Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Избор на цифров фотоапарат

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    2
    #1

    Избор на цифров фотоапарат

    Търся фотоапарат с поне 4 МР. , на разумна цена. Засега се колебая между HP M407 и BENQ DC C40 . Някой има ли впечатления от тези модели.

    А ако тези не са добри, кои бихте ми препоръчали?

    Благодаря предварително

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Избор на цифров фотоапарат

    имам HP - а сега искам да имам Benq

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #3

    Избор на цифров фотоапарат

    Изобщо, ама изобщо не се чуди. Взимай НР и ще останеш очарован от качеството на снимките. Имам такъв и съм страшно доволен. Единственото което нещо не ми се нрави е странен фонов шум, който се появява във видеоклипчетата, които снима. Когато се добавя аудио към снимка, няма проблем. Но едва ли това е смисъла на един фотоапарат . Взимай и не се чуди.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    143
    #4

    Избор на цифров фотоапарат

    Я първо кажи какво е за теб "разумна цена" ??



    А между HP и BENQ - нито един от двата ! [:D]

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Избор на цифров фотоапарат

    HP-тата с по големи номера са доста добри. Принципа при HP е не купувай от най евтините им модели.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    166
    #6

    Избор на цифров фотоапарат

    Наистина най-добре кажи някаква цена . Защото аз бих си купил HP само ако нямам пари да си купя по-хубав . Имам SONY DSC-P32 и съм много доволен, взех го ebay и ми излезе 180лв , доволен съм от качеството на снимките само това че няма оптически зуум му е малък недостатък.

    А иначе по-принцип моето мнение е че Canon правят най-добрите апрати .. вече във всеки ценови клас е различно но като цяло..

    Canon , Nikon, Minolta, SONY.... според мен за малко пари тия са добрите апарати .

    А ако имаш почечко пари аз ти препоръчвам Canon PowerShot G5, правил съм снимки с този фотоапарат и мога да кажа че е направо удоволствие да работиш с него и след това да си гледаш снимките. Качеството на снимките е перфектно , можеби се доближава до SLR-ите

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    4
    #7

    Избор на цифров фотоапарат

    Честно казано и аз не ти препоръчвам нито една от двете марки. За НР съм чувал доста лоши отзиви, а пък за BENQ даже не бях чувал, че правят цифрови апарати

    Иначе и аз имам едно СОНИ Р-32 и съм много доволен. За 13 месеца служи безотказно и когато брояча беше малко преди 6000 кадър затвора му блокира. Понеже беше в гаранция, но от Германия го дадох на Пулсар в Пловдив и за 25 лв. ми го оправиха и пак е пушка.



    Препоръчвам ти го горещо следващия модел Р-41 с 4 мегапиксела, по-бърз процесор ... е няма зуум, но пък е 299 лв. в Деком.



    Ако държиж да снимаш чужди каки от сигурно разстояние то тогава си вземи Panasoni FZ-3 - 699lv. ili FZ-20 za 1099lv. И дата са с 12х зуум и оптичен стабилизатор. Един от двата ще е моя следващ!

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    2
    #8

    Избор на цифров фотоапарат

    За съжаление, не прочетох нищо конкретно - защо предпочитате някоя марка пред друга. Ако може с малко подробности.....

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #9

    Избор на цифров фотоапарат

    Туй дето им се колебаеш са детски играчки...



    Искрено препоръчвам Sony DSC-F717



    Тук можеш да разгледаш данните му, както и на други камери...



    http://www.dcam.ru/Sony-DSC-F717.html

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #10

    Избор на цифров фотоапарат

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">За съжаление, не прочетох нищо конкретно - защо предпочитате някоя марка пред друга. Ако може с малко подробности.....



    <div align="right">Originally posted by Ico. - 14/01/2005 : 23:41:05</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Уточни за какво ще ти служи този апарат и какво разбираш под "разумна цена" - иначе трудно някой ще ти даде полезен съвет, според мен

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    166
    #11

    Избор на цифров фотоапарат

    Ами искаш конкретни предложения, ето ти ги :

    Canon A85 - 4MP , pravi otlichni snimki.. mojebi nai-dobria 4MP kato izkliuchim SLRite, НО струва към 600-700лв

    http://www.steves-digicams.com/2004_reviews/a85.html



    Panasonic LC50

    http://www.steves-digicams.com/2004_reviews/lc70.html

    също много хубав, последно го гледах около 450лв ,има можеби една от най-добрите оптики на пазара (Leica слагат само на скъпи фотоапарати)



    ето снимки и от моето СОНИ Р32 - http://store2.data.bg/dyp/my.photos/

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #12

    Избор на цифров фотоапарат

    Ico., HP винаги са били боклуци и винаги ще си останат. БЯГАЙ от тях като дявол от тамян. МНОГООО добри цени и подаръци към тях, но някой замислял ли се е защо са им такива цените, защото никой не ги копува. НР да си правят компютрите и принтерите, ама не могат да правят фотоапарати. НЕ е номерът да е голям пиксела, не че не оказва влияние, но НАЙ-ВАЖНО е колко в голяма ССD матрицата, защото и 6 и 8 МПс да са, като матрицата тие 1/1,9" пак ще имаш шум. Примерно отскоро на пазара е една МИНОЛТА Е 40 е модела, с 2 " дисплей и с 1/2,7" CCD матрица, поне доколкото си спомням от спецификациите. Също е важно колко бързо работи процесора на апарата при обработване на снимките, или като ги записва. Важно е също така как работи механиката, меко и гладко или твърдо и с удари по корпуса от вътре. НЕ се лъжи да си копуваш ПАРКТИКА, казват, била "онази" ПРАКТИКА отпреди 20 години, е да, ама не ЛЪЖАТ ПЪЛНИ БОКЛУЦИ са, МАЖАТ и механиката им е ужасна, прилицат на тухли четворки и са грозни, и те като НР слагат куп работи в комплектите си за да привлекат копувача и с ниски цени, но всъщност са пълни боклуци. МАРКИТЕ са: КАНОН, ФУДЖИ, МИНОЛТА, ОЛИМПУС( много дебели цени) и ПЕНТАКС.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #13

    Избор на цифров фотоапарат

    Здравей. И аз мисля, че резолюцията не е най-важното нещо, което трябва да гледаш. Но и зависи за какво ти трябва апарата. Цената като гледам май е до към 330-350 лева (спрямо цената на HP-то). За около 370-380 може да се купи CANON A400, но той е на 3.2



    offtopic:

    Аз съм си харесал

    BENQ DC E40 на 4 мегапиксела ... погледни го като алтернатива. Ще съм благодарен да чуя мненията ви за BENQ апаратите тук или на PM/IM .... (мнението на LUDIA вече се разбра, но другите нищо не казаха с изключение на Mr.TECHNO, който май ги харесва ?)



    Успех с избора.


  17. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #14

    Избор на цифров фотоапарат

    Ico. от това което прочетох като коментари на другите участници, разбирам поне 2 неща. Или никой не е виждал НР в действие, или ги е яд че са се набутали с много кинти за "маркови" фотоапарати, а тези ефтините правят същите снимки. Виждам, че всеки се цели много ного високо в марки като Сони и Канон. Имам ЕОС 300Д и много добре знам какви снимки прави. Но за информация на Ицо, апарата струва 2200 лв. само основния комплект. Това са професионални серии апарати и не са за обикновенния потребител. Не виждам никъде в коментарите причината да не харесват НР. Кофти качество на снимките?, липса на гаранция?, кофти дизайн? или липса на функции, каквито нямат 50% от всички фотоапарати които продават? НР са достатъчно сериозна марка и който се изказва крайно против нея е несериозен. Аз нямам намерение да споря с абсолютно никой в този форум за едно или друго нещо. Просто напоследък оставам с впечатлението, че някои хора се изказват за неща, които сравняват само по техническки спецификации и без да се докоснат до него. Това е доста непрофесионално и объркващо за останалите. Само за заключение, ще кажа, че снимките не зависят само от фотоапарата. Който не знае как се снима, ще направи кофти снимка пълна със шум и замазана дори с Канон ЕОС300Д. Смятам с това да приключа участието си в тази тема.

    И едно лично обръщение към Ицо. Взимай М407, купи си 256 памет и хубави акумулаторни батерии и снимкай на воля. Резултата ще видиш на монитора, както и на хартия. Винаги перфектен.



    PS: Декларирам, че по никакъв начин не съм свързан с НР като компания и не защитавам ничии интереси, освен тези на крайния потребител. Обикновен дизайнер съм.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #15

    Избор на цифров фотоапарат

    @Cross Blade - имам HP635 -добро качество , бавен , с странен цветен шум понякога - за 240 лв преди 6 м . толкоз



    скоро ми попадна модела на BENQ - и да ти кажа определено бе по-добър от моя - по бърз , по-малък цветен шум ( по скоро миниатюрен) , качеството определено бе над HP635 - Пределено по-добър модел



    Относно BENQ - те и хубави монитори не правеха ама сегашните TFT-a са най-добрите и с най-добри параметри


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за избор на цифров фотоапарат.
    От Стоян във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 7
    Последно: 15-08-11, 18:06
  2. Избор на цифров фотоапарат до 400-450лв
    От deveca във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 48
    Последно: 05-06-07, 15:03
  3. Избор на цифров фотоапарат?
    От hinergy във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 12
    Последно: 30-05-07, 10:54
  4. Съвет за избор на цифров фотоапарат
    От Audioslave във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 13
    Последно: 15-03-06, 13:51
  5. Избор на цифров фотоапарат...
    От Caesar във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 42
    Последно: 16-07-05, 15:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе