Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 91

Цифрови фотоапарати (обсъждане на всякакви цифрови фотоапарати)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    43
    #61

    Re: Цифрови фотоапарати (обсъждане на всякакви цифрови фотоапарати)

    Сега, извинявам се много, ама въпроси от рода: -Искам фотоапарат до Х лева? Ми се струват малко глупави и безпочвени.
    Верно, че от това се започва, финансите, ама нека малко този, който иска фотоапарат малко да си напъне мозъчето и да сформира правилния въпрос.
    От друга страна, за да зададеш правилен въпрос, то ти трябва да знаеш голяма част от отговора...

    Затова някой ден като не ме мързи мога да създам един типичен въпросник, който да се попълва от желаещия фотоапарат, и на база неговите отговори да могат тези, които разбират от фотография да дадат правилната насока.

    Защото винаги се получават едни спорове и офтопици, които са кошмара на модератора

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #62

    Re: Цифрови фотоапарати (обсъждане на всякакви цифрови фотоапарати)

    Размазаните снимки се дължат на движението на обект, който е сниман или на ръката на задапаратното устройство, по-време на експозиция. Тъй като първото няма как да се коригира, ти препоръчвам да коригираш второто - апарат със стабилизация.
    Т.е. насочваш се главно към моделите на Panasonic и Konica Minolta.
    Ако искаш ДЖОБЕН модел бих ти препоръчал FX7 и X1. За компактен - LX1 .

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    5
    #63

    Re: Цифрови фотоапарати (обсъждане на всякакви цифрови фотоапарати)

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Размазаните снимки се дължат на движението на обект, който е сниман или на ръката на задапаратното устройство, по-време на експозиция. Тъй като първото няма как да се коригира, ти препоръчвам да коригираш второто - апарат със стабилизация.
    Т.е. насочваш се главно към моделите на Panasonic и Konica Minolta.
    Ако искаш ДЖОБЕН модел бих ти препоръчал FX7 и X1. За компактен - LX1 .
    Имам малко дете и е много трудно да седне за снимка. Искам да мога да правя по раздвижени снимки. Тояно между тези две марки се колебая и SONY

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    43
    #64

    Re: Цифрови фотоапарати (обсъждане на всякакви цифрови фотоапарати)

    За да избегнеш почти сигурно тези размазвания, избери като за начало фотоапарат с възможност за външна светкавица!

  6. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #65

    Re: Цифрови фотоапарати (обсъждане на всякакви цифрови фотоапарати)

    @tina - за снимки в домашни условия от непрофесионалист, 800 лв ми се струва чиста загуба на средства...правилно си се насочила към Сони (някой скромен модел с 3х оптичен зуум и 4-5 мегапиксела разделителна способност би свършил чудна работа), също така Канон и Пентакс се представят повече от добре в ниския клас. За да избегнеш размазванията, като за начало снимай в добре осветена стая като използваш до максимум околната светлина. Винаги се разполагай по следния начин:

    Прозорец ----> снимащ ------> обект (дете и др.)

    Ако пак не става използвай фукнцията fill flash. Ако досега не си снимала много имай пред вид, че с опита ще придобиеш стабилност (да не трепнеш докато натискаш бутона) и ще правиш по-ясни снимки. Ако ти е трудно, старай се винаги да намираш удобна упора за ръцете/апарата.


    @Krassy + 5-6 книги за това как да я използваме, за да премахнем дебелите сенки от нея

    @CrossBlade - ае стига препоръчва тея Панасоници наляво и надясно...и те си имат грижи; особено в ниския клас горепосочените марки ги превъзхождат, въпреки отсъствието на стабилизация

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    148
    #66

    Re: Цифрови фотоапарати (обсъждане на всякакви цифрови фотоапарати)

    Цитат Първоначално публикувано от Ско
    @tina - за снимки в домашни условия от непрофесионалист, 800 лв ми се струва чиста загуба на средства...правилно си се насочила към Сони (някой скромен модел с 3х оптичен зуум и 4-5 мегапиксела разделителна способност би свършил чудна работа), също така Канон и Пентакс се представят повече от добре в ниския клас. За да избегнеш размазванията, като за начало снимай в добре осветена стая като използваш до максимум околната светлина. Винаги се разполагай по следния начин:

    Прозорец ----> снимащ ------> обект (дете и др.)

    Ако пак не става използвай фукнцията fill flash. Ако досега не си снимала много имай пред вид, че с опита ще придобиеш стабилност (да не трепнеш докато натискаш бутона) и ще правиш по-ясни снимки. Ако ти е трудно, старай се винаги да намираш удобна упора за ръцете/апарата.

    E май пак опряхте до "опита" и "цената" (за неопитен е неоправдано висок разход 800 лева за апарат)!
    Да не говоря за външна светкавица - между другото какви пари е?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    43
    #67

    Re: Цифрови фотоапарати (обсъждане на всякакви цифрови фотоапарати)

    Не се снима толкова трудно с външна светкавица*
    А и при повечето компактни фотоапарати не е много желателно да се снима над 200 аса* а вградените им гръмотевички за нищо не стават*

    Подпирането или стабилизацията оправдава единствено трепването на апарата в ръката, дори и да се ползва статив пак няма да се спаси положението при дивеещи деца*

    Затова държа на варианта - светкавица. Необходимо ни е фиксиране, дори и при слоу синхро, необходима ни е скорост, не толкова стабилност*

    А и хубавото на светкавицата, когато се ползва правилно де, е че оправя доста успешно цветната температура, много болен проблем при дневно, изкуствено или друг род осветление. Много болен проблем* :knuppel2:

    Claudius, някой канонче Г серия и една гръмотевичка за 50-60 лева са изкл. добра инвестиция!

    А, дам, забравих да кажа, че съм фен на Канон за компактните камери. Може и никон де...
    Другите не са ми в кръвната група, дори не се интересувам от ниските класове

  10. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #68

    Re: Цифрови фотоапарати (обсъждане на всякакви цифрови фотоапарати)

    Я ми кажи тоя магазин където продават "гръмотевички" за 50-60лв.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #69

    Re: Цифрови фотоапарати (обсъждане на всякакви цифрови фотоапарати)

    Да 50-60 лева за светкавица и на мен си ми звучи много добре
    В едно сайтче се продава G3 за 560 на година пълен комплект от БГ взимана - с една светкавичка ще влезе според мен до 800, а решението е добро. f2 + светкавизата и висока скорост = желания ефект ... с малко четене и опити естествено,

    Ско: предлагам това, което мисля, че е добре. Panasonic нито са ми любимата марка, нито са ми любимата марка за фотоапарати, нито притежавам нещо тяхно.

    Поздрави.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    74
    #70

    Re: Цифрови фотоапарати (обсъждане на всякакви цифрови фотоапарати)

    PENTAX optio 50 или * PRAKTICA 6103 * и двата от Метро. Трябва ми апарат около 5 МП до 320 лв.
    за семейни снимки.

    Защо да не избера практиката, ако някой я ползва нека си кажи *как е ?


  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #71

    Re: Цифрови фотоапарати (обсъждане на всякакви цифрови фотоапарати)

    Защото е тайвански май буклук. Взимай Pentax-а. За практика хубаво не съм чул.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    43
    #72

    Re: Цифрови фотоапарати (обсъждане на всякакви цифрови фотоапарати)

    В никакъв случай практика!
    Ще трябва тия дни да се поогледам из компактните апарати, че отдавна не съм се интересувал от тях...

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    5
    #73

    Re: Цифрови фотоапарати (обсъждане на всякакви цифрови фотоапарати)

    А какво ви е мнението за Panasonic LZ2, Canon A520 и KodakC340

  17. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #74

    Re: Цифрови фотоапарати (обсъждане на всякакви цифрови фотоапарати)

    LZ2 ако искаш 6х със стабилизатор.
    А520 ако искаш ръчни.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    17
    #75

    Re: Цифрови фотоапарати (обсъждане на всякакви цифрови фотоапарати)

    tina, за снимане на бързодвижещи се обекти се ползват високи скорости на затвора (shutter speed), което пък изисква и по-голяма чувствителност на сензора, когато светлината е по-слаба. По-голямата чувствителност при компактните фотоапарати води много лошо качество на снимките (шум), което ги прави неизползваеми в повечето случаи.

    За момента Fuji F10 (цена около 800 лева) има много добра чувствствителност на тъмно при доста добро запазване на качеството на снимката. В комбинация със светкавицата ще можеш да снимаш дори изтребител в стаята без да се размаже снимката* Ако искаш описание на фотоапарата и анализ на качествата му, на http://www.dcresource.com/reviews/fu...ix_f10-review/ и на http://www.dpreview.com/reviews/fujifilmf10zoom/ има подробно описание на предимствата и недостатъците му.

    И като сме тръгнали към фотоапарати до определена цена, защо никой не включва цената на флаш-картата, закупуването на калъфче (повечето апарати ги продават голи само по прашка* /разбирай връзка за ръка/ и лесно се очукват), малък статив... Така цената се вдига с още 100-200 лева*

    И сега малко отклонение: защо за 800 кинта не си вземеш една видеокамера? При нея няма проблеми с движението* , а и някои могат да правят снимки, макар и с малка разделителна способност? Ще снимаш детето си, което тича, скача, играе, говори, а няма да правиш фото-изложба в галерия...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам цифрови фотоапарати
    От mr_garchev във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 29-09-10, 20:07
  2. Сервиз за цифрови фотоапарати
    От lggk във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 06-09-07, 11:47
  3. Linux + цифрови фотоапарати
    От zloRadi във форум Linux
    Отговори: 2
    Последно: 13-08-07, 22:57
  4. Препоръчайте ми два различни типа цифрови фотоапарати
    От stancho_75 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 29
    Последно: 13-09-06, 15:13
  5. Цифрови фотоапарати?
    От Yas във форум Общ - хардуер
    Отговори: 28
    Последно: 28-07-02, 08:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе