен философ. Чудих се на Лазар. Вече не се чудя.
    Имам опит с това-онова. Споделям го без комерсиални цели. Такива като теб чули-не дочули ме карат да се замисля заслужава ли си и какъв е смисъла. Не ми се влиза в спорове, особено с теб.

    Хората те насочиха- ходи дочети, доучи....

    Доста форуми страдат от такива като теб.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #7

    Re:Пак въпрос за външна изолация

    Обосновавам се: Използвам термокамера! Това достатъчно ли ти е,за да напишеш извинявам се?

    П.С. Какво ви става бе хора? Защо във всяка тема има по някой,които да почне да спами и да обръща с невежеството си темата на чат?Аз не претендирам да знам всичко,но когато мога помагам БЕЗВЪЗМЕЗДНО,нямам нито фирма която да пласирам,нито користна цел.Въоражен съм със знания и помагам.А и тук има тема за външна изолация-не за моята особа!А колега cacho преди да започнеш да обясняваш колко влиза в джоба на изолаторджиите-което не е въпрос на темата,помисли за дълготрайният ефект от едно изолиране на една сграда,почети малко за пасивни къщи и тогава се върни и ако имаш достойнство може и да напишеш извинявам се!Българската черта,живеем само за деня,в изолирането не е на мода,ДА за един сезон изолацията не се избива,и само изолация не е достатъчна,но когато всичко е направено комплексно-тогава ще усетиш ефекта!Те за това съгурно и жълтурите не искат да си изнасят климатиците за дървеняците,на които трябва да обясняваш обясняваш,обясняваш...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    83
    #8

    Re:Пак въпрос за външна изолация

    В случая ти запали фитила. Когато смяташ, че някой не е прав или греши, нормалното е да го обориш с факти. Какво значи "говориш глупости" без да поясниш? Нормална комуникация.
    Не съм агресивен, но каквото повикало....
    Качи някоя собствена снимка от термокамерата. Снимай и таван, над който е неотопляемо подпокривно прострянство. После снимай и стените и прозорците на същото.
    Качи снимките тук.
    Какво общо имат пасивните къщи? Кой не е дочел пак? Разрови и виж ТОЧНО при пасивните къщи къде е най-дебела изолацията?
    Обърни внимание и на стените при пасивните къщи. Бъкани с изолация или огромни прозорци?
    За протокола- живея в подобна къща.

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #9

    Re:Пак въпрос за външна изолация

    Интересен спор се е заформил тук !

    Единия цитира сайт на комерсиална организация ("вебер.бг"), а другия някакви "нови наредби" без да дава цитати или линкове към тия наредби.

    Аз лично си мисля следното за вашите аргументи:
    - комерсиалните организации имат склонност да публикават информация от която те имат комерсиален интерес
    - не знам какви се тези "нови наредби" но силно се съмнявам, че в такива нормативени актове ще се споменават някакви сантиметри - там (в наредбите) би трябвало да става въпрос за коефициенти за топлопроводимост, пък кой с каквито иска материали да си ги постига тези коефициенти.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #10

    Re:Пак въпрос за външна изолация

    Така,за да не започвам с ти си,или ти не си....http://pasivni.kashti.com/index.html ето доста отговори.

    Написах че пишеш глупости,защото твърдението ти:Другото е прах в очите и пари в джоба на изолаторджиите....е намек,че изолирането на стените не си заслужава,което е и това което казвам а именно-глупост.Не премествай темата къде било наблегнато на изолацията,защото АЗ не съм го разисквал...Относно стените на пасивните къщи,да ти кажа аз,а и за прозорците,би ли попрочел в каква посока са позиционирани,какви са изискванията за топлопреминаване и защо, така и чак тогава пак да продължим спора-но на лични...Съжалявам че не можеш да се сложиш на лазар и там тези с които споря,и да ме изкараш некомпетентен,но когато фактите говорят в моя подкрепа-не чакаи аз да мълча!След едно прочитане на препратките към вебер и тази която сложих тук ,потребителя с ник kaki ще разбере нещата без да има някои кой да опонира....

    Mitko,ето ти и малко некомерсиална информация

    Малко справки за любознателните: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%...86%D0%B8%D1%8F

    http://hyperphysics.phy-astr.gsu.edu...les/thrcn.html

    Край на безплатния урок,както по горе каза някой,сиренето е с пари!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    83
    #11

    Re:Пак въпрос за външна изолация

    Мариян, не ме карай да се смея. От там ли черпиш инфо за пасивните къщи.
    Моля те- мислех че спорим на по-високо ниво.
    Кво стана с инфрачервената камера? Или само си дърдорим. angel
    На глава няма да се излезе, то е ясно. Не е и нужно. Спора му е майката.
    Аз се отказвам.
    Прав си и извинявай, че имам различно мнение. Нямам желание и време да те убеждавам в каквото и да било.



    п.п. Моето мнение не сформирано от рекламни материали- линкове и брошури.
    Имам известен опит със строителство и ВЕИ.



    МиткоС, http://www.ciela.net/FreeStateGazett...4B6904&idstr=0 Занимавай се. Аз не съм си играл да чеат- инфото е от познат.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #12

    Re:Пак въпрос за външна изолация

    Цитат Първоначално публикувано от marian1
    ... какви са изискванията за топлопреминаване ...
    Е това пък изискване откъде измисли ?
    Още малко и ще кажеш, че има изискване за изложението на прозорците ?

    Няма такива изисквания, единственото изискване е горната граница за изразходвана енергия за единица площ за година. Всичко останало са (неангажиращи) препоръки и комерсиални методи за постигане на това изискване.

    ПП. cacho, благодаря за линка.
    Направих едно бързо прочитане "по диагонал" и не намерих текстове в които да се указва "дебелината (в см) на изолацията".

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    83
    #13

    Re:Пак въпрос за външна изолация

    Трябва да се заиграе човек да посмята.
    Сам разбираш, че от панел в блок, итонг и тухла 4-ка има разлика и съответно за да се покрие норматива, ще е необходима различна дебелина на изолацията.
    Сега се заиграх и излиза, че с 10см и куха тухла минава над норматива.
    Тия 10 см, както казах, са инфо от познат.

    Смятах моята къща, и съм постигнал 9800квч за година за 120м2(отопление, охлаждане и всички битови уреди) .
    Шампионче (къщата няма мазилка отвън, а е на гола 4-ка отдолу и отгоре не се топли, а имам бебе и разхода за енергия е сериозен)

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #14

    Re:Пак въпрос за външна изолация

    http://www.passive-on.org/en/planning_package.php
    http://cepheus.de/eng/index.html
    Митко достатъчно ли е? Вече не ми се пише,на друг въпрос ще отговарям само с линкове!

    за чачо:Моето мнение не сформирано от рекламни материали- линкове и брошури.
    Имам известен опит със строителство и ВЕИ

    и

    По новите наредби мин. 10см
    Изолирай старателно тавана. Другото е прах в очите и пари в джоба на изолаторджиите

    нещо не си кореспондират -пропусна че има стени а и подове а още повече пред клиенти ако се каже това....толкоз от мен в спора.Успешен ден!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    61
    #15

    Re:Пак въпрос за външна изолация

    къде всъщност пише новите наредби мин. 10см

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос относно изолация.
    От Aleksandars във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 38
    Последно: 15-01-19, 16:55
  2. Външна изолация на апартамент
    От ste1 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 0
    Последно: 17-09-12, 15:43
  3. Външна изолация на жилище
    От Анна във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 9
    Последно: 30-11-11, 22:12
  4. Вътрешна + външна изолация - Има ли смисъл?!
    От Николай Г. във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 25-09-11, 20:46
  5. Ако се направи външна изолация, дали ще е по-хладно лятото?
    От kaki във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 13
    Последно: 13-03-08, 13:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе