Резултати от 1 до 6 от общо 6

Избор между два модела фотоапарати на НР

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    5
    #1

    Избор между два модела фотоапарати на НР

    Здравейте. Имам интересен въпрос: налага ми се да избирам между два модела на HP. Купих си фотоапарат HP R707, но имам проблем с говорителчето. От HP се съгласиха вместо да ми го сменят, да им доплатя 100 лв. и да си взема HP 945, който е с голям обектив, с 8x zoom и ръчни настройки. Обаче е доста по-стар от HP R707 и мно-о-ого по-бавен. А и менюто му е по-простичко.



    Та, голямата ми дилема е: струва ли си да дам още 100 лева за него или да си оставя HP R707, който наистина е по-нов и бърз, но зумът му е по-малък (3х) и обективчето не е много широко. Има ли такъв човек, който е ползвал и двата модела и е готов да сподели дали с 945 стават по-добри снимки? Качеството на снимките не ми е безразлично, а и често снимам сгради.



    Предварително благодаря.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    378
    #2

    Избор между два модела фотоапарати на НР

    Според мен добрата оптика на Photosmart 945 не е за пренебрегване. В опитни ръце качеството на снимките със сигурност ще бъде по-добро, отколкото с R707. Виж, това, че е бавен, не е приятно. Колко снимки в секунда може да прави?

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    5
    #3

    Избор между два модела фотоапарати на НР

    Ами на светло май прави до три в секунда, след което обаче му е необходима цяла минута, за да изпразни буфера и да ги запише на картата. През половината от това време не можеш да снимаш, даже дисплеят му изгасва.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    378
    #4

    Избор между два модела фотоапарати на НР

    Хм, неприятно е, но не е чак толкова много това време.

    Имай предвид, че новите Lumix-и на Panasonic, които са около три пъти по-бързи, струват над 1000 лв.

    Все пак обработваш 5 Mpix.



    Ревюто на Steve за този апарат чел ли си?

    http://www.steves-digicams.com/2003_reviews/hp945.html

    Хвърли му един поглед, след което можеш да направиш сравнение на снимките с тези, правени с R707.

    http://www.steves-digicams.com/2004_...s/hp_r707.html

    Този Steve снима едни и същи обекти с всеки апарат, така че можеш да си направиш някакъв извод.



    Ако аз бях на твое място, щях да взема апарата.



    P.S. Единственото, което ми направи много негативно впечатление, е поддръжката на USB 1.1 - ако направиш 100 снимки, ще ти се изчака чакалото, докато ги прехвърлиш на компютъра, освен ако не си вземеш бърз четец (задължително USB 2.0 съвместим) и не преточваш от картата.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    5
    #5

    Избор между два модела фотоапарати на НР

    В интерес на истината прочетох не само ревюто на Стив, а 4-5 ревюта, повечето от които са доста по-сериозни от неговото. Ако гледаш неговите снимки с 945, излиза че е по-лош от R707, но според мен Стив е объркал нещо.

    В края на краищата от ревютата не можах да си съставя крайно становище. За това се надявах да отговори и някой, който е работил с този апарат. Dark Skywalker, благодаря ти за труда и все още се надявам и на други мнения.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Избор между два модела фотоапарати на НР

    То обектива е 8х увеличение, но няма оптичен стабилизатор което прави почти невъзможно снимането на 8Х от ръка. Не мисля че ти е чак толкова нужен този зуум освен ако не си малко по напред с фотографията и имаш повечко опит, но за начинаещ по добре R707. Аз лично бих взел 945, но той е доста голям и неудобен за носене затова си мисля че за теб 707 е по удачен вариант.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор между 3 модела
    От whitefox във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 16-12-14, 17:33
  2. Избор между 3 модела... ?!
    От startus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 16
    Последно: 16-11-14, 09:49
  3. Избор между два модела
    От d_ivanov във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 19-05-14, 16:56
  4. Помощ при избор между два модела
    От ingkunev във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 11-02-13, 16:18
  5. Избор между три модела
    От djmartini във форум Климатици Midea
    Отговори: 27
    Последно: 15-04-10, 13:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе