Резултати от 1 до 9 от общо 9
Like Tree2Одобрявам
  • 2 Post By FearMe

Издърва се: лесна програма за правене на Флашчета

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #1

    Издърва се: лесна програма за правене на Флашчета

    Здравейте приятели,

    Имам един въпрос към Вас и се надявам да ми помогнете.

    Поназнайвам HTML, CSS, нямам проблем също така и с PhotoShop-a.
    Стигнал съм до там, че мога да създам някой по-елементарни сайтове, но за съжаление те са по-скоро суховати.
    В смисъл в тях липсва интерактивност.
    Ще ми се да създам някой флаш (обръщам внимание, че не искам да правя игри или кой знае какво) който да е нещо като променящи се снимки в слайт шоу, или няколко снимки с течащ текст върху тях. Или пък обикновен текст, на който му е даден някакъв ефект (тескста се върти, премигва, уголемява или пък си сменя цвета).
    Идеята ми е да мога да използвам въпросния флаш за банер, като предварително мога да му задавам колко пиксели да бъде по Х и по У. Толкова ми трябва - не повече

    Мога да се възползвам от GIF (мога сам да си създам такъв сам), но проблемът при него е, че е ограничен до 256 цвята, което в наши дни си е направо малко.

    Тук идва Вашата помощ - има ли програма, която би ми свършила работа и да е по - елементарна, но пък за сметка на това бърза и user friendly?
    Нещо от сорта на GIF Animator да речем.
    Обръщам внимание, че говорих с преподавател по Флаш и той ми каза, че да се правят флашове, трябвало да се знаят скриптовете на Java Script наизуст и това изобщо не било лесна работа. За това той не ми препоръча да използвам Flash MX - нямало да се справя. Аз пък си мисля, че във Flash MX не може да няма някой темплейти и да не може да се справи с нещо по елементарно - дали е така ще кажете Вие - разбирачите.

    Предварително Ви благодаря и окачвам Вашите идей и съвети към мен - как да постъпя.

    Митко


  2.  
     
  3. Member Аватара на devil
    Тук е от
    Jun 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    408
    #2

    Re: Издърва се: лесна програма за правене на Флашчета

    Swish....само че ако си мислиш че там ще минеш без четене, няма да стане.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    203
    #3

    Re: Издърва се: лесна програма за правене на Флашчета

    Скачай смело на SwishMax . Щом си оцелял след GIF-аниматора ще се справиш и с флаша - не е толкова страшно.От мен само един малък съвет издири сред торентите версията на SwishMax от януари 2008 тя е трепач.

    P.S. на фен сайтовете за Swish е пълно със темплейти за готови-интерактивни слайд-шоута ... Но пък и в самата програма има достатъчно за да си го направиш от нула.Единствено ти трябва малко време да посвикнеш с изгледа на програмата.

    ... след това скачаш на FlashCS3 но там вече трябва по тежко мезе ...

    ...Аз пък откъде се набутах в тема отпреди 1 месец ... сори за недоглеждането ...

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    81
    #4

    Re: Издърва се: лесна програма за правене на Флашчета

    Обръщам внимание, че говорих с преподавател по Флаш и той ми каза, че да се правят флашове, трябвало да се знаят скриптовете на Java Script наизуст и това изобщо не било лесна работа.
    май нещо се е объркал този преподавател с този Java Script, в флаш се ползва Action Script

  6. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    3
    #5

    Отговор: Издърва се: лесна програма за правене на Флашчета

    Аз карам е ей тази Wondershare Flash Gallery Factory Deluxe - Zamunda NET освен галерии може да се правят слайдъри, примерно тя е идеална за онлайн магазин за главен банер в който да се въртят промоции. Предимството тук е че може на всяка снимка да си сложеш различен линк към сайта. Друго има едно енимирани картинки, които правят флаша още по як, като хвърчащи пухчета, сняг, има различни теми примерно коледа, рожден ден, свата... а ефектите на сменя на картинките да като на power point. На мен тази за семпли неща най-много ми харесва.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Отговор: Издърва се: лесна програма за правене на Флашчета

    5 години и половина!

    мисля, че това е рекорд!!!

    наздраве, мой!
    Mr.TECHNO и iwan33 харесват това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #7

    Отговор: Издърва се: лесна програма за правене на Флашчета

    Според мен това е човек,който ползва търсачката по предназначение и заслужава награда.

  10. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    3
    #8

    Отговор: Издърва се: лесна програма за правене на Флашчета

    Ми аз преди 3 години теглех наред програми и никоя не ми хареса, но като цяло тази ми беше най-полезна, важното е ако някой търси и попадне тук да има варианти и да си намери по-скоро тази която му допада на нуждите, не като мен аз 3 седмици като се приберях от работа само теглих и тествах

  11. Banned
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    80
    #9

    Отговор: Издърва се: лесна програма за правене на Флашчета

    Има и онлайн флаш генератори с които си правиш банери за сайта

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Програма за правене на сайт.
    От CNA във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 28
    Последно: 01-06-19, 09:33
  2. Лесна програма за направа на Лого
    От kris11 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 11-08-08, 00:45
  3. Програма за правене на
    От Npg във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 3
    Последно: 10-09-06, 12:43
  4. RQ:Програма за правене на сайтове
    От SkA7er във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 10
    Последно: 29-01-05, 14:27
  5. Програма за правене на .PDF
    От Cko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 17-11-02, 23:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе