Резултати от 1 до 14 от общо 14

Съвет за избор на цифров фотоапарат

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    2
    #1

    Съвет за избор на цифров фотоапарат

    Искам да си взема цифров фотоапарат около 300 - 400 лева. Все пак не са малко парите, не са и много, но искам да си заслужават.

    Засега се колебая между Sony DSC-S60, Canon PowerShot A520 и Panasonic Lumix DMC-LZ1

    Някой ако може да ми даде компетентен съвет ще съм му много благодарен!


  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Re: Съвет за избор на цифров фотоапарат

    Хвърли едно око на тази тема:
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,25440.0.html

    Ако четеш англисйки, предлагам ти да намериш информация за апаратите на следните адреси:
    www.dcresource.com
    www.imaging-resource.com
    www.steves-digicams.com

    Ако накрая пак има неяснотии с удоволствие ще ти помогнем

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #3

    Re: Съвет за избор на цифров фотоапарат

    Лично мое мнение е, че СОНИ не стават. Имам на работа С60, няма с какво да го похваля, освен с големият 2" дисплей. Инак обемист, тежък, скъпи карти, бавен процесор. Аве Сони-Мони!!!

  5. Novice
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    1
    #4

    Re: Съвет за избор на цифров фотоапарат

    От изброените Canon PowerShot A520 най-става.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    90
    #5

    Re: Съвет за избор на цифров фотоапарат

    Имай предвид че трябва да заделиш и пари за още няколко неща. В най-добрия случай трябва да си купуваш само памет - от фотоапарата зависи какъв тип, от тебе зависи какъв размер - минимум 50-60 лева. Това в случай че е с Li-Ion батерия(демек със собствена батерия - може и да е Li-Pol). Иначе трябва да си купиш и акумулаторни батерийки със хубаво зарядно - 50-тина лева. Вече нататък стават разни глезотийки, ама примерно едно калъфче (20-тина лева) е много добра идея.

    Тоест от тая сума дето си я заделил трябва да извадиш някаква за тея аксесоари. И след това вече гледаш какво можеш да си позволиш.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #6

    Re: Съвет за избор на цифров фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от XpacTa
    Имай предвид че трябва да заделиш и пари за още няколко неща. В най-добрия случай трябва да си купуваш само памет - от фотоапарата зависи какъв тип, от тебе зависи какъв размер - минимум 50-60 лева. Това в случай че е с Li-Ion батерия(демек със собствена батерия - може и да е Li-Pol). Иначе трябва да си купиш и акумулаторни батерийки със хубаво зарядно - 50-тина лева. Вече нататък стават разни глезотийки, ама примерно едно калъфче (20-тина лева) е много добра идея.

    Тоест от тая сума дето си я заделил трябва да извадиш някаква за тея аксесоари. И след това вече гледаш какво можеш да си позволиш.
    @XpacTa,не се напъвай повече за щото ще излеза че тази сума дето си я приготвил човека(300-400лв) няма да стигне за глезотиите.А това е смешно,защото може да си вземе добра машинка като канона и панасоника и Z5 на коника -минолта от сродната темаhttp://forum.setcom.bg/index.php/topic,25534.0.html.Кониката е по-висок клас за същите пари ,но трябва да се примириш с уж "футуристичната форма". Във всички случаи @Audioslave,трябва да се напънеш и да вземеш по-добрия според твоите изисквания апарат,защото не се купува всеки ден,а с аксесоари винаги можеш да се обзаведеш.Затова по-добре питай за минусите на всеки апарат и сам си направи избора, споредтова какъв компромис би желал да преглътнеш.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #7

    Re: Съвет за избор на цифров фотоапарат

    Аз ти предлагам да вземеш канона. Ще останеш доволен от него!! Панасоника, освен с големия си оптичен зум с нищо не превъзхожда канона, +това снимките на панасоника са със пове4е шум и по-некачествени. На Сонито пък паметта е мемористик, кято е почти 2 пъти по-скъпа от SD паметта на канона!
    Олимпус са добри фотоапарати, но там цените са височки
    Добро решение е и някой Пентакс от този ценови диапазон, но мисля 4е канона си заслужава парите. !

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    45
    #8

    Re: Съвет за избор на цифров фотоапарат

    ето тука:
    http://www.dpreview.com/reviews/comp...mclz1&show=all
    са сравнени трите машинки. определено канона е най-добър, след това е панасоника и на опашката сонито.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #9

    Re: Съвет за избор на цифров фотоапарат

    Сонито направо го отписавай. Решавай дали се нуждаеш от приоритет на бленда/скорост и ако не - взимай LZ1, ако 6х с OIS ще ти е по-добре.

    А добро зарядно с батерии се върти на 30 лева

  12. Novice
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    2
    #10

    *

    Аз се колебая все още понеже четох че Канона работи бавно и не прави добри снимки при намалена светлина, а пък Панасоника има стабилизатор на картината който уж е голям плюс. А за Сонито ми казаха *че е много добър апарат, а е и малко по евтин от другите и с повечко памет. От друга страна Канона има много ръчни настроики а незнам другите на какво ниво са по това отношение *

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    158
    #11

    Re: Съвет за избор на цифров фотоапарат

    Извини ме френд, но това че Canon-а правел кофти снимки при намалена светлина беше бомбастична глупост. Това е единственият(изкл. КМ Z5) с пълни ръчни настройки, които ти отварят кошничката с изненадите. Познай дали с ръчни или без ръчни можеш да избереш оптимален режим за снимка на тъмно???

    Без да се опитвам да налагам мнение ще кажа, че Canon A520 прави по-качествени снимки от останалите машини. Вярно е, че няма голям оптичен zoom и стабилизация, но прецени за какво ще ползваш апарата в 90% от времето. Ако ти трябва zoom грабвай LZ1 или Z5 и си свиркай. Ако държиш на пълни ръчни настройки и малко по-добро качество на снимките грабвай Canon-a, за SONY-то просто забрави.

    Забравил съм старите спорове на кой му е по-голям и не желая да споря с други участници дали КМ, Panasonic или Canon правят по-добри апарати. Нека човека да почете, да поразгледа снимки и да извлече от нашите мнения това, което му е нужно.

    Успех!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    42
    #12

    Re: Съвет за избор на цифров фотоапарат

    Имам Canon PowerShot A520 от няколко седмици и съм много доволен от него* .
    Единственото, което не ми харесва е, че има ограничение в продължителността на клиповете - за 640х480 - само 30 сек .

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    56
    #13

    Re: Съвет за избор на цифров фотоапарат

    А за колко го купи и откъде?
    Къде е най евтино да се купуват такива фотоапарати?

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    158
    #14

    Re: Съвет за избор на цифров фотоапарат

    Canon A520: http://www.photopavilion.com/product.php?id=8. По-евтино оттук не съм го виждал. Провери все пак в Техномармаладите(http://www.technopolis.bg/big_prod.p...&cat=42&f=3680), понякога пускат промопакети я с карта, я с нещо друго и цената се получава хубава. В момента в Технополис е на добра цена имайки предвид, че ще си имаш гаранция в БГ.

    На вниманието на всички http://www.photopavilion.com/product.php?id=433, това май е директен "конкурент" на LZ1. Много добра машина, само дето е с 300 лв. по-скъпа от Panasonic-а.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съвет за избор на цифров фотоапарат.
    От Стоян във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 7
    Последно: 15-08-11, 19:06
  2. Съвет за цифров фотоапарат - Polaroid или Kodak
    От Dorothea във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 31
    Последно: 25-01-07, 22:29
  3. Съвет за цифров фотоапарат
    От G_R_U във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 66
    Последно: 07-09-05, 15:26
  4. Избор на цифров фотоапарат...
    От Caesar във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 42
    Последно: 16-07-05, 16:02
  5. Цифров Фотоапарат съвет
    От shulio във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 33
    Последно: 26-07-04, 10:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе