Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 41

Дайте ми съвет моля Sony S 60 vs. CyberShot DSC-P10

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. DSI
    DSI е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    11
    #1

    Дайте ми съвет моля Sony S 60 vs. CyberShot DSC-P10

    Здравейте, бих искал да ви помоля за съвет предстой ми да закупя цифров апарат признавам си изчетох доста саитове и форуми установих, че този от БГ форумите е най адекватен, за което ви поздравявам всички ви!


    Спрял съм се на 2 модела на Sony :

    1. Sony S60 - http://www.steves-digicams.com/2005_.../sony_s60.html
    2. Sony CyberShot DSC-P10 http://www.steves-digicams.com/2003_reviews/p10.html


    Първия модел ме привлича за оптиката си Carl Zeiss, но минуса му е че е с 4,1 мп, Втория модел ме привлича с 5,1 мп /5 активни каквото и да значи това\ но не е с оптика Carl Zeiss.

    Моля ви за съвет кой да избера

    Приемам и предложения за други апарати до 200 евро.


    Благодаря на всички за отделеното внимание и Ви благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #2

    Re: Дайте ми съвет моля Sony S 60 vs. CyberShot DSC-P10

    От България ли ? Konica Minolta Z10. Panasonic LS1/LZ1 (ако влиза в тази цена втория).

    Аз лично не бих си взел нито един от Sony-тата, но по-добре S60...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    98
    #3

    Re: Дайте ми съвет моля Sony S 60 vs. CyberShot DSC-P10

    Аз бих взел S60-та поради по-добрата оптика! А разликата от този 1МП, който те смущава изобщо няма да го усетиш в качеството на снимките освен ако не мислиш да ги разпечатваш в формат по-голям от А4

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    158
    #4

    Re: Дайте ми съвет моля Sony S 60 vs. CyberShot DSC-P10

    CrossBlade, стига си зарибявал хората с тези Konica-Minolta и Panasonic.
    S60 е по-добрият вариант, въпреки че е с 4 МП. Лошото че, че напоследък произведените в Китай SONY-та не отговарят дори на китайските стандарти за качество, камоли на японските. При тестове на 9 модела произведени в Китай, 6 не се отговаряли на китайските стандарти за качество:
    Sony China Ltd has suspended sales of several compact cameras after they failed quality tests carried out by China's National Camera Quality Supervision and Inspection Center, according to a report by Interfax China. Nine Sony cameras were selected for inspection and six failed. The affected cameras are the DSC-H1, DSC-L1, DSC-P200, DSC-W7, DSC-W5 and DSC-S90. Chinese consumers who purchased these cameras can return them to Sony for a refund. There were also 13 cameras from other manufacturers that failed quality tests.
    Ако S60 не е произведено в Китай горещо ти го препоръчвам пред Konica-Minolta и Panasonic.

    Това са моите предложения:
    1. http://www.kkelectronics.com/product...ct_id=09018211

    2. http://www.digital-flash.com/catalog...ad1a858aba6f3b

    3. http://photopavilion.com/product.php?id=8

    Знам, сега CrossBlade ще ми се нахвърли и ще каже, че в ниския клас Konica-Minolta и Panasonic нямат конкуренция. НЕ МУ ВЯРВАЙ!!! Не един и двама от този форум ще ти кажат кои са:
    номер 1: Canon, Nikon;
    номер 2: Pentax, Sony;
    номер 3: Panasonic, Konica-Minolta, Kodak
    .
    .
    .
    номер 100 и повече: HP, Praktica, Benq, Mustek и разни други аматьори.

    Не се връзвай на Carl Zeiss на SONY, нещо като Leica при Panasonic, но все пак по-добре.

    Не се чуди ами си вземай Canon A520, защото скоро ще свърши по магазините, както изчезна А510, а следващите модели вече са ДОСТА солени. Няма какво да се лъжем, в сайта на Стив можеш пределно лесно да сравниш качеството на снимките и да се убедиш в думите ми. Няма друг апарат в този клас с превъзходно качество на снимките, пълни ръчни настройки, некитайско производство, супер добър процесор и невероятна за цената си оптика 4Х.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #5

    Re: Дайте ми съвет моля Sony S 60 vs. CyberShot DSC-P10

    DSI, не си ВЗАМАЙ нито едно от СОНИТАТА. Онзи ден помежду другото получих 3 модела на SONY за продажба: S-60, W-5 и един & МП, но забравих модела. Както и да е, зайграх се с тях. Първо S-60 е от евтините им модели, работи с АА батерии, в комплекта няма зарядни и зарядно, т.е. още 30-40 лева разход. Но основният недостатък на S-60 и W-5, че мажат като за световно!!! Отиди в магазин където има твзи апарати и ги помоли да ги видиш. После ако ти го дадът сбатерии де(ако си поискай да ти го пуснат) зумни да кажем до 2 пъти почни да въртиш апарта лекичко, не бързо, а леко. Нищо няма да видиш освен размазани образи. Да не говорим ако по-бързо се обърнеш, можеш да припаднеш. Освен това това си остава и на видео клиповете няма да ти кажа как секът или как са размазани обектите. Като снимки не можах да ги разгледам, но другата седмица ще ги видя. За мен е недопустимо, която и да е марка да пуска такива БОКЛУЦИ. ТО Практика няма мазане ебахти пък са от менте надолу. Какво да ти кажа. Както ти казаха и по-горе взимай А 520 478 лева е Метро, а доскоро беше и в промоция с карта 128 МБ на същата цена.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    158
    #6

    Re: Дайте ми съвет моля Sony S 60 vs. CyberShot DSC-P10

    Хммм, реших да поразгледам детайлно сниките с различните модели коментирани в тази тема.

    Това е моята класация:

    1. Canon A520 http://www.steves-digicams.com/2005_...s/IMG_0308.JPG
    2. Konica Minolta Z10 http://www.steves-digicams.com/2004_...s/pict0099.jpg
    3. SONY S60 http://www.steves-digicams.com/2005_...s/dsc00141.jpg
    4. SONY P10 http://www.steves-digicams.com/2003_...s/DSC00055.JPG
    5. Panasonic LZ1 http://www.steves-digicams.com/2005_...s/P1000057.JPG

    Старая се винаги да бъда обективен, без пристрастия. Не сме слепи, за да видим очевидните разлики в качеството на гореизброените апарати.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    17
    #7

    Re: Дайте ми съвет моля Sony S 60 vs. CyberShot DSC-P10

    yasenp, напълно съм съгласен с теб.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #8

    Re: Дайте ми съвет моля Sony S 60 vs. CyberShot DSC-P10

    ...
    От линковете на yasenp не може да се твърди категорично нищо,защото са правени по различно време и общо взето няма лоши.Но има много други фактори които трябва да се вземат впредвид при оценката на даден апарат че трябва книга да се напише и никой не може да даде категоричен отговор на въпроса "Какъв апарат да купя?" Аз също,макар че също ме вълнува.Нека обсъждаме по-спокойно..

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #9

    Re: Дайте ми съвет моля Sony S 60 vs. CyberShot DSC-P10

    Не знам защо малко се споделя мнение за НР ,а от информацията във форума се разбира че имат добро съотношение цена/качество.Очаквам повече инфо в тази насока...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    17
    #10

    Re: Дайте ми съвет моля Sony S 60 vs. CyberShot DSC-P10

    Хи хи, може да са при различни условия, но обърнете внимание на детайлите. Например гледайте самолистата на палмите, къде се вижда най-ясно. Когато сравнявам две снимки винаги си избирам даден обект присъстващ и на двете и го сравнявам. Като говорим за палмите е очевидно по-доброто качество на снимката от канон.

    HP като съотношение цена/качество е добре, но ако гледаме качеството само си е супер зле. Коя марка продава 5 мегапиксела с 3Х оптика за 200 и няколко лева, погледнете снимки правени с ХП и то е очевидно, че са боклуци.

  13. DSI
    DSI е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    11
    #11

    Re: Дайте ми съвет моля Sony S 60 vs. CyberShot DSC-P10

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Не знам защо малко се споделя мнение за НР ,а от информацията във форума се разбира че имат добро съотношение цена/качество.Очаквам повече инфо в тази насока...
    Съжалявам, че вкарах някаква дразга между потребителите зареди моята тема!

    Относно HP пак и да обесня защо се спрях на тези модели хубави апартчета са НР но аз бих искал освен да правят снимки да правят клипчета със звук!
    По голямата част от апаратите имат някой неща едните от който са разделителната способност която е малко 320х240 докато сони предлага 640х480 без ограничение на клипа на продължителността. Може би трябваше да го отбележа още в първия си постинг.

    Сериозно се замислям да добавя още 50 евр. и да взема едно канонче.А520 - интересуваме някой ако има такъв дали се е пробвал да го мотва т.е. клиповете да са без ограничение или може би е подобре да пусна нова тема по въпроса./за А510 знам че може преди време бях чел в руските саитове някакъв мод за тях ./

    Още един път Ви благодаря на Всички за отделеното време и съвети.

  14.  
     
  15. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #12

    Re: Дайте ми съвет моля Sony S 60 vs. CyberShot DSC-P10

    Радвам се, че вече израснахме достатъчно, та в тема за цифрови апарати да има близо 10 мнения, които са по въпроса. Мадявам се дискусията ще продължи в същия дух

    А сега по темата...имам едно сони от преди около 2 г. - Р72 и мога да кажа само добри неща за него (поне за времето си се справяше супер) и до ден днешен ми служи добре, когато се наложи, въпреки моите постоянни опити да го унищожа я чрез вода, я чрез пясък Разгледах снимките на двата модела (S60 и Р10) и тези на Р10 ми изглеждат по-добри...поне по отношение на фокуса по целия размер на изображението (срамота за тоя Цайс). Друг плюс на Р10 е че идва с добра акумулаторна батерия + зарядно. Ако все още се намира по магазините, взимай Р10 докато не е свършил

    Добавено: JoroM, бе право казваш, но дано да е за добро

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #13

    Re: Дайте ми съвет моля Sony S 60 vs. CyberShot DSC-P10

    Сериозно се замислям да добавя още 50 евр. и да взема едно канонче.А520
    :Super: Аз те съветвам да не се замисляш, а да го направиш!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    17
    #14

    Re: Дайте ми съвет моля Sony S 60 vs. CyberShot DSC-P10

    DSI, поздравявам те, че си стигнал до правилното решение. Аз съм канон с2 и съм супер доволен, двама мои приятели си купиха а520 и са мега доволни.

    За останалите неодобряващи канон в ниския клас: абе пичове, вие слепи ли сте наистина, то с просто око се вижда кой от апаратите предложени от ясен е най-добър. Не желая да се заяждам с никой и да споря повече, просто ме е яд, че никой не вижда очевидното, конкурент на а520 от коментираните апарати може да е само що годе КМ з10, другите правят отвратителни снимки. Аз лично не бих се примирил със П10 само защото има зарядно и батерии, но за сметка на това прави ужасни снимки(все пак е 2003 година модел, сега има къде къде по-добри процесори>по-добри снимки). С60 определено е по-доброто сони в случая. На панасоника снимката на нищо не прилича, просто трябва да ги е срам.
    а520 е чудесен фотоапарат, прави супер снимки, пълни ръчни настройки, чудесна издръжливост и DSI, няма да съжаляваш ако го вземеш. недостаък за теб може да са ограничените клипове, но ако държиш на качествени снимки вземай канона. Точно в ниския клас тази марка противно на мнението на кросблейд прави невероятни апарати мна много добри цени.

    НАЙ-ПРОСТОТО Е: ОТВАРЯШ сайта на стив и почваш да гледаш и сравняваш снимките с различните марки, няма да е трудно да откриеш по-доброто качество. Поне за мен не е, а аз съм манияк на тема цифрова фотография.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    17
    #15

    Re: Дайте ми съвет моля Sony S 60 vs. CyberShot DSC-P10

    Няма да споря кой е по-добрия апарат, просто ето ви линкове към снимки:

    канон а520: http://www.steves-digicams.com/2005_...s/IMG_0308.JPG
    км з3: http://www.steves-digicams.com/2004_...s/pict0018.jpg

    Не знам, аз ли трябва да ходя на преглед, или по-стария и скъп КМ прави доста по-гадни снимки от канон???
    на мен ли само ми изглежда, че снимката на канона е с доста по-живи цветове, доста по sharp!!!


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Philips или LG, моля дайте съвет
    От emilian83 във форум LG телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-03-12, 17:29
  2. Колеги, моля ви дайте съвет за TV
    От casparcho във форум Телевизори
    Отговори: 12
    Последно: 17-06-11, 11:18
  3. Моля дайте съвет за камера до 500 лв.
    От valdes666 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 7
    Последно: 13-01-10, 17:16
  4. Моля дайте съвет за отопление на къща
    От vladko33 във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 05-11-09, 08:49
  5. Отговори: 2
    Последно: 29-11-03, 08:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе