Резултати от 1 до 14 от общо 14

Wc45369255393f - как се получава това наименование

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #1

    Wc45369255393f - как се получава това наименование

    От известно време се "боря" с php. Свалих няколко сайта, с цел изучаване на опита на можещите и ми направиха впечатление масово използваните наименования на html - файлове от вида Wc45369255393f.

    Може ли някой да ме насочи как се получават тези наименования.

    Ясно е, че въпросът ми е много общ, но ще съм благодарна на каквато и да било насока.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    294
    #2

    Wc45369255393f - как се получава това наименование

    Според мен това са автоматично генерирани имена по определен алгоритъм гарантиращ уникалността на името.


  4. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    378
    #3

    Wc45369255393f - как се получава това наименование

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Може ли някой да ме насочи как се получават тези наименования.

    <div align="right">Originally posted by Jenny - 16/07/2004 : 12:56:49</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Ми... Динамично? Покажи ми някой сайт, за да погледна и да ти кажа с по-голяма сигурност. Това по какъв начин се обвързва с нещата, които искаш да правиш ти?

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #4

    Wc45369255393f - как се получава това наименование

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ми... Динамично? Покажи ми някой сайт, за да погледна и да ти кажа с по-голяма сигурност. Това по какъв начин се обвързва с нещата, които искаш да правиш ти?

    <div align="right">Originally posted by Dark Skywalker*-*28/07/2004*:* 23:45:16</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Dark Skywalker , благодаря, че ми обръщаш внимание. Благодаря и на minkov за изказаното мнение.



    За пример може да се разгледа посочения в един от постовете тук http://www.registerbg.com/rc3/ (моля b.a да не се сърди). При download c WebCopier например във файловата структура освен default.html всички оснанали html-и са именувани така.



    По какъв начин се обвързва с моите неща? Както казах, изучавам езика. Сега съм си поставила две задачи: да направя он-лайн магазин и система за е-learning. За целта се въоръжих с всички излезли книги.

    Оправям се поотделно с формите, с он-лайн каталозите, с търсачките, с кошниците и т.н., обаче файловете ми имат описателни имена от рода на feedback.php



    Искам да използвам модулна структура с шаблони и include, но не съм много наясно откъде да я подхвана[]. Затова започнах да търся информация как работят професионалистите. Разбира се, никой няма да ми даде кода на цял сайт, нямам познати, които да попитам. За разнообразие свалих, както описах, няколко сайта (с надеждата, че от html-а нещо ще ми просветне) и се сблъсках с тези наименования. Понеже съм неопитна, замислих се дали нещо съществено не ми убягва и това е причината да задам въпроса си.



    Нямам представа дали наименованията са такива и на сървъра, дали се генерират още на компютъра на разработчика, даже дали са свързани само с РНР.



    Тайничко се надявам някой да ме насочи с нещо от рода "Прочети за сесии" (съвсем произволно го избрах), но е много вероятно въпросът ми да е формулиран некоректно или незнанието да ми е в повече и да задавам тъпи въпроси.

    Съжалявам за дългия пост, но желанието ми да се науча добре да прилагам езика е огромно.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    378
    #5

    Wc45369255393f - как се получава това наименование

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Искам да използвам модулна структура с шаблони и include, но не съм много наясно откъде да я подхвана[].

    <div align="right">Originally posted by Jenny - 29/07/2004 : 01:25:13</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Хм, срещаш проблем с шаблоните и include ли?



    Ето аз например, когато е трябвало да използвам шаблон от типа index.php?page=xxxyyyzzz, вмъквам статичното съдържание (да речем, главата на сайта, която винаги е еднаква) по следния начин:



    <font face="Courier New">

    <?php

    $filename = 'navigation' ;

    $lines = file($filename) ;



    foreach ($lines as $line_num => $line)

    {

    echo $line ;

    }

    ?>

    </font id="Courier New">



    В случая navigation е името на файл, съдържащ просто html кода, който трябва да се вмъкне на определеното място в страницата. Всичкото това е вместено на подходящото място в таблицата, с която си правя форматирането на страницата.



    Сесиите в php имат смисъл, когато си правиш кошницата, или когато искаш да дадеш оторизация с име и парола на някого за определен период от време. Само че самият аз не съм чел за сесии и не мога да ти дам конкретни съвети. Ако искаш, ме потърси на ICQ някоя вечер да видя какви книги имам като PDF файлчета и да ти пратя нещо, ако го нямаш.



    Та не са ти тъпи въпросите, просто искаш много да знаеш

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #6

    Wc45369255393f - как се получава това наименование

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ето аз например, когато е трябвало да използвам шаблон от типа index.php?page=xxxyyyzzz......</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Dark Skywalker, още веднъж ти благодаря. Тук някъде ще да е разковничето...



    Ще се хващам за работа, пък ще видим докъде ще я докарам.

    Ще се възползвам от предложението ти и ще ти пиша на ICQ, може нещо от твоите книги да ми е полезно.



    Поздрави!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    300
    #7

    Wc45369255393f - как се получава това наименование

    Откакто я има тази тема все се чудя за какви файлове става въпрос... Все още не съм разбрал. Можеш ли да посочиш някой такъв? Линк? Да не би WebCopier да си ги кръщава така?

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #8

    Wc45369255393f - как се получава това наименование

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Откакто я има тази тема все се чудя за какви файлове става въпрос... Все още не съм разбрал. Можеш ли да посочиш някой такъв? Линк? Да не би WebCopier да си ги кръщава така?

    <div align="right">Originally posted by wireman*-*31/07/2004*:* 10:58:25</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Много е възможно да е точно така. Фактът обаче, че имената са еднотипни, означава че и оригиналните са еднотипни.

    Пример дадох малко по-горе, но мисля, че сайтът е преместен на http://www.registerbg.com/index.php (сайтът не е голям и лесно се сваля, ако имаш друга програма, освен WebCopier и време, направи ми услуга и погледни какво се получава)[]

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #9

    Wc45369255393f - как се получава това наименование

    Подозирам че проблема е във веб копиера т.е файл от типа на индекс.пхп?блабла=тралала со сваля с някакво случайно име. Няколко съвета и от мен.

    1. За оторизация на потребителите прочети за сесии и за кукита. Кукитата са нещо много удобно.

    2. Прочети малко за бази данни - майескюел е идеалната база в повечето случаи, ако ти трябват по прости неща.

    3. Не допускай моята грешка да почнеш да пишеш за регистър_глобалс=Он. Създава страшно0 много ядове по-нататък.

    4. Обърни сериозно внимание на обектите - пхп 5 го правят все по и по-обектно ориентиран. Не че не можеш да се справиш без тях, ама разправят че това е бъдещето.

    5. Като нещо не ти е ясно питай [8D]

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    378
    #10

    Wc45369255393f - как се получава това наименование

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    3. Не допускай моята грешка да почнеш да пишеш за регистър_глобалс=Он. Създава страшно0 много ядове по-нататък.



    <div align="right">Originally posted by fori - 31/07/2004 : 12:04:17</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Тука и на мен ми стана интересно. Я сподели за ядовете? Принципно знам колко е лошо да се работи с глобални променливи, но в php има някои неща, които иначе просто не работеха?

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #11

    Wc45369255393f - как се получава това наименование

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Подозирам че проблема е във веб копиера т.е файл от типа на индекс.пхп?блабла=тралала со сваля с някакво случайно име. </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Точно така се оказа. При "третиране" с TeleportPro картинката е съвсем друга. Трябваше да направя тази проверка по-рано, изгубих ви времето, но пък получих прекрасни съвети и помощ. Благодаря на всички.



    Ето три резултата за сравнение:[!] - при default настройки

    TeleportPro: index.php-act=contacts

    Offline Explorer: index.php@act=contacts

    Webcopier: Wc9a269d35ade7

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">3. Не допускай моята грешка да почнеш да пишеш за регистър_глобалс=Он. Създава страшно0 много ядове по-нататък.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Дискусията по въпроса ще следя с интерес.



    fori, на теб и на всички останали отново огромни благодарности.


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #12

    Wc45369255393f - как се получава това наименование

    За получаване на "уникални" поредици базирани на съдържанието на файловете има MD2, MD4 и MD5. Макар че аз не виждам какво му е лошото на feddback.php

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    300
    #13

    Wc45369255393f - как се получава това наименование

    fori, обекти като обекти Не знам дали си програмирал на някой обектно-ориентиран език, например C++ или Java, но в обектите наистина няма нищо особено. Като кажат така - "бъдещето е в обектите" - и някак ме дразнят На мен ми се струва, че PHP засега е далеч от дефиницията обектно-ориентиран. Не знам, има време.

    А, реално, като пиша на PHP, при равностойна функционалност, обикновено избирам това, което е с по-малко символи, а засега обектите не съответстват на по-малко писане

    От друга страна, всичко е въпрос на стил. Пишете.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #14

    Wc45369255393f - как се получава това наименование

    По въпроса за обектите и аз не съм мноо сигурен за смисъла им, но за някой неща пестят време.

    Колкото до регистер_глобалс - съображенията са две.

    1. Възможни проблеми със сигурността (описани са и на сайта на зяенд и на пхп.нет)

    2. Един скрипт писан за регистър_глобалс=офф ще работи и при он, ама обратното няма да стане.

    И освен всичко като качваш разни апаши пхп-та и т.н. дифолтното положение е офф.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Каква заплата получава един монтажник?
    От mu4o_o4ite във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 37
    Последно: 02-01-19, 06:11
  2. Как се получава оторизация за монтаж на климатици?
    От Novobranec във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 6
    Последно: 26-11-07, 23:46
  3. Как така се получава..
    От Bvlgari във форум За Форума
    Отговори: 12
    Последно: 08-11-07, 21:07
  4. Защо ReDim не получава стойност?
    От midjis във форум Програмиране
    Отговори: 5
    Последно: 17-05-07, 09:26
  5. Как се получава легален баркод.......
    От silent във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 04-03-04, 18:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе