Резултати от 1 до 13 от общо 13

Избор на цифров фотоапарат?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    11
    #1

    Избор на цифров фотоапарат?

    Здравейте!
    Моля да ни помогнете за избор на цифров фотоапарат, цена около 400 лв. - ние сме лаици в снимането, така че не ни трябва сложен фотоапарат, държа да има клип със звук, понеже ще използваме тази опция, както и добро макро. Не държа чак толкова на многото мегапиксели - няма да разпечатвам трансперанти в крайна сметка, по-скоро ме интересува оптичния зуум, както и нескъпите карти - напатихме се с един Олипмус с памет тип XD... Засега се спряхме на тези модели:

    1. CANON POWERSHOT A-550.
    2. PENTAX OPTIO S5Z.
    3. PANASONIC DMC-FX2+RP-SD064.
    4. Panasonic Lumix DMC-LZ7.
    5. SONY DSC-W30/S.
    6. SONY DSC-W55B .
    7. SONY DSC-W55S .

    Разбира се приемаме и други предложения . Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #2

    Re: Избор на цифров фотоапарат?

    Ето разгледай тука,има ревюта за повечето апарати,а и има снимки-виж на кой снимките ти харесват най-много http://www.steves-digicams.com/hardware_reviews.html (само цъкни на желаните мегапиксели и ще ти излязат резултати) .Sony W55 не е никак лош.

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    2
    #3

    Re: Избор на цифров фотоапарат?

    Един глас за 1-вия

  5. PVV
    PVV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    103
    #4

    Re: Избор на цифров фотоапарат?

    Имам Soni и прави страхотни снимки. Важно е матрицата да е 1/2,5 и да има оптичен стабилизатор и поне 3 зум. По принцип матриците на Soni и Панасоник са най добри.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #5

    Re: Избор на цифров фотоапарат?

    Цитат Първоначално публикувано от mizken
    Един глас за 1-вия
    Още един глас за CANON A550.
    CANON/заедно с NIKON/ е начело в почти всички класации при сравнения между марки и модели.Това което другите постигат с стабилизатор той го прави и без.Отлично видео 640х480 - 30фпс дори вътре на лампа което не може да се каже за подобни модели на Панасоник и Сони.

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #6

    Re: Избор на цифров фотоапарат?

    Цитат Първоначално публикувано от dan66
    Още един глас за CANON A550.
    CANON/заедно с NIKON/ е начело в почти всички класации при сравнения между марки и модели.Това което другите постигат с стабилизатор той го прави и без.Отлично видео 640х480 - 30фпс дори вътре на лампа което не може да се каже за подобни модели на Панасоник и Сони.
    Бих предпочел А-540,защото е с по-голям дисплей,не знам защо на новия модел е по-малък дисплея.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    90
    #7

    Re: Избор на цифров фотоапарат?

    вземи си CANNON и няма да сбъркаш. Аз имам един от слабите им модели от преди 4 години(Powershot A75), но за любителски снимки, е направо супер.
    оптиката им е оптика, мартицата за снимки им е добра, баланса на бялото е супер.
    Няма нужда да изчетеш сума ти форуми и сайтове с ревюта за да разбереш че е така.

    Успех в избора.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    14
    #8

    Re: Избор на цифров фотоапарат?

    CANON определено - 9 точков автофокус и въобще отлични снимки.
    Sony-тата също са добри, но са им двойно по-скъпи картите. Върху Panasonic нямам наблюдение(чувал съм добри отзиви), а Pentax го отписвам-лично мнение.

  11. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #9

    Re: Избор на цифров фотоапарат?

    И аз съм за Канон-а - купих за подарък на леля ми преден модел Канон (А430), преди почти година беше за към 300 лв без малко с някаква карта подарък и калъф. Да ти кажа много се накефих на апаратчето - прави страхотни снимки (дори и на тъмно).
    Абе със сигурност няма да съжаляваш с Канончето.
    Скоро може да ми се отдаде възможност да пробвам Sony W55 (но не знам точния модел) и ако стане така, ще ти кажа как е (ако не си се "задомил" вече дотогава).

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #10

    Re: Избор на цифров фотоапарат?

    Аз бих предпочел Panasonic

    Ползвал съм различни модели и съм бил много доволен!

    Ето едно предимство - Единствено Panasonic има оптичен стабилизатор в ниския клас фотоапарати

    С това не искам да подценявам Canon като марка....

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re: Избор на цифров фотоапарат?

    А аз избрах Sony S600 ( изцяло Благодарение на @LUDIA :good)
    и съм предоволен !
    Има си всичко , даже и в повече. 512-а е 30 лева ( което етри пъти по-скъпо ! ) но Сони си е Сони

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    11
    #12

    Re: Избор на цифров фотоапарат?

    Благодаря за отговорите! Ориентирах се засега към Канон А550 и Панасоник TZ1 - Панасоника има страхотен зум, обаче пък е напълно автоматичен... което не знам дали няма да започне да ме дразни в определен момент.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    61
    #13

    Re: Избор на цифров фотоапарат?

    Хвърли едно очо и на Samsung S850 . За същите пари, интересен избор е. Във Фото-форума има тема за него.
    Вярно,че и аз съм малко предубеден към Самсунг за фототехника, но хора-професионалисти го хвалят. И ще излезе,че има защо.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съвет за избор на цифров фотоапарат.
    От Стоян във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 7
    Последно: 15-08-11, 18:06
  2. Избор на цифров фотоапарат до 400-450лв
    От deveca във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 48
    Последно: 05-06-07, 15:03
  3. Съвет за избор на цифров фотоапарат
    От Audioslave във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 13
    Последно: 15-03-06, 13:51
  4. Избор на цифров фотоапарат...
    От Caesar във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 42
    Последно: 16-07-05, 15:02
  5. Избор на цифров фотоапарат
    От Ico. във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 20
    Последно: 25-01-05, 16:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе